کپشن نویسی بلند در اینستاگرام خوب است یا کوتاه؟ [کپشن نویسی در اینستاگرام]

محتوا یکی از مسائل بسیار مهم برای فعالیت در اینستاگرام می باشد، یکی از محتواهای مربوط به این شبکه اجتماعی کپشن نویسی در اینستاگرام است. کپشن به مطالبی گفته می شود که کاربران در زیر پست های خود انتشار می دهند، کپشن باعث می شود کاربران بتوانند در صفحه اینستاگرامی خود با مخاطب ارتباط بر قرار کنند.

از جمله دغدغه هایی که کاربران اینستاگرام امروز با آن درگیر هستند، نوشتن کپشن به صورت کوتاه یا بلند است. به نظر شما بلند بودن یا کوتاه بودن کپش می تواند در اینگیجمنت صفحه تاثیر گذار باشد؟!

امروز قصد داریم در این مقاله به این سوالات کاربران پاسخ دهیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید!

کلید-واژه-کپشن-نویسی-در-اینستاگرام

چگونگی کپشن نویسی در اینستاگرام

همانطور که می دانید پلتفرم اینستاگرام مبتنی بر عکس یا تصویر می باشد، از همین رو شرح تصویر یا مضنونی که در ذهن کاربران است کمی سخت و دشوار بوده، اما این دلیل خوبی برای آن نیست که کاربران بدون توصیف حس خود از تصاویر آن ها را به اشتراگ بگذارند. به همین دلیل در ابتدای ساخت اینستاگرام قابلیت کپشن نویسی به آن اضافه گردیده، کاربران می توانند 2200 کاراکتر را در کپشن اینستاگرامی خود تایپ کنند. اما به نظر شما کپشن نویسی در اینستاگرام چه لزومی دارد؟! آیا باید تمام 2200 کاراکتر را استفاده کرد؟!

از طرف دیگر حتما که نباید اتفاقات رخ داده در تصویر را در قالب کپشن شرح داد، اصلا به این کار نیازی نیست. کاربر می تواند با استفاده از کپشن با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند، اصلا برقراری ارتباط همان چیزی است که باید به کمک کپشن نویسی در اینستاگرام انجام داد.

برای داشتن یک پیج موفقی پیشنهاد می کنیم تمامی قواعد و قوانین مربوط به کپشن نویسی را رعایت کنید تا بتوانید به کسب در آمد از اینستاگرام بپردازید. به نظر شما الگوریتم های اینستاگرام با کپشن های طولانی چه نوع برخوردی دارند؟ اصلا الگوریتم های اینستاگرام در صورتی که از کپشن های طولانی استفاده شود، در برخورد خود تغییر ایجاد می کنند؟

کپشن نویسی طولانی در اینستاگرام

با توجه به انتشار تجربیات مدیران شبکه های اجتماعی مختلف از روند کاری خود، می توان گفت نوشتن کپشن های طولانی در اینستاگرام باعث ظهور و همچنین بروز خلاقیت در کاربران می شود.

کپشن نویسی در اینستاگرام آن هم به صورت طولانی و بلند آنچه را که در ذهن شماست بهتر و روشن تر به مخاطب القا می کند. به علاوه در حال حاضر قابلیت انتقال مخاطبین از طریق لینک دیگری برای خواندن ادامه مطالب وجود ندارد. پس می توان گفت برقراری ارتباط با مخاطب به جز در استوری و کپشن نویسی در جای دیگری برای کاربران فراهم نشده است. از همین رو بهتر است تمام چیزاهایی که قصد دارید با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید را در کپشن پست های خود بنویسید.

سنجیدن-مخاطب

مخاطب را بسنجید

کاربرانی که به صورت فعال در اینستاگرام حضور دارند می بایست برای ادامه فعالیت حرفه ای خود در این صفحه اجتماعی به مخاطبانشان توجه بسیار داشته باشند. پس اگر مخاطب شما مایل به خواندن کپشن های طولانی است چرا باید چنین مسئله ای را از او دریغ نمایید؟!

علاوه بر آن هدف اهمیت بسیار بالایی دارد، در واقع باید بگوییم آنچه که در صفحه اینستاگرامی خود با مخاطبین به اشتراک می گذارید و به صورت کلی محتوای صفحه شما اهمیت زیادی دارد. پس با توجه به محتوای کلی صفحه اینستاگرامی باید کپشن های مناسب بنویسید. اصلا ممکن است محتوای تولید شده توسط شما نیازی به کپشن های طولانی و تفسیر های بلند نداشته باشد.

