راهنمای کامل افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام + [۱۸ ایده کاربردی]

افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام راهی مطمئن برای موفقیت در بیزینس است. در حال حاضر به علت توسعه روز افزون کسب و کار های آنلاین به خصوص آن هایی که به شبکه اجتماعی اینستاگرام متصل هستند افزایش engagemen از اهمیت زیادی بر خوردار می باشد. شاید فکر کنید که تعامل با مخاطبان پیج اینستاگرامی چندان اهمیتی ندارد، اما کاملا در اشتباهید! چرا که برای چنین کسب و کار هایی توسعه تعاملات و به عبارتی ارتباط با مشتریان باعث افزایش فالوور اینستاگرام و در نهایت کسب درآمد بیشتر نیز می گردد.

حال ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که تعامل پیچ یعنی چی؟
در پاسخ می توان این گونه گفت که به تمامی ارتباطات و رویداد هایی که در صفحه اینستاگرامی شما اتفاق می افتد، تعامل گفته می شود. ارتباطاتی مانند کامنت، سیو، لایک، به اشتراک گذاری، منشن ها و تگ ها، پیام های دایرکت و کلیک روی لینک های مختلف همگی جزوی از تعاملات اینستاگرامی محسوب می شوند. در مقابل عدم تعامل یکی از عمده دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و کاهش مشهرت و محبوبیت شما می شود.

افزایش تعامل در شبکه اجتماعی اینستاگرام کار چندان سختی نیست و تنها با راه کار های کوچیکی می توانید تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش داده و به کسب کار اینترنتی خود رونق ببخشید. در ادامه این مطلب قصد داریم هر آنچه را که به افزایش engagemen و تعاملات پیچ مربوط می شود را برای شما عزیزان باز گو کنیم. پس برای کسب آگاهی در این مورد در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای-کامل-افزایش-نرخ-تعامل-در-اینستاگرام.

افزایش تعامل در اینستاگرام تا چه اندازه اهمیت دارد؟

تصور کنید شما یک فروشگاه بسیار بزرگ دارید. به طور معمول روزانه چندین نفر به فروشگاه شما می آیند، اما دقایقی بعد بدون آنکه حتی یک قلم جنس خریده باشند، از فروشگاه شما خارج می شود! این مسئله اگر چندین روز پشت سر هم تکرار شود علی رغم اینکه ممکن است از کسب و کار خود سودی نبرید، خسارت های مالی زیادی نیز متحمل شوید.

یک پیچ اینستاگرامی نیز همین شرایط را دارد، اگر افرادی که از پیج شما بازدید می کنند بدون هیچ گونه تعاملی مانند لایک، سیو، کامنت و… از پیج شما خارج شوند، به هیچ عنوان نمی توانید از کسب و کار اینترنتی خود سودی کسب کنید.

به طور کلی معیار هایی برای بررسی و کنترل میزان ارتباطات وجود دارد که نرخ تعامل نام دارد. در حالتی میزان نرخ تعامل پیج شما کمتر از حالت معمول باشد علی رغم اینکه هیچ گونه سودی از آن کسب و کار برای شما حاصل نمی شود، سرور های اینستاگرام از رفتن پست های شما به اکسپلور جلوگیری می کنند. برای اندازه گیری میزان نرخ تعاملات می توانید به یک سایت محاسبه نرخ تعامل مراجعه کنید.

این مسئله باعث می شود سرعت افزایش دنبال کننده های پیج شما به کندی پیش رود. در ادامه با ارائه روش های کاربردی در مورد افزایش نرخ تعاملات پیچ های اینستاگرامی در کنار شما هستیم.

افزایش نرخ تعامل به چه معناست؟

یکی از مسائلی که باعث می شود کسب و کار اینترنتی شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام پیشرفت کند سرعت افزایش دنبال کننده ها می باشد. برای این منظور نیز بهترین راه کار فرستادن پست های صفحه خود به اکسپلور اینستاگرام است، این کار باعث می شود بازدید های پیج شما به سرعت افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری شما را دنبال کنند.

