قیمت ایمپلنت فک بالا در تهران ۱۴۰۲ چقدر است؟

از دست دادن دندان به وسعت کامل یک فک می تواند معایب زیادی داشته باشد و درمان های متفاوتی برای آن وجود دارد که هر کدام معمولا یک محدودیتی خواهند داشت که در میان همه این درمان ها بهترین آن ایمپلنت فک بالا می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت کامل فک بالا می پردازیم.

ایمپلنت فک بالا چقدر هزینه دارد؟

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا یا پایین چقدر است ؟ ایمپلنت فک بالا چقدر هزینه دارد؟ ممکن است این سوالات برای بیمارانی که می خواهند ایمپلنت دندان انجام دهند و تعداد دندان های از دست رفته شان زیاد باشد پیش آید. قیمت ایمپلنت کامل فک بالا یا پایین ( هرفک ) در سال 1402 به ازای 4 الی 10 پایه تقریبا مبلغ 70.000.000 الی 200.000.000 تومان برآورد شده است.

هزینه ایمپلنت کل دهان به عوامل مختلفی بستگی دارد و هزینه منظور شده به همراه پایه، ضمانت، روکش و بدون احتساب پیوند استخوان می باشد. این هزینه به همراه روکش بدون احتساب پیوند استخوان است و بستگی به تعداد پایه، برند ایمپلنت و تخصص پزشک می تواند متفاوت باشد.

قیمت ایمپلنت فک پایین کامل

معمولا هزینه ایمپلنت کامل فک پایین از فک بالا کمتر است و این موضوع به این دلیل می باشد که ایمپلنت کامل برای فک پایین به تعداد پایه کمتری احتیاج دارد. به طور کلی برای فک پایین بین 4 الی 8 پایه ایمپلنت مورد نیاز است.

قیمت ایمپلنت فک بالا کامل

قیمت ایمپلنت فک بالا در اصل هزینه بیشتری دارد وهمچنین به تعداد پایه بیشتری هم نیاز دارد. در ایمپلنت کامل فک بالا ممکن است نیاز به انجام سینوس لیفت وجود داشته باشد. به طورعادی فک بالا به تقریبا 6 الی 8 پایه ایمپلنت احتیاج دارد.

قیمت ایمپلنت کامل فول موس

فول موس یک کلمه انگلیسی و یک اصطلاح در ایمپلنت کامل است که از ترکیب دو کلمه full و mouth تشکیل شده است و به معنی همان ایمپلنت کامل دهان است. قیمت ایمپلنت فول موس مثل همان قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین است و برای انجام آن نیازی به کاشت ایمپلنت به جای هر دندان نیست.

بیشتر بخوانید » ایمپلنت چیست؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت کامل چیست ؟

ایمپلنت کامل وابسته به شرایط دهان و بودجه افراد می تواند متغییر باشد که متخصص ایمپلنت با بررسی دقیق وضعیت فرد بهترین طرح درمان را برای او در نظر می گیرد. در ادامه این مقاله عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت فک بالا را معرفی خواهیم کرد :

تعداد پایه ایمپلنت فک بالا

تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز توسط متخصص مشخص می شود و بنا به وضعیت بی دندانی و شرایط فرد و بودجه اش تعیین می شود. در صورتی که فردی قصد انجام ایمپلنت کامل در فک بالا را داشته باشد به تعداد پایه بیشتری هم به نسبت فک پایین نیاز دارد. حال در صورتی که فرد برای دو فک بالا و پایین قصد انجام ایمپلنت را داشته باشد تعداد پایه مورد نیاز بیشتر می شود و به طور مثال قیمت ایمپلنت کامل فک از دو فک کمتر می شود.

برند پایه ایمپلنت فک

هزینه های ایمپلنت اصولا به صورت هر واحد اعلام می شود و همچنین تفاوت قیمت با یکدیگر دارند. یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر هزینه هر واحد بر پایه ایمپلنت، برند سازنده آن ایمپلنت می باشد. هر برند، هزینه و کیفیت مخصوص به خود را دارد. همچنین این برندها معمولا از اسم کشورهای سازنده آنها نیز شناخته می شوند و به طور کلی ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی از هزینه بیشتری به نسبت ایمپلنت های دیگر برخوردار هستند. هر چه برند مورد استفاده قرار گرفته شده با کیفیت تر باشد، به طور قطع هزینه و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

نقش نوع روکش در هزینه ایمپلنت کل دندان ها

همانطور که گفته شد، ایمپلنت کامل دهان از انواع متفاوتی برخوردار می باشد، به طور نمونه ایمپلنت های all-on-4 قیمت کمتری به نسبت all-on-6 خواهند داشت.

