دلیل پاک شدن پست در اینستاگرام و چگونگی رفع این مشکل

دلیل پاک شدن پست در اینستاگرام می تواند اعمال محدودیت هایی الگوریتم های این شبکه مجازی باشد. اگر به دنبال کسب در آمد از اینستاگرام هستید پس لازم است که مطابق الگوریتم های تعیین شده گام بردارید. البته گاهی پاک شدن پست ها به دلایل متفاوتی رخ می دهد و ربطی به الگوریتم ها ندارد که می تواند تاثیرات منفی روی روند پیج داشته باشد. برای رفع مشکلات عنوان شده راه حل هایی وجود دارد که می توانید در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

دلیل پاک شدن پست در اینستاگرام

در این قسمت می خواهیم چند مورد از عواملی که باعث پاک شدن پست ها در اینستاگرام می شوند را برای شما بازگو کنیم. بعد از بازگو کردن این عوامل احتمالا راه حل هایی برای رفع این مشکل می یابید، پس برای کسب اطلاعات در این زمینه ما راهمراهی کنید.

نقض-دستورالعمل‌های-اینستاگرام-در-پست-خود

 1. نادیده گرفتن دستور العمل ها و قوانین اینستاگرام در آپلود کردن پست ها

اگر دستور العمل های اینستاگرام را در پست های خود رعایت نکنید آن پست توسط سرور های اینستاگرام پاک می گردد. در این صورت معمولا پیغامی با محتوای «نقض دستور العمل های اینستاگرام» بر روی صفحه ظاهر می گردد.

به صورت خلاصه می توان گفت اینستاگرام می خواهد که مکانی بسیار معتبر و الهام بخش باشد، و کاربران در این مکان نظرات خود را ارائه داده تا بتوانند این محیط را پرورش دهند. در شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن آپلود عکس ها و فیلم های دلخواه خود باید قوانین و دستور العمل های آن را رعایت کنید. در این شبکه اجتماعی نباید برای کسی مزاحمت ایجاد کرده یا به عقاید کسی توهین کنید ، همچنین ترویج برهنگی در این فضا غیر مجاز است.

راه حل رفع این مسئله عدم انتشار محتواهایی با چنین مضمونی می باشد، تا می توانید پست های نامتعارف، مستهجن، کپی رایت و هر آنچه که ضد اخلاقی است را آپلود نکنید، در غیر این صورت سرورهای اینستاگرام آن را پاک می کنند.

عدم-تائید-آدرس-ایمیل-یا-شماره-تلفن-متصل-به‌حساب-اینستاگرام

 1. عدم تایید شماره تلفن و یا آدرس ایمیلی که به حساب اینستاگرامی متصل است

در صورتی که آدرس ایمیل و یا شماره تلفنی که به صفحه اینستاگرامی شما متصل است، تایید نشده باشد پست شما در اینستاگرام پاک می شود.

سرور های اینستاگرام پس از آنکه حساب خود را ثبت می کنید پیغامی برای شما ارسال می کنند، این پیغام حاوی یک لینک است که باید روی آن کلیک کرده تا حسابتان ثبت شده و تمامی آدرس های شما تایید گردد.

در صورتی که این مرحله را نادیده بگیرید ممکن است قادر به ارسال یا آپلود کردن چیزی نباشید و با پاک شدن پست ها در اینستاگرام روبه رو شوید.

باید بدانید که عدم تایید آدرس ایمیل و یا شماره تلفن همیشه هم موجب پاک شدن پست ها در اینستاگرام نمی شود، بلکه این مسئله تنها می تواند یکی از دلایل احتمالی این مشکل باشد.

برای رفع این مشکل احتمالی می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تلفنی که به صفحه اینستاگرام خود متصل نموده اید را تایید کنید.

نسخه-قدیمی-برنامه-اینستاگرام

 1. نسخه اینستاگرام شما قدیمی است

در صورتی که نسخه نصبی برنامه اینستاگرام شما قدیمی باشد و آن را آپدیت نکرده باشید، ممکن است آپلود پست های شما در اینستاگرام با مشکل مواجه شود.