نابودی اکانت اینستاگرام با فالوور های فیک

فالوور فیک به دنبال کنندگانی گفته می شود که پیج های اینستاگرامی آن ها را کسی اداره نمی کند، با گرفتن فالور فیک هیچ گونه تعاملی در صفحه شما اتفاق نمی افتد و بدیهی است که نرخ تعامل در اکانت اینستاگرامی شما به شدت کاهش یابد. حذف فالوور فیک می تواند راهی مطمئن برای کاهش تمامی آسیب هایی باشد که به پیج کاری شما است. اگر پیچ شما تعداد کمی فالوور داشته باشد پیدا کردن پیج های فیک یا همان فالوور های فیک کار راحت تری است، اما اگر صفحه شما تعداد زیادی فالوور دارد مطمئنا انجام این کار بسیار سخت و وقت گیر می باشد.

روش های افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام

در این قسمت همانطور که قول دادیم قصد داریم در مورد راه کار ها و ترفند هایی که باعث افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام می شوند؛ صحبت کنیم.

تنظیم-زمان-مناسب-برای-پست-گذاشتن

 1. مناسب ترین زمان برای آپلود کردن پست ها

اولین و مهم ترین مسئله ای که به افزایش نرخ تعاملات در اینستاگرام منجر می شود پیدا کردن مناسب ترین زمان برای آپلود کردن پست ها می باشد. حال ممکن است بپرسید بهترین زمان برای آپلود کردن پست ها چه زمانی است؟! در پاسخ باید بگوییم که بهترین زمان مواقعی است که افراد در تایم استراحت خود به سر برده و در اکانت های خود آنلاین می باشند. برای این امر ابزار های زیادی وجود داشته که معمولا در آموزش افزایش ویو پست اینستاگرام به کاربران معرفی می گردد. از جمله این ابزار ها که ما به شما معرفی می کنیم، Insights اینستاگرام می باشد.

شروع-گفتگو-با-استیکرهای-استوری

 1. برای شروع گفتگو از استیکر های استوری استفاده کنید

به نظر شما معنی تعاملات در استوری اینستاگرام چیست؟ تعامل در استوری های اینستاگرام همان شروع گفت و گو در دایرکت می باشد. بهترین بهانه برای شروع گفت و گو و همچنین تعامل با آشنایان و دوستان خود استفاده از استیکر های استوری است. استیکر های Quiz، Questions و Poll بهترین موارد برای افزایش نرخ تعاملات اینستاگرام هستند. بهتر است در استوری های خود یک نظر خواهی انجام دهید یا به طرح سوال در یک زمینه جنجالی بپردازید. این مسئله باعث شروع گفت و گو ها در اینستاگرام شده و باعث می شود افراد بیشتری با شما در تعامل باشند.

آنالیز-انواع-محتوا

 1. تجزیه و تحلیل محتوا های مختلف:

بازخورد هایی که بعد از مدت زمان کوتاهی که در اینستاگرام فعالیت داشته اید را مورد بررسی قرار دهید. با آنالیز و بررسی باز خورد ها می توانید دریابید چه نوع محتوایی مورد پسند فالوور های شما است. با این بررسی بهترین قالب محتوا را تشخیص داده و سعی کنید در آن زمینه مانور دهید.

ولید-محتوای-قابل-ذخیره‌سازی

 1. ایجاد محتوا هایی با قابلیت ذخیره سازی یا همان Savable Content:

شاید بدانید که از جمله موارد مهم و تاثیر گذار در افزایش تعاملات و محاسبه نرخ آن میزان سیو ها یا ذخیره سازی پست های آپلود شده می باشد. در صورتی که قادر باشید محتوای مورد علاقه کاربران را تولید کنید به نحوی که آن ها را ترغیب کرده تا پست شما را سیو کنند بزرگترین گام را در مسیر افزایش تعامل اینستاگرام خود برداشته اید. برای مثال اگر در حوزه فیلم فعالیت دارید یکی از راه های افزایش سیو پست اینستاگرام ساخت کلیپی است که در آن لیست فیلم ها و سریال های پیشنهادی ادمین وجود داشته باشد.

