شادوبن اینستاگرام چیست؟ و چطور آن را برطرف کنیم؟

شادوبن اینستاگرام سم کشنده ای است که می تواند بازدید پیج شما را به حداقل برساند و از این طریق تاثیر منفی بر کسب و کار شما نیز داشته باشد، اگر به هر روشی از طریق پیج اینستاگرام درآمد زایی می کنید پس حتما مواظب باشید که پیج شما دچار محدودیت شادوبن نشود. در واقع همانطور که می دانید در تغیرات جدید آپدیت اینستاگرام الگوریتم هایی استفاده شده که تنها به منظور رفاه و آرامش کاربران اضافه شده اند تا اینستاگرام را به یک بستر مفید و محبوب تبدیل کنند.

بر اساس این الگوریتم ها محدودیت هایی برای برخی کاربران اعمال می شود که هر یک به نحوی تاثیرات منفی بر عملکرد صفحه آن ها خواهد داشت، در این میان شادوبن یکی از محدودیت هایی است که سبب کاهش چشمگیر بازدید پیج خواهد شد. روش های زیادی برای رفع این محدودیت ها وجود دارد که در ادامه با هم به بررسی آن ها می پردازیم، اما قبل از هر چیز بهتر است مفهوم شادوبن ساده تر کنیم.

شادوبن-اینستاگرام-چیست-و-چگونه-باعث-کاهش-بازدید-صفحه-می‌شود

شادوبن اینستاگرام چیست؟

شبکه های اجتماعی در زندگی امروزه انسان از محبوبیت زیادی برخوردار هستند همین امر سبب شده که طراحان و سازندگان این شبکه در آپدیت های جدید از الگوریتم‌ هایی استفاده کنند که امنیت و آسایش را برای کاربران فراهم سازند چرا که ممکن است در برخی مواقع کاربران از این شبکه ها از استفاده های غیر مجاز داشته باشند. همین امر سبب نارضایتی دیگر کاربران شود و همین دلیل محدودیت هایی بر روی عملکرد کاربران در شبکه‌های اجتماعی اعمال می‌شود که بر اساس آن سایر اعمال کاربران محدود خواهد شد.

شادوبن اینستاگرام یکی از این محدودیت‌ هاست که در صورت گرفتار شدن به آن با ریزش تعداد بازدید از پیج مواجه خواهد شد و این امر می‌ تواند تأثیرات منفی دراز مدتی در کسب و کار شما داشته باشد، پس بهتر است به دنبال روش هایی برای رفع آن باشید. ورود به اکسپلور اینستاگرام و یا پیدا شدن از طریق سرچ هشتگ، از ویژگی های پیج های پربازدید در اینستاگرام است که چنانچه با محدودیت شادوبن مواجه شوند دیگر امکان استفاده از این قابلیت ها را نخواهند داشت.

شادوبن اینستاگرام چگونه شناخته شد؟

کشف محدودیت شادوبن اینستاگرام و اینکه اولین بار از کجا آغاز شد توسط یک عکاس صورت گرفت این عکاس متوجه شد که عکس ها و پست هایی که در اینستاگرام قرار می دهد در بخش اکسپلور یا هشتگ نیستند، همین امر سبب شده بود که بازدید پیج اینستاگرام او با ریزش زیادی مواجه شود این محدودیت را پیگیری کرد تا متوجه شد که پیج او دچار شادوبن شده است.

با توجه به اینکه معمولاً کاربران عادی در اینستاگرام اطلاع زیادی از الگوریتم و سایر محدودیت‌ ها و قابلیت های این رسانه ندارند پس نمی توانند مشکلات و محدودیت هایی که با آن مواجه هستند را به خوبی بشناسند. اما این عکاس در پیگیری‌ هایی که انجام داد متوجه شد حتی عکس های که در پست قرار می‌ دهد و برای نمایش بیشتر از هشتگ ها استفاده می کنند، نیز در سرچ هشتگ اینستاگرام نمایش داده نمی شود.

