درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام چقدر است؟

0

درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به نوع عملکرد و حوزه فعالیت پیج اشاره کرد.  درحال حاضر اصطلاحات رایج بسیاری در اینستاگرام وجود دارد که از جمله آن ها می توان به اینفلوئنسر زن و مرد اشاره کرد. این افراد از طریق شبکه های مجازی مخصوصا اینستاگرام به کسب در آمد می پردازند، البته آن ها در ابتدا برای تبدیل شده به اینفلوئنسر فعالیت های گسترده ای را انجام می دهند تا بتوانند با افزایش فالوور اینستاگرام اعتبار پیج خود را افزایش دهند.

یکی از مباحث مهم در میان کاربران اینستاگرام بحث اینفلوئنسری و بلاگری است. اینفلوئنسر و بلاگر هر دو از مشاغل بسیار پول ساز در پلتفرم اینستاگرام بوده و امروزه افراد زیادی با این هدف اکانت های خود در اینستاگرام را راه اندازی می کنند. موفقیت های بسیار زیاد بلاگرها و اینفلوئنسرها باعث شده کاربران برای انجام این کارها اشتیاق زیادی داشته باشد؛ از همین رو امروز در این مطلب تصمیم داریم شما را با این مشاغل آنلاین آشنا کرده و به تمامی سوالات شما در زمینه درآمد این مشاغل پاسخ دهیم. پس می خواهید بدانید بلاگر و اینفلوئنسر چیست، در این مطلب همراه ما باشید!

درآمد-اینفلوئنسرهای-اینستاگرام-چقدر-است؟

درآمد اینفلوئنسرها با توجه به چه فاکتورهایی تعیین می شود؟

برای آنکه بهتر درک کنید که شغل اینفلوئنسر چیست می خواهیم شما را با در آمدهایی که افراد از این مشاغل به دست می آوردند آشنا سازیم. اما قبل از آن باید فاکتورهای موثر بر در آمد زایی را به شما معرفی کنیم.

به صورت کلی نمی توان گفت درآمد اینفلوئنسرها چقدر است. اما عواملی که روی این مسئله تاثیر گذارند شامل موارد زیر می شوند:

 • شبکه های اجتماعی مختلف

با توجه به اینکه زمینه شغلی اینفلوئنسرها به یک شبکه اجتماعی محدود نمی شوند آن ها می توانند در تمامی پلتفرم های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، یوتیوب، فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی محبوب فعالیت داشته باشند.

اما در حال حاضر در کشور ما اینستاگرام بستر مناسب تری برای اینفلوئنسرها بوده و تقریبا دو سوم ایرانی ها در این شبکه اجتماعی عضویت دارند؛ از همین رو اینفلوئنسرها و بلاگرها در این پلتفرم بهتر از پلفترم های دیگر می توانند فعالیت کنند.

با توجه به این مسئله اینفلوئنسرها در اینستاگرام درآمد بیشتری به دست می آوردند و به طور کلی همانطور که شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ تاثیر گذارند، روی درآمد اینفلوئنسرها هم بسیار موثر هستند.

 • تعداد فالوورها

تعداد دنبال کنندگان از دیگر عوامل موثر روی درآمد اینفلوئنسرها هستند. در واقع باید گفت هرچه تعداد فالوورهای یک اینفلوئنسر بیشتر باشد قطعا او برای تبلیغ محصول هزینه بالاتری دریافت خواهد کرد.

در حال حاضر اینفلوئنسرها را با توجه به میزان فالوورهایی که دارند به پیج دسته زیر تقسیم کرده اند:

 1. نانو اینفلوئنسر: این اینفلوئنسرها چیزی حدود هزار تا ده هزار فالوور دارند.
 2. میکرو اینفلوئنسر: فالوورهای این نوع از اینفلوئنسرها بین 10 هزار تا 50 هزار متغییر هستند.
 3. اینفلوئنسرهای میان رده: تعداد دنبال کنندگان این اینفلوئنسرها حتی به 500 هزار هم می رسد.
 4. ماکرو اینفلوئنسر: اگر اینفلوئنسری بین 500 هزار تا یک میلیون فالوور داشته باشد به او ماکرو اینفلوئنسر می گویند.
 5. مگا اینفلوئنسر: بیشترین تعداد فالوور را در بین اینفلوئنسرها، مگا اینفلوئنسرها دارند. این افراد بیشتر از 1 میلیون دنبال کننده داشته و بالا ترین درآمد به آن ها تعلق می گیرد.

