چطور فالور های اینستاگرام را به مشتری تبدیل کنیم؟[تبدیل فالوور به مشتری]

آیا شما نیز به دنبال تبدیل فالوور به مشتری هستید؟ مهم ترین و سخت ترین راه کار برای جذب مشتری در اینستاگرام چیست؟! آیا از طریق اعتماد سازی می توانید مشتریان زیادی به دست آوردید؟! شما برای اعتماد سازی در اینستاگرام چه کاری انجام می دهید؟! چه میزان روزانه برای فعالیت و بازاریابی در اینستاگرام زمان می گذارید؟! آیا تبدیل فالوور به مشتری کار راحتی است؟! برای این منظور چه باید کرد؟ چگونه می توان از این طریق به کسب در آمد از اینستاگرام برسیم؟

مطمئنا شما نیز برای رسیدن به اهداف خود در صفحات اجتماعی به دنبال یافتن وب سایتی هستید که در آن آموزش هایی به منظور تبدیل فالوور به مشتری وجود داشته باشد، در غیر این صورت ادامه این متن را دنبال نمی کردید. پس اگر هدف شما نیز در آمد زایی از طریق پیج اینستاگرامی و به دست آوردن مشتریانی وفادار در این صفحه اجتماعی است، سعی کنید روی میزان بهره وری اکانت اینستاگرامی خود متمرکز شوید. امروز می خواهیم 10 راهکار بسیار مفید و تاثیر گذار در این زمینه را به شما آموزش دهیم، برای درآمد زایی و حرفه ای بودن در اینستاگرام تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تبدیل-فالوور-به-مشتری-در-اینستاگرام

6 مسئله مهم در تبدیل فالوور به مشتری

به نظر شما از چه طریقی می توان فالوورهای خود را در اینستاگرام به مشتری تبدیل کرد؟ چگونه از فالوور هایی که به هیچ عنوان شناختی از ماهیتشان نداریم در آمد کسب کنیم؟ برای این موارد توجه به 6 نکته ای که در زیر ذکر می گردد بسیار مهم است.

 1. مخاطب های خود را بشناسید؛ مهم ترین و اولین گام
 2. گام دوم به ثبات در همکاری ها و فعال بودن در پیج اینستاگرامی مربوط است.
 3. تولید محتوا؛ ساخت محتواهایی حرفه و صادقانه باعث اعتماد سازی فالوورها می گردد.
 4. چگونگی سرمایه گذاری و همچنین تبلیغات درست گام چهارم است.
 5. پایبند بودن به وعده ها، ارائه خدمات شایسته و مناسب به مشتری
 6. نتیجه گیری، ارائه گزارش به صورت روزانه از فعالیت ها و عملکرد ها آخرین گام می باشد.

بهتر است بدانید با توجه به آمار های گرفته شده تنها 25 درصد از فالوور های صفحات اینستاگرامی می توانند به مشتری تبدیل شده و از شما خرید کنند. پس پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن به هدف خود یعنی تبدیل فالوور به مشتری برسید حتما از راه کار های اساسی و اصولی استفاده نمایید.

شش-اتفاق-مهم-قبل-از-شروع-پروژه

ده راهکار برای تبدیل فالوور به مشتری وفادار در میان فالوور هایی ناشناس

 1. از جمله راه های جذب مشتری در اینستاگرام می تواند مکالمه و گفت و گو باشد.
 2. اثبات رسمی و اروجینال بودن نکته ای مهمی است که نباید از یاد ببرید.
 3. تبلیغات درست و کاربردی انجام دهید.
 4. به مشتریان خود ارج و قرب ببخشید.
 5. همواره به دنبال راه کار هایی باشید که بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کنید.
 6. ارتباط با جامعه را از یاد نبرید، فرشندگانی به موفقیت دست پیدا می کنند که از جامعه اطراف خود آگاه باشند.
 7. سعی کنید به صورت خصوصی و جدا گانه با فالوور های خود در تماس باشید، برای برقرای ارتباط با آن ها به ندرت از پیام های فله ای استفاده کنید.
 8. داستان و روایت مخصوص به خود را داشته باشید، مطمئنا دنبال کردن اکانتی بدون قصه هیچ جذابیتی نخواهد داشت.
 9. نقد پذیری خود را به مخاطبین اثبات کنید.
 10. با انجام آموزش ها به کاربران نشان دهید که در حوزه خود متخصص می باشید.ده-قدم-برای-داشتن-مشتری-وفادار-در-اینستاگرام-از-دل-فالوورهای-ناشناس

 

راه کارهایی برای جذب مشتریان و افزایش میزان فروش در اینستاگرام

اگر هنوز حساب کاربری ایجاد نکردید بهتر است از گزینه حساب تجاری بهره ببرید؛ اما اگر حساب معمولی دارید و قصد دارید در دسته پرفروش ترین پیج های اینستاگرامی باشید بهتر است به سرعت آن را به حساب تجاری تبدیل کنید. از این طریق می توانید افراد علاقه مند به کسب و کار خود را مشاهده کرده و حتی از میزان علاقه کاربران به پست های خود مطلع شوید.

