سایز استوری اینستاگرام + [بهترین ابعاد و اندازه]

0

سایز استوری اینستاگرام یکی از عوامل مهم در بهینه سازی محتوای اینستا است و همین امر سبب شده که  برای انتخاب بهترین ابعاد و اندازه نکات مهمی دخیل باشند که توجه به آن ها بسیار حائز اهمیت است. اینستاگرام یکی از پلتفرم هایی است که امروزه به شدت مورد توجه کاربران قرار دارد. این پلتفرم درصد زیادی از محبوبیت خود را از راه ارتقاء خدمات خود به دست آورده و در آپدیت های خود همواره روش های متعددی برای راحتی کار کاربران به منظور اشتراک گذاری ویدیو ها و عکس ها ارائه می کند.

یکی از قابلیت های بسیار محبوب اینستاگرام در طی سال های اخیر استوری کردن استوری دیگران است. این قابلیت نرخ تعامل با کاربران را بالا تر بوده و طرفداران زیادی دارد. اما المان های بسیاری در استوری اینستاگرام وجود داشته و یکی از موارد و مشکلات این قابلیت مشکل سایز استوری اینستاگرام است.

از زمان اضافه شدن قابلیت استوری بسیاری از کاربران همواره مشکل تمام صفحه شدن اینستاگرام را داشته؛ از همین رو امروز در این مطلب ما سعی داریم شما را برای حل مشکل زوم استوری اینستاگرام راهنمایی کنیم. در ادامه همراه ما باشید!

سایز-استوری-اینستاگرام

آشنایی با قابلیت استوری اینستاگرام

قبل از آنکه در مورد سایز استوری اینستاگرام با شما صحبت کنیم، بهتر است کمی به تاریخچه این قابلیت بپردازیم. اینستاگرام در سال 1395 قابلیت قرار دادن استوری را اضافه کرد. این قابلیت به سرعت توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند، تا جایی که هم اکنون بیش از 500 میلیون کاربر در روز از این قابلیت استفاده می کنند.

کاربران می توانند لحظات مختلف از زندگی روزمره خود را در قالب استوری با فالوورهای خود در میان بگذارند. هر استوری نهایتا تا 24 ساعت ماندگاری دارد. کاربران می توانند با استفاده از گزینه های مختلفی مثل نظر سنجی، پرس و پاسخ و… در استوری، با فالوورهای خود تعامل داشته باشند. اینستاگرام به تازگی گزینه IGTV Story را هم اضافه کرده که کاربران به کمک این گزینه می توانند ویدیوهای طولانی را در استوری های خود منتشر کنند.

جالب است بدانید بسیاری از برندهای بزرگ و پرآوازه جهان مثل مرسدس بنز، و یا ارگان های دولتی و اداری بزرگ مثل سازمان بهداشت جهانی به صورت روزانه و مرتب به انتشار استوری های مختلف می پردازند. آن ها با این کار سعی دارند توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کرده و با آن ها تعامل داشته باشند.

دلایل جذابیت استوری اینستاگرام

مهمترین عاملی که باعث می شود کاربران بتوانند استوری های جذابی منتشر کنند، استفاده از خلاقیت، در کنار تصویربرداری و عکاسی مناسب است. البته سایز استوری اینستاگرام هم عامل مهمی است و نباید از آن غافل شد؛ چرا که در غیر اینصورت به مشکل زوم در اینستاگرام برمی خورید. سایز استوری ها از زمان معرفی این قابلیت با تغییرات زیادی همراه بوده، اما در حال حاضر یک فرمول ثابت دارد. بنابراین کاربران باید با توجه به این سایز، کادر مناسبی برای تصاویر و ویدیوهای خود در نظر بگیرند.

