سیستم عامل ۱۱ و معرفی برترین کاربرد های آن + [ویژگی های کاربردی]

0

مایکروسافت به تازگی از سیستم عامل 11 خود رونمایی کرد که در همان روزهای اولیه با استقبال خوب کاربران همراه بود.
در دنیای پر از تکنولوژی که همه روزه شاهد تولید تجهیزات پیشرفته همانند تولید بهترین دوربین های دیجیتال، بهترین کارت حافظه برای انواع سیستم ها و بهترین ساعت های هوشمند هستیم، پس بدون شک کمپانی ها به دنبال فناوری های شگفت انگیز برای جلب توجه کاربران هستند.
آخرین سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 10 مربوط به سال 2015 می باشد که بعد گذشت 6 سال مایکروسافت دنیای تکنولوژی را با رونمایی از سیستم عامل 11 یک گام به جلو هدایت کرد.
البته هنوز زود است که به نقد و بررسی ویندوز 11 بپردازیم بلکه با گذشت زمان و افزایش میزان دانلود ویندوز 11 می توان چندین ماه دیگر به صورت منصفانه این سیستم عامل جدید را نقد و بررسی کرد.
البته با توجه به نسخه های قبلی سیستم عامل های مایکروسافت، پیش بینی می شود که سیستم عامل 11 مجهز به تکنولوژی و قابلیت های بسیار زیادی می باشد که در آینده ای نزدیک کاربران آن را تجربه خواهند کرد.
سیستم عامل 11-1

ویژگی های جدید ویندوز 11

این سیستم عامل قابلیت نصب بر روی بهترین لپ تاپ ها را دارد، همچنین می توان امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار دارد تا در زمان خرید انواع سیستم ها بتوانند از آن بهره کامل ببرند.

تجربه کاربری
بعد از رونمایی از ویندوز 11 مشخص شد که این سیستم عامل دارای ظاهری زیبا می باشد و مایکروسافت روی تجربه کاربری در این ویندوز بیشتر کار کرده است. بخش هایی از ویندوز 11 که دستخوش تغییرات شده اند عبارت اند از: رنگ بندی مناسب، کیفیت بهتر صدا، بهبود تایپ کردن صوتی، کیبورد لمسی بهینه شده، فونت های استاندارد، آیکون های با کیفیت و …

مایکروسافت استور
هدف مایکروسافت از رونمایی از سیستم عامل 11 صرفا معرفی یک ویندوز بهبود یافته از مدل قبلی نیست. شرکت مایکروسافت روی مایکروسافت استور سرمایه گذاری زیادی کرده است و هدف، جمع آوری تمام نرم افزارهای ضروری و متنوع در این بستر می باشد تا کاربران راحت تر بتوانند به نرم افزارهای مختلف دسترسی داشته باشند.

منو استارت جدید
در نسخه جدید منو استارت مانند ویندوز 10 نمی باشد یعنی شامل مربع هایی که هر کدام از آن ها شامل یک نرم افزار بودند نیست بلکه منو ساده تر اما کاربر پسند تر شده است.

دکمه های کنترلی
در سیستم عامل 11 دکمه های کنترلی و بخش اعلانات در یک پنل جداگانه قرار دارند. زاویه های راست در این ویندوز پنهان شده اند و جای آن را فیلت ها پر کرده اند.

پخش صدا هنگام باز کردن منو استارت
هنگامی که شما منو استارت را باز می کنید با یک صدای خاصی روبرو خواهید شد که این نیز یکی از تغییرات کوچک این سیستم عامل جدید می باشد.

 تغییر آیکون File Explore
این آیکون نیز کاملا تغییر کرده است و نکته مهمی که وجود دارد این است که برخی از ویژگی های قدیمی ویندوز مانند Control Panel و Task Manager و … در ویندوز 11 همچنان وجود خواهند داشت.

سیستم عامل 11-2

نقاط قوت ویندوز 11

با این که نمی توان به صورت قطعی نقاط قوت ویندوز 11 را برشمرد اما برخی از مهمترین مزیت های این ویندوز از زبان سازندگان آن به شرح زیر می باشد:

  • سرعت بالا
    ویندوز 11 دارای سرعت بیشتری نسبت به نسخه های قبلی ویندوز می باشد و کار کردن با آن بسیار لذت بخش است و کمتر شاهد هنگ شدن یا بروز مشکلات خاصی می شویم.
  • بهینه بودن
    یکی از نکات قوت سیستم عامل 11، بهینه بودن آن و رفع مشکلات موجود در نسخه های قبلی ویندوز می باشد. بعد از رونمایی از سیستم عامل 11، سازندگان این سیستم عامل از بهینه بودن ساختار آن صحبت می کردند یعنی سیستم عامل 11 منابع سخت افزاری را به صورت بهینه مدیریت می کند که باعث افزایش کارایی آن می شود.
  • امنیت بالا
    جهت جلوگیری از نفوذ بدافزارها و برنامه های مخرب، امنیت این سیستم عامل افزایش یافته است.

کلام آخر

زمانی می توان ویندوز 11 را نقد و بررسی کرد که حداقل چندین ماه از رونمایی از سیستم عامل 11 گذشته باشد بنابراین باید فعلا به ادعاهای سازندگان آن ایمان داشته باشیم.
جهت دانلود ویندوز 11 و اطلاع از جدید ترین اخبار تکنولوژی می توانید به وب سایت رسمی مایکروسافت مراجعه کنید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.