لذا در نظر داشته باشید تعامل شما با مخاطب نیاز مند چیست؟! چرا که همین تعاملات با مخاطب است که باعث بالا رفتن اینگیجمینت اینستاگرام شما شده و پست های شما را در قسمت اکسپلور به نمایش می گذارد. بنابراین در صورتی که کپشن نویسی در اینستاگرام آن هم به صورت طولانی باعث جلب رضایت مخاطب شده و او را به کامنت گذاری در زیر پست یا به اشتراک گذاری محتوای شما ترغیب می کند، حتما این کار را انجام دهید.

انواع-کپشن

بررسی انواع کپشن ها توسط تیم hootsuite

تیم hootsuite بر روی تمامی شبکه های اجتماعی تمرکز ویژه ای داشته و اخیرا نیز در این زمینه تحقیقاتی انجام داده است. مدیر شبکه های اجتماعی hootsuite با به اشتراک گذاری تجربیات خود در مورد مدت زمانی که زیر پست هایش کپشن های بسیار کوتاه نوشته، می گوید: با نوشتن کپشن های کوتاه تعداد لایک بیشتری دریافت کرده اما کامنت زیادی زیر پست هایش نوشته نمی شد. اما پس از مدتی با کپشن نویسی در اینستاگرام به صورت طویل و بلند نتیجه های متفاوت تری به دست آورده، او می گوید با نوشتن کپشن های طولانی مخاطبان نظراتشان را زیر پست های او کامنت کرده اند و اطلاعات زیادی در این بین رد و بدل می شد.

همیچنین این شخص اذعان داشته که تصاویری بسیار جذاب اما با کپشن های کوتاه باز هم کامنت کمتری دریافت کرده، و فقط با کپشن نویسی های بلند و در خواست از مخاطبان برای بیان نظرات خود به راحتی می توان نظر آنان را به پست های خود جلب کرد، ولو آنکه تصویری که انتشار می دهید چیز چندان جذاب و زیبایی نباشد. پس با توجه به این مسئله می توان گفتن خواسته کاربران از مخاطبین خود اهمیت بسیاری دارد، اینکه مخاطب به خوبی بداند از او چه انتظاراتی دارید باعث می شود تعاملات بهتری با او بر قرار کنید.

call to action یا به اختصار CTA

CTA یعنی اقدام به عمل، در واقع call to action به مجموعه ای از تکینیک ها گفته می شود که کاربران به کمک آن ها مخطبان خود را به ری اکشن وادار می کنند. مثلا سعی کنید هنگام انتشار محتوای مورد نظر در اینستاگرام خواسته خود از مخاطبانتان را بیان کنید، می توانید از مخاطب خود بخواهید نظراتش را با شما در میان بگذارد، یا اینکه به او بگویید پست شما را سیو کند، به طور کلی هر آنچه را که در ذهن خود دارید با مخاطبین خود در میان بگذارید. همچنین call to action ممکن است درخواست برای کلیک روی یک سایت باشد.

نتیجه گیری‌

با توجه به آنچه که مدیران شبکه های اجتماعی اذعان کرده اند، نوشتن کپشن های بلند می تواند اینگیجمنت بیشتری داشته باشد. کپشن نویسی در اینستاگرام آن ها هم به صورت طولانی و بلند باعث بروز خلاقیت ها و نشان دادن هویت و اصالت شما به مخاطبین می گردد. حتی اگر از call to action در کپشن نویسی خود استفاده نکنید بازهم با نوشتن کپشن های طولانی بازخورد های مثبتی خواهید گرفت.

البته لازم به ذکر است که تمامی این مسائل بر طبق تجربه ای که از فعالیت های خود در شبکه اجتماعی به دست می آورید، قابل تغییر و تعمیم می باشد. اما با این وجود ما به شما تاکید می کنیم برای رسیدن به موفقیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام با مخاطبین خود در تعامل باشید و در این زمینه می توانید از کپشن نویسی کمک بگیرید. به کمک نوشتن کپشن های بلند و کوتاه رفتار مخاطبین خود را آنالیز کرده و با توجه به تمایل آن ها مناسب ترین شیوه را انجام دهید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.