فاکتورهای مهم میزان درآمد یک اینفلوئنسر در شبکه های اجتماعی

قبل از آنکه به فاکتورهای درآمد زایی اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی بپردازیم، بهتر است بگوییم که اینفلوئنسرمارکتینگ چیست؟ و اینکه اینفلوئنسر در بازاریابی چه تاثیری دارد؟

به طور کلی اینفلوئنسرها سفیرانی برای برندهای مختلف هستند، این افراد با تبلیغ یک برند می تواند آن را به کاربران معرفی کرده و اهداف فروش را تحقق بخشند؛ از همین رو در زمینه مارکتینگ اینفلوئنسرها بسیار موثر بوده و یکی از مهم ترین روش های افزایش فروش در بازاریابی دیجیتال توسط اینفلوئنسرها هدایت می شود.

اما اینکه چه فاکتورهای در شبکه های اجتماعی روی میزان درآمد اینفلوئنسرها تاثیر گذار است، شامل موارد زیر می شوند:

 • تعاملات

نرخ تعامل یک اینفلوئنسر نسبت به تعداد فالوورهای او اهمیت بیشتری دارد، در واقع هر چقد یک اینفلوئنسر از نزخ تعاملا بیشتری با مخاطبین خود بهره مند باشد، درآمد او هم افزایش پیدا می کند. شاید شما به خوبی ندانید که معنی کلمه اینفلوئنسر چیست؟ اما باید حتما بدانید که اگر فردی به عنوان یک اینفلوئنسر فعالیت می کند و در اکانت خود فالوورهای زیادی دارد، نشان از موفقیت و عملکرد خوب او در این زمینه نیست. چرا که مهم تر از هرچیز در این زمینه میزان تعاملات کاربران با اینفلوئنسرها بوده و این نرخ به تعداد فالوورها ارتباطی ندارد.

 • زمینه فعالیت اینفلوئنسر

در تعیین میزان درآمد یک اینفلوئنسر مواردی همچون محبوبیت آن حوزه، تعداد اینفلوئنسرهای فعال در آن، میزان پول موجود در این حوزه و تخصصی بودن فعالیت های انیفلوئنسر تاثیر گذارند.

اگر بخواهیم میزان درآمد دو اینفلوئنسر که یکی از آن ها در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی و دیگری در زمینه فروش کتاب فعالیت دارد را با یک دیگر مقایسه کنیم، بدون شک آن اینفلوئنسری که در زمینه کتاب فعالیت می کند در آمد کمتری داشته؛ چرا که متاسفانه تعداد افراد کتاب خوان نسبت به مصرف کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی کمتر است.

درآمد-اینفلوئنسرهای-اینستاگرام-چقدر-است؟

 • میزان تخصص یک اینفلوئنسر

سابقه یک اینفلوئنسر و تجربه او در زمینه ای که فعالیت دارد، روی میزان درآمد او اهمیت زیادی می گذارد. بدون شک یک اینفلوئنسری تنها یک سال سابقه کاری دارد، درآمد متفاوت و کمتری نسبت به فردی که پنج سال در این زمینه فعالیت می کند خواهد داشت.

 • کیفیت و نوع محتوا

کیفیت و نوع محتوایی که اینفلوئنسر تولید می کند، بسیار مهم است. در واقع باید گفت هر اندازه کیفیت محتوا بالاتر باشد، مخاطبین بیشتر جذب می کنند؛ بنابراین دستمزد اینفلوئنسرهایی که محتواهای بهتری انتشار می دهند، از اینفلوئنسرهای دیگر بیشتر است.

به علاوه نوع محتوا هم اهمیت بالایی دارد. به عبارتی مدت زمانی که یک اینفلوئنسر برای ادیت یک عکس قرار می دهد با مدت زمانی که برای تنظیم یک ویدیو صرف می کند، متفاوت بوده و هر چه این مدت زمان بیشتر باشد، مطمئنا اینفلوئنسر دستمزد بالاتری می گیرد.

