۳ راه برای نگاشت محتوا در سفر خریدار

تحلیل محتوا به سال‌ها تجربه، آزمون‌وخطا، آزمایش و شکست نیاز دارد. نکته این است که از لحظه‌ای که فکر می‌کنید فرآیند را درک می‌کنید، سفر خریدار کاملاً تغییر می‌کند و فرآیند یادگیری دوباره شروع می‌شود. بنابراین جایگاه محتوا در سفر خریدار بسیار پویا است.

بیایید برخی از اصول محتوا در سفر خریدار را بررسی کنیم که شما را برای موفقیت آماده می‌کند و شما را برای یادگیری نحوه استفاده از بینش و تجزیه‌وتحلیل برای ایجاد محتوایی که به دست خریداران می‌رسد مجهز می‌کند.

منظور تجزیه‌وتحلیل عملکرد نیست. بهینه‌سازی موتورهای جستجو، کمپین‌های ایمیل و سایر اشکال بازاریابی برون‌گرا مطمئناً بهترین روش است.

حجم جستجو هنوز کار می‌کند

 

این لزوماً یک روش جدید یا پیچیده برای نگاشت محتوا نیست. بازاریابان باهوشی که سئو یا بازاریابی ورودی را مدیریت می‌کنند، سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهند، اما جای بحث و بررسی و اضافه کردن زمینه‌های اضافی را دارد.

یک تکنیک اضافی با حجم جستجو، بهینه‌سازی مداوم قابلیت مشاهده جستجوی فعلی شما با استفاده از کنسول جستجوی Google است. این رویکرد به شما بینشی می‌دهد که کدام کلمات و عبارات کلیدی در گوگل ظاهر می‌شوند و کدام یک باعث کلیک روی وب‌سایت شما می‌شوند. زیبایی این موضوع این است که می‌توانید هرچند وقت یک‌بار که نیاز دارید، محتوای خود را برای کلمات کلیدی طولانی بیشتر بهینه کنید.

 

بینش مخاطب، ارتباط را افزایش می‌دهد

 

این رویکرد هنگام بررسی محتوا برای سفر خریدار B2B بسیار مفید است. فرضیه این است که خریداران روشی را که صحبت می‌کنند جستجو می‌کنند.

 

خریداران B2B و تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات از بیان اینکه چه کسانی هستند و برای امرارمعاش چه می‌کنند خجالتی نیستند. این اطلاعات عالی برای تیم‌های تحلیلی است تا بر اساس عملکرد شغلی کسب‌وکار و فناوری اطلاعات، مخاطبان اجتماعی ایجاد کنند. به‌عبارت‌دیگر، امروزه ایجاد مخاطبین از CIOها، COOها، رئیس IT، مهندسان، توسعه‌دهندگان و هر کس در بین آن‌ها آسان‌تر است.

 

هنگامی‌که مخاطبان ساخته شدند، می‌توانید مکالمات آن‌ها را در طول زمان یا در بسیاری از موارد به‌صورت بلادرنگ دنبال کنید. به این می‌گویند تحلیل مکالمه مخاطب.

 

مجموعه‌ای از تمام اشاره‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها باهم دسته‌بندی شده‌اند و بر اساس تعداد استفاده از کلمات رایج دسته‌بندی می‌شوند. این به شما تجزیه‌وتحلیلی از موضوعات، گرایش‌ها، کلمات کلیدی، عبارات و هشتگ‌هایی که آن‌ها به‌صورت عمومی در رسانه‌های اجتماعی درباره آن‌ها بحث می‌کنند، می‌دهد.

 

مشابه جستجو، می‌توانید از این تجزیه‌وتحلیل مخاطب برای اطلاع از استراتژی کلمه کلیدی خود برای جستجوی پولی، سئو و حتی محتوای اجتماعی که برای تعامل استفاده می‌کنید استفاده کنید.

تحلیل رسانه فقط برای روابط عمومی نیست

تجزیه‌وتحلیل رسانه‌ها می‌تواند بینش‌های ارزشمندی را برای همه فراهم کند، نه‌فقط متخصصان روابط عمومی. درواقع، اکثر افرادی که در روابط عمومی کار می‌کنند به‌هرحال از این نوع داده‌ها استفاده نمی‌کنند.

 

این فرضیه این است که رسانه‌ها در خط مقدم فناوری قرار دارند. و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بر اساس مصاحبه‌هایی که با C-suite دارند، روندها، چالش‌ها و فرصت‌هایی را که در بازار مشاهده می‌کنند، پوشش می‌دهند.

 

اگر می‌دانید که برترین نشریات رسانه‌ای که مخاطبان شما می‌خوانند چیست، می‌توانید آن نشریات رسانه‌ای را تجزیه‌وتحلیل کنید و موضوعات، روایت‌ها و مضامین پنهانی را که آن‌ها در مورد آن‌ها می‌نویسند، کشف کنید.

 

تجزیه‌وتحلیل مخاطبان، نشریات رسانه‌ای برتر را استخراج می‌کند که به آن‌ها علاقه دارند، می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند. بنابراین، داده‌ها در حال حاضر برای استفاده شما وجود دارد.

 

اولین قدم در درک سفر خریدار این است که بپذیرید این سفر پویا و همیشه در حال تغییر است. اما آنچه قابل پیش‌بینی است این است که خریداران چگونه از گوگل استفاده می‌کنند و مکالماتی که در رسانه‌های اجتماعی دارند. این‌ها هر دو ثابت هستند و وقتی تغییر می‌کنند، معمولاً در دوره‌های زمانی طولانی‌تری رخ می‌دهد.

 

برای مشورت با کوچینگ یا یک مشاور کسب‌وکار همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با آکادمی توسعه کسب‌وکار دکتر نعمتی در ارتباط باشید:

 

02122644773

02126643064

02126601795

وبسایت:

www.nematiacademy.com

اینستاگرام:

drnemati_official

Nematiacademy

 

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.