چطور در اینستاگرام مسابقه برگزار کنیم؟+ [برگزاری مسابقه در اینستاگرام]

برگزاری مسابقه در اینستاگرام یکی از اقدامات بسیار جذاب و چالش بر انگیز برای کاربران است و به سادگی توجه آن ها را به پیج شما جلب می کند. در واقع می توان این گونه عنوان کرد که برگزاری مسابقه یک راه مطمئن برای افزایش فالوور اینستاگرام می باشد که با توجه به الگوریتم های این برنامه شکل گرفته است.

شبکه های اجتماعی یکی از محبوب‌ ترین اپلیکیشن های هستند که در سال های اخیر توانستند توجه افراد زیادی در سراسر دنیا مخصوصا ایران را به خود جلب کنند. از دلایل این محبوبیت می توان به استفاده های مفید و کاربردی اشاره کرد، در واقع شبکه های اجتماعی در اوایل ورود خود به دنیای کاربران تنها نقش فان و سرگرم کننده داشتند این در حالی است که در سال‌ های اخیر توانسته اند جایگزین اپلیکیشن های زیادیشوند.

این شبکه ها به گونه ای برنامه نویسی شده اند که شما را از کوچک ترین اخبار سایر نقاط جهان مطلع سازند، از طرف دیگر  یک راه ارتباطی کم هزینه هستند و شما می توانید در عین واحد با چندین دوستان خود به صورت مشترک ارتباط آنلاین داشته باشید و صدها قابلیت دیگر که سبب افزایش محبوبیت این اپلیکیشن‌ ها شده است.

چطور-در-اینستاگرام-مسابقه-برگزار-کنیم؟-روش-های-جدید-و-ساده

اهمیت نقش اینستاگرام در برگزاری مسابقه

در این میان کارایی اپلیکیشن ها باهم متفاوت شده بوده همین امر میزان محبوبیت آن ها را افزایش و کاهش می دهد. اینستاگرام به عنوان یکی از این اپلیکیشن ها و شبکه های مجازی با داشتن قابلیت های منحصر بفرد توانسته چیزی حدود ۴۰۰ میلیون کاربر فعال را داشته باشد این در حالی است که تعداد کاربران این شبکه روزانه افزایش پیدا می‌ کند به طوری که تقریباً روزی بین ۸۰ تا ۸۵ میلیون پست در این شبکه جابجا خواهد شد.

در واقع اینستاگرام شرایطی را فراهم نموده که این شبکه به یک آنلاین شاپ حرفه ای نیز تبدیل شود و مردم بتوانند از طریق آن به کسب درآمد بپردازند. البته روش های زیادی برای کسب در آمد از اینستاگرام وجود دارد و کاربران می توانند از این طریق به معرفی  تجارت و بیزینس بپردازند و آن را به افراد بیشتری که در این زمینه فعالیت می کنند معرفی کنند.
رمز موفقیت در تجارت از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام داشتن فالوور و دنبال کننده زیاد است، البته روش های زیادی برای افزایش فالوور وجود دارد که از طریق آن ها می توانید پیج خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید. البته برخی از این روش ها برخلاف الگوریتم های اینستاگرام هستند و سبب می شود که در آینده پیج شما با تهدیدات زیادی همچون شادوبن مواجه شود که سبب از بین رفتن پیج خواهد شد و یک شب هر آنچه را که ساخته اید از بین م یبرد.
به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اقدامات خود را همسو با الگوریتم های اینستاگرام پیش ببرید. و از طریق راه های قانونی به کسی به کسب فالوور بیشتر بپردازید یکی از این راه ها برگزاری مسابقه در اینستاگرام است که می‌تواند به راحتی توجه کاربران را به خود جلب نماید.

برگزاری مسابقه در اینستاگرام

همانطور که عنوان شد یکی از روش هایی که به شما اجازه می دهد که همسو با الگوریتم های اینستاگرام قدم بردارید و به افزایش فالوور پیج خود کمک کنید، برگزاری مسابقه است. در واقع مسابقه در اینستاگرام یک استراتژی قوی است که به برقراری ارتباط و تعامل بین کاربران نیز ختم می شود که این امر یکی از بهترین روش ها برای جلب توجه مثبت الگوریتم ها می باشد.