علاوه بر تئوری هایی که برای تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام وجود دارد، خلاقیت نیز لازم است. برای اعتماد سازی می بایست به همین جزئیات کوچک دقت کرد، مخاطب باید به صداقت نهفته در خلاقیت شما دست یابد.

تنها راه ورود شما به فروش مجازی در اینستاگرام تبدیل فالوور های خود به مشتری می باشد.اگر امر محقق شود، می توانید در استوری خود آدرس اینترنتی مستقیم قرار داده و از همین راه مشتریان و کاربران را به سمت پست های خود هدایت کنید. از این طریق تقریبا 15 تا 20 درصد از فالوورهایی که به صورت مرتب از استوری های شما دیدن می کنند را به می توانید به مشتری تبدیل کنید.

برای دستیابی به افزایش میزان فروش از طریق اینستاگرام به عنوان روندی سودمند می بایست کاربران را به کسب و کار خود جذب کنید. مطمئنا شما هم می دانید که نمی توان به اینستاگرام به عنوان شبکه ای اجتماعی که در آن فقط باید فیلم و عکس شخصی قرار داد، نگریست.

قدم بعدی برای جذب مخاطب ایجاد راه های ارتباطی می باشد، علاوه بر آنکه می بایست برای پست های خود تصاویری جالب استفاده کنید، می بایست راه های ارتباطی خود را در بیو اضافه کنید.

سعی کنید تمام ویژگی ها و امکاناتی که در استوری اینستاگرام وجود دارد را مورد استفاد قرار دهید، امکانات استوری های اسنتاگرام به قدری زیاد است، تمامی افرادی را که به تازگی با آن آشنا شده اند را شگفت زده می کند.

هشتگ ها را دست کم نگیرید! استفاده از هشتگ گذاری به شیوه درست و اصولی کمک می کند محتوای شما فراگیر شده و توسط کاربران بیشتری دیده شود. علاوه بر آن تصاویری زیبا و جذاب برای پست های خود به کار ببرید، این کار باعث می شود مخاطبین به محتوای شما جذب شوند. به خصوص اگر تصاویر استفاده شده با زمینه کاری شما مرتبط باشد.

خلاقیت را از یاد نبرید، سعی کنید مسابقه ها، برگذاری جشنواره های تخفیف و حتی جایزه دادن های شما به مخاطبین و فالوورهایتان توام با خلاقیت باشد. همواره به خاطر داشته باشید که جذب مشتری باید بر طبق شیوه اصولی انجام شود، هدف اصلی از این کار تبدیل فالوور به مشتری و سود دهی از طریق اینستاگرام است، بنابراین برای دستیابی به آن رفتار شما باید حساب شده باشد.

راهکارهای-افزایش-فروش-و-جذب-مشتری-در-اینستاگرام

آموزش معجزه ای برای تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام

برای ادمین های حرفه ای آموزش می تواند یک برگ برنده باشد. به عبارتی افرادی که قادر باشند نکات و آموزش های مفیدی به کاربران ارائه کنند، نیم بیشتر راه را برای رسیدن به موفقیت طی کرده اند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که کاربران مطمئن شوند که فرد مقابل آن ها فردی است آگاه و متخصص؛ نه فردی دلال که تنها به سود دهی می اندیشد.

در حال حاضر می توان گفت اینستاگرام در میان شبکه های اجتماعی پرچم دارد بوده و روز به روز به تعداد کاربرانش افزوده می شود، پس طبیعی است که نخواهید تنها کاربری معمولی باشید و به فکر انجام کارهای بزرگتری با این شبکه اجتماعی هستید.

امروزه اینستاگرام به یکی از بهترین بستر ها برای تبلیغات، برند سازی و به طور کلی راه اندازی یک بیزینس آنلاین تبدیل گشته است، از همین رو یکی از مهم ترین و اساسی ترین دغدغه کاربرانی که قصد دارند از این طریق کسب و کار خود را راه اندازی کنند؛ جذب فالوور است. برای دستیابی به موفقیت و بهره وری از اینستاگرام می بایست راه کار ها و روش های واقعی و اصولی افزایش فالوور و تبدیل فالوور به مشتری بهره گرفت.

پروفایل-خود-را-جذاب-و-به-یادماندنی-طراحی-کنید

طراحی و دیزاین جذاب پروفایل به منظور افزایش فالوور

پروفایل اینستاگرام چیزی شبیه به ویترین یک مغازه است، پروفایل اینستاگرام نشان دهنده فعالیت و کسب و کار شما بوده و در صورتی که جذاب و زیبا نباشد، نمی تواند مشتریان را به خود جذب کند. بهتر است به خاطر داشته باشید که اینستاگرام کاملا تصویر محور بوده و در این شبکه اجتماعی حرف اول و آخر را تصاویر می زنند.