اینفلوئنسرها چقدر درآمد دارند؟

حال که فهمیدید شغل اینفلوئنسرچیست و اینکه چه عواملی روی میزان درآمد آن ها موثر می باشد، بهتر است که از میزان درآمد اینفلوئنسرهای ایرانی و خارجی را با توجه به آمارهایی بدست آمده مورد بررسی قرار دهیم.

 • حدود درآمد اینفلوئنسرهای ایرانی

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم اینستاگرام بهترین بستر برای اینفلوئنسرهای ایرانی است؛ از همین رو معمولا اینفلوئنسرهای در اینستاگرام پردرآمدتر هستند.

اگر تمامی مواردی که در بالا گفته شد به خوبی اجرا شده باشد، با توجه به میزان فالوورها می توان گفت یک اینفلوئنسر ایرانی چقدر درآمد دارد.

درآمد-اینفلوئنسرهای-اینستاگرام-چقدر-است؟

به طور کلی درآمد اینفلوئنسرها به صورت زیر می باشد:

 • نانواینفلوئنسرها چیزی حدود 600 تا 15 میلیون تومان به صورت ماهیانه درآمد دارند.

هزینه هر پست این اینفلوئنسرها تقریبا 50 تا 500 هزار بوده و بابت هر استوری هم 20 تا 250 هزار هزینه می گیرند.

 • میکرو اینفلوئنسرها ماهیانه چیزی حدود 7 تا 150 میلیون در آمد داشته و معمولا هزینه هر پست آن ها 500 هزار تا 5 میلیون است. این اینفلوئنسرها بابت آپلود استوری هم چیزی بین 250 هزار تا 1 میلیون از کاربران دریافت می کنند.
 • اینفلوئنسرهای میان رده به صورت ماهیانه 30 میلیون تا 1میلیارد و 500 میلیون در آمد دارند، آن ها بابت هر پست 5 تا 50 میلیون و بابت هر استوری 1 تا 5 میلیون هزینه می گیرند.
 • ماکرو اینفلوئنسرها درآمد ماهیانه آن ها به 3 میلیارد هم می رسد، آن ها برای آپلود هر پست تبلیغاتی چیزی حدود 50 تا 100 میلیون و برای آپلود یک استوری 5 میلیون تا 15 میلیون هزینه دریافت می کنند.
 • مگا اینفلوئنسر هم ماهیانه حدود 3 میلیارد درآمد دارد. این افراد برای آپلود پست های خود بیش از 100 میلیون و برای آپلود یک استوری بیش از 15 میلیون هزینه می گیرند.
 • حدود درآمد اینفلوئنسرهای خارجی

با توجه به اینکه اینفلوئنسرهای خارجی محدودیتی بابت فعالیت در پلفترم های مختلف ندارند؛ از همین رو میزان درآمد آن ها تا حد زیادی به شبکه اجتماعی که در آن فعالیت می کنند، وابسته است. اما به طور کلی درآمد تقریبی اینفلوئنسرهای خارجی فعال در اینستاگرام به صورت زیر می باشد.

 • نانواینفلوئنسرها 10 تا 100 دلار برای آپلود هر پست تبلیغاتی دریافت می کنند.
 • میکرواینفلوئنسرها به منظور آپلود پست ها 100 تا 500 دلار می گیرند.
 • هزینه هر پست اینفلوئنسر میان رده چیزی حدود 500 تا 5 هزار دلار است
 • ماکرو اینفلوئنسر 5 هزار تا ده هزار دلار بابت پست ها دریافت می کند
 • مگا اینفلوئنسر بیشتر از 10 هزار دلار بابت هر پست می گیرد.

درآمد-اینفلوئنسرهای-اینستاگرام-چقدر-است؟

پر درآمد ترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام ایرانی چه افرادی هستند؟

در بالا سعی کردیم در مورد اینفلوئنسر زن و مرد و اینکه در آمد آن ها به چه عواملی وابسته است صحبت کنیم. حال در این قصد داریم شما را با اینفلوئنسرهایی که بیشترین درآمد را از اینستاگرام به دست می آورند، آشنا سازیم.