انتشار-محتوای-قابل-اشتراک

 1. به اشتراک گذاری و ساخت پست هایی که قابل انتشار باشد:

sharable Content از جمله عوامل موثر در افزایش تعاملات اینستاگرام می باشد. اشتراک گذاری و یا فور وارد پست ها باعث دیده شدن و بازدید بیشتر پیج شما می شود.

اگر به صورت جدی قصد دارید که فالوور های پیج خود را افزایش داده و از این طریق به درآمد زایی برسید یکی از بهترین راه کار ها تولید و ساخت محتواهایی است که کاربران آن را برای یک دیگر به اشتراک بگذارند.

مثلا ایجاد محتواهای فان همیشه طرفداران زیادی داشته یا اینکه انتشار خبر های و رویداد های فوری و غیرمتقربه باعث می شود که کاربران به سرعت آن ها را انتشار دهند. علاوه بر آن محتواهایی که بیشتر از مسائل دیگر مورد گفتگو و بحث قرار می گیرد نیز می تواند باعث انتشار پست شود. مثلااگر پیج شما مربوط به فناوری است می توانید برند هایی که در زمینه ساخت تلفن همراه پیشتاز هستند را معرفی کنید. یا اینکه اگر در زمینه مسائل اقتصادی روز دنیا فعالیت دارید بهتر است روش های نوین تجارت را با روش های سنتی مقایسه کرده و از این طریق بازدید های پیج خود را افزایش دهید.

انتشار-محتوای-مورد-علاقه‌-فالوورها-در-زمینه-فعالیت

 1. در زمینه فعالیت پیج محتوای مورد علاقه کاربران را تولید کنید

بعد از مدت زمان کوتاهی به خوبی می توانید دریابید که مخاطبین و فالوورهای شما از به کدام محتوای شما علاقه مند هستند. به عبارتی آگاهی از علاقه کاربران به موضوعاتی خاص در زمینه فعالیت شما باعث می شود تعاملات در پیج شما افزایش یابد. با بررسی

ری اکت هایی که کاربران به محتواهای شما نشان داده اند می توانید به این مسائل پی ببرید.

نوشتن-کپشن‌های-طولانی-برای-افزایش-نرخ-تعامل-در-اینستاگرام.

 1. نوشتن کپشن های طولانی در زیر پست های اینستاگرام

کپشن های طولانی می توانند در افزیش تعامل پیچ شما تاثیر گذار باشند. در واقع با نوشتن کپشن های طولانی مخاطب می تواند آشنایی بیشتری با پیج شما پیدا کند و از این طریق مخاطبینی که به محتواهای شما علاقه مند هستند تصمیم می گیرند شما را دنبال کنند.

برندسازی-و-معرفی-پیج-به-فالوورها

 1. معرفی پیج به فالوورها و برند سازی

آشنایی بیشتر کاربران با پیج شما می تواند منجر به اعتماد آنان شده و این مسئله نرخ تعاملات را افزایش می دهد. به شما پیشنهاد می کنیم که اطلاعات مختلف و جامعی در مورد زمینه فعالیت پیج، سابقه کاری، بیوگرافی کوتاهی از ادمین و مسائلی از این قبیل را در اختیار کاربران قرار دهید. برای مثال بهتر است چند هایلایت را به این مسائل اختصاص داده و در آن ها به معرفی ادمین، انگیزه شخصی برای راه اندازی پیج را شرح دهید. سعی کنید در سالگرد تاسیس و ایجاد پیج خود مسابقاتی برای کاربران و فالوور هایتان برگزار کرده و از این طریق تعاملات پیجتان را افزایش دهید.

