بهترین پرینتر های سه بعدی در سال ۱۴۰۰+ [کیفیت عالی]

شاید در سال های پیش طراحی و چاپ اشیا فیزیکی سه بعدی برای بسیاری از افراد جامعه شوخی محسوب می شد؛ به طوری که در 20 سال پیش به شخصی میگفتید می خواهم مجسمه ای را به صورت سه بعدی با یک دستگاه شگفت انگیز چاپ کنم، احتمالا شما را مسخره می کرد! اما اتفاقی که امروزه در حال رخ دادن است،‌ فراتر از انتظار است؛ در قرن جدید با استفاده بهترین پرینتر سه بعدی می‌توانید محصولات جدید و کاملی بسازید، برای اشیای شکسته یا ناقص خود قطعه اضافی ایجاد کنید یا برای خانه، محل کار یا کارگاه خود وسایل مفید و جالبی بسازید.

بهترین پرینتر سه بعدی در سال 1400 و در بازار ایران کدام پرینتر ها هستند؟ یا پرفروش ترین پرینترهای سه بعدی در ایران کدام مدل از پرینترها می باشند؟ اگر قصد راه اندازی چاپخانه دارم، محبوب ترین پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب برای خرید چه دستگاه هایی هستند؟ به طور کلی پرینتر های سه بعدی به چه پرینتر هایی گفته می شود؟ و قبل از خرید بهترین مدل پرینتر سه بعدی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ تفاوت پرینتر سه بعدی صنعتی با دیگر مدل های پرینتر های سه بعدی در چیست؟ گران ترین و ارزان ترین مدل پرینتر های سه بعدی کدام دستگاه ها هستند؟

ما در این مقاله از سایت مخاطب قصد داریم به این سوالات و دیگر ابهاماتی که افراد قبل از خرید بهترین پرینتر سه بعدی با آن مواجه می شوند را، پاسخ دهیم؛ و در انتها 5 مدل از بهترین پرینتر های سه بعدی سال 1400 در بازار های ایرانی و جهانی را معرفی و مورد نقد و بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

پرفروش ترین و بهترین پرینتر سه بعدی در سال 1400 در بازار ایران

پرینتر های سه بعدی چیست؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بدانید منظور از پرینتر های سه بعدی چیست؟ در واقع به چه دستگاه هایی، پرینتر های سه بعدی گفته می شود. حال آیا می دانید پرینتر های سه بعدی چیست؟

پرینتر 3D یک نوع از پرینتر می باشد که با استفاده از طراحی لایه ای برای ساخت اشیا سه بعدی از آن استفاده می شود. در پرینتر های 3D جدید، افزونه ای به نام Objet Connex اضافه شده است که دقت چاپ را افزایش می دهد و باعث واقعی تر شدن آن می شود. حال ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که : ” بهترین پرینتر سه بعدی موجود در بازار چگونه کار می کند؟” ما در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

غالبا در  فرآیند چاپ سه بعدی می‌توان با استفاده از روی هم قرار گرفتن لایه‌های نازکی از مواد مخصوص، یک شی ساخت. در واقع می‌توان گفت که با استفاده از پرینت سه بعدی قادر خواهید بود یک تصویر دیجیتالی را به یک وسیله فیزیکی تبدیل کرد؛ با استفاده از این تکنولوژی می‌توان مجسمه، ماکت، تندیس، تجهیزات پزشکی و… تولید کرد.

کاربرد بهترین پرینتر سه بعدی چیست؟

همان‌طور که تا به اینجا متوجه شده‌اید بهترین مدل پرینتر سه بعدی کاربرد‌های بسیار زیادی دارند؛ حال ما در این قسمت از این مقاله می خواهیم به برخی از کاربرد های پرینترهای سه بعدی در ایران بپردازیم.

صنعت

یکی از پراستفاده ترین کاربرد های بهترین پرینتر سه بعدی، در حوزه صنعت می‌باشد؛ با بهره گرفتن از این دستگاه ها اجزا و قطعات پیچیده صنعتی به راحتی بسازید.