این محدودیت باعث شده که در مدت زمان کوتاهی میزان بازدید های پیج این عکاس به حداقل برسد. دقت داشته باشید گاهی محدودیت شادوبن اینستاگرام تا حدی طول می کشد که ادمین پیج از بازگشت صفحه به روزهای اولیه نا امید  خواهد شد و گاهی اقدام به حذف آن می کند. روش های زیادی برای رفع شادوبن اینستاگرام وجود دارد که می توانید بر اساس برخی فاکتورها از این محدودیت جلوگیری کنید.

اقدامات موثر در شادوبن اینستاگرام

با توجه به محدودیت هایی که شادوبن برای پیج های اینستاگرام اعمال می‌ کند افراد به دنبال روش هایی برای رفع آن هستند چرا که این محدودیت ها می تواند کسب و کار آن ها را در مدت زمان طولانی با خطرات زیادی مواجه کند به همین دلیل به دنبال روش هایی برای جلوگیری و رفع شادوبن اینستاگرام باشند.

از آنجایی که معمولاً در تغییرات آپدیت های جدید اینستاگرام الگوریتم های جدیدی اعمال می شود نمی توان روش های رفع شادوبن اینستاگرام را محدود به تعداد خاصی عنوان کرد چرا که ممکن است در آپدیت های جدید روش های دیگری نیز اضافه شوند اما در حال حاضر موارد زیر می تواند باعث رفع محدودیت شادوبن اینستاگرام شود.

چگونه-می‌توانیم-شادوبن-اینستاگرام-را-رفع-کنیم

  • افزایش دفعات فالو آنفالو کردن

شاید برای شما نیز به عنوان شخصی که از پیج اینستاگرام به عنوان یک منبع درآمد و کسب و کار استفاده می کند جالب باشد که این شبکه اجتماعی محدودیت هایی برای فالو و آنفالو قرار داده و حتی اگر پیج شما دارای فالوور های زیادی باشد نیز از محدودیت 7500نفری فالوینگ نمی توانید رد شوید.
محدودیت 7500 نفر یعنی اینکه تعداد فالوینگ های شما نباید از 7500نفر بیشتر شود، ممکن است تصور کنید که این اتفاق به ندرت انجام می‌شود اما اگر مدیریت و ادمین بودن یک پیج کسب و کار بر عهده شما باشد مجبور به فالو و آنفالو کردن  مکرر هستید که این امر سبب ایجاد تعامل بین کاربران خواهد شد.

اینستاگرام برای جلوگیری از این اقدامات محدودیت‌ هایی را اعمال نموده که در الگوریتم های جدید رونمایی شده و شما به هیچ عنوان نمی توانید بیشتر از 7500 نفر فالووینگ داشته باشید و چنانچه به این محدوده نزدیک شوید از طرف اینستاگرام به شما اخطار داده می شود که باید تعدادی از فالووینگ های خود را آنفالو کنید تا از محدوده مشخص شده عبور نکنید.
ممکن است از خود بپرسید که چه مشکلی دارد اگر تعداد فالووینگ ها از محدوده 7500 نفر افزایش پیدا کند؟

همانطور که می دانید شبکه اینستاگرام به منظور ایجاد تعامل ارتباط بین کاربران شده است اگر قرار باشد که در این شبکه فقط کسب و کار معرفی شود و هیچ تعاملی صورت نگیرد خوب تمامی الگوریتم های اینستاگرام زیر سوال خواهد رفت به همین دلیل اگر شما تنها 500 فالووینگ داشته باشید و در روز هر یک از آن ها بخواهند تنها یک پست را در صفحه خود قرار دهد و شما بخواهید برای همه آن ها کامنت بگذارید و لایک کنید، این امکان وجود ندارد. پس بدون شک هیچ تعاملی مثبتی صورت نمی گیرد و بدون شک با محدودیت های خاصی همراه خواهد بود.

ممکن است برای کاربران این سوال ایجاد شود که آیا این محدودیت اینستاگرام در فالو و آنفالو کردن در بازه زمانی مشخصی است یا به طور معمول فالو و آنفالو کردن با محدودیت شادوبن همراه خواهد بود؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که اینستاگرام یک بازه زمانی مشخصی را برای فالو کردن افراد در اختیار کاربران قرار می دهد. البته نمی‌ توان قطع به یقین عنوان کرد که شادوبن اینستاگرام ممکن است پس از گذراندن این بازه برطرف شود یا اینکه چناچه در بازه مشخص شده تعداد فالو کردن ها به حد نساب برسد  منجر به اعمال محدودیت می‌ شود چراکه هنوز گزارش قطعی در این رابطه اعلام نشده و این اقدامات توسط یکسری سایت معتبر آزمایش شده و بر اساس این آزمایشات افراد می توانند در یک ساعت 30 نفر را فالو و آنفالو کنند که این محدودیت برای روزانه به ۸۰۰ نفر می رسد.