شما می توانید یک عکس افقی را بدون هیچ ادیت خاصی و تنها با کلیک روی گزینه افزودن به استوری، به اشتراک بگذارید. اما بهتر است بدانید انتشار یک تصویر افقی در کادر عمودی استوری ها هیچ جذابیتی برای کاربران ندارد و از نظر بصری هم اصلا استاندارد نیست. علاوه بر این، برخی از تصاویر هم به دلیل نامناسب بودن سایز، بعد از انتشار دچار مشکل زوم در اینستاگرام می شوند. از همین رو در ادامه تصمیم داریم روش های موثری برای تغییر سایز استوری اینستاگرام به شما آموزش دهیم تا بتوانید استوری های جذاب و زیبایی منتشر کنید.

سایزهای مختلف استوری اینستاگرم

اینستاگرام محدودیتی در طول وعرض تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در نظر نگرفته و کاربران می توانند تصاویر و ویدیوهای خود را با هر ابعادی منتشر کنند. اما از آنجایی که استوری کل صفحه تلفن همراه شما را اشغال می کند، بهتر است تصاویری انتخاب کنید که  به صورت کامل در صفحه موبایل نشان داده شوند و این محدوده را پوشش دهند. بدون شک خالی ماندن بالا و پایین صفحه به هیچ عنوان برای کاربر جذاب نیست.

گاهی اوقات هم برای برخی از تصاویر که نسبت طول و عرض آن ها غیر استاندارد باشد، خود اینستاگرام وارد عمل شده و آن ها را تنظیم می کند. با این کار مشکل زوم در اینستاگرام به وجود خواهد آمد. بنابراین برای حل مشکل زوم در اینستاگرام، بهتر است تصاویر را در ابعاد مناسب ویرایش کنید. نسبت استاندارد ابعاد تصاویر برای استوری، 16 به 9 به همراه رزولوشن 1920 در 1080 پیکسل است.

توجه داشته باشید که اگر ابعاد تصویر مورد نظر از این میزان بیشتر باشد، هیچ تاثیری روی کیفیت استوری نداشته و فقط حجم آن را بیشتر خواهد کرد. بنابراین علت بزرگ شدن سایز استوری اینستاگرام هیچ ارتباطی به بزرگی ابعاد تصویر ندارد، بلکه نسبت طول عرض است که مشکلاتی در استوری به وجود می آورد.

نکته مهم: بهتر است در زمان نتشار استوری های خود، در فاصله 250 پیکسلی از بالا و پایین استوری هیچ متن یا گزینه خاصی قرار ندهید. چرا که در برخی از موبایل ها، این دو قسمت زیر نوار منو یا دوربین سلفی قرار می گیرد و از دید کاربران مخفی می شود.

سایز-استوری-اینستاگرام

حجم و فرمت های پشتیبانی شده در استوری اینستاگرام

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، اینستاگرام محدودیت های خاصی درمورد حجم و سایز تصاویر در نظر گرفته است. اما باید بدانید که این محدودیت ها فقط مختص حجم و سایز نیست، و درمورد فرمت تصاویر و ویدیوها هم  صدق می کند. اگر قصد دارید تصویر خاصی را در استوری خود منتشر کنید، باید دقت داشته باشید که این تصویر زیر 30 مگابایت وزن داشته و فرمت آن هم jpg یا  png باشد. با این کار مشکل سایز استوری اینستاگرام را به طور کلی حل خواهید کرد.

توجه داشته باشید که اگر تصویر مورد نظر شما خارج از این فرمت ها باشد، امکان تبدیل فرمت آن در اینستاگرام وجود ندارد و باید با استفاده از نرم افزارها و برنامه های جانبی مربوطه این کار را انجام دهید.

درمورد انتشار ویدیو در استوری اینستاگرام هم باید به سراغ ویدیوهایی بروید که نهایتا رزولوشن آن ها 1080 پیکسل باشد. طول هر استوری نهایتا 15 ثانیه بوده و اگر ویدیوی شما از این زمان بیشتر باشد، به صورت خودکار به چند استوری دنباله دار تبدیل خواهد شد. پس می توان گفت طول و مدت زمان ویدیو هم علت بزرگ شدن سایز استوری اینستاگرام نیست و فقط باید تمام تمرکز خود را روی ابعاد استوری ها بگذارید.