معمولا نسخه قدیمی اینستاگرام می تواند منشا اصلی تمامی مشکلات شما باشد، پس نسخه های جدید تر را دانلود کنید.

نسخه های جدید اینستاگرام را می توانید از طریق برنامه Store  App در گوشی های آیفون یا Play Store در گوشی های اندروید دریافت کنید.

هنگام به روزرسانی این برنامه مطمئن شوید تمامی فایل های آن روی گوشی شما اجرا شده و به درستی کار می کند، علاوه بر آن برای بازیابی کلیه اطلاعاتتان در این شبکه اجتماعی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 1. مضمون محتوای شما تحت قانون کپی رایت می باشد

معمولا کپی رایت برای محتواهایی مانند عکس، فیلم یا کلیپ های فاقد موسیقی اعمال نشده و به طور کلی چنین مواردی تحت قانون کپی رایت قرار نمی گیرند. اما موسیقی های اورجینال یکی از مسائل اصلی در پست های اینستاگرامی می باشد، برای مثال اگر ویدیوی اورجینالی ساخته اید و در آن از آهنگ خواننده ای مشهور استفاده کرده اید بدون آنکه نام خواننده را در منبع ویدیو ذکر کرده باشید، سرورهای اینستاگرام آن را پاک می کنند.

همچنین اگر اسلاید شویی از عکس ها  را به جایی ویدیو آپلود کنید نیز پست شما پاک می شود، در کل این مسئله تاثیر زیادی روی پاک شدن پست ها در اینستاگرام دارد.

این مسئله نشان میدهد که سرورهای اینستاگرام تصاویر و فیلم ها را بررسی نمی کنند اما موسیقی و صدا چیزی است که روی آن حساسیت بسیاری به خرج می دهند. پس در صورتی که موسیقی آپلود شده توسط شما متعلق به شخص دیگری است، بدون شک اینستاگرام آن را حذف می کند.

در صورتی که محتوای شما قانون کپی رایت را نقض کرده باشد، پیغام زیر نشان داده می شود:

«محتوایی که ارسال کردید تحت قانون کپی رایت است»

برای حل این مشکل می توانید به اینستاگرام درخواست استیناف کنید، بدین ترتیب درخواست تجدید نظر خود را به اینستاگرام اعلام کرده تا بار دیگر بتوانید محتوای خود را ضمن رضایت خواننده آهنگ آپلود کند.

برای این منظور گزینه Appeal را انتخاب کرده و تمام قسمت های فرم مورد نظر را پر کنید، پس از تکمیل اطلاعات موجود در فرم امضای خود را پای آن گذاشته و دکمه Submit را فشار دهید.

برای حل مشکل پاک شدن پست ها در اینستاگرام به دلیل نقض قانون کپی رایت راه حل دیگری نیز وجود دارد؛ برای این منظور بهتر است که شخصا از خواننده موسیقی کسب رضایت کنید، یا آنکه از موسیقی هایی که حق کپی رایت ندارند و به صورت رایگان عرضه می شوند بهره بگیرید. موسیقی های رایگان معمولا در یوتیوپ در دسترس کاربران قرار می گیرد.

بلاک-شدن-یا-شادوبن-شدن-پست-در-اینستاگرام

 1. شادوبن شدن یا بلاک شدن پست ها

در صورتی که پاک شدن پست ها در اینستاگرام به تازگی اتفاق می افتد، احتمال دارد حساب شما توسط اینستاگرام شادوبن شده باشد. این مسئله زمانی اتفاق می افتد که شما به صورت افراطی پست ها را لایک کرده باشید یا به وفور زیر پست های مختلف کامنت گذاشته باشید.

از همین رو اینستاگرام برای متوقف کردن عملکردتان صفحه شما را محدود می کند، در صورت انتشار محتوای بیش از انداره در اینستاگرام نیز ممکن است سرورهای آن شما را اسپم به حساب آورده و حسابتان را شادوبن کنند.

هیچ گونه راه حلی برای حل این مشکل وجود ندارد و فقط باید به مدت دو هفته صبر کنید، چرا که شادوبن تنها دو هفته به طول می انجامد. پس به اکانت خود استراحت داده و هیچ فعالیتی را با آن انجام ندهید. پس از رفع این محدودیت مجددا اکانت شما کارایی قبلی خود را به دست می آورد.