مجسمه سازی

دومین دسته افرادی که بیش ترین استفاده از این پرینتر های سه بعدی را دارند، هنرمندان و مجسمه سازان می باشند؛ چرا که چالشی که اغلب مجسمه سازان در ساخت تندیس و مجسمه های سخت و پیچیده با آن دست و پنجه نرم می کنند، طرح اولیه و یا همان عکسی است که از شخصیت های برجسسته و یا اشیا دارند، این هنرمندان همیشه با توجه هنر و خلاقیت خود از تصویر یک بعدی یا عکسی که در دست دارند، جسم یا مجسمه ای می سازند.

اما همه آن ها تمایل دارند که نمونه یا به نوعی ماکت اولیه ای از این مجسمه ای که می خواهند بسازند را داشته باشند که در روند انجام کار ساخت به آن ها کمک کنند؛ پرینتر سه بعدی صنعتی و یا بهترین پرینتر سه بعدی موجود در بازار این کار را برای افراد هنرمند مجسمه ساز کرده است.

مشاهده قیمت بهترین پرینتر سه بعدی در دیجی کالا

شاید این مورد را نیز دوست داشته باشید:بهترین دستگاه لیبل زن

شیمی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید شیمی دان ها، افرادی که در آزمایشگاه ها فعالیت می کنند و یا حتی دانشجویان رشته شیمی و یا دیگر رشته های مرتبط دانشگاهی برای بسیاری از تحقیقات خودشان نیاز به  مدل های مولکولی اولیه و یا ساخت تجهیزات آزمایشگاهی برای طرح های دانشجویی یا اختراعی دارند؛ این افراد یا به صورت شخصی و یا به صورت شرکتی و سازمانی به پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب نیاز شدیدی خواهند داشت.

رباتیک

اگر کمی از دنیا رباتیک اطلاعات داشته باشید و یا حتی در دانشگاه دانشجوی رشته هایی مانند برق،‌ کامپیوتر، فنی حرفه ای و… باشید متوجه خواهید شد، در علم رباتیک و برنامه نویسی اشیا نیاز بسیار زیادی به تجهیزات قدرتمند و پیشرفته احساس می شود. شاید از خودتان پرسیده باشید که این  وسایل و تجهیزات چگونه ساخته می شود.

پاسخی که قرار است بشنوید بسیار ساده است، این اجزا و قطعات پیچیده و فوق العاده سخت و پیشرفته با استفاده از بهترین پرینتر سه بعدی و یا قدرتمند ترین پرینتر سه بعدی صنعتی معتبر طراحی، ساخته و تولید می شوند.

دیگر کاربرد های بهترین پرینتر سه بعدی

میراث فرهنگی (ساخت نمونه از اثر تاریخی)

پزشکی(ساخت اعضای مصنوعی)

معماری (ساخت ماکت)

اپلیکیشن قدرتمند برای ساخت مدل سه بعدی با استفاده از بهترین پرینتر سه بعدی

حالا سوالی که اغلب فعالان این حوزه با آن رو به رو می شوند این است که بعد از تهیه بهترین مدل پرینتر سه بعدی از چه نرم افزار هایی و به چه شکل می توان از این دستگاه های قدرتمند و پیشرفته خروجی گرفت؟ ما در مخاطب هستیم که به شما کمک کنیم:)

برای ساخت یک مدل سه بعدی باید دقت بالایی داشته باشید، زیرا پرینتر های سه بعدی نمی توانند چیزی شما می خواهید را حدس بزنند.

1-بهتر است مدل های سه بعدی خود را با نرم افزار طراحی کنید.

2-مدل ‌سازی با نرم ‌افزار سه ‌بعدی این اجازه را به پرینتر ها می دهد تا محصول را با کوچک ترین جزئیات طراحی کنند.

3-نرم ‌افزار های زیادی برای طراحی مدل های سه بعدی معمولی و صنعتی وجود دارند.

4-افرادی که به تازگی طراحی مدل های سه بعدی را شروع کرده اند می توانند از سرویس Tinkercad استفاده کنند.

5-نیازی به نصب Tinkercad ندارید زیرا یک سرویس آنلاین و رایگان می باشد.