شمارش تعداد فالو کردن به طور روزانه برای کاربران سخت است، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از ربات اینستاگرام استفاده کنید تا بتوانید فالو و آنفالو محدود و مشخصی داشته باشید. برای این کار می توانید پس از بکار گیری ربات بازه فالو کردن آن را در روز بین 30 تا 700 مشخص نمایید در این صورت می توان علاوه بر افزایش تعداد فالوور اینستاگرام از محدودیت های شادوبن جلوگیری کنید.

محدودیت-تعداد-لایک-در-ساعت؛-عامل-مهمی-در-شادوبن-اینستاگرام

  • عدم کنترل لایک در یک ساعت

علاوه بر افزایش و تعداد فالوور و فالووینگ،  یکی دیگر از عواملی که می‌ تواند باعث ایجاد محدودیت شادوبن اینستاگرام شود تعداد لایک در ساعت است. همانطور که می‌ دانید لایک کردن یکی از روش های برقراری ارتباط با سایر کاربران این شبکه می باشد و تاثیر زیادی در افزایش بازدید و کار کارایی پیج ها خواهد داشت، همین امر سبب شد که برخی برای افزایش تعداد لایک در اینستاگرام از ربات ها استفاده کنند، این ربات ها برای شما شرایطی را فراهم می کند بر اساس محدودیت ها یا لایک و کامنت دریافت نمایید.

توجه داشته باشید که محدودیت تعداد لایک در ساعت نیز ممکن است منجر به بروز محدودیت شادوبن اینستاگرام شود به همین دلیل باید تعداد لایک خود را کنترل نمایید، چرا که معمولاً محدوده تعداد لایک در هر ساعت باید 350 عدد یا کمتر باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورت استفاده از ربات اینستاگرام این محدوده را رعایت نمایید. یک نکته مهم این است که در صورتی که محدودیت شادوبن روی پیج شما اعمال شود لازم است که یک دوره طولانی را بگذرانید تا این محدودیت به صورت خودکار رفع شود هر بار که دچار محدودیت شادوبن شوید، مدت زمان رفع محدودیت افزایش پیدا می کند.

در ادامه محدودیت لایک، محدودیت هایی برا کامنت گذاشتن اعمال شده و بر اساس آن افراد تنها می توانند 100 کامنت در روز داشته باشند، در کامنت ها شما مجاز به نوشتن هر نوع متنی هستنید، علاوه بر این می توانید دوستان خود را زیر پست های مختلف منشن کنید که این کار نیز با توجه به محدودیت منشن کردن نباید بیش از 5 نفر باشد.

به-بیشتر-از-15-نفر-دایرکت-ارسال-نکنید

  • کنترل تعداد دایرکت ها

همانطور که می دانید در  اینستاگرام بستری فراهم شده تا افراد بتوانند بدون نیاز به سرمایه خاصی به کسب و کار خود رونق ببخشند. وجود پیج های کاری در اینستاگرام و ارسال تبلیغات به دایرکت های مختلف سبب شده که بر اساس الگوریتم های جدید اینستاگرام یک سری محدودیت برای ارسال پیام ها اعمال شود.

به عنوان مثال شما اگر نیاز دارید که یک پیام را به صورت گروهی ارسال نمایید و به دو روش می توانید این کار را انجام دهید، یا اینکه یک گروه با اعضای مشخص بسازید و یا در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد پیام تبلیغاتی را به دایرکت های مختلف ارسال کنید که البته اینستاگرام شرایط را فراهم نموده که بتوانید در یک زمان مشخص تنها به ۱۵ نفر دایرکت بدهید.

