بهترین سایز پست اینستاگرام چقدر است؟

0

سایز پست اینستاگرام یکی از مهم ترین مباحثی است که در زمان پست گذاشتن مورد توجه قرار می گیرد، چرا که ممکن است در زمان اشتراک گذاری یک تصویر یا ویدئو بخشی از آن کات شده و یا به خوبی نمایش داده نشود.  امروزه اینستاگرام به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده و افراد زیادی از سراسر دنیا از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. شما می توانید تصاویر و ویدیوهای مختلف را در اینستاگرام منتشر کرده و از این طریق، دوستان و مخاطبان خود را درجریان زندگی روزمره خود قرار دهید. گذاشتن پست در اینستاگرام هم به صورت تصاویر مربعی ساده، پرتره یا لنداسکیپ امکان پذیر است. برای انتشار پست های ویدیویی هم می توانید از قابلیت های جدید اینستاگرام مثل Reels یا IGTV استفاده کنید.

یکی از مهمترین مواردی که شما باید برای استفاده از اینستاگرام و اشتراک گذاری پست در این شبکه اجتماعی بلد باشید، سایز پست اینستاگرام است. در واقع با توجه به آپدیت های این برنامه و قابلیت های جدید آن، سایز پست اینستاگرام 2022 به یکی از مهم ترین سوالات کاربران تبدیل شده است. از همین رو در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه سایز پست اینستاگرام را تغییر دهیم. پس اگر می خواهید به طور کامل با قابلیت های پست گذاشتن در اینستاگرام و مواردی همچون سایز کاور پست اینستاگرام آشنا شوید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید!

سایز-پست-اینستاگرام.

راهنمای دقیق سایز پست اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام به موارد مختلفی مثل زاویه ثبت تصاویر یا ویدیوها، و همچنین ابزاری که برای انتشار آن ها انتخاب کرده اید بستگی خواهد داشت. در بخش بعدی رایج ترین ابعاد تصاویر و ویدیوها در اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد.

رایج ترین ابعاد تصاویر و ویدیوها در اینستاگرام

اینستاگرام در ابتدا فقط از تصاویری با نسبت 1:1 (مربعی) پشتیبانی می کرد. به همین دلیل کاربران نمی توانستند تصاویر عمودی یا افقی خود را به اشتراک بگذارند. آن ها ناچار بودند بخشی از این تصاویر را کراپ کنند و به فرم مربعی در بیاورند، اما با این کار هم تصویر ناقص می شد و هم کیفیت آن پایین می آمد. امکاناتی مثل پست تمام صفحه اینستاگرام هم در اولین نسخه های این برنامه وجود نداشت.

توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی به دنبال استقبال کاربران از برنامه اینستاگرام و برای قدردانی از آن ها، تمام بازخوردها را بررسی کرده و سعی کردند این مشکل را حل کنند. به این ترتیب در سال 2015 نسخه جدیدی از اینستاگرام منتشر شد که در آن تصاویر عمودی (پرتره) و افقی (لنداسکیپ) هم قابل انتشار بودند. البته هرکدام از انواع تصاویر هم سایزهای استاندارد خود را دارند که در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

بهترین-سایز-پست-اینستاگرام-در-یک-نگاه

سایز تصاویر مربعی:

تصاویر مربعی با همان نسبت 1:1 در اینستاگرام منتشر می شوند. اکثر اپلیکیشن های ادیت عکس می توانند تصاویر شما را کراپ کرده و به این نسبت در بیاورند. حتی به تازگی موبایل های آیفون هم امکان ثبت تصاویر به صورت مربعی و با چنین نسبتی معرفی کرده تا نیازی به برش و تغییر سایز نداشته باشید.

در واقع اگر قصد گذاشتن چند عکس در اینستاگرام بدون تغییر سایز را دارید، بهتر است از همان ابتدا تصاویر خود را به صورت مربعی ثبت یا ادیت کرده تا در برنامه اینستاگرام به تغییر سایز نیازی پیدا نکنید. بهتر است سایز تصاویر مربعی در اینستاگرام چیزی بین 320 در 320 پیکسل تا 1080 در 1080 پیکسل باشد.