معرفی 10 مدل از بهترین پرینتر سه بعدی

خب همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، قصد داریم در ادامه این مقاله 10 مدل از پرفروش ترین و بهترین پرینتر سه بعدی از جمله مناسب ترین پرینتر سه بعدی صنعتی را به شما معرفی کنیم و آن ها را با یکدیگر مقایسه و مورد نقد و بررسی قرار دهیم و کمکتان کنیم تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب خودتان را پیدا کنید.

پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050

پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050

این دستگاه یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی در ایران می باشد که برای کسب و کار های کوچک و مصارف عادی بسیار مقرون به صرفه است و می تواند به راحتی طراحی های مختلف و در عین حال پیچیده را تولید کند؛ پس اگر به دنبال پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب هستید، این مدل پرینتر ها بهترین گزینه برای شماست.

مکانیزم حرکتی صفحه ساخت توسط چهار بال اسکرو به صورت جداگانه در چهار گوشه صفحه می باشد و  هم چنین مکانیزم حرکتی در راستای x و y مجهز به لینیرگاید می باشد که در نهایت کیفیت سطح فوق العاده ای ارائه خواهد کرد. همچنین این سری از بهترین پرینتر سه بعدی صنعتی دارای سریعترین سیستم کالیبراسیون خودکار جهت کالیبره کردن صفحه پرینت است که با چهار سنسور مجزا در چهار گوشه صفحه عمل کالیبراسیون را انجام می دهد که نتیجه آن سهولت و سادگی در بهره برداری از این دستگاه می باشد.

این پرینتر سه بعدی 63 کیلوگرمی دارای ابعادی معادل 750x750x750 میلی‌متر می باشد که نسبت به دیگر پرینتر های سه بعدی در ایران بسیار سبک و کوچک محسوب می شود و اگر شما هم مانند بسیاری از افراد، وزن و ابعاد خوب معیاری مهم برایتان محسوب می شود، مطمئن باشید این پرینتر بهترین انتخاب برای شخص شماست.

تکنولوژی چاپ پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050  از نوع FDM است؛ هم چنین سرعت پرینت این مدل از بهترین پرینتر سه بعدی موجود، 50 میلی متر بر ثانیه است  و تا ابعاد پرینت 48x48x47 سانتی‌متر را پشتیبانی می کند.

نقاط ضعف:

سرعت چاپ کمی پایین

 

 

 

نقاط قوت:

کیفیت خروجی عالی

خدمات پس از فروش

استفاده از المان های صنعتی

هیت بد سیلیکونی

یکی دیگر از قابلیت های این پرینتر سه بعدی فوق العاده که موجب شده اغلب افراد به توجه بسیاری کنند و در هنگام خرید بهترین مدل پرینتر سه بعدی گوشه چشمی به این موضوع داشته باشند، دقت پرینت و ضخامت لایه این پرینتر می باشد.

این سری از بهترین پرینتر سه بعدی موجود در ایران دارای دقت پرینت 50 میکرون و  هم چنین ضخامت لایه 50 میکرونی می باشند که با داشتن این قابلیت ها قادر خواهند بود طرح های گرافیکی و حتی نقشه های ساختمانی پیچیده را با دقت بسیار زیاد  تولید و چاپ کند.

مشاهده قیمت بهترین پرینتر سه بعدی در دیجی کالا

 

مشخصات کلی پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050 را یکجا ببینید:

ابعاد:750x750x750 میلی‌متر
وزن:63 کیلوگرم
تکنولوژی چاپ:FDM
سرعت پرینت:50 میلی‌متر بر ثانیه
ابعاد پرینت:48x48x47 سانتی‌متر
دقت پرینت:50 میکرون
ضخامت لایه:50 میکرون
اتصالات:USB
مشخصات نمایشگر:3.2 اینچ فول کالر تاچ اسکرین
تعداد نازل:1 عدد
قطر نازل:0.2-0.8 میلی‌متر
مواد مصرفی:ABS , PLA
ضخامت مواد مصرفی:1.75 میلی‌متر
نرم افزار:cura, sli3er, simplify و سایر نرم افزارها
فایل ورودی:G-Code
سیستم عامل:Windows

این دستگاه سه بعدی دارای نمایشگر 3.2 اینچ فول کالر تاچ اسکرین با قابلیت اتصال USB و مجهز به ۱ عدد نازل است که قطر هر نازل 0.2-0.8 میلی‌متر می باشد. حال شاید از خودتان بپرسید که مواد مصرفی موجود در این پرینتر سه بعدی صنعتی چیست که این گونه با کیفیت بالایی طرح های سنگین را چاپ می کند؟

