چگونه از حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل مطلع شویم؟

0

حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل را با ساده ترین روش به دست آورید. در واقع اطلاع از این که چه میزان از حجم بسته اینترنتی باقی مانده می تواند نقش موثری در وب گردی افراد داشته باشد. بدون شک همه ما یک بار با پیامک حاوی “مشترک مورد نظر شما 80 درصد از میزان حجم بسته اینترنت خود را مصرف کرده اید” مواجه شده ایم. حتی اگر اینترنت رایگان ایرانسل را دریافت کرده باشید باز هم این پیامک شوکه کننده است اگر بدون اطلاع قبلی از روند مصرف بسته اینترنتی، آن را دریافت نمایید. برای پیشگیری از این رخداد می توانید با استفاده از روش های مختلفی که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد، میزان حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل را استعلام بگیرید و با توجه به برنامه ریزی از آن استفاده نمایید. در ادامه جدیدترین اخبار و ترفندهای تکنولوژی با ما همراه باشید تا به معرفی روش های متفاوت برای دریافت حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل بپردازیم.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-استعلام-حجم-باقی-مانده-ایرانسل-به-چهار-روش

اهمیت دریافت حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل

در سال های اخیر و با توجه به محبوبیت شبکه های اجتماعی در میان کاربران شاهد پیوستن افراد زیادی به دنیای مجازی هستیم که معمولاً تنها راه ارتباطی آنها استفاده از بسته های اینترنتی است. به همین دلیل اپراتورهای بزرگ مانند ایرانسل به منظور رفاه حال مخاطبین و کاربران خود بسته های اینترنتی را با قیمت های مختلف، حجم متفاوت و با مدت زمان مشخصی در اختیار آنها می گذارند. همان طور که می دانید این بسته ها دارای تاریخ انقضا هستند و همچنین ممکن است به دلیل مصرف زیاد، پیش از تاریخ انقضا حجم آن پایان یابد. روش‌ های مختلفی برای کسب اطلاع از حجم باقیمانده اینترنت ایرانسل وجود دارد که به واسطه این روش ها می توانید بسته های اینترنتی خود را مدیریت کنید.

چطور از حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل استعلام بگیریم؟

در سال های اخیر وجود سیم‌ کارت های اعتباری و دائمی سبب شده که استعلام از حجم باقیمانده اینترنت ایرانسل به روش های مختلفی صورت گیرد. البته این اپراتور برای کاربرانی که فعالیت بیشتری در شبکه دارند تحت عنوان پیشنهادهای ویژه در نظر گرفته شده که می توانند با شماره گیری کد #2*4444* این بسته ها را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که این بسته ها دارای محدودیت حجم و زمان هستند و چنانچه از مدت زمان انقضای آن بگذرد میزان حجم باقیمانده شما از بین می‌ رود؛ پس در زمان دریافت این پیشنهاد ویژه توجه داشته باشید که گزینه انتخابی شما بر اساس میزان حجم مصرفی تان باشد، البته با پیشرفت‌ هایی که در تکنولوژی وجود دارد، همین طور امکان تماشای فیلم و سریال، دانلود انواع بازی و حتی با انجام بازی‌ های آنلاین هیچگاه امکان سوخته شدن میزان بسته وجود ندارد و کاربران هزینه های خود را در مدت زمان کمتری از حد معمول مصرف خواهند کرد.

چند روش برای استعلام باقی مانده اینترنت ایرانسل وجود دارد؟

همانطور که عنوان شد روش های مختلفی برای دریافت حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن حساب کاربری خود را مدیریت کنید. ایرانسل به منظور رفاه حال مشترکین چهار روش را برای آنها در نظر گرفته که شامل کدهای USSD، استفاده از اپلیکیشن، استعلام از طریق تلفن گویا و ورود به سامانه ایرانسل من است و افراد با توجه به امکانات خود می توانند از این چهار مورد برای استعلام حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل خود اقدام نمایند.

کد USSD

با توجه به مطالب فوق، کدهای USSD یکی از روش های دریافت حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل است که می توانید با شماره گیری آن به سادگی از آن استفاده نمایید. استفاده از کدهای USSD یکی از ساده ترین روش ها برای استعلام هستند که معمولاً پر کاربردترین روش نیز معرفی شده و کاربران معمولا برای دریافت استعلام از آن استفاده می کنند. البته به دو روش می توان این کدها را استفاده کرد؛ یک روش آن یعنی #4*1*555* که به طور مشترک برای افرادی که سیم کارت اعتباری و دائمی دارند یکسان است.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-کد-دستوری-را-شماره-گیری-کنید

روش دیگر #10*141* تنها برای مشترکینی که از سیم‌ کارت‌ های اعتباری استفاده می کنند امکان پذیر است.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-کد-دستوری-را-شماره-گیری-کنید-2

برای دریافت استعلام از طریق کد USSD می بایست ابتدا در صفحه شماره گیری کد مربوطه را بر اساس اعتباری یا دائمی بودن سیم کارت وارد نمایید و در پایان روی گزینه تماس کلیک کنید؛ پس از شماه گیری منوی انتخابی پیش روی شما قرار گرفته و با توجه به تصویر زیر می بایست در قسمت مشخص شده گزینه 1 را تایپ و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-عدد-یک-را-وارد-کنید

در گام نهایی پیامکی مبنی بر حجم باقی مانده اینترنت در صفحه نمایش نشان داده می شود.