تعامل و ارتباط با دیگر رقبا و صفحه های مشابه

شناختن رقبا از اهمیت بالایی برخوردار است، از این طریق می توانید به مخاطبان خود بگویید که علی رغم آنکه هیچ گونه نگرانی بابت رقبای خود ندارید در حد امکان به آنان کمک نیز می کنید. فراموش نکنید که برقرار ارتباط و داشتن تعامل با مخاطبین و کاربران یکی از مهم ترین نکات الکوریتم های اینستاگرام است. اگر بتوانید از طریق رعایت اصول الگوریتم مشخص شده گام بردارید می توانید استفاده های بهینه تری از این شبکه داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است دچار تحریم های اینستاگرام مخصوصا شادوبن شوید.

استفاده از وب سایت برای تبدیل فالوور به مشتری

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که می توان از یک وب سایت جالب و زیبا در کنار صفحه اینستاگرام استفاده کرد. داشتن وب سایتی خوب که بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند بسیار حائز اهمیت می باشد.

روند بازیابی اینستاگرام به گونه ای است که می بایست برای طراحی سایت اصول و قوائد زیادی را مد نظر داشت. یک وب سایت معتبر می تواند تا حد زیادی به جلب اعتماد کاربران و مشتریان کمک کند. با استفاده از وب سایت و به کمک تیمی حرفه ای می توانید رفتار مخاطبان خود را بررسی کرده و حرفه خود را با توجه به خواست و علاقه مخاطبان پیش ببرید. علاوه بر این ها با استفاده از تبلیغات در صفحات دیگر نیز می توان فالوور جذب کرد به شرط آنکه تبلیغ به شکلی هوشمندانه انجام شود.

آیا-برای-جذب-مشتری،-داشتن-وب-سایت-مهم-است؟

ایجاد تولید محتوا به صورت دائمی و مستمر

معجزه تولید محتوا به صورت منظم و مستمر را دست کم نگیرد. فالووران و مخاطبان شما تمامی اتفاقات و اقدامات شما را حتی به شکل غیر حرفه ای تحت نظر دارند. علاوه بر آن با توجه به الگوریتم های اینستاگرامی نیز در صورت داشتن فعالیت مستمر در اینستاگرام ریچ های روزانه شما افزایش می یابد.

تولید-محتوای-مستمر-را-فراموش-نکنید

پیروی از الگوریتم های اینستاگرامی به منظور تبدیل فالور به مشتری

الگوریتم های اینستاگرام تقریبا مشابه به الگوریتم های گوگل عمل کرده اما در مختصات خاص خود. رعایت الگوریتم های اینستاگرام بسیار مهم است، برای مثال به هیچ عنوان نباید فالوور فیک بگیرید یا اینکه از هشتگ های نامرتبط با زمینه کاری خود استفاده کنید. به طور کلی انجام اقداماتی که تعامل کاربر با پیج شما را کاهش می دهد، ممنوع است.

مراقبت از رفتار های خود برای جذب مشتریان وفادار از اهمیت بالایی بر خوردار است. علاوه بر این تولید محتوای شما باید به گونه ای باشد که دقیقا در آن ساعت و در همان مکان انجام شده است، به عبارتی دلیلی ندارد که به مخاطبان خود ثابت کنید از زمان حال جلو تر هستید.

اهیمت ساخت محتوای جذاب را دست کم نگیرید، اگر بتوانید بدون کمک دیگران و با حداقل هزینه از خود عکس ها و فیلم های جذاب گرفته و ویرایش کنید گامی بزرگ در زمینه جذب فالوور و تبدیل آن به مشتری برداشته اید. به یاد داشته باشد که مهارت و دانش شما در زمینه تولید محتوا تصویری و متنی بسیار مهم است.

پیروی-از-الگوریتم-اینستاگرام

از نقد ها نهراسید

فرار از نقدها بر خلاف اصول یک ادمین حرفه ای می باشد، معمولا ادمین های حرفه ای سعی دارند که به فالوور ها و مخاطبان خود اثبات کنند که متخصصینی متواضع و فروتن هستند. آن ها نشان می دهند که هرکدام از کامنت های مخاطبان و کاربران تا چه میزان برایشان حائز اهمیت است.

در صورتی که نتوانید این حس ها را به مخاطب منتقل کنید قادر به تبدیل فالوور به مشتری وفادار نخواهید بود. به یاد داشته باشید متفاوت بودن به معنای نوآور بودن و داشتن خلاقیت است نه خاص بودن.

بهتر است بدانید نکته ای به نام کال تو اکشن در بحث تولید محتوا و جذب فالوور وجود دارد، CTA معجزه ای برای تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام است. برای این منظور استفاده از ساده ترین چیزها کافی است. مثلا «خوشتان می آید؟ روی لینک موجود در بیو کیلیک کنید تا یکی از آنها را داشته باشید.»

از-نقد-نترسید

نتیجه گیری

برای تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام هر چه زودتر اقدام کنید، انجام کار هایی که در بالا گفته شد را به تعویق نیندازید چرا که مهم ترین گام در یک پروژه شروع آن است. با آگاهی از قوانین و قوائد این میدان می توانید به خوبی در آن پیشرفت کنید. اینستاگرام فرصتی رایگان برای معرفی کسب و کار و افزایش سود آوری بیزینس است، پس بهتر است از این فرصت استفاده بهینه داشته باشید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.