مواد مصرفی این مدل از بهترین پرینتر سه بعدی از نوع ABS , PLA و ضخامت مواد مصرفی آن دارای 1.75 میلی متر می باشد. هم چنین برای کار با این پرینتر فوق العاده خفن نیاز از کار با نرم افزارهایی مانند cura, sli3er, simplify و… و سیستم عامل Windows را به طور خیلی حرفه ای یاد داشته باشید.

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050:رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050

 

نظر یکی از خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050:

طراحی حرفه ای داره و به نظر دستگاه حرفه ای هست ولی اگه شارژ باتریش دیرتر تموم بشه بهتره:)

پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21

پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21

قطعا تا به اینجا مقاله با انواع و اقسام کاربرد های مختلف بهترین پرینتر سه بعدی موجود در ایران آشنا شدید، نکته ی قابل توجه این که می خواهیم پرینتری به شما معرفی کنیم که به صورت باورنکردنی می تواند در تمام حوزه ها کاربرد داشته باشد و نقش بسیار خوبی ایفا کند.

پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21  که دارای تکنولوژی چاپ FDM است برای خلق ایده‌های خلاقانه کارآفرینان و طراحان در زمینه‌های مختلف هنری، صنعتی، مدل‌سازی، معماری، آزمایشگاهی و سایر مهارت‌ها و همچنین ساخت و تولید مقرون به صرفه در تیراژهای متوسط می‌باشد. طراحی و تولید این دستگاه توسط جوانان نخبه ایرانی انجام شده است و با وسواس بسیار زیادی  در طراحی، جزئیات فنی، کارایی، کیفیت و زیبایی دستگاهی ایده‌آل را ارايه داده است.

موضوعی که خیلی در این مدل از ٰ بهترین پرینتر سه بعدی به ویژه پرفروش ترین پرینتر سه بعدی صنعتی به چشم می آید، مواد مصرفی با کیفیت و معتبر به کار رفته در این دستگاه می باشد. این پرینتر سه بعدی دارای مواد مصرفی ABS , PLA , Nylon و ضخامت هر کدام از آن تقریبا 1.75 میلی‌متر می باشد.

شاید این مورد را نیز دوست داشته باشید:بهترین دستگاه کاتر پلاتر

صفحه داغ به کار برده  شده در  این سری از بهترین مدل پرینتر سه بعدی  از نوع MK3 آلومینیومی بوده که قابلیت چاپ در ابعاد ۲۰ در ۲۰ سانتی‌متر را تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد فراهم می‌کند. عایق حرارتی بکار رفته در صفحه چاپ و نازل موجب جلوگیری از هدررفت انرژی، یکنواختی حرارتی در تمام سطح و همچنین کاهش هزینه برق مصرفی می‌شود.

مشخصات کلی پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21 را یکجا ببینید:

ابعاد:490x440x600 میلی‌متر
وزن:10 کیلوگرم
تکنولوژی چاپ:FDM
سرعت پرینت:200 میلی‌متر بر ثانیه
ابعاد پرینت:20x20x20 سانتی‌متر
دقت پرینت:50 میکرون
ضخامت لایه:20 تا 800 میکرون
اتصالات:SD Card , USB
مشخصات نمایشگر:گرافیکی
قطر نازل:0.4 (قابل تغییر) میلی‌متر
سرعت حرکت نازل:400 میلی‎متر بر ثانیه
دمای نازل:280 سانتیگراد
مواد مصرفی:ABS , PLA , Nylon
ضخامت مواد مصرفی:1.75 میلی‌متر
سیستم عامل:Windows , Mac , Linux

قطر نازل استفاده شده در این پرینتر سه بعدی، 0.4 (قابل تغییر) میلی‌متر و سرعت حرکت نازل نیز 400 میلی ‎متر بر ثانیه است؛ یکی از دیگر از امکاناتی که برای اغلب افراد علاقه مند به این حوزه و هم چنین خریدار بهترین پرینتر سه بعدی بسیار مهم است، دمای نازل پرینتر های سه بعدی مورد نظرشان می باشد؛ دمای نازل پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21، 280 سانتیگراد است.

