نقد و بررسی واقعیت افزوده در بازی های رایانه ای + [کاربرد متفاوت]

0

امروز با ارائه نکات مهم در رابطع با واقعیت افزوده در بازی های رایانه ای در خدمت شما هستیم. احتمالا کلمه واقعیت افزوده به گوشتان خورده باشد یا شاید هم با کاربرد واقعیت افزوده در بازی ها آشنایی داشته باشید که در این مقاله قصد دارم تا شما را بیش تر با آن آشنا کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر از جدید ترین اخبار تکنولوژی با ما همراه باشید.

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده یا Augmented Reality که به اختصار به آن AR نیز گفته می شود، شامل اشیا و عناصر مجازی می باشد که به دنیای واقعی افزوده می شوند. این قابلیت همانند واقعیت مجازی در بازی دنیایی از شگفتی ها را برای شما به ارمغان می آورد.

این عناصر توسط کامپیوتر ها تولید و در داخل نرم افزارها مورد استفاده قرار می گیرند، یعنی فرض کنید شما روی یک میز نشسته اید و دوست دارید که یک گربه روی میز شما باشد برای این کار می توانید نرم افزار مورد نظر را روی گوشی خود نصب کنید و دوربین گوشی را روی میز بگیرید تا یک گربه روی میز برای شما ظاهر شود.

البته عناصری که از طریق نرم افزار به محیط اضافه می شوند می توانند حرکت کنند و حتی با محیط ارتباط برقرار کنند، کاربردهای واقعیت افزوده بسیار زیاد می باشد که در بخش های بعدی با مهم ترین کاربردهای واقعیت افزوده و بازی های واقعیت افزوده آشنا خواهیم شد.

کاربردهای واقعیت افزوده در بازی رایانه ای

واقعیت افزوده در بازی
امروزه این تکنولوژی زیاد مورد استفاده قرار می گیرند که با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید بازی های مختلفی را در این زمینه پیدا کنید.

واقعیت افزوده در آموزش
فرض کنید معلم زیست شناسی می خواهد نحوه کار کردن قلب یا هر اندام دیگری را به دانش آموزان یاد دهد، از این رو می توان از واقعیت افزوده استفاده کرد و با اضافه شدن یک قلب در مقابل هر دانش آموزی، می توان مطالب آموزشی را بهتر انتقال داد.

واقعیت افزوده در پزشکی
می توان تمام اعضای بدن را در قالب واقعیت افزوده به دانشجویان پزشکی نشان داد و خیلی راحت با کارکرد این اندام ها آشنا می شوند. بنابراین دیگر نیازی نیست که بدن یک بیمار را بشکافند. علاوه بر این می توان از واقعیت افزوده در جراحی ها پزشکی و از راه دور نیز استفاده کرد.

واقعیت افزوده در بازی های رایانه ای-1

واقعیت افزوده در بازی

بازی های واقعیت افزوده زیادی وجود دارند که جذابیت آن ها از اکثر بازی های دیگر بیش تر است. مثلا فرض کنید شما روی یک میز هستید و با استفاده از واقعیت افزوده در بازی، تعدادی کاراکتر یا شخصیت بازی را روی میز خود ظاهر می کنید و این گونه خیلی راحت می توانید بازی مورد علاقه خود را در یک محیط فیزیکی بازی کنید.

مثلا به جای رانندگی در محیط های بازی، می توانید یک ماشین را در خانه خود ظاهر کنید که اینگونه محیط خانه شما نقش محیط اصلی بازی را دارد و اینچنین تجربه یک رانندگی هیجان انگیز در خانه خود را خواهید داشت. یا مثلا می توانید روی اتاق خود یک کاغذ بچسبانید سپس با اضافه کردن کاراکترهای مختلف بازی مانند انواع تیر اندازی ها، تفنگ، کمان و … کاغذ یا شی مربوطه را هدف بگیرید و این گونه تیر اندازی کنید.

به طور کلی با استفاده از بازی های واقعیت افزوده، می توانید شخصیت ها مختلف را در دنیا واقعی قرار دهید و سپس با آن ها بازی کنید. بنابراین به جای بازی کردن در محیط های پیش فرض بازی، می توانید تجربه انواع بازی ها را در دنیای واقعی نیز داشته باشید.

 

کلام آخر

در این مقاله به سوال مهم، واقعیت افزوده چیست؟ پاسخ دادیم و با کاربردهای واقعیت افزوده و واقعیت افزوده در بازی آشنا شدیم. واقعیت افزوده در بازی یک تکنولوژی جدید می باشد که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته است که  پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت ها خوبی در این زمینه باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.