قیمت پیوند استخوان و سینوس لیفت در ایمپلنت فک بالا

معمولا افرادی که دچار بی دندانی گسترده در یک فک می شوند، دچار تحلیل استخوان هم هستند و پایه ایمپلنت برای جوش خوردن به استخوان، به استخوان های با تراکم و قوی نیاز دارند. همچنین اگر تحلیل استخوان در قسمت سینوس باشد، به انجام جراحی سینوس لیفت نیاز پیدا خواهید کرد. هزینه پیوند استخوان و سینوس لیفت بر روی هزینه نهایی اضافه می شود و نیاز به آن، توسط متخصص با معاینه و عکس های ایمپلنت تعیین می شود.

نوع و کیفیت روکش در هزینه ایمپلنت کامل فک بالا

روکش های ایمپلنت نیز انواع متفاوتی دارند و همچنین در ایمپلنت کامل به دو نوع ثابت و متحرک می توان اشاره کرد. زمان ساخت روکش های ایمپلنت از متریال مختلفی ساخته شده اند و انواع محبوب آن پی اف ام، زیرکونیا و ایمکس هستند. همچنین کیفیت کار لابراتور و سرعت تحویل می تواند در هزینه نهایی، قیمت ایمپلنت کامل تفاوت هایی ایجاد کند.

میزان تخصص و تجربه پزشک ایمپلنت کامل

مهم ترین عامل در موفقیت درمان ایمپلنت کامل، وجود متخصص می باشد. فرد متخصص با بررسی ، طرح درمان و کاشت صحیح می تواند مستقیما در طول عمر و کیفیت ایمپلنت شما تاثیر گذار باشد. در این صورت هرچه متخصص شما تجربه بیشتری داشته باشد، هزینه دستمزد آن قطعا بیشتر هم خواهد بود.

قیمت انواع ایمپلنت کامل

انواع مختلف ایمپلنت کامل بر اساس تعداد پایه اصولا براین اساس شناخته می شوند و با نام های ALL ON 4 ، ALL ON 6 ، ALL ON 8 نام گذاری شده اند. علت این نامگذاری به علت تعداد پایه ای است که برای هر فک مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر عواملی که بر روی قیمت انواع ایمپلنت کامل تاثیر می گذارد ، نوع روکش آن می باشد. روکش های ایمپلنت کامل به دو صورت ثابت و متحرک بر روی پایه ایمپلنت دندان قرار می گیرند. بعضی از افراد ممکن است دچار بی دندانی در سطح گسترده بشوند و این بی دندانی در تمام فک بالا یا فک پایین اتفاق بیفتد. ایمپلنت های دندانی برای این افراد دارای انواع مختلفی از این درمان می باشد که می توانند زیبایی و قدرت جویدن خود را مجددا بازگردانند.

قیمت روکش ایمپلنت در سال 1402

روکش ایمپلنت جزو یکی از مهم ترین بخش ها در زیبایی ایمپلنت دندان شما می باشد. امروزه انواع متفاوتی از روکش ایمپلنت وجود دارند که هر کدام از آنها زیبایی و استحکام مخصوص به خود را برخوردار می باشند.

قیمت روکش ایمپلنت چقدر است ؟

قیمت روکش ایمپلنت حدودا از مبلغ 3.000.000 الی 5.000.000 میلیون تومان متغییر می باشد که این هزینه با توجه به تمام سرامیک بودن یا نبودن و کیفیت ساخت لابراتور دارای تفاوت هایی می شود.