این پرینتر هم چنین امکان ارتقای دستگاه به نازل بیشتر یا تغییر ماهیت دستگاه به حکاکی یا لیزر و برش، فایل آخرین نسخه نرم‌افزار منبع باز ‌marlin،  اکسترودر MK10 باز طراحی شده و هم چنین فایل آخرین نسخه نرم‌افزار منبع باز ‌marlin می باشد. این مدل از پرینترهای سه بعدی در ایران بر خلاف پرینتر سه بعدی صنعتی ثمین3D مدل S5050 که فقط از سیستم عامل Windows پشتیبانی می کرد، از تمام سیستم عامل های موجود در جهان مانند Windows , Mac , Linux پشتیبانی می کند.

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21:

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21

مشاهده قیمت بهترین پرینتر سه بعدی در دیجی کالا

نظر یکی از خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی پروکیوب مدل BS21:

بل از خرید مطمئن نبودم و بخاطر قیمت مناسبش خریدم ولی کیفیت ساختش بیش از توقع من بود و چیزی کم از سایر پرینتر ها نداره و در كل دستگاه خوبيه كيفيتش خوبه افتخار ميكنم كه جنس ايرانيه و افتخار ميكنم كه ايراني خريدم

پرینتر سه بعدی مدل A20

سومین پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب که می خواهیم به شما معرفی کنیم، پرینتر سه بعدی مدل A20 است. این مدل از بهترین پرینتر سه بعدی دارای کالیبراسیون خودکار ، سنسور تشخیص قطعی فیلامنت یا اتمام فیلامنت می باشد، و در صورت قطعی برق نیاز به پرینت مجدد قطعه کار از اول نمی باشد و در صورت وصل شدن برق می توانید از ادامه قطعه کار را پرینت بگیرید و کاربری بسیار اسان دارد؛ نازل خروجی مواد مصرفی از جنس برنج و قابل تعویض ( 0.2 – 0.3 – 0.4 – 0.5 – و … ) می باشد.

اگر کمی با حوزه چاپگر ها و پرینتر های سه بعدی آشنا باشید، پرینتر سه بعدی مدل A20 در مصارف صنعتی و ازمایشگاهی وغیره مورد استفاده قرار گرفته ودارای کیفیت بالای چاپ می باشد. همچنین بدنه دستگاه نیز فلزی می باشد که باعث گرفتن تنش های موجود در محور های دستگاه در حین پرینت قطعه کار و درنتیحه بالا بردن کیفیت نهایی و دقت بالای پرینت در قطعه کار می شود. این مدل دارای کالیبراسیون خودکار، سنسور تشخیص قطعی فیلامنت یا اتمام فیلامنت می باشد، در صورت قطعی برق نیاز به پرینت مجدد قطعه کار از اول نمی باشد و در صورت وصل شدن برق می توانید از ادامه قطعه کار را پرینت بگیرید و کاربری بسیار آسان دارد.

شاید این مورد را نیز دوست داشته باشید:بهترین دستگاه کپی 

ابعاد این دستگاه تقریبا معادل 630x520x620 میلی‌متر و وزنی معادل 20 کیلوگرم می باشد. سرعت پرینت آن 400 میلی‌متر بر ثانیه و ابعاد پرینت این دستگاه 30x30x35 سانتی‌متر می باشد؛ هم چنین دقت پرینت این سری از بهترین مدل پرینتر سه بعدی چیزی معادل 20 میکرون و ضخامت لایه 20-800 میکرون می باشد.

