نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام + [ آموزش تصویری گام به گام]

0

پست گذاشتن در اینستاگرام باید بر اساس اصول خاصی صورت گیرد تا بتوانید بر روزانه به تعداد فالوور های خود بیافزایید، همین امر سبب شده که محبث جدیدترین اخبار و تکنولوژی را به این موضوع مهم اختصاص دهیم. شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی از اهمیت زیادی برای کاربران برخوردار هستند و دلیل آن نیز داشتن ویژگی‌های خاص و قابلیت‌های منحصر به فردی است که به کاربران می‌دهند. در این میان اینستاگرام با داشتن امکانات خارق العاده محبوبیت بیشتری دارد، به نحوی که تعداد کاربران موجود در این شبکه به نسبت سایر اپلیکیشن های مشابه همچون تلگرام و واتساپ و … بیشتر است. اما اینکه چگونه وارد اینستاگرام شویم و از آن استفاده کنیم برای برخی همچنان سوال بزرگی است؛ در ادامه جدیدترین اخبار و ترفند های تکنولوژی با ما همراه باشید تا به توضیح  نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام و آموزش تصویری گام به گام آن بپردازیم۔

آموزش تصویری نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام

پس از نصب اپلیکیشن و ساخت پیج اینستاگرام وارد برنامه شوید؛ برای اینکه بتوانید اولین پست خود را در این برنامه بارگذاری و آپلود کنید می توانید از علامت + که وسط نوار پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید. آیکون + را لمس کرده تا صفحه دوربین برای شما فعال شود۔ لازم به ذکر است که یادگیری پست گذاشتن در اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می توانید با استفاده از این عملیات در زمان خرید پیج اینستاگرام از واقعی بودن فالوورها نیز مطمئن شوید.

پست گذاشتن در اینستاگرام

باز شدن این صفحه بیانگر اقداماتی است که در مرحله دوم باید انجام دهید، در صفحه دوربین چنانچه قصد عکس برداری دارید می توانید آیکون گرد فلشر دوربین آن را انتخاب نمایید. اگر قصد دارید تصویر یا متنی را به عنوان پست منتشر کنید، در قسمت بالا سمت چپ گزینه گالری را انتخاب نمایید.
نواز پایین تصویر به شما سه گزینه گالری، Video و Photo را نمایش می دهد. دو راه برای انتخاب دارید. اگر به دنبال عکس خاصی هستید روی گزینه‌ی Photo و اگر ویدیوی خاصی مد نظر شما است از گزینه Video استفاده کنید. البته می توانید با انتخاب گالری هم به ویدئوها و هم به تصاویر دسترسی کامل داشته باشد.

پست گذاشتن در اینستاگرام

هنوز مراحل مربوط به این صفحه  تمام نشده، می توانید از آیکونی که در نوار سفید وسط قرار دارد و تصویر دو مربع روی هم هست، استفاده کنید تا تصاویر متعددی قرار گرفتن در یک پست انتخاب کنید.  همچنین می توانید از ترکیب عکس و ویدیو نیز برای انتشار پست در اینستاگرام استفاده نمایید.
اگر تصویر یا ویدیو انتخاب شده برای پست گذاشتن بیشتر از حد معمول بزرگ بود و بخشی از آن در صفحه نمایش داده نمی شد می‌توانید در همان نوار سفید وسط، آیکونی که دو فلش دارد را انتخاب کرده تا تصویر کوچک شود۔ خب تمام تغییرات اعمال شد و حالا به مرحله بعد خواهید رفت.

در گام سوم و پس از ایجاد تغییرات بر روی تصاویر و ویدیوها برای اینکه بتوانید به صفحه بعد بروید حتماً روی دکمه Next کلیک کنید، در این صفحه جدید، فیلترهایی برای شما به صورت جداگانه قرار گرفته اند که می توانید بر اساس آن تغییراتی در ظاهر پست انتخاب شده اعمال نمایید. می توانید از رزولوشن های مختلف و یا فیلترهای متفاوت برای ایجاد تغییرات رنگی، بهره ببرید؛ یا از حالت مات کننده استفاده کنید و یا تصویر را شفاف و کدر سازید. تمامی تغییرات لازم با استفاده از فیلترهای موجود امکان پذیر هستند.

پست گذاشتن در اینستاگرام

خب به مرحله آخر رسیدیم. در این مرحله که مهم ترین بخش از پست گذاشتن در اینستاگرام است شما ابتدا می بایست یک کپشن به پست خود اضافه کنید و یا می توانید در آن از تگ های مختلف استفاده نمایید که سبب بیشتر نشان دادن پست شما در صفحه های اینستاگرام و حتی ورود به اکسپلور اینستاگرام می شود. در این مرحله می توانید هر نوع نوشته ای را به پست خود اضافه کنید. از مزایای استفاده از کپشن در پست می توان به افزایش فالوور اینستاگرام اشاره کرد که افراد معمولاً با خواندن کپشن های زیبا جذب پیج خواهند شد۔

پست گذاشتن در اینستاگرام

همانطور عنوان شد این مراحل مختلف پست گذاشتن در اینستاگرام به صورت تصویری و گام به گام است. البته پس از گذاشتن پست در اینستاگرام مشاهده خواهد کرد که قابلیت های زیادی در اختیار شما بوده و استفاده نکردید، به عنوان مثال می توانید در صفحه فوق با روشن کردن هر یکی از فیسبوک، توئیتر و تامبلر  پست خود را آنجا نیز به اشتراک بگذارید.

Tag People  نیز شرایطی را برای شما فراهم می کند که به واسطه آن بتوانید افراد مختلف را روی پست خود تگ کنید و کاربران با کلیک بر روی پست تگ ها را می بینند. Advanced Setting  از دیگر گزینه هایی است که می توانید قابلیت کامنت گذاشتن کاربران را محدود کنید و آن ها تنها امکان لایک و ارسال پست شما را داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.