۷ کار بسیار جالب که احتمالاً نمی دانستید آیفون شما می تواند انجام دهد!

در این شکی نیست: آیفون یک گوشی شگفت انگیز است. به این معنی که بسیاری از دارندگان آیفون هنوز در این فکر هستند که “چگونه از همه امکانات این گوشی استفاده کنیم؟”

مطمئنا، ما می دانیم که چگونه از آیفون خود استفاده کنیم. بدیهی است که بیشتر 1.2 میلیارد کاربر آیفون در کره زمین می توانند تماس تلفنی برقرار کنند، پیامک ارسال کنند، عکس بگیرند و در اینترنت گشت و گذار کنند. اما آیا واقعاً می دانیم چگونه از آیفون خود استفاده کنیم؟ به عنوان مثال، آیا از ویژگی سفر در زمان استفاده کرده اید؟

طبق تجربه مرکز باتری امکانات زیادی در دستگاه شما وجود دارد که به احتمال زیاد از آنها بی اطلاع هستید. بنابراین، مرکز باتری در این راهنمای مفید برخی از کارهای شگفت‌انگیز است که نمی‌دانستید آیفون شما می‌تواند انجام دهد را شرح می دهد.Free photo a front view young male in grey t-shirt using phone and listening to music

1. می توانید روی پشت گوشی خود ضربه بزنید

آیا گاهی اوقات جستجو برای چراغ قوه یا دوربین خود برایتان سخت است؟ ویژگی Back Tap در آیفون‌های به‌روزرسانی‌ شده 8 و مدل‌های جدیدتر می‌تواند فوراً آن یا سایر عملکردها را فعال کند.

تولگا کایا ، مدیر مهندسی و استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه Sacred Heart در فیرفیلد، کانکتیکات، می‌گوید: «می‌توانید برخی از عملکردها را با ضربه زدن به پشت تلفن خود تنظیم کنید، در واقع به جای باز کردن گوشی و پیدا کردن برنامه مورد نظر ای کار را با دو ضربه حل کنید».

کایا گفت: «من دو ضربه را برای باز کردن دوربین و سه ضربه را روی چراغ قوه تنظیم کردم بااین عمل کایا می تواند دو بار به پشت آیفون خود ضربه بزند و دوربین روشن می شود یا سه بار و چراغ قوه اش روشن می شود. دو یا سه بار دیگر ضربه بزنید و آنها خاموش می شوند. شاید برای شما جالب باشد این عملکرد باعث سلامت باتری آیفون هم می شود، زیرا برای یک عملکرد لازم نیست زیاد از گوشی خود استفاده کنید.

برای تنظیم میانبرهای Back Tap خود، کایا توضیح داد که می توانید به تنظیمات آیفون، سپس Accessibility، سپس Touch و سپس Back Tap بروید. علاوه بر باز کردن برنامه‌های دوربین و چراغ قوه، می‌توانید از میان تعدادی از عملکردها از جمله بی‌صدا کردن، اسکرین شات، افزایش یا کاهش صدا، میان‌برهای دسترس‌پذیری مختلف و موارد دیگر یکی را انتخاب کنید.

Back Tap می تواند حتی با یک قاب نیز کار کند، به شرطی که خیلی ضخیم نباشد.

 

2. متن را پاک کنید

در حال تایپ یک پیام طولانی روی یک متن هستید و می خواهید آن را پاک کنید؟ فشار دادن چندین بار دکمه Backspace خیلی مشکل است. آیفون این مشکل را حل کرده است. برای حذف فوری متنی که تایپ کرده‌اید، دستگاه خود را تکان دهید و به شما دستور «لغو تایپ» داده می‌شود، که برای یادداشت‌ برداری سریع است.

اگر وقتی آن را امتحان می‌کنید، کار نمی‌کند، تنظیم «shake to undo» را در زیر Accessibility لمس کنید.

3. یک ماوس مخفی را فعال کنید

اگر در یک ایمیل هستید یا یک متن طولانی را تایپ می کنید و می خواهید چیزی را تغییر دهید، بازگشت به جایی که باید بروید دشوار است، مگر اینکه ماوس مخفی آیفون را فعال کنید.

روشن کردن مسیر پنهان ماوس ساده است: به سادگی کلید فاصله را فشار داده و نگه دارید. سپس می توانید از انگشت خود برای حرکت به عنوان ماوس استفاده کنید. اگر در حال ایجاد یک ایمیل طولانی هستید، این ترفند کوچک در زمان شما صرفه جویی می کند.