وجود-باگ-در-اینستاگرام-دلیل-پاک-شدن-پست-ها.

 1. پاک شدن پست ها در اینستاگرام به علت باگ های این برنامه

گاهی اوقات اینستاگرام نیز با باگ هایی روبه رو می گردد، این باگ ها ممکن است مشکلاتی چون پاک شدن پست ها را به وجود آورند.

برای حل این مشکل بهتر است اخبار اینستاگرام را دنبال کنید، ممکن است کاربران دیگری نیز با چنین مشکلی مواجه باشند. در این صورت باگ از خود برنامه اینستاگرام بوده پس باید به روز رسانی های مربوط به این برنامه را انجام دهید، اگر هیچ گونه به روز رسانی وجود نداشت باید تا به روز رسانی بعدی منتظر بمانید.

 1. عدم رعایت قوانین مربوط به کپی رایت موسیقی

ممکن است برای شما هم این اتفاق بیفتد که فیلم هایتان در اینستاگرام به علت موسیقی که در پس زمینه آن پخش می شود، حذف گردد. در این صورت مطمئنا دلیل آن نقض قانون کپی رایت موسیقی می باشد.

برای رفع این مشکل در کپشن پست خود نام سازنده موسیقی را ذکر کنید، با این وجود ممکن است باز هم مشکل پاک شدن پست های شما در اینستاگرام حل نشود. دلیل آن هم عدم علاقه خواننده یا مالک موسیقی به انتشار موسیقی خود می باشد.

نقض-قانون-کپی‌رایت-موسیقی-در-اینستاگرام

 1. انجام فعالیت های مشکوک در حساب کاربری

برخی از فعالیت ها از نظر اینستاگرام مشکوک است، به طور کلی سرور های اینستاگرام با دقت و وسواس تمام روی فعالیت کاربران نظارت می کنند، در صورتی که تشخیص دهند فعالیت مورد نظر مشکوک است صفحه شما را به عنوان اسپم علامت گذاری می کنند.

علاوه بر آن در صورتی که فعالیت شما در اینستاگرام تغییر بسیاری داشته باشد، سرورهای اینستاگرام روی آن مانور بیشتری می دهند؛ چرا که این برنامه روی ربات ها حساسیت زیادی داشته و ممکن است شما را ربات تشخیص دهد.

در صورتی که حساب خود را به منظور تعامل و مدیریت بیشتر به ربات متصل کرده باشید، اینستاگرام به سرعت حسابتان را محدود می کند. این مسائل جزو عمده دلایل پاک شدن پست ها در اینستاگرام می باشند.

این مسئله را با ذکر مثالی به صورت روشن بازگو می کنیم، تصور کنید حساب کاربری خود را به مدت یکسال ترک کرده اید، بعد از آن به صورت ناگهانی اکانت خود را بازیابی کرده و روزانه 4 پست به مدت یک هفته آپلود می کنید. بدین تریبت فعالیت و تعامل شما بسیار بالا می رود و صفحه شما از جذابیت زیادی بر خوردار می گردد. اما در این حالت ممکن است اینستاگرام اکانت شما را ربات دانسته و فعالیت های شما را محدود کند، برای رفع چنین مشکلی بهتر است در طی مدت زمان کوتاه پست آپلود نکنید و بعد از آپلود هر پست بگذارید مدتی بگذرد.

علاوه بر آن اگر اکانت خود را به ربات متصل کرده اید، اتصالتان را قطع کرده و پسورد خود را عوض کنید. بدین ترتیب ممکن است مشکل پاک شدن پست ها در اینستاگرام شما بر طرف گردد.

حساب-شما-ممکن-است-هک-شده-باشد.

 1. شاید حساب کاربری شما هک شده باشد

البته کمی بعید و دور از ذهن است که حساب کاربری شما هک شده باشد، اما هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

در صورتی که متوجه تغییراتی در اینستاگرام خود شده باشید امکان هک شدن شما وجود دارد، توجه کنید این تغییرات می تواند مربوط به حذف یا ارسال پست ها، تغییر نام و بیو اکانت، تعداد فالوور ها و فالوینگ ها باشد.