چنان چه تعداد دایرکت در هر ارسال افزایش پیدا کند بر اساس الگوریتم های اینستاگرام شما به عنوان یک اکانت که قصد ارسال تبلیغات آیا پیام های اسپرم را دارید شناخت خواهید شد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که اکانت های دریافت کننده زیادی دارید از گروه های چند نفره استفاده نمایید.

لازم به ذکر است بدانید که ارسال پیام نیز با محدودیت های همراه است و شما باید در هر گروه پیام هایی با کمتر از ۵۰۰ کاراکتر ارسال نمایید. چنانچه حجم پیام افزایش پیدا کرد،کاراکتر ها را در پیام های بیشتری تقسیم نمایید.

محدودیت-هشتگ‌ها-در-پست-اینستاگرام

  • مدیریت انتخاب هشتگ

اگر یکی از کاربران قدیمی برنامه اینستاگرام هستید بدون شک می دانید که استفاده از هشتگ می تواند یکی از راه های مطمئن برای شناخته شدن کسب و کار و حرفه شما به سایر کاربران باشد چرا که آنها معمولاً کلید واژه هایی در حوزه کسب و کار شما را سرچ می کنند و در صورت هشتگ دهی درست پیج شما نیز در لیست اسامی صفحه هایی که در آن حوزه کاری فعالیت دارند، به کاربر نمایش داده می شود.

همانطور که هشتگ ها در پست می توانند مفید باشند به همان اندازه نیز می‌ توانند مضراتی را به همراه داشته باشد و همین امر سبب شد که اینستاگرام در الگوریتم های جدید خود محدودیتی را برای استفاده از هشتگ اعمال نماید. توجه داشته باشید که استفاده از هشتگ با محدودیت‌های همراه شده و شما در پست های اینستاگرامی خود تنها می توانید از 30 هشتگ استفاده نمایید.
دقت داشته باشید که این عدد به صورت یک قرارداد است و اینستاگرام تنها 30 هشتگ اول را مورد بررسی قرار می‌دهد. برخی افراد تصور می‌ کنند که اگر 30 هشتگ را در کپشن و هشتگ های بیشتری را در کامنت ها قرار دهند می‌ توانند بیشتر در لیست سرچ اینستاگرام قرار بگیرند، این در حالی است که بر اساس الگوریتم ها اینستاگرام تنها به 30 هشتگ اول توجه می کند. البته برخی کاربران نیز این امر را نادیده و بدون توجه به آن از هشتگ ها در پست های خود استفاده می کنند که این امر باعث گذراندن محدوده انتخاب خواهد شد و در نتیجه سبب اعمال محدودیت شادوبن اینستاگرام می شود.

  • استفاده نا بجا از قابلیت تگ

معمولا افراد مدت زیادی از اوقات فراغت خود را شبکه های اجتماعی، مخصوصا اینستاگرام می گذرانند، همین امر سبب شده که الگوریتم های اینستاگرام بهترین برنامه ریزی را برای سرگرم کردن این افراد داشته باشند.

بازدید زیاد کاربران از این شبکه سبب شده که افراد از این بستر به عنوان یک محیط کاری نیز استفاده نمایند اما تعدادی از کاربران بدون توجه به برخی محدودیت‌ ها اقداماتی را انجام می دهند که سبب خسته کنندگی اینستاگرام می شوند، همین امر سبب شد که اینستاگرام با اعمال برخی محدودیت ها رفتار این کاربران را کنترل و در صورت نیاز محدود کند.

یکی از این محدودیت های استفاده نابجا از قابلیت تگ، زمانی است که افراد یک عکس یا ویدیو را در پست قرار می دهند و دوستان خود را در کپشن تگ می کنند و پس از آن دیگر کاربران می توانند با لمس کردن آیدی تگ شده به پیج فرد مراجعه نمایند، این کار باعث ایجاد تعامل بین افراد خواهد شد. همین امر سبب شده که اینستاگرام برای کنترل میزان تعامل و ارتباطات هر کاربرار را تنها مجاز به 20 تگ کند و در فیر این صورت با  محدودیت هایی همراه خواهد شد.