فرمت ویدیوهای قابل پشتیبانی در اینستاگرام، فرمت های MP4 یا MOV است. این موضوع درخصوص پست ها هم صدق می کند، ولی سایز پست اینستاگرام با سایز استوری متفاوت خواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که مشکل زوم فیلم در اینستاگرام، مربوط به برخی از گوشی های هوشمند است و ربطی به سایز ویدیوی انتخابی ندارد.

آشنایی با قابلیت هایلایت استوری اینستاگرام

یکی از قابلیت های جذاب اینستاگرام، امکان هایلایت کردن استوری ها است. این قابلیت حدود دوسال بعد از اضافه شدن استوری معرفی شد و برای رفع مشکل ماندگار نبودن استوری ها کاربرد داشت. همانطور که گفتیم، استوری ها فقط 24 ساعت ماندگاری دارند و بعد از آن پاک خواهند شد. اما گاهی اوقات شما تمایل دارید برخی از استوری های خاص را در پیجتان نگه دارید. در این شرایط، قابلیت هایلایت اینستاگرام به کمک شما می آید. با این قابلیت، استوری های انتخابی در بخش پروفایل شما سیو خواهند شد و کاربران می توانند در هر زمانی آن ها را مشاهده کنند.

برای افزودن استوری به هایلایت باید از بخش پروفایل پیج خود، گزینه  Add Highlight را انتخاب کرده، و سپس از میان استوری های آرشیو شده خود استوری موردنظرتان را انتخاب کنید. شما هیچ محدودیتی برای تعداد هایلایت های خود ندارید و حتی می توانید برای جذابیت بیشتر هایلایت های پیجتان، برای آن ها کاورهای مناسبی انتخاب کنید.

مشکل سایز استوری اینستاگرام و محدودیت آن در کاورها هم وجود دارد. در واقع کاورها هم سایز مشخصی دارند و حتما باید ابعاد آن ها 200 در 200 پیکسل و باشد. از نظر حجم هم درست مانند استوری ها، باید نهایتا 30 مگابایت باشند.

نکاتی-در-رابطه-با-هایلایت-استوری-اینستاگرام

آشنایی با بهلینک؛ روشی برای افزایش کارایی و تاثیر لینک پروفایل

تا این بخش به بررسی مشکل زوم عکس و مشکل زوم فیلم در اینستاگرام پرداختیم، اما یک محدودیت دیگر هم در این شبکه اجتماعی وجود دارد؛ اینستاگرام به شما امکان می دهد تنها یک لینک را در پروفایل خود درج کنید. اما گاهی اوقات شما نیاز دارید لینک های مختلفی را در این بخش قرار دهید. این لینک ها می توانند شامل لینک شبکه های اجتماعی دیگر یا وب سایت شما باشند. برای رفع این مشکل، شما می توانید از سرویس بهلینک استفاده کنید. سرویس بهلینک یک راهکار فوق العاده بوده و درست مانند یک کارت ویزیت اینترنتی عمل می کند! این سرویس برای تمام کاربران قابل استفاده است، اما بیشتر برای صاحبان مشاغل و کسب و کارهای آنلاین کاربرد دارد.

به کمک بهلینک، شما می توانید لینک کمپین های تبلیغاتی، کانال ها و حساب های خود در شبکه های اجتماعی دیگر، توضیحات مربوط به کسب و کار، معرفی فعالیت های خود و بسیاری موارد دیگر را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. در واقع بهلینک تمام محدودیت های بخش پروفایل اینستاگرام مثل محدودیت کاراکترهای بیوگرافی یا محدودیت در لینک را رفع می کند.

نتیجه گیری

سایز استوری اینستاگرام بر اساس معیار های خاصی تعیین شده است و تاثیر زیادی در نمایش تمام صفحه استوری شما خواهد داشت، همین امر سبب شده که استاندارد های تعیین شده در اختیار عموم قرار بگیرد. اگر به استوری بلاگر و واینر های معروف اینستا گرام دقت کنید خواهید دید که همچیز درست سر جای خود قرار دارد و شاهد یک کلیپ یا تصویر بی نقص هستید.

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.