Free photo medium shot suffering teenager being cyberbullied

4. دیگر نگران قطع شدن یهویی تماس نباشید!

اگر فردی هستید که به طور تصادفی با فشار دادن دکمه پاور به اشتباه به تماس ها پایان می دهید، آخرین به روز رسانی نرم افزار آیفون اپل، iOS 16، این مشکل را برای شما حل کرده است.

با iOS 16 جدید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات، Accessibility، Touch و سپس رفتن به «Prevent Lock to End Call» به این کار پایان دهید. در نهایت، تماس تنها زمانی قطع می‌شود که «end call» را فشار دهید.» در واقع اگرچه اپل برخی وسایل فیزیکی مانند شارژر اصلی آیفون را از جعبه خود حذف کرده اما ویژگی های عالی به آن اضافه کرده که ارزش آن را دارد.

5. سلفی آینه ای بگیرید

«اگر از طرفداران سلفی هستید، ممکن است گاهی اوقات این که چگونه تصویر عکس عکسی را که فکر می‌کردید می‌گیرید ایجاد می‌کند، ناامیدکننده باشد. مک کانومی گفت: از iOS 14، آیفون شما اکنون به شما امکان می دهد تنظیمات را تغییر دهید تا بتوانید سلفی های آینه ای بگیرید.

«در «Settings»، از «Camera» بازدید می‌کنید و این گزینه را فعال می‌کنید. بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام به خوبی تنظیم شده‌اند و از این ویژگی استفاده می‌کنند، اما همچنان یک جواهر پنهان در جعبه ابزار اپل است.

6. تشخیص صدای سفارشی را تنظیم کنید

این یک ویژگی واقعا جالب است که می تواند به ویژه برای افرادی که کم شنوا هستند یا شاید افرادی که در رویاهای خود گم می شوند و همیشه به صداها توجه نمی کنند مفید باشد.

“این برای کسانی است که برای شناسایی صداهای اطراف خود به کمک نیاز دارند. Amruth Laxman، مدیر عامل 4voice، که خدمات تلفن ابری را برای مشاغل ارائه می دهد، گفت: این ویژگی به چیزهایی مانند آژیر، بوق، زنگ در و حتی پارس سگ گوش می دهد و به فرد هشدار می دهد که یکی از آن صداها رخ دهد.

Laxman افزود: “این می تواند به افرادی کمک کند که همیشه نمی توانند صداهایی را در محیط خود بشنوند اما می توانند روشن شدن آیفون خود را با یک هشدار ببینند.”

در واقع، آیفون شما روشن می شود، می لرزد و یک اعلان نمایش می دهد. اگر پدر و مادری هستید که نوزاد تازه متولد شده ای دارید، می توانید تلفن را طوری تنظیم کنید که صدای گریه نوزادتان را بشنوید.

برای روشن کردن آن، به Settings و سپس Accessibility بروید و سپس Sound Recognition را روشن کنید. و سپس می توانید روی Sounds ضربه بزنید و سپس صداهایی را که می خواهید آیفون تشخیص دهد روشن کنید.

7. با شارژ معکوس گوشی خود را بدون کابل شارژ کنید

اگر گوشی شما شارژ وایرلس را دارد شما بدون کابل شارژ به راحتی می توانید گوشی خود را با قرار دادن روی گوشی دیگر شارژ کنید. اگرچه سرعت شارژ ممکن است کمی پایین باشد اما کار شما را به خوبی راه می اندازد.

سخن آخر

ویژگی های ذکر شده در بالا جزو ویژگی هایی است که اکثر کسانی که آیفون دارند می توانند از آن استفاده کنند ولی آنها را نادیده می گیرند. مرکز باتری به شما توصیه می کند که حالا که بهترین برند گوشی را خریداری کرده اید از تمام امکانات ویژه آن استفاده کنید. مرکز باتری یک فروشگاه اینترنتی معتبر برای خرید باتری گوشی، شارژر، کابل شارژ و پاوربانک است که می تواند تمامی لوازم جانبی را به صورت اصل در خدمت شما قرار دهد. پس اگر با لوازم جانبی گوشی آیفون خود مشکل دارید پیشنهادهای ویژه مرکز باتری را از دست ندهید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.