در صورتی که با چنین مسائلی مواجه شدید به حساب کاربری خود وارد شده و رمز عبورتان را عوض کنید، پس از آن اکانت اینستاگرام خود را از دستگاه های دیگر خارج کرده و گزینه احراز هویت دو مرحله ای اکانتتان را فعال سازید.

برای فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای می بایست مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا روی دکمه پروفایل در قسمت پایین صفحه کلیک کرده و علامت چرخ دنده را روی صفحه باز شده انتخاب کنید. پس از آن گزینه Account و سپس Two–Factor Authentication انتخاب نمایید.

 1. کمی تعمل کنید

در صورتی که اطمینان دارید هیچ کدام از قانون های اینستاگرام را نادیده نگرفته اید، بهتر است صبر کنید چرا که امکان بازگشت پست شما وجود دارد. در برخی مواقع ممکن است باگ هایی در برنامه اینستاگرام رخ داده باشد که درست کار نکند.

برای این منظور بهتر است چند روزی تعمل کنید، در این مدت می توانید از طریق وب سایت اینستاگرام با آدرس Instagram.com به حساب کاربری خود وارد شده و بررسی های مربوط به پست آپلود شده را انجام دهید.

محتواهای-ممنوع-در-اینستاگرام-چیست؟

 1. انتشار عکس های برهنه یکی از دلایل پاک شدن پست ها در اینستاگرام

با توجه به آنکه کاربران ایده های مختلفی برای اشتراک گذاری و انتشار محتوای های مورد نظر خود دارند، اینستاگرام سعی می کند تنها آن هایی را به با نیت خوبی فعالیت خود را انجام می دهد، حمایت کند. این شبکه اجتماعی برای ایمن ماندن فضای خود دستور العمل هایی دارد، در صورت عدم رعایت این دستور العمل ها فعالیت شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام محدود می گردد. این مسئله باعث می شود افرادی که فرهنگ استفاده از شبکه اجتماعی را ندارند به طور کلی در این محیط فعالیت نکنند.

برای رفع این مشکل می بایست دقت زیادی در انتشار پست های خود به خرج دهید. بدین منظور مطمئن شوید که عکس ها و پست های شما باعث نقض دستور العمل های اینستاگرام نمی شود.

 1. اشتراک گذاری عکس و ویدیو به جای هم

می توانید برای حل مشکل پاک شدن پست ها در اینستاگرام عکس ها یا ویدیو ها را به جای هم انتشار دهید. برای مثال در صورتی که ویدیود منتشر شده توسط اینستاگرام پاک می شود، قبل از آن به شکل موقت یک عکس آپلود کرده و بعد از آن ویدیو مورد نظر را پست کنید یا برعکس.

آیا ممکن است اینستاگرام پست ها را بعد از پاک کردن سیو کند؟

در حال حاضر اینستاگرام قابلیت بازیابی برای کاربران ارائه نکرده، اما این برنامه عکس ها و پست ها را حتی بعد از حذف شدن نیز در سرورهای خود سیو می کند. به عبارتی عکس ها و پست های کاربران بعد از حذف شدن ذخیره می گردند اما کاربر هیچ گونه دسترسی به آن ها ندارد.

به طور کلی کاربران به پست های حذف شده نمی توانند دسترسی پیدا کنند، مگر آنکه آن ها را آرشیو کرده یا از تمامی پست های خود بکاپ گرفته باشند. عکس ها و پست های حذف شده فقط و فقط با اجازه دادگاه و با درخواست از سرورهای اینستاگرام قابل بازیابی هستند.

اما به هر حال با استفاده از برنامه هایی چون Google می توانید برای پست های خود پشتیبان تهیه کنید، تا در صورت حذف شدن یا پاک شدن پست ها در اینستاگرام به آن ها دسترسی داشته باشید.