 • پانیذ اسماعیلی

پاینذ دختر کوچولوی و نازی است که با شیرین زبانی های خود به سرعت در اینستاگرام معروف گردید. مطمئنا شما هم کلیپ های پاینذ را دیده اید، اولین کلیپی که از پانیذ در اینستاگرام بازدید زیادی به دست آورد، کلیپ مربوط به آلوچه خوردن او بود. همین یک کلیپ کلیدی برای موفقیت پانیذ در زمینه اینفلوئنسری شد. هم اکنون پیج اینستاگرامی پانیذ توسط مادرش اداره می شود و بابت آپلود هر استوری تبلیغاتی او کلی از کاربران هزینه می گیرد.

 • خانواده استخری

در میان تمامی بازیگران ایرانی خانواده استخری به شدت در میان کاربران اینستاگرام محبوب هستند. شاهرخ استخری چهره شناخته شده تلویزیون در اینستاگرام هم یکی از محبوب ترین چهره ها به شمار می رود. او با انتشار پست هایی از خانواده و روتین زندگی اش در اینستاگرام توانسته به یکی از بهترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام تبدیل شود. شاهرخ استخری به عنوان یکی از اینفلوئنسرهای محبوب ایرانی درآمد بسیار بالایی از اینستاگرام به دست می آورد. تعرفه تبلیغات او به حدود 80 میلیون می رسد.

 • صدف بیوتی

یکی از محبوب ترین بلاگرها و اینفلوئنسرهای ایرانی صدف بیوتی است. کمتر خانومی در ایران با صدف بیوتی آشنا نیست، این فرد در حال حاضر مقیم آمریکا بوده و در طی سال های فعالیتش جوایز بسیار زیادی در حوزه بیوتی از آن خود کرده است. صدف بیوتی برنده بسیاری از فستیوال های آرایشی بوده و او را تاثیر گذارترین بلاگر ایرانی می دانند. البته لازم به ذکر است صدف بیوتی جزو آن اینفلوئنسرهای اینستاگرام ایرانی است که تنها با برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی همکاری دارد.

 • سرنا امینی

سرنا یکی از معروف ترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام بوده و او را تقریبا می توان یک واینر به حساب آورد؛ چرا که در زمینه ساخت کلیپ های طنز فعالیت دارد. پیج سرنا نرخ تعامل بالایی داشته و حتی برخی اوقات تعداد بازدیدها و ویوهای کلیپ هایش از فالوورهایش بیشتر است. این مسئله نشان می دهد که ویدیوهای سرنا دست به دست بین کاربران می چرخد؛ از همین رو در آمد بسیار زیادی داشته و یکی از بالاترین تعرفه های تبلیغات مربوط به پیج سرنا امینی است.

 • محمد امین کریم پرو

همه ما حداقل یک کلیپ طنز از محمد امین کریم پور دیده ایم، او یکی از قدیمی ترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام ایرانی بوده و در کنار فردی به نام عرفان علیرضایی در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت فراوان دست پیدا کرده است. محمد امین کریم پور به صورت متوسط ماهیانه چیزی حدود 2 تا 3 میلیارد تومان در آمد دارد.

 • علی صبوری

اگر طرفدار برنامه خندوانه باشید مطمئنا علی صبوری را دیده اید، او قبل از شرکت در خندوانه هم جزو اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام بود و نزدیک به 300 هزار نفر دنبال کننده داشت. اما بعد از شرکت در خنداننده شو توانست طرفداران بیشتری پیدا کند. در حال حاضر علی صبوری در عرصه بازیگری هم فعالیت دارد، اما بسیاری عقیده دارند که صبوری برای بازی در تلویزیون مناسب نیست. به هر حال علی صبوری از پولسازترین اینفلوئنسرها به شمار می رود.

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم به شما بگوییم که اینفلوئنسر چیست و از این راه چه میزان درآمد به دست می آورد. امیدواریم که این مطلب انگیزه ای برای شروع کار شما در زمینه اینفلوئنسری بوده و آگاهی شما را افزایش داده باشد. از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم!

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.