انتشار-محتوای-فان

 1. نشر محتواهای فان

رابطه صمیمی شما با فالوورهایتان می تواند بازخوردهای مثبتی برای شما داشته باشد. اگر بتوانید در زمینه فعالیت خود محتواهایی فان و شاد تولید کنید، کاربران بیشتری به پیجتان جذب خواهند شد. رضایت مندی فالوور های شما می تواند در گرو ساخت محتواهای فان باشد. همین مسئله باعث افزایش تعاملات در پیج اینستاگرامی شما می گردد. البته توجه داشته باشید که در زمینه تولید محتواهای فان زیاده روی نکرده و از موضوع و بحث اصلی خارج نشوید چرا که ممکن است تاثیرات منفی بر روی پیج شما بگذارد.

توجه-ویژه-به-هشتگ‌ها-برای-افزایش-تعامل-در-اینستاگرام.

 1. اهمیت و توجه به هشتگ ها

به هیچ عنوان هشتگ هایی که زیر پست های خود می زنید را دست کم نگیرید! هشتگ ها در تعامل اینستاگرام بسیار مهم هستند به شرط آنکه در جایگاه درستی از آن ها استفاده شود. بهتر است بدانید افرادی که به زمینه خاصی علاقه داشته ولی پیجی با چنین محتوایی سراغ ندارد، شروع به جست و جو می کنند. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که در هشتگ ها به دنبال موضوع و یا محتوای خاصی باشید. پس اگر در زیر پست های خود هشتگ های مرتبط بزنید، قدمی بزرگ در راستای دیده شدن پیج خود برداشته اید.

برگزاری-لایو-اینستاگرامی-جهت-افزایش-نرخ-تعامل-در-اینستاگرام

 1. برگذاری و یا وارد شدن به ویدیو زنده در استوری اینستاگرام یا همان لایو

گفت و گو در لایو های اینستاگرامی می تواند برای دیده شدن و افزایش نرخ تعامل پیج شما مفید باشد. در لایو های اینستاگرام می توانید به راحتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده، سوالاتشان را پاسخ داده و از نظرات آن ها در مورد پیج خود آگاه شوید. لایو های اینستاگرام به صمیمی شدن روابط شما با کاربران و مخاطبانتان کمک می کند.

تولید-محتوای-اختصاصی-برای-افزایش-تعامل-در-اینستاگرام

 1. ساخت محتوا های اختصاصی

یکی از راه حل هایی که به کمک آن می توانید کاربران و فالوورها را به پیج خود علاقه مند کنید، ساخت محتواهای اختصاصی است. به عبارتی باید بگوییم ایجاد محتواهای یونیک که کپی نبوده می تواند مخاطب را به پیج شما علاقه مند کند. در صورتی که فالوورهای شما اطلاع یابند پست ها و محتواهای خود را از پیج های دیگر کپی می کنید، دیگر میل و رغبتی برای دنبال کردن صفحه شما نخواهند داشت. آخر سر نیز شما را آنفالو کرده و از این طریق به کسب و کار شما آسیب های زیادی وارد می شود.

اما در صورت تولید محتواهای یونیک روز به روز فالوور های شما افزایش پیدا کرده و نرخ تعاملات در پیجتان زیاد می یابد.

انتشار-محتوای-مخاطبین.

 1. نشر محتواهای کاربران

در صورتی که مخاطبین قادرند در زمینه تولید محتوا به شما کمک کنند، از آن ها استفاده کنید. این مسئله فرصتی استثنایی است که برای همه پیش نمی آید، همواره سعی کنید در مورد سوژه ها و اخبار روز از کاربران خود کمک بخواهید و با نشر اطلاعاتی که برای شما به اشتراک می گذارند در پی افزایش تعاملات پیج خود باشید.

پاسخ-دادن-به-کامنت‌ها-برای-افزایش-تعامل-در-اینستاگرام

 1. پاسخ به کامنت ها

پاسخ دادن به کامنت های کاربران می تواند این حس را در آن ها القا کند که نظر آن ها برای شما ارزشمند بوده، و افزایش اعتماد آن ها را در پی دارد.

