معرفی سیستم عامل مدرن مایکروسافت + [کاربردی ترین ویژگی ها]

0

در سال 2019 و در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان از سیستم عامل مدرن مایکروسافت صحبت شد، برای درک بهتر این مفهوم جدید ترین اخبار تکنولوژی را دنبال کنید.
این شرکت درباره نسل بعدی سیستم عامل ها که به آن سیستم عامل مدرن می گویند صحبت هایی کرد که در آینده شاهد حضور آن در بهترین لپ تاپ های گیمینگ برای گیمرها هستیم.
در واقع سیستم عامل مدرن مایکروسافت بر پایه ی نسخه های قبلی ویندوز نمی باشد و در مقایسه بهترین لپ تاپ ها شاهد روند صعودی آن هستیم.
مایکروسافت قصد دارد که یک سیستم عامل جدید را به دنیای تکنولوژی معرفی کند که قابلیت های بسیار زیادی دارد و در بسترهای مختلفی بتوان از آن استفاده کرد.
البته هنوز از سیستم عامل جدید مایکروسافت رونمایی نشده است ولی با توجه به صحبت های مهندسین این شرکت، به زودی شاهد سیستم عامل مدرن مایکروسافت خواهیم بود.

سیستم عامل مدرن مایکروسافت-1

ویژگی های سیستم عامل مدرن مایکروسافت

هرچند که هنوز این سیستم عامل جدید در دسترس نیست اما طبق صحبت هایی که شده است، برخی از قابلیت های سیستم عامل جدید مایکروسافت به شرح زیر هستند:

اتصال به فضای ابری
به دلیل حجم پردازش هایی سنگینی که امروزه با آن مواجه هستیم، احتمالا یک کامپیوتر یا لپ تاپ قدرت انجام این پردازش ها را نداشته باشد.
در نتیجه می توان در زمینه هایی که نیاز به پردازش سنگین وجود دارد به فضای کلود متصل شد و پردازش ها را با سرعت بیشتری انجام داد.

ارتباط همیشگی
در سیستم عامل مدرن، ارتباط  LTE 5G و Wi-Fi به صورت همیشگی و دائم برقرار است و هیچ گونه نگرانی جهت قطع شدن اتصال وجود ندارد.

آپدیت های دائمی
جهت بهینه سازی این سیستم عامل جدید، همواره در پس زمینه آپدیت های مختلفی صورت می گیرد و این کار از چشم کاربر پنهان است.

استفاده از هوش مصنوعی
هوش مصنوعی می تواند کمک زیادی به بهبود فرایندها در سیستم عامل ها کند که متاسفانه در نسخه های فعلی سیستم عامل ها، استفاده خاصی از هوش مصنوعی نشده است.
مایکروسافت قصد دارد که هوش مصنوعی را در سیستم عامل مدرن خود به کار ببرد.
هوش مصنوعی به کار رفته در سیستم عامل جدید مایکروسافت می تواند باعث بهینه سازی در تخصیص منابع سخت افزاری به برنامه های در حال اجرا شود که در نتیجه باعث می شود برنامه ها به سرعت اجرا شوند و سرعت سیستم عامل نیز بالا رود.
یا مثلا باعث هماهنگی بخش های مختلف سیستم عامل شود و به هنگام بروز مشکل، نفوذ بدافزار، ویروس و … سیستم عامل بتواند مشکل را شناسایی برای مقابله با آن اقدام کند.

تعامل بهتر
جهت ارتباط با سیستم عامل مدرن مایکروسافت می توان از روش هایی مانند صدا، لمس کردن، قلم های مخصوص، نگاه کردن و … استفاده کرد.
در نتیجه زیاد به صفحه کلید وابسته نیست و به جای تایپ کردن می توانید از طریق گفتن جملات، متن مورد نظر خود را در آن ثبت کنید.
گفته شده است که حتی می توانید به جای استفاده از صفحه لمسی، با حرکات چشم سیستم عامل را کنترل کنید.
یعنی دوربینی وجود دارد که با شناسایی قرنیه چشم شما، حرکات آن را دنبال می کند و روی صفحه نمایش نشان می دهد.

تفاوت سیستم عامل مدرن مایکروسافت با نسخه های قبلی

سیستم عامل مدرن مایکروسافت بر پایه نسخه های قبلی یعنی ویندوز بنا نشده است و مایکروسافت قصد دارد با سیستم عامل مدرن خود، نسل جدیدی از سیستم عامل ها را معرفی کند.
این سیستم عامل از جدید ترین تکنولوژی ها مانند هوش مصنوعی، پردازش ابری و … در آن استفاده کند و همچنین قابلیت اجرا روی اکثر سخت افزارها را داشته باشد.

کلام آخر

هنوز از سیستم عامل مدرن مایکروسافت رونمایی نشده است اما تیم توسعه دهنده آن در حال کار کردن روی این سیستم عامل جدید هستند و مدعی اند که سیستم عامل جدید مایکروسافت می تواند باعث ایجاد انقلابی در دنیای  سیستم عامل ها شود

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.