حجم-باقی-مانده-نمایش-داده-می-شود-حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل

همانطور که پیشتر عنوان شد چنانچه از سیم کارت اعتباری استفاده می کنید می توانید با شماره گیری کد #10*141* و کلیک بر روی گزینه تماس درخواست خود را ارسال نمایید. با شماره گیری کد USSD گزارشی درخواستی شما که بیانگر میزان بسته است به شما نمایش داده می شود.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-حجم-باقس-مانده-نمایش-داده-میشود

ایرانسل من

یکی دیگر از روش های دریافت حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است. برای این کار ابتدا باید آن را از سایت اصلی ایرانسل دانلود و نصب کنید. پس از راه اندازی وارد اپلیکیشن شده و همانند تصویر زیر در صفحه اصلی برای شما علاوه بر حجم باقی مانده اینترنت، استعلام طرح پیامک و مکالمه نیز قابل مشاهده خواهد بود.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-گزینه-مشخص-شده-را-لمس-کنید

ایرانسل من شرایطی را برای شما فراهم می کند تا علاوه بر دریافت استعلام بتوانید از دیگر خدمات این اپراتور مانند خرید شارژ اضطراری ایرانسل نیز استفاده نمایید.

در مرحله دوم استفاده از این روش می توانید با کلیک کردن بر روی آیکون حجم اینترنت از اطلاعات و جزئیات بسته اینترنتی خود مطلع شوید. می توانید روی آیکون آن کلیک کنید تا صفحه زیر به شما نمایش داده شود.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-جزئیات-حجم

تلفن گویا

چنانچه امکان دسترسی به اپلیکیشن ایرانسل من و یا استفاده از کدهای USSD برای شما فراهم نبود می توانید با استفاده از تلفن گویا استعلام مانده حساب اینترنتی خود را چک نمایید. می توانید با شماره گیری شماره تماس ۷۰۰ از یکی از خطوط ایرانسلی باقی مانده حساب اینترنتی خود را استعلام بگیرید. اگر سیم کارت ایرانسل در دسترس شما نیست می توانید با استفاده از دیگر خطوط و با شماره گیری ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ نیز استعلام را دریافت کنید.
البته توجه داشته باشید که با استفاده از تلفن گویا علاوه بر استعلام می توانید خدمات دیگری همانند خرید شارژ ایرانسل برای دیگران، قابلیت دریافت پیکربندی گوشی، همچنین ثبت نام برای بهترین مودم های ایرانسل نیز اقدام نمایید.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-شماره-700-را-شماره-گیری-کنید

سامانه ایرانسل من

خب ایرانسل علاوه بر اپلیکیشن، سامانه ای را به منظور ارائه خدمات خود اختصاص داده است که افراد می توانند با استفاده از سیستم کامپیوتر و گوشی به استعلام حجم باقی مانده اینترنت ایرانسل بپردازند. از مزایای استفاده از این روش می توان به قابلیت مشاهده استعلام حساب دیگران نیز اشاره کرد. برای این که بتوانید از طریق سامانه ایرانسل من اقدام نمایید، می بایست در ابتدا پس از ورود به سایت ایرانسل من، با انتخاب گزینه نسخه وب، وارد سامانه آن شوید.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-نسخه-وب-ایرانسل-من-را-انتخاب-کنید

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، برای اینکه بتوان استعلام حساب خود را مشاهده کرد می بایست شماره تلفن ایرانسلی را وارد نمایید، شما با وارد کردن هر شماره ایرانسلی می توانید از مدیریت حساب آن آگاه شوید. پس از وارد کردن شماره، ورود را انتخاب نمایید.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-شماره-همراه-ایرانسل-خود-را-وارد-کنید

در قسمت بعدی باید منتظر دریافت پیامکی که حاوی رمز یک بار مصرف است باشید و پس از دریافت، آن را در فیلد مشخص شده وارد نمایید.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-رمز-پیامکی-یکبار-مصرف-سایت

چنانچه مراحل عنوان شده را با موفقیت بگذرانید، با صفحه زیر مواجه خواهید شد که گزارش کاملی از حساب را در اختیار شما قرار می دهد.

حجم-باقی-مانده-اینترنت-ایرانسل-حجم-باقی-مانده-در-سایت

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.