جذب-مخاطب-از-منابع-دیگر

 1. جذب کاربران از دیگر منابع

علی رغم اینکه صفحات مختلف مجازی به صورت مستقیل از یک دیگر کار می کنند اما در میان تمامی آن ها پیوندهایی وجود داشته که باعث اتصال آن ها به یک دیگر شده است. اگر بتوانید از این طریق در دیگر شبکه های اجتماعی برای پیج اینستاگرامی خود مخاطب جذب کنید مطمئنا بزرگترین گام را در راستای تعامل خود پیج خود برداشته اید.

برگزاری-نظرسنجی-و-مسابقه-برای-افزایش-تعامل-در-اینستاگرام.

 1. برگذاری مسابقات و نظر سنجی ها

با برگذاری هر چند وقت یکبار مسابقه و نظر سنجی در پیج خود می توانید تعامل بیشتری با مخاطبان بگیرید. سعی کنید در صورت برگذاری مسابقه برای برندگان هدایایی در نظر بگیرد و از این طریق چالش و مسابقه را به یک تبلغ بزرگ تبدیل کنید. مطمئنا همه ما امروزه در صفحه های مختلف اینستاگرام با چنین مسئله ای مواجه شده ایم. این کار تاثیر زیادی در تعاملات اینستاگرامی دارد.

تبلیغات-برای-افزایش-نرخ-تعامل-در-اینستاگرام.

 1. انجام تبلیغات

مانند هر حرفه و کسب و کار دیگری، بیزینس های اینستاگرامی نیز نیاز به تبلیغات دارند. به کمک تبلغ پیجتان با پیج هایی در زمینه های مرتبط؛ می توانید مخاطبین و کاربران هدفمندی به دست آورید. به دست آوردن مخاطبین هدفمند در اینستاگرام به کسب و کار اینترنتی شما کمک فراوانی می کند. بهتر است بدانید که انجام تبلیغات در صفحات اینستاگرام کار چندان ساده ای نبوده و برای دست یابی به نتیجه دلخواه می بایست مهارتتان را در این زمینه افزایش دهید.

 1. ورود فالوور های غیر واقعی ممنوع!

در بالا گفتیم که فالوور های فیک خود را حذف کنید، اما این راهی است درمانی؛ برای این امر بهتر است به دنبال پیشگیری باشید. هیچگاه اجازه ندهید تعداد فالور های فیکتان از یک مقداری بیشتر گردد. این مسئله به بالا نگه داشتن نرخ تعاملات شما کمک شایانی می کند. انجام مواردی که در بالا ذکر کردیم همگی می توانند از ورود فالوور های فیک به پیج شما جلوگیری کند.

سوالات متداول

دلیل بالا رفتن نرخ تعاملات پیج من در طی یک هفته و کاهش ناگهانی آن چیست؟

معمولا الگوریتم های اینستاگرام پس از مدتی اجازه بالا رفتن نرخ تعاملات را به شما می دهند اما در صورتی که این نرخ بیش از مقدار مشخصی باشد به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود. بهتر است با توجه به راه کار های گفته شده تعاملات پیج خود را افزایش دهید.

چه کارهایی برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام به غیر از نشر محتوا می توان انجام داد؟

تنها انتشار محتوا در اینستاگرام باعث بالا رفتن نرخ تعاملات نمی شود. انجام کار هایی چون برگذاری لایو و استفاده از استیکر های استوری نیز می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله شما دریافتید که rate Instagram یعنی چه و با نکات و ترفند هایی که به  افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام کمک می کند آشنا شدید. همانطور که فهمدید افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام چندان پیچیده ای نیست و با استفاده از راه کار های بالا به راحتی می توانید به آن دست یابید. برای ارتباط با ما می توانید به بخش نظرات مراجعه کنید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.