مزیت های خرید و فروش از سمساری در تهران

با توسعه دنیای وب سمساری‌ها هم کار خود را در قالب سمساری آنلاین و اینترنتی گسترش داده‌اند. استفاده و تمایل روزافزون مردم به استفاده از اینترنت و بیشتر شدن انجام بسیاری از امور از طریق وسایلی مثل موبایل و تبلت و لپ تاپ و غیره باعث شده است تا خیلی از افراد کسب و کار خود را در این فضا گسترش بدهند. حتی کسب و کارهایی ایجاد شده‌اند که کار آن‌ها محدود به فضای مجازی است. بسیاری از سمساری‌ها نیز از این قاعده عقب نمانده و کسب و کار خود را بر بستر وب گسترش داده‌اند. در ادامه مقاله مزیت های خرید و فروش از سمساری در تهران همراه ما باشید.

 

سمساری فوری در تهران

سمساری سمسارچی سمساری آنلاین تهران می باشد. جهت استفاده از خدمات این مجموعه کافیست نام آن را در مرورگر خود جستجو نمایید.

اگر قصد فروش لوازم دست دوم را دارید، خریدار لوازم دست دوم بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها با یک جستجو ساده از نزدیکترین نمایندگی به محل اعزام می‌شود.

با وجود این خدمات به‌راحتی می‌توانید کالایی را که قصد فروش آن را دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پول نقد تبدیل کنید. بدون اینکه نیاز باشد، از خانه خارج شوید، به سمساری‌های مختلف سر بزنید یا در ترافیک بمانید.

 

مزیت های خرید و فروش از سمساری ها چیست؟

نمی‌توان این نوع خرید را فاقد هرگونه مزیت در نظر گرفت و تنها به‌ویژگی‌های منفی آن توجه کرد. بسیاری از افراد در مواقع خاص این شیوه خرید را برمی‌گزینند. همین امر نشان‌دهنده این است که خرید وسایل دست دوم در بعضی موارد با مزیت‌هایی همراه است.

1. قیمت مناسب

مهم‌ترین مزیت خرید این نوع وسایل و لوازم در قیمت آن‌ها است. لوازم دست دوم تفاوت قیمت فاحشی با وسایل نو دارند. از همین رو در برخی مواقع به انتخاب اصلی افراد برای خرید تبدیل می‌شوند.

برای مثال قصد دارید که برای دوران کوتاه دانشگاه خانه‌ای اجاره کنید، بنابراین نمی‌خواهید که از وسایل آن برای مدت طولانی استفاده کنید. از همین رو لوازم آن پس از مدت مشخص بلا استفاده می‌مانند. در این زمان، بهترین راه برای تحمیل هزینه کمتر به خانواده، خرید از سمساری معتبر است.

2. کیفیت و دوام

عوامل مختلفی نظیر تورم، گرانی مواد اولیه و … سبب شده‌اند تا کالاهای جدیدتر، دوام و کیفیت کالاهای قدیمی را نداشته باشند. برای خرید لوازم دست دوم می‌توانید پول کمتری در ازای خرید یک جنس باکیفیت‌تر پرداخت کنید. این در حالی است که برای خرید کالای نو مشابه، باید هزینه بیشتری در قبال کیفیت کمتر پرداخت شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سمساری در سعادت آباد مراجعه فرمایید.

3. جلوگیری از یکنواختی و دلزدگی

از آتجایی که برای خرید لوازم دست دوم هزینه کمتری پرداخت می‌شود، تعویض آن‌ها نیز بسیار ساده‌تر از یک وسیله نو صورت می‌گیرد.

 برای مثال وقتی یک دست مبلمان دست دوم خریداری کرده‌اید نیازی نیست برای سالیان متوالی از آن استفاده کنید تا هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اید؛ جبران شود. به همین علت می‌توانید پس از گذشت مدت کوتاهی، آن را با مبلمان جدید تعویض نمایید.

اگر از آن دست افرادی هستید که وسایل و لوازم اعم از لوازم منزل یا لوازم الکترونیکی، خیلی زود شما را دلزده می‌کند از خرید وسایل دست دوم غافل نشوید. البته به‌شرطی که از افراد یا مکان‌های معتبر خرید کنید.

4. کمک به کاهش قیمت کالاهای نو

بازار فروش بر اساس عرضه و تقاضا استوار است. وقتی میزان خرید از سمساری ها افزایش پیدا کند، ناخواسته میزان تقاضای برخی کالاها کاهش پیدا می‌کند. از همین رو، قیمت این لوازم در بازار فروش کاهش می‌یابد.

5. تأثیرات مثبت زیست محیطی

بسیاری از لوازم برقی، الکترونیکی و … از مواد نفتی و لوازمی ساخته شده‌اند که ورود آن‌ها به محیط زیست می‌تواند تأثیر بدی بر روی آن بگذارد.  با خرید لوازم دست دوم و استفاده مجدد از آن‌ها، میزان زباله تولید شده کاهش یافته و به سلامت محیط زیست کمک می‌کند.

6. عدم خروج ارز از کشور

سالانه بخش بسیاری از ارز مملکت برای خرید لوازم خانگی خارجی، موبایل، لپ تاپ و … از کشور خارج می‌شود. عادی شدن فرهنگ خرید وسایل دست دوم سبب می‌شود تا سالانه بخش زیادی از ارز مملکت در کشور باقی بماند.