دلیل آنکه اینستاگرام تعداد پست ها صفر عدد نشان می دهد، چیست؟

در صورتی که نمی توانید پست های خود یا کاربر دیگری را مشاهده کنید با وجود انکه می دانید آن پیج پست های زیادی دارد، دلیل آن استفاده بی رویه و نامناسب از هشتگ ها، عدم رفرش شدن صفحه، پایین بودن سرعت نت و ریپورت شدن می باشد.

راه‌حل-پاک-شدن-پست-ها-در-اینستاگرام

بعد از پاک شدن پست ها در اینستاگرام بایدچگونه آن ها را بازیابی کرد؟

به منظور بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام روش های زیر وجود دارد:

 • بازیابی پست های حذف شده در اینستاگرام به کمک قابلیت آرشیو

در سال 2017 قابلیت آرشیو به برنامه اینستاگرام اضافه گردید، این مسئله به کاربران اجازه می دهد که محتواهای خود را از دید مخاطبان مخفی کنند.

عکس های حذف شده خود را می توانید به کمک آرشیو بازیابی کنید، علی رغم آنکه اینستاگرام بر خلاف گوگل به سطل زباله نیازی ندارد، اما قابلیت آرشیو این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند عکس ها و پست های پاک شده خود را بازیابی کنند.

قابلیت آرشیو عکس ها و پست ها به صورت موقت سیو می کند، تا زمانی که شما قسمت آرشیو را پاک نکنید، پست ها و عکس های پاک شده در آن باقی می ماند.

در واقع تنها در صورتی که عکس ها و پست های خود را در قسمت آرشیو پاک کنید دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت.

برخی کاربران دوست دارند تعدادی از پست های خود را از دید مخاطبان مخفی کنند و فکر می کنند تنها راه ممکن پاک کردن کلی آن ها است. در صورتی که شما نیز چنین قصدی دارید، می توانید آن ها را آرشیو کرده علاوه بر آن هر زمان که بخواهید امکان بازیابی کنید.

 • بازیابی پست های پاک شده در اینستاگرام به کمک تلفن همراه

در صورت پاک شدن پست ها در اینستاگرام می توانید از طریق تلفن همراهتان عکس ها و پست های مورد نظر را بازیابی کنید. برای این منظور نیاز است مکان هایی که در زیر گفته می شود را مورد بررسی قرار دهید:

پوشه دانلود ها، گالری گوشی ، پوشه دوربین یا DCIM و تمامی کاتالوگ های مرتبط با ذخیره تصویر روی گوشی

در صورتی که نمی توانید به اینستاگرام در مورد ذخیره و مدیریت اطلاعات خود اعتماد کنید ، بهتر است نسخه پشتیبان را برای ذخیره اطلاعات خود مورد استفاده قرار دهید.

 • بازیابی پست های پاک شده به کمک نرم افزارهای بازیابی

در صورت پاک شدن پست ها در اینستاگرام می توانید از نرم افزارهای بازیابی استفاده کنید، برای این منظور می بایست تمامی مکان های عکس های پاک شده را به یاد آورید. در اولین قدم برنامه بازیابی را روی تلفن همراه خود نصب کرده و مکان های مختلف برای یافتن عکس ها و پست های مورد نظر را در تلفن همراه خود اسکن کنید.

 • بازیابی پست های پاک شده به کمک گوگل

بسیاری از افراد در صورت پاک شدن پست ها در اینستاگرام به حساب گوگل خود توجهی نکرده و فراموش می کنند که برای حفظ اطلاعات خود نسخه پشتیبان ایجاد کرده اند. برای این منظور سطل زباله حساب گوگل خود را مورد بررسی قرار دهید.

 • بازیابی عکس ها در صورت پاک شدن پست ها در اینستاگرام به کمک بایگانی اینترنت

بایگانی شبکه اینترنت صفحات بسیار زیادی دارد، پس اگر صفحه اینستاگرامی شما محبوب باشد، امکان زیادی برای بازیابی پست ها و عکس های شما توسط بایگانی اینترنت وجود دارد. برای این کار مراحل زیر را پیش بگیرید:

به سایت archive.org مراجعه کرده و آدرس صفحه اینستاگرامی خود را در کادر متن بنویسید. در این قسمت تقویمی موجود است که می بایست تاریخی به منظور بازیابی صفحه اینستاگرامی خود وارد کرده، سپس عکسی فوری از پیج شما نشان داده می شود که می توانید عکس های حذف شده را در آن مشاهده کنید.