سایز تصاویر عمودی (پرتره):

بهترین سایز پست عمودی اینستاگرام، 1080 در 1350 پیکسل است. تصاویر عمودی یا همان پرتره در اینستاگرام باید از نسبت 4:5 برخوردار باشند. اگر در خصوص سایز پست اینستاگرام به سانتی متر هم کنجکاو هستید، باید به شما بگوییم که پست کردن این تصاویر با ابعاد  28.575 در 35.71875 سانتی متر انجام می شود.

تصاویر عمودی معمولا برای انتشار در اینستاگرام به برش زدن نیاز ندارند و اگر قصد گذاشتن چند عکس در اینستاگرام بدون تغییر سایز را داشته باشید، انتخاب تصاویر عمودی استاندارد بهترین گزینه برای شماست.

نحوه گذاشتن پست عمودی در اینستاگرام در صورتی که تصویر شما از ابعاد استاندارد گفته شده بزرگتر باشد، به این صورت خواهد بود که شما باید بخشی از بالا و پایین عکس را کراپ کنید.

سایز تصاویر افقی (لنداسکیپ):

بهترین سایز و اندازه برای تصاویر افقی، سایز 1080 در 608 پیکسل است. نحوه قرار دادن تصاویر افقی به سادگی نحوه گذاشتن پست عمودی در اینستاگرام نیست. این تصاویر باید از نسبت 11: 1.91 برخوردار باشند تا بدون هیچ بوردی منتشر شوند. اما شما می توانید تصاویر لنداسکیپ را با نسبت 16:9 هم منتشر کنید. البته در این صورت یک بوردر دور آن قرار می گیرد.

نحوه به اشتراک گذاشتن تصاویر لنداسکیپ در اینستاگرام

برای به اشتراک گذاشتن پست های لنداسکیپ یا همان افقی در اینستاگرام، به صورت زیر عمل کنید:

 1. ابتدا روی دکمه Add Post در برنامه اینستاگرام خود کلیک کنید.
 2. سپس تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 3. روی گزینه Full Size که در پایین صفحه و گوشه سمت چپ قرار گرفته کلیک کنید. با اینکار می توانید نسبت تصویر خود را به صورت خودکار تنظیم نمایید.
 4. اگر نیاز به برش ی زوم داشتید، این کار را با استفاده از قرار دادن دو انگشت روی پست و فاصله دادن آن ها از هم انجام دهید.
 5. در پایان گزینه Next را انتخاب کنید تا پست موردنظر در اینستاگرام منتشر شود.

چطور-تصاویر-لنداسکیپ-را-در-اینستاگرام-به-اشتراک-بگذاریم؟

اگر تمایل دارید از تصاویر لنداسکیپ بیشتری در پست های خود استفاده کنید، حتما نسبت ابعاد تمام آن ها را به صورت یکسان در نظر بگیرید. در اینصورت مخاطب در زمان اسکرول کردن تمرکز بیشتری روی پست ها دارد و محتوای شما بیشترین اثرگذاری را خواهد داشت.

نکته: برای اینکه تصاویر و پست های شما در تمام پلتفرم های مختلف مثل موبایل یا دستکتاپ بهترین کیفیت را داشته باشند، باید ارتفاع آن ها را 1080 پیکسل در نظر بگیرید.

اجازه دهید پیش از آن که به مطالب بعدی مقاله بپزداریم، یک مرور کلی روی بهترین سایز برای پست اینستاگرام و مطالب قبلی داشته باشیم.

بهترین نسبت تصاویر برای اینستاگرام

با توجه به مطالب عنوان شده می توان گفت اینستاگرام سه نسبت مختلف برای تصاویر در نظر گرفته است:

 1. نسبت 1:1 یا مربعی که از همان ابتدای معرفی برنامه اینستاگرام تا کنون در دسترس کاربران قرار داشته است.
 2. نسبت 4:5 برای تصاویر عمودی یا پرتره
 3. نسبت 1: 1.19 برای تصاویر افقی یا لنداسکیپ

بهترین-نسبت-ابعاد-تصویر-برای-اینستاگرام-چیست؟

بهترین سایز هم برای پست های اینستاگرام شامل موارد زیر است

 • تصاویر مربعی: ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
 • تصاویر عمودی: ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل
 • تصاویر افقی: 1080 در ۶۰۸ پیکسل