7- خریدای انجاس کمیاب و کلکسیونی

اگر دنبال اجناس قدیمی و کلکسیونی هستید می توانید این اجناس را در سمساری ها پیدا کنید . این مغازه های پر از کالاهای با ارزش و زیبای و کمیاب قدیمی هستند که ممکن است در هیچ جای دیگری نتوانید آنها را پیدا کنید.

معرفی و پیشینه سمسارچی

صاحب فروشکاه سمسارچی در حال حاضر آقای مجید جعفری هستند. به نقل از آقای جعفری شغل سمسارچی، شغلی است که از پدر برای ایشان باقی مانده است.

پدر آقای جعفری شغل سمسارچی را از سال 1342 با کار کردن در مغازه یکی از آشنایان در تهران آغاز کردند و بعد از گذشت 5 سال توانستند مغازه ای را برای شروع شغل سمساری و ضایعاتی در خیابان تهران نو خریداری کنند. این نقطه شروع افتتاح فروشگاه سمسارچی بود که بعد از گذشت این سال ها هنوز هم نام و آوازه خود را در میان مشتریان به قوت قبل حفظ کرده است.

آقای جعفری از همان کودکی در کنار درس برخی از ایام هفته را در کنار پدر به شغل سمساری مشغول شد. با گذشت زمان کم کم علاقه زیادی در ایشان نسبت به این شغل ایجاد شد که حاصل مراوده با انسان های مختلفی بود که برای خرید و فروش اجناس و لوازم خودشان به مغازه پدر می آمدند. از طرفی وجود اجناس قدیمی و آنتیک مغازه پدر که بسیار هم کمیاب بود، باعث جذابیت بیش تر این شغل برای آقای جعفری در همان ایام کودکی شد.

علاقه ای که نسبت به شغل سمساری در آقای جعفری در دوران کودکی ایجاد شده بود، با گذشت زمان نه تنها کمرنگ نشد بلکه این علاقه تا حدی بود که ایشان بعد از اتمام تحصیل و سربازی، تصمیم گرفتند این شغل را به عنوان یک حرفه تمام وقت ادامه دهند.

در ابتدای راه آقای جعفری جوان با پس انداز خود و کمک مالی پدر، موفق به خرید یک مغازه همراه با مجوز اتحادیه صنف سمساری و امانت فروشی شدند. آقای جعفری به دلیل علاقه وافری که به شغل سمساری داشتند در همان ابتدا تصمیم گرفتند برای معرفی و تبلیغ حرفه خود به دیگران از روش های تبلیغاتی رایج در آن زمان استفاده کنند.

در اوایل کار آگهی خرید لوازم منزل برای فروشگاه سمسارچی در روزنامه کیهان منتشر شد که با استقبال زیادی از سمت همشهریان تهرانی مواجه شد. در ادامه راه و با افتتاح دفتر روزنامه همشهری در تهران باز هم آگهی های جدیدی در این روزنامه منتشر شد که مشتری های جدید و بیش تری را برای فروشگاه سمسارچی به ارمغان آورد.

مشتری های جدید و بیش تر باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه بیش تر در آقای جعفری شد، بسیاری از مشتری های آقای جعفری بعد از گذشت سال ها هنوز هم برای خرید یا فروش لوازم خود به ایشان مراجعه می کنند و این یعنی ایشان در سال های زیادی که در این حرفه فعالیت داشته است، توانسته اعتماد مردم را جلب کند و با تعیین قیمت های مناسب برای خرید و فروش وسایل آنها، جواب اعتماد چند ساله آنها را به بهترین وجه بدهد.

منبع: شرکت سئو مهام  (شرکت سئو وب سایت)

5 نظرات
 1. سمساری آنلاین خریدار کلیه لوازم
  منزل ، لوازم اداری ، فرش ماشینی و دستبافت ، لوازم چوبی و مبلمان
  ، لوازم گازی ، لوازم آشپزخانه، لوازم خانگی و …
  می باشد.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر از
  سایت ما بازدید فرمایید.

 2. خرید وسایل دست دوم برقی می گوید

  سمساری آنلاین خریدار کلیه لوازم منزل ،
  اداری ، لوازم گازی ، مبلمان ، فرش لوازم آشپزخانه ،
  لوازم چوبی و غیره می باشد.
  جهت فروش لوازم خود از طریق اطلاعات تماس در سایت
  ، با ما تماس بگیرید

 3. مشاور بازاریابی استراتژیک می گوید

  اگر نیاز به مشاوره در زمینه های مختلف کسب
  و کاری دارید مانند مشاوره راه اندازی کسب و
  کار ، مشاوره فروش ، مشاوره بازاریابی ، مشا.وره افزایش درآمد و …

  به سایت مراجعه نمایید

 4. شرکت مشاوره بازاریابی می گوید

  اگر نیاز به مشاوره در زمینه های
  مختلف کسب و کاری دارید مانند مشاوره راه اندازی کسب و
  کار ، مشاوره فروش ، مشاوره بازاریابی ، مشا.وره افزایش درآمد و …
  به سایت مراجعه نمایید

 5. این سایت می گوید

  جهت مشاوره کسب و کار ، مشاوره فروش
  ، مشاوره بازاریابی ، مشا.وره افزایش درآمد و …
  از سایت ما بازدید نمایید

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.