راهکارهای کاهش قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک درمان عمری می باشد که مزایای بسیار زیادی برای شما ایجاد می کند و ایمپلنت دندان می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای سلامتی و زیبایی شما باشد. کاشت ایمپلنت دندان نسبت به سایر رقبای خود هزینه بیشتری نیز دارد و ممکن است پرداخت این مبلغ برای همه مقدور نباشد. به کمک راهکار کاهش قیمت ایمپلنت دندان که به شما در ادامه گفته می شود، می توانید درمانی با هزینه ایمپلنت مناسب وبدون کاهش کیفیتی را داشته باشید. توجه کنید که برای داشتن ایمپلنت ارزان از برند های غیر معتبر اصلا استفاده نکنید و هرگز به یک مرکز غیر معتبر مراجعه نکنید زیرا عوارض این کار ممکن است جبران ناپذیر باشد و حتی موجب افزایش هزینه برای شما باشد. این راهکارها عبارتند از:

استفاده از برند های ایمپلنت کره ای اما با کیفیت

به طور کلی ایمپلنت های اروپایی دارای هزینه بیشتری به نسبت ایمپلنت های کره ای هستند و به همین علت ایمپلنت های کره ای محبوبیت ویژه ای در جهان پیدا کرده اند. بنابراین ایمپلنت های کره ای در کنار هزینه مناسبی که برای درمان دارند، کیفیت بسیار مناسبی تری هم دارا می باشند.

پرداخت به صورت اقساطی

در صورتی که شما توانایی پرداخت یک جای هزینه ایمپلنت دندان را ندارید، مراکز ایمپلنت برای شما امکان پرداخت هزینه ها را به صورت اقساطی فراهم کرده است. در بعضی از مراکز شما می توانید قیمت ایمپلنت دندان را با چک و بدون چک نیز پرداخت کنید.

استفاده از طرح درمان اصولی و مناسب

طرح درمانی که متخصص ایمپلنت به شما توصیه می کند، مستقیما بر روی کیفیت، میزان موفقیت و قیمت ایمپلنت شما اثر گذار می باشد. بهتر است قبل از ارائه طرح درمان، میزان بودجه، توانایی پرداخت و شرایط خود را برای متخصص ایمپلنت باز گو کنید ، تا پزشک با توجه به شرایط شما بهترین طرح درمان را با هزینه مناسب به شما پیشنهاد دهد.

استفاده از روکش های معمولی تر

به طور کلی روکش های ایمپلنتی مستقیما بر روی زیبایی و قیمت ایمپلنت اثر می گذارند. شما برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان می توانید از روکش های پی اف ام استفاده کنید و همچنین در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید. روکش های پی اف ام استحکام و مقاومت مناسبی دارند و همچنین زیبایی قابل قبولی را ارائه می دهند.

آیا هزینه کاشت به تعداد دندان ها بستگی دارد؟

شاید فکر کنید که به تعداد تمام دندان های از بین رفته تان باید ایمپلنت انجام بدهید. اما چنین نیست. زمانی که تعداد دندان های از بین رفته بیشتر از 2 عدد باشد، می شود با ترکیب ایمپلنت و پروتز، جای خالی تمام دندان ها را پر کرد.

قیمت ایمپلنت دندان با پروتز دندان کامل و متحرک

پروتزهای دندانی متحرک بر پایه ایمپلنت اصولا قادرند که 40 تا 50 درصد قدرت و توانایی جویدن بیمار را بهش بازگردانند. طول عمراین دستگاه ها هم معمولا چیزی بین 5 تا 10 سال است. برخلاف پروتزهای متحرک عادی، این پروتزها حتی اگر بر دو عدد ایمپلنت کاشته شده در فک سوار بشوند قادر خواهند بود زیبایی و قدرت دندان ها را به شما برگردانند

ایمپلنت فوری فک بالا با لیزر

مطالعات اخیر نشان داده‌ است که وجود عفونت اطراف رادیکولار ممکن است باعث ایجاد خطر برای کاشت فوری ایمپلنت بشود، مگر اینکه ناحیه مورد نظر به اندازه کافی ضد عفونی نشده باشد. لیزر این قابلیت را دارد که غلظت باکتری موجود در حفره دندان کشیده شده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بسیاری از مطالعات، میزان موفقیت بالای ایمپلنت فوری را گزارش داده اند، همچنین در مواردی که ایمپلنت آنها فورا بارگذاری می‌شود و پس از تخلیه ی مواد عفونی یا ملتهب فوراً ایمپلنت کاشت می‌شود، نتایج بهتری دریافت شده است. با این حال، برای اطمینان از موفقیت در این روش، انجام برخی اقدامات پیش از عمل و پس ازعمل ضروری می باشد، مانند پاکسازی دقیق، دبریدمان آلوئول، تجویز آنتی بیوتیک ها و دهانشویه های کلرهگزیدین پس از عمل.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.