راهنمای انجام پایان نامه حقوق توسط دانشجو

0

اگر دانشجوی حقوق هستید، باید بدانید که چگونه مراحل انجام پایان نامه حقوق را انجام دهید. پایان نامه، غول آخر مقطع کارشناسی ارشد است که باید به صورت اصولی و بر اساس قوانین تعیین شده از سوی دانشگاه انجام شود. برای انجام پایان نامه حقوق، باید یک راهنمای کلی داشته باشید تا راحت تر بتوانید تک تک مراحل مربوط به انجام پایان نامه را انجام دهید.

می دانیم که یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان حقوق این است که نمی دانند باید چگونه مراحل انجام پایان نامه رشته حقوق را انجام دهند. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم یک راهنمای کلی برای شما دانشجویان عزیز جهت انجام پایان نامه را ذکر کنیم.

راهنمای انجام پایان نامه حقوق توسط دانشجو

راهنمای انجام پایان نامه حقوق

قطعا یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان حقوق نحوه انجام پایان نامه حقوق است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق پذیرفته شده اند، به دنبال این هستند که با روش های اصولی مراحل انجام پایان نامه حقوق را انجام دهند. قطعا اطلاع از مراحل انجام پایان نامه به دانشجویان کمک می کنند تا با هدف پیش بروند. در ادامه راهنمای انجام پایان نامه حقوق را ذکر می کنیم.

ابتدا با استاد راهنمای خود مشورت کنید

بعد از اینکه استاد راهنمای خود را انتخاب کردید، باید با او در مورد موضوع پایان نامه مشورت کنید. هر یک از اساتید راهنما، حوزه های کاری خاص خودشان را دارند. بنابراین، شما نمی توانید به دلخواه یک موضوع برای خودتان انتخاب کنید.

حتما با استاد راهنمای خودتان مشورت کنید و با خیالی راحت به سراغ نگارش پروپوزال بروید. گاهی اوقات موضوع پایان نامه باید توسط دانشگاه هم تایید شود.

موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنید

حال که با استاد راهنمای خود در مورد پایان نامه حقوق مشورت کردید، می توانید موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنید. حتما برای انتخاب موضوع پایان نامه علاقه خود را در نظر بگیرید و بدانید که چه هدفی دارید. خواه یا ناخواه باید چندین ماه و حتی یک تا دو سال روی پایان نامه حقوق خودتان کار کنید و بدون داشتن علاقه، نتیجه پایان نامه حقوق شما خوب نخواهد بود.

راهنمای مرحله به مرحله انجام پایان نامه حقوق توسط دانشجو

با نگارش پروپوزال شروع کنید!

پس از انتخاب موضوع پایان نامه حقوق و قبل از شروع نگارش پایان نامه، باید اقدام به نگارش پروپوزال خودتان کنید. پروپوزال باید به صورت اصولی و بر اساس معیارهای دانشگاه نوشته شود. از آوردن اهداف غیر قابل دسترس و غیر قابل انجام در پروپوزال خودتان جلوگیری کنید. دیده شده است که برخی از دانشجویان برای اینکه می خواهد پروپوزال آن ها راحت تایید شود، مطالبی را در پروپوزال می آورند که اصلا قابل انجام نیستند. این در حالی است که تمامی اهداف باید در پایان نامه حقوق پیاده سازی شوند.

قبل از تکمیل نگارش پایان نامه خود فرمت استاندارد پایان نامه دانشگاه را دریافت کنید

پس از اینکه پروپوزال شما توسط دانشگاه تایید شد، باید شروع به انجام پایان نامه حقوق خودتان کنید. برای انجام پایان نامه حقوق، ابتدا باید مقاله های پیشینی که در رابطه با موضوع پایان نامه شما هستند را مطالعه کنید. به دقت آن را مطالعه و ترجمه کنید و در قالب یک فصل در پایان نامه خود بیاورید.

بعد از انجام این مرحله، نوبت به آن رسیده که تحقیق خودتان را با توجه به روش تحقیق تعیین شده انجام دهید. قبل از اینکه بخواهید مراحل نگارش پایان نامه را به اتمام برسانید، بهتر است که فرمت استاندارد پایان نامه حقوق را از دانشگاه دریافت کنید.

هر یک از دانشگاه ها دارای فرمت استانداردی برای پایان نامه ها هستند و این شما هستید که باید بر اساس این فرمت ها، مراحل انجام پایان نامه حقوق را پیش ببرید.

زمان دفاع بگیرید

پس از انجام پایان نامه حقوق، باید سراغ دفاع پایان نامه بروید. قطعا یکی از مهم ترین مراحل انجام پایان نامه حقوق، دفاع از آن است. چون شما باید از نتیجه تلاش چند ماهه خود را در قالب چند دقیقه دفاع کنید. برای برگزاری جلسه دفاع، باید حتما با استاد راهنمای خودتان هماهنگ شوید. قطعا بدون گرفتن تاییدیه از استاد راهنمای خودتان، نمی توانید یک زمان دفاع اختصاصی داشته باشید.

پس از اینکه زمان دفاع تعیین شد، می توانید با اساتید داور نیز هماهنگ شوید و در صورت نیاز تایم برگزاری جلسه دفاع پایان نامه حقوق خود را تغییر دهید. هر یک از دانشگاه ها روال خاص خودشان را برای تعیین نهایی زمان دفاع دارند و باید به این موضوع توجه کنید.

انجام پایان نامه مربوط به حقوق

پاورپوینت دفاع را آماده کنید و سر جلسه دفاع حاضر شوید

پس از دریافت زمان دفاع، نوبت به آن رسیده که پاورپوینت جلسه دفاع را آماده کنید. بهتر است که از قالب های مناسب برای پاورپوینت جلسه دفاع استفاده کنید که نظم خاصی به مطالب شما می دهند. در روز برگزاری جلسه دفاع پایان نامه حقوق، باید ریلکس و آرام باشید. وسایل پذیرایی را آماده کنید و پشت سیستم خودتان بمانید. معمولا به مدت 20 الی 30 دقیقه به شما زمان داده می شود که در سر جلسه دفاع، در مورد پایان نامه خودتان دفاع کنید.

اصلاحات را در اسرع وقت انجام دهید

ممکن است در حین جلسه دفاع پایان نامه حقوق، اساتید راهنما از شما سوال هایی بپرسند و یا از شما بخواهند که یک سری اصلاحات روی پایان نامه حقوق انجام دهید. حتما اقدام به انجام اصلاحات پایان نامه حقوق کنید تا بتوانید از دانشگاه فارغ التحصیل شوید. پس از انجام اصلاحات، لازم است که مجددا فایل پایان نامه را برای استاد راهنما و داوران بفرستید و منتظر تاییدیه آن ها باشید.

سخن آخر

قطعا یکی از دغدغه های شما در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، انجام پایان نامه حقوق است. در این مقاله یک راهنمای کلی در مورد نحوه انجام پایان نامه حقوق را ذکر کردیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله، راحت تر بتوانید مراحل مختلف انجام پایان نامه حقوق را پیش ببرید.

داشتن یک راهنمای خوب برای انجام تک تک مراحل پایان نامه حقوق، می تواند باعث سریع تر انجام شدن پایان نامه شود. همراه پژوه اینجاست که به شما کمک کند تا مراحل انجام پایان نامه را به صورت اصولی تر و سریع تر انجام دهید. با همراه پژوه، می توانید در زمینه انجام پایان نامه حقوق، مشورت دریافت کنید و بهتر مراحل نگارش و انجام پایان نامه را انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.