البته توجه داشته باشید که این استراتژی به برنامه‌ریزی و مدیریت قوی نیاز دارد و پیچیدگی‌ های خود خاص خود را به همراه خواهد داشت و لازم است پیش از اجرای آن تمامی نکات و موارد را رعایت کنید. از مهم ترین موارد رعایت برگزاری مسابقه در اینستاگرام تولید محتوای کاربردی و داشتن تعهد نسبت به پرداخت جایزه به برندگان است.

لازم به ذکر است که بدانید برگزاری مسابقه در اینستاگرام باید جالب و جذابی باشد به همین دلیل می توانید از مسیر های مختلف استفاده و کاربران را ترغیب به ادامه مسابقه کنید تا بتوانید افراد بیشتری را به پیج خود اضافه نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار باید گام های موثری بردارید و مراحل متفاوتی را بگذرانید.

چطور در اینستاگرام مسابقه برگزار کنیم؟

خب با توجه به موارد عنوان شده داشتن مدیریت و برنامه ریزی در برگزاری مسابقه در اینستاگرام حرف اول و آخر را می‌ زند اما چگونه می توان یک مسابقه جذاب و چالش برانگیز را اجرا نمود و برای این کار لازم است مراحل برگزاری را به ترتیب انجام دهید تا در نهایت یک مسابقه مدیریت شده و هماهنگ داشته باشید که سبب جلب توجه کاربران زیادی می‌ شود برای این کار پیشنهاد می کنیم 8 مرحله زیر را به درستی انجام دهید تا به موفقیت برسید.

هدف از برگزاری مسابقه در اینستاگرام

مهم ترین و اولین گام در اجرای یک مسابقه موفق تعیین هدف از برگزاری آن است، چرا و به چه دلیلی قصد برگزاری مسابقه در اینستاگرام را دارید؟

توجه داشته باشید که تعیین هدف شما باید همگام و همسو با اهداف مخاطبین و کاربران شما باشد تا بتواند به راحتی توجه آنها را جلب کند، اگر هدف برگزاری مسابقه شما همسو با اهداف و نظر مخاطبین نباشد از هیچ حس ترغیب کننده ای در آن وجود ندارد و مسابقه در همان ابتدا با شکست مواجه خواهد شد. مهم نیست که دلیل اصلی شما برای مسابقه در اینستاگرام چیست فقط باید بتوانید در پایان به معیارهای برگزاری مسابقه برسید.
برای مشخص کردن هدف و علایق کاربران و مخاطبین خود نیز می‌ توانید از میزان توجه آن ها به پست های مختلف پیج دقت کنید، اینکه فالوور ها به کدام پست شما واکنش بیشتری نشان داده اند، البته توجه داشته باشید که واکنش‌های مثبت را در نظر بگیرید.

شما می توانید پیج کاربران را بررسی و با توجه به  پست هایی که منتشر می‌ کنند نیز رفتار آن‌ها را بسنجید، البته این کار حوصله سر بر است و نیاز به وقت زیادی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌ کنیم با بررسی واکنش و رفتار مخاطبین و کاربران به تمامی پست و استوری ها، یک هدف مشخص را به عنوان هدف اصلی از برگزاری مسابقه در اینستاگرام مشخص نمایید.

نحوه شرکت در مسابقه

روش-ورود-شرکت-کننده-ها-به-مسابقه-را-تعیین-کنید.

در گام دوم باید روش های ورود به مسابقه را برای کاربران تعیین کنید، دقت داشته باشید که تمامی گام های برگزاری مسابقه در اینستاگرام باید به گونه‌ای برداشته شود که در یک به یک آن ها کاربران ترغیب به شرکت در این مسابقه شوند. برای این کار باید روش های ورود و شرکت در مسابقه را نیز هیجانی کنید.

معمولاً کاربران مسابقه هایی که بر مبنای عکس و تصویر باشد را بیشتر می پسندد و به همین دلیل شما نیز می توانید این پلتفرم را در مسابقه خود اجرا کنید تا آنها انگیزه ورود را داشته باشند. خب حالا که آن ها به ورود به مسابقه علاقه مند شدند باید یک شرط ورود برای آن ها معین کنید این شرط شما علاوه بر مخاطبین خود سبب جذب فالوور دیگر پیج  ها نیز  می شود. می پرسید چگونه؟ می توانید روش های زیر را اعمال نمایید و به واسطه آن پاسخ سوال خود را دریابید:

  • کاربرانی که تمایل به شرکت در مسابقه را دارند باید بنر مسابقه را با یک تم خاص یا هشتگ استوری کنند.
  • روش دوم این است که هر کاربری که تمایل به شرکت در مسابقه دارد باید حتما پیج شما را فالو کند.
  • دیگر راهی که امکان شرکت در مسابقه را فراهم می کند این است که باید چند پست آخر شما را لایک کنند و کامنت بنویسند
  • می‌ توانید از آن‌ها بخواهید که در صورت تمایل به شرکت در مسابقه دوستان یا فالوور های خود را زیر پست مسابقه منشن کنند.

