اینستاگرام یا لینکدین؟ نقد و بررسی دو شبکه + [بهترین شبکه اجتماعی]

شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند و  اینستاگرام و لینکدین که دو نمونه از بهترین شبکه اجتماعی هستند را بررسی خواهیم کرد. اینستاگرام و لینکدین هر یک دارای مزیت های مختلفی هستند و کاربران خاص خود را نیز دارند مثلا افرادی که در لینکدین هستند، اکثرا افراد علمی و صاحبان کسب و کارها هستند و فعالیت ها علمی خود را آن جا مطرح می کنند اما افرادی که در اینستاگرام هستند حتی اگر اساتید دانشگاه و افراد با سواد باشند با به مراتب کمتر برند سازی می کنند و عمده فعالیت خودشان را در بستر لینکدین انجام می دهند.

اینستاگرام یا لینکدین؟

اینستاگرام

تعداد کاربران اینستاگرام بسیار زیاد است و همه نوع افراد با شغل ها و شخصیت های مختلف آن جا حضور دارند در نتیجه هم افرادی که کارهای طنز و کمدی انجام می دهند آن جا فعالیت می کنند و هم صاحبان کسب و کارها و افراد متخصص. در آپدیت های جدید اینستاگرام یکی از مزیت های خوب این است که می توان تعداد کامنت و لایک بالایی بدست آورد و اینگونه توجه افراد بیش تری به پست های شما جلب خواهد شد و می توان با هر قشر آدمی در ارتباط بود اما شاید یکی از بدی هایش همین باشد که همه ی افراد دنبال کننده شما افراد متخصص نیستند.

لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین برخلاف اینستاگرام، بسیار تخصصی است و هدف اصلی آن نیز اجتماع و لینک سازی بین افراد و سازمان ها می باشد. در آموزش 5 دقیقه ای لینکدین عنوان شد که یکی از  بهترین شبکه اجتماعی تخصصی محسوب می شود و جهت پیدا کردن شغل، کار، هم تیمی و … بسیار موثر است. به صوت میانگین تعداد کانکشن ها (همان فالورهای اینستاگرام)، لایک ها، کامنت ها و … در لینکدین پایین تر از اینستاگرام است و شما می بینید که در اینستاگرام پیج هایی وجود دارند که میلیونی لایک می خورند اما در لینکدین این امر به ندرت اتفاق می افتد. در واقع در لینکدین که بهترین شبکه اجتماعی تخصصی است، افراد کمتر تمایل به لایک و کامنت گذاری دارند و این امر شاید به خاطر این باشد که با هر عکس العمل فرد نسبت به پست های دیگران، این عکس العمل در صفحه کاربر ثبت خواهد شد و دیگران می توانند بررسی کنند کا کاربر چه رفتاری داشته است.

اینستاگرام یا لینکدین؟

مزیت های اینستاگرام

 • یکی از مزیت های اینستاگرام این است که تعداد افراد زیادی در این محیط هستند و می توان نظر کاربران زیادی را به محصولات و خدمات خود جلب کرد.
 • همه نوع قشر کاربر در این محیط هست.
 • فیلتر های جذاب اینستاگرامی
 • به نوعی کاربران معتاد این شبکه هستند و این مزیت خوبی است که بیش تر در این فضا فعالیت کرد.
 • اپلیکیشن های کمکی زیادی برای اینستاگرام وجود دارد که به شما کمک می کنند که پیج خود را حرفه ای تر مدیریت کنید.
 • تایید دو مرحله ای اینستاگرام برای ورود

مزیت های لینکدین

 • یکی از مزیت های لینکدین این است که تقریبا تمام کاربران، افراد خبره و حرفه ای هستند در نتیجه با فعالیت در این فضا می توانید با افراد متخصص زیادی آشنا شوید.
 • یکی دیگر از مهم ترین مزیت های لینکدین این است که اگر پست های تخصصی منتشر کنید، مطمئن خواهید بود که بالای 90 درصد افرادی که آن را می بینند نیز هم رشته ای شما هستند. در نتیجه می توانید محصولات یا خدمات خود را دقیقا به کاربرانی که مد نظر دارید نشان دهید.
 • در لینکدین شما هر روز چیزهای جدیدی یاد می گیرید و در این محیط نیز قابلیت آپلود فایل های PDF وجود دارد در نتیجه تعداد افراد زیادی آموزش های تخصصی را به صورت رایگان در این محیط قرار می دهند.
 • اگر شما پست های تخصصی در این شبکه قرار دهید، بازدید پست های شما به شدت بالا خواهد رفت.
 • تاثیر لینکدین روی بازی ها و معرفی های کاربردی

کلام آخر

در این مقاله شبکه اجتماعی اینستاگرام و لینکدین را بررسی کردم که دو نمونه از بهترین شبکه اجتماعی هستند و همچنین چند مورد از مهم ترین مزیت های اینستاگرام و مزیت های لینکدین را نیز توضیح دادم که امیدوارم مفید واقع شده باشند.

 

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.