ندکی-صبر-کنید-تا-عکس‌ها-برگردند

نحوه بازیابی پست های حذف شده در اینستاگرام

یک قاعده کلی وجود دارد، سعی کنید همیشه از وجود پشتیبان در درایو های خارجی به منظور ذخیره اطلاعاتتان  مطمئن شده و سازماندهی آن ها را فراموش نکنید، در غیر این صورت ممکن است برای بازیابی اطلاعات خود دچار مشکل شوید.

پست های بلاک شده در اینستاگرام

در این مورد بهتر است بگوییم که بلاک شدن به پیچ مربوط است نه به پست های شما، به طور کلی پست ها می توانند حذف یا پاک شوند اما بلاک نه! پس در صورت پاک شدن پست ها در اینستاگرام به کمک روش های بالا سعی کنید آن ها را بازیابی کرده و مشکل خود را حل نمایید.

دلیل نشان ندادن دنبال کننده ها در اینستاگرام

به جز مشکل پاک شدن پست ها در اینستاگرام گاهی اوقات ممکن است فالورهای شما نیز نمایش داده نشوند، برای این مشکل بهتر است از اکانت خود خارج شده و پس از آپدیت برنامه اینستاگرام مجددا به اکانت خود وارد شوید. اگر با انجام این کار مشکل شما حل نشد پیغامی حاوی مشکل خود برای شرکت اینستاگرام ارسال کنید.

چرا استوری های اینستاگرام پاک می شود؟

برخی از کاربرانی که از اینستاگرام استفاده می کنند با مشکلاتی چون حذف استوری ها قبل از مدت زمان معین یعنی 24 ساعت روبه رو می شوند. با وجود اینکه چنین مشکلی باعث متحیر شدن کاربران می گردد اما راه حلی برای آن وجود نداشته و اینگونه می توان گفت که تمامی برنامه های اجتماعی باگ هایی خواهند داشت، پس این مسئله برای اینستاگرام نیز صدق می کند.

 

دلیل پاک شدن استوری ها قبل از 24 ساعت چیست؟

برای این مشکل می تواند احتمالات زیادی وجود داشته باشد، برای مثال می توان به مسائل زیر اشاره کرد:

 • ممکن است به صورت تصادفی دکمه حذف را فشرده باشید و استوری شما پاک شده باشد.
 • در صورتی که در محتوای انتشار یافته دستور العمل های اینستاگرام رعایت نشود، مطمئنا استوری های حاوی این محتوا حذف می گردد.

بهتر است بدانید که استوری ها قابلیت بازیابی ندارند، پس از اگر قبل از 24 ساعت به هر دلیلی استوری خود را حذف کنید، نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

چگونگی رفع بلاک شدن پست در اینستاگرام

به کمک روش ها و مواردی که در بالا گفته شود می توانید مشکل پاک شدن پست ها در اینستاگرام را بر طرف کنید، اما اگر در زمان ارسال یک پست با پیغام Action Blocked می بایست برای رفع بلاک به سرور های اینستاگرام درخواست  ارسال کنید. در صورت تایید هویت شما توسط سرورهای اینستاگرام، صفحه شما از حالت بلاک خارج می شود.

ندکی-صبر-کنید-تا-عکس‌ها-برگردند

نتیجه گیری

همانطور که دریافتید ممکن است مسئله پاک شدن پست ها در اینستاگرام به منزله استفاده نادرست کاربر از این پلتفرم باشد، چرا که اینستاگرام محیطی برای برقراری ارتباط، رشد و اشتراک گذاری محتواهای مفید است. از همین رو سرورهای این برنامه سعی دارند محیط آن را به صورت ایمن نگه دارند. پس قوانین و دستور العمل های این شبکه اجتماعی را نقض نکنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

1 نظر
 1. زیتون می گوید

  تشکر مفید بود

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.