سایز ویدیوها در اینستاگرام

گذاشتن پست طولانی در اینستاگرام نیز بر اساس استاندارد های خاصی صورت می گیرد که از مهم ترین آن ها می توان به سایز قطعات تکه تکه شده هر کلیپ یا ویدئو است. اگر تمایل دارید پست های خود را در قالب ویدیو در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، حتما باید از ویدیوهایی با ابعاد درست استفاده کنید. در این صورت مشکلی در آپلود کردن پست های خود نخواهید داشت. برای انتشار ویدیو هم درست مانند تصاویر، می توانید نسبت ابعاد مربع، افقی یا عمودی را رعایت کنید. بهترین و مناسب ترین ابعاد هر پست به صورت زیر است:

 • اندازه 1080 در 1080 پیکسل برای پست مربعی
 • اندازه 1080 در 1350 پیکسل برای پست عمودی
 • اندازه 1080 در 608 پیکسل برای پست افقی

سایز-پست-ویدیویی-اینستاگرام-چقدر-است؟

از نظر نسبت ابعاد، پست های ویدیویی و تصویری کاملا مشابه هم هستند. اما بهتر است ویدیوهای خود را با نسبت های زیر منتشر کنید:

 • مربع نسبت 1:1
 • عمودی نسبت 4:5
 • افقی نسبت 16:9

با رعایت این نسبت ها، شما زمان کمتری برای ادیت تصاویر نیاز خواهید داشت. اگر قصد انتشار پست تمام صفحه اینستاگرام را دارید، بهتر است ویدیوهایی با نسبت 16:9 و به صورت IGTV را به اشتراک بگذارید.

پست-IGTV

علاوه بر این موارد، باید به حداقل و حداکثرهای مورد نیاز هم در انتشار ویدیوهای اینستاگرامی توجه داشته باشید تا هیچ مشکلی برایتان پیش نیاید. حداکثر پیش نیازها برای انتشار پست های ویدیویی عبارتند از:

 • طول ویدیو: 60 ثانیه
 • 30 فریم بر ثانیه
 • حجم ویدیو 4 گیگا بایت

چنانچه ویدیو بیشتر از این ابعاد باشد، امکان آپلود آن را نخواهید داشت. از همین رو حتما باید قبل از اقدام برای انتشار پست های خود، تمام ابعاد ویدیو را به حالت استاندارد تغییر دهید. همچنین شما باید به حداقل و حداکثر رزولوشن مجاز در هر نوع ویدیو (مربع، افقی یا عمودی) هم توجه داشته باشید. در ادامه حداقل و حداکثر رزولوشن پست های ویدیویی را بررسی می کنیم.

حداقل:

 • ویدیوهای مربعی: حداقل رزولوشن ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل
 • ویدیوهای عمودی: حداقل رزولوشن ۶۰۰ در ۷۵۰ پیکسل
 • ویدیوهای افقی: حداقل رزولوشن ۶۰۰ در ۳۱۵ پیکسل

حداکثر:

 • ویدیوهای مربعی: حداکثر رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰
 • ویدیوهای عمودی: حداکثر رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰
 • ویدیوهای افقی: حداکثر رزولوشن ۱۰۸۰ در ۶۰۸

با توجه به اینکه پست های ویدیویی به محض آپلود دچار فشردگی می شوند، بهتر است همواره از حداکثر رزولوشن استفاده کنید. در این صورت پست های ویدیویی شما بهترین وضوح را خواهند داشت.

نتیجه گیری

گاهی اوقات ممکن است پس از اشتراک گذاری یک تصویر یا ویدئو در پیج خود متوجه شوید که بخشی از آن در تصویر نیست و به طور خودکار حذف شده است، این اتفاق زمانی رخ می دهد که سایز پست شما با الگوریتم های اینستاگرام و استاندارد های تعیین شده مطابقت نداشته باشد. در این حالت تنها بخشی از کلیپ که در محدوده استاندارد قرار دارد، نمایش داده می شود. پس پیشنهاد می کنیم پیش از انتشار پست حتما از سایز استاندارد آن مطمئن شوید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و به شما کمک کند سایز پست اینستاگرام را یاد بگیرید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.