  • تغیر آی پی اکانت اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر کاربران با آن روبه‌رو بوده اند فیلتر شدن شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام است و برای اینکه بتوانند بدون مشکل از این اپلیکیشن ها استفاده کنند مجبور به استفاده از اپلیکیشن هایی هستند که آی پی یا پروکسی آنها را تغییر می دهد. در واقع عملکرد این برنامه ها به گونه ای است که با تغییر آی پی اکانت اینستاگرام به آی پی سایر کشورها به نوعی یک مانبر ایجاد می کند.

حال سوال این است که چرا تغییر آی پی اکانت منجر به محدودیت شادوبن اینستاگرام خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال می توانیم گفت که اگر شما در طول روز حساب خود را به چندین آی پی متصل کنید اینستاگرام تصور می کند که اکانت شما مشکل دارد که یکی از عمده دلایل آن، این است که افراد با ورود از طریق آی پی های مختلف برنامه را گیج می‌ کند.

تصور کنید فردی با آیپی ایران وارد برنامه اینستاگرام می شود و پس از یک ساعت مجدداً با آی پی آمریکا به این اپلیکیشن وصل خواهد شد که این امر به هر صورت غیر منطقی است و بر خلاف قوانین و مقررات اینستاگرام عمل می کند و در نهایت نتایج شادوبن اینستاگرام بر روی آن ها اعمال خواهد شد.

شادوبن در اینستاگرام چگونه رفع می شود؟

موارد عنوان شده می تواند تاثیر زیادی در محدودیت شادوبن اینستاگرام داشته باشد در واقع افراد با انجام دادن هریک از اقدامات فوق سبب می‌شوند که پیج آنها در دست هم آنها در محدودیت شد و آن قرار بگیرد آهنگ ترین مشخصه های این محدودیت این است که به هیچ عنوان نمی توان رفع شدن آن را متوجه شد و تنها باید در گذر زمان و با توجه به عملکرد پیج اینستا این محدود از رفع محدودیت مطلع شد البته حد زیادی درباره برق روش های رفع شادوبن اینستاگرام وجود دارد که شامل دو روش زیر می باشد.

 

صفحه تجاری خود را به پیج خصوصی تبدیل کنید:

فیس بوک بعد از خرید اینستاگرام سیاست هایی را در این شبکه منتشر کرد که بر اساس آن می توان محدودیت شادوبن اینستاگرام را دور زد به بیان دیگر شما می توانید با تبدیل صفحه تجاری اینستا به یک پیج شخصی این محدودیت را دور بزنید و یا رفع کنید برای اینکه بتوانیم صفحه عمومی خود را به یک صفحه تجاری تبدیل نمایید باید از طریق تنظیمات وارد صفحه خود شوید و در آنجا اکانت را از حالت تجاری به حالت شخصی تبدیل کرد.

از حساب کاربری خود در دستگاه دیگر خارج شوید

این اقدام به شما کمک می کند تا بتوانید از اکانت خود محافظت نمایید. در واقع با استفاده از این روش شرایطی فراهم می شود که بتوانید در دیگر دستگاه های فعال، اکانت محدود شده را رفع شادوبن کرد برای این کار باید از قسمت تنظیمات گزینه Authorized Apps را انتخاب و کلیه دستگاه های فعال اطراف خود را مشخص کنید.

پس از یافتن یکی از دستگاه ها، از طریق آن اقدام به خروج از حساب می کند، به خاطر داشته باشید که پس از خروج حتما می بایست پسورد خود را تغییر دهید، موارد عنوان شده درمان قطعی شادوبن اینستاگرام نیستند اما به صورت آزمایشی جواب داده اند و کاربران می توانند از طریق این روش ها اینستاگرام خود را تغییر دهند.

نتیجه گیری

شادوبن یکی از محدودیت های اینستاگرام محسوب می شود که برای رفع آن اقدامات موثری وجود دارد اما در ابتدا می توانید با رعایت تمامی الگوریتم های اینستا و همگام شدن با آن ها این مشکلات را برطرف نمایید. در واقع این کار به شما کمک می کند که هیچگاه دجار شادوبن اینستاگرام نشوید، اما در صورتی که پیج شما با محدودیت همراه شد می توانید اقدامات مذکور را انجام داده و به سادگی این محدودیت ها را برطرف نمایید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.