مشخصات کلی پرینتر سه بعدی مدل A20 را یکجا ببینید:

ابعاد:630x520x620 میلی‌متر
وزن:20 کیلوگرم
تکنولوژی چاپ:FDM
سرعت پرینت:400 میلی‌متر بر ثانیه
ابعاد پرینت:30x30x35 سانتی‌متر
دقت پرینت:20 میکرون
ضخامت لایه:20-800 میکرون
اتصالات:SD Card , USB , Ethernet
مشخصات نمایشگر:3.5 اینچ (۸٫۸۹ سانتیمتر) TFT فول کالر تاچ اسکرین
قطر نازل:0.25 , 0.4 , 0.5 , 0.8 میلی‌متر
سرعت حرکت نازل:600 میلی‎متر بر ثانیه
دمای نازل:180-260 سانتیگراد
مواد مصرفی:ABS , PLA , Nylon
ضخامت مواد مصرفی:1.75 میلی‌متر
نرم افزار:Slice3r , MatterControl , Cura , Simlify3d و سایر نرم افزارهای اسلایس
فایل ورودی:STL , G-Code , Obj
سیستم عامل:Windows , Mac , Linux

 

این مدل از  پرینتر های سه بعدی در ایران دارای نمایشگر 3.5 اینچ (۸٫۸۹ سانتیمتر) TFT فول کالر تاچ اسکرین است و قطر نازل استفاده شده در این پرینتر تقریبا 0.25 , 0.4 , 0.5 , 0.8 میلی‌متر است و سرعت حرکت نازل 600 میلی‎متر بر ثانیه و دمای آن 180 تا 240 سانتی گراد است.

نوع اسمبل به کار رفته در این مدل از بهترین پرینتر سه بعدی از نوع اسمبل کارخانه ای می باشد؛ صفحه ساخت این دستگاه ها نیز از نوع صفحه شیشه ای و صفحه فلزی است. تکنولوژی پرینت استفاده شده در این سری از پرینترهای سه بعدی با قیمت مناسب، ذوب گزینشی لایه ای (FFF) می باشد.

این دستگاه از موارد اولیه مختلفی استفاده می کند، به همین دلیل پرینتر سه بعدی از مواد مصرفی مانند  فیلامنت PVA ،Nylon ،ABS ،CPE، PC TPU ،PP ،PLA و… بهره می برد.

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی مدل A20:

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی مدل A20:

مشاهده قیمت بهترین پرینتر سه بعدی در دیجی کالا

پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل JP4 VR

پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل JP4 VR

پرینتر سه بعدی jahan3d مدل JP4 vr  به جرئت می توان گفت بهترین پرینتر سه بعدی است و یکی از بزرگترین دستگاه های شرکت جهان پویان علم و صنعت محسوب می شود و مختص قطعات بزرگ با زمان ساخت طولانی مدت ساخته شده است. میز کار پرینتر سه بعدی مدل JP4 vr از دو طرف با چهارعدد هدایت کننده ریل و واگن مهار شده است.

ابعاد این مدل از پرینتر سه بعدی صنعتی تقریبا معادل 800x700x900 میلی‌متر و وزنی معادل 70 کیلوگرم دارد و هم چنین سرعت پرینت این پرینتر، 60 میلی متر و ابعاد پرینت 50x50x55 سانتی‌متری دارد؛ دقت پرینت آن نیز 20 میکرون و ضخامت لایه 20 میکرون می باشد و مجهز به اتصالات SD Card و USB می باشند.

مشخصات کلی پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل JP4 VR را یکجا ببینید:

ابعاد:800x700x900 میلی‌متر
وزن:70 کیلوگرم
تکنولوژی چاپ:FDM
سرعت پرینت:60 میلی‌متر بر ثانیه
ابعاد پرینت:50x50x55 سانتی‌متر
دقت پرینت:20 میکرون
ضخامت لایه:20 میکرون
اتصالات:SD Card , USB
مشخصات نمایشگر:صفحه نمایشگر تاچ + صفحه نمایشگر گرافیکی
قطر نازل:0.2 و 0.3 و 0.4و…..1 میلی‌متر
سرعت حرکت نازل:60 میلی‎متر بر ثانیه
دمای نازل:270 سانتیگراد
مواد مصرفی:ABS , PLA , Nylon
ضخامت مواد مصرفی:1.75 میلی‌متر
سیستم عامل:Windows
نرم افزار:cura, sli3er, simplify و سایر نرم افزارها

این نسخه از پرینترهای سه بعدی در ایران دارای صفحه نمایشگر تاچ و صفحه نمایشگر گرافیکی می باشدو سرعت حرکت نازل 60 میلی متر بر ثانیه است که دمای آن نیز 270 سانتی گراد می باشد که این فوق العاده است.

شاید این مورد را