مطمئن باشید با که با انجام هر یک از این اقدامات در ابتدای امر می توانید تا حد زیادی به هدف خود که افزایش فالوور اینستاگرام است، برسید. در اقدام بعدی برنده پیج شما نیز به واسطه تگ شدن، هشتگ و یا اقدامات دیگری که در موارد فوق آن شد به کاربران بیشتری معرفی می شود.

قدرت هشتگ ها را فراموش نکنید

هشتگ-مناسب-را-پیدا-کنید

یکی از مهم ترین روش های شناخته شدن در اینستاگرام استفاده از هشتگ است که در واقع کاربران برای اینکه بتوانید مطالب مورد نظر خود را در اینستاگرام پیدا کنید معمولاً از هشتگ ها استفاده خواهید کرد و آنها را دنبال می نماید. استفاده از هشتگ خوب می تواند رمز موفقیت شما در برگزاری مسابقه در اینستاگرام باشد چرا که افراد با سرچ کردن کلید واژه هایی که در هشتگ استفاده می کنید می توانند لینک یا محتوای مسابقه را بیابند.

البته توجه داشته باشید که انتخاب یک هشتگ درست و کاربردی اصلاً کار ساده ای نیست چرا که معمولاً کلید سرچ کاربران هشتگ ها هستند و چنانچه مسابقه‌ ای که قصد اجرای آن را دارید محدودیت زمانی دارد که معمولاً برگزاری مسابقه در اینستاگرام با محدودیت زمانی همراه است، لازم می باشد که از یک هشتگ استفاده نمایید که اگر بعدا قصد برگزاری مجدد مسابقه ای را داشته باشید لزومی به استفاده از این هشتگ نباشد.

اگر از هشتگ های تکراری استفاده کنید در این صورت مخاطبین به مسابقات قبلی شما ارجاع داده می‌ شوند و به این ترتیب مسابقه اصلی را از دست خواهند داد پس توجه داشته باشید که در زمان مسابقه حتما از یک هشتگ مناسب و کاربردی استفاده نمایید. موارد زیادی در انتخاب هشتگ تاثیر گذار است که شامل گزینه های زیر می باشد و می توانید با رعایت این موارد بهترین کلید واژه را انتخاب کنید.

شفاف سازی محتوا

ببینید یکی از مهم‌ ترین دلایلی که سبب شناخته شدن شما می شود انحصار داشتن اشت، اینکه بتوانید منحصر به فرد باشید کار بسیار سختی نیست تنها لازم است قواعد و اصول آن را به درستی انجام دهید. انتخاب یک موضوع یا یک تم خاص برای مسابقه نقش سازنده ای در انحصارگری شما خواهد داشت. توجه داشته باشید از آنجا که معمولاً محتوای مسابقات معرفی محصولات، خدمات و یا هر چیزی که تولید شده کاربران باشد است پس می بایست از آن ها بخواهید یک پست یا استوری را بر اساس تم یا موضوع شما ایجاد نمایندبرای این کار می توانند از موضوعات مختلف استفاده نمایند.

یک-تم-یا-موضوع-صریح-و-شفاف-تعریف-کنید

انتخاب برنده را به عهده کاربران بگذارید

یکی از مهم ترین بخش های برگزاری مسابقه در اینستاگرام انتخاب برنده است که می توانید این قسمت را به یک بخش چالشی و هیجان انگیز تبدیل کنید، به این ترتیب که نحوه انتخاب برنده را بر عهده خود کاربر بگذارید یا حداقل بخشی از آن را به رای گیری کاربران بسپارید بدون شک این رویداد می تواند برای آن ها بسیار جذاب باشد.
برای اینکه بتوانید هیجان مسابقه را به حداکثر برسانید می توانید بخشی از انتخاب و آن را به رای گیری کاربران اختصاص دهید و آنها را ترغیب کنید که برای اینکه بتوانند در مسابقه رقابت سالمی داشته باشند باید نظر کاربران بیشتری را جلب کند برای این کار لازم است که پست یا استوری مسابقه را معرفی کنند تا بتوانند رای بیشتری را توسط کاربران بیشتری کسب کند.

در واقع بکارگیری این استراتژی مخاطبین زیادی را به پیج شما می کشاند و می تواند در عین برگزاری مسابقه تعداد فالوور های شما را نیز افزایش دهد.توجه داشته باشید که برخی افراد برای اینکه بتوانند تعداد لایک بیشتری را دریافت کنند از برخی ربات ها استفاده می کنند که به نحوی تقلب محسوب می‌شود برای این جلوگیری از این کار می توانید را به قوانین خاصی را وضع کنید.

 

جایزه مسابقه را فراموش نکنید

بدون شک یکی از مهم ترین دلایلی که سبب شرکت کردن کاربران در مسابقه شما می‌ شود وجود جایزه است که تواند هر چیزی باشد و در رتبه بندی های مختلف به کاربران و افرادی که در برندگان مسابقه اعطا شود. برای این کار می توانید هر چیزی را در نظر بگیرید از جایزه های مالی تا پشتیبانی هایی از پیج و فعالیت آنها در اینستاگرام، تنها این نکته مهم را در نظر داشته باشید که شما در زمان برگزاری مسابقه در اینستاگرام از کاربران خواسته که در قبال این جایزه اقداماتی را انجام دهند پس جایزه در نظر گرفته شده باید ارزش انجام این اقدامات را داشته باشد.
بدون شک انتخاب برخی جایزه‌ هزینه های زیادی را به همراه دارد اما اگر صاحب یک آنلاین شاپ هستید یا خدماتی را ارائه می دهید می توانید جایزه را از میان محصولات خود انتخاب نمایید یا برخی خدمات را به صورت رایگان در یک بازه زمانی مشخص انجام دهبد، این جایزه ها می تواند به راحتی توجه کاربران و دنبال کنندگان شما را جلب کند.

شرایط برگزاری مسابقه در اینستاگرام را رعایت کنید

خب تا به اینجای قضیه شرایط و قوانین که کاربران و مخاطبین برای شرکت مسابقه باید رعایت می کردند را عنوان نموده ایم، اما برای این که بتوانید یک مسابقه موفقیت آمیز برگزار کنید لازم است که برخی قوانین و مقررات را نیز خود شما را رعایت کنید که معمولاً این قواعد و مقررات بر اساس شرایط زندگی، نحوه کسب و کار و غیره اعمال شده است.

داشتن تبلیغات گسترده

بدون‌ شک برگزاری مسابقه در اینستاگرام بسیار هیجانی و چالش برانگیز است اما اینکه چه تعداد کاربر در آن شرکت کنند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اگر در زمان برگزاری مسابقه تبلیغات گسترده نداشته باشید و کاربران زیادی از این رویداد مطلع نباشند هیجان و رقابت آن کمتر خواهد بود و بدون شک کیفیت آن پایین می آید.

پیشنهاد می کنیم برای داشتن یک مسابقه جذاب و منحصر به فرد می بایست مراحل فوق را به خوبی بگذراندیم و تبلیغات گسترده ای را نیز اعمال کنید. داشتن تبلیغات علاوه بر این مسابقه می‌ توانند سبب معرفی برند شما به کاربران بیشتری شود به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در فضاهای مختلف مجازی تبلیغات خود را به نمایش بگذارید.

اقدامات لازم در زمان برگزاری مسابقه در اینستاگرام

با وجود این که برگزاری مسابقه در اینستاگرام مستلزم توجهات خاصی است اما در حین انجام این کار نیز باید اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید یک مدیریت و برنامه ریزی دقیق داشته باشید، این اقدامات شامل نظارت بر نحوه انجام مسابقه و همچنین پشتیبانی از آن است که هر یک از این موارد خود شامل اقداماتی هستند که می تواند روند صعودی پیج را افزایش دهد.

ناظر بر اقدام شرکت کننده ها باشید

یکی از مهم ترین اقدامات در زمان برگزاری مسابقه در اینستاگرام نظارت بر ارسالی های شرکت کننده است مهم نیست ارسالی ها متن، تصویر، ویدیو یا هر محتوای دیگر باشد شما باید بتوانید تمامی محتوا را بررسی نمایید تا بتوانید به درستی عنوان اعلام کنید، همچنین از برخی پارامترهای الزامی برای رسیدن به هدفی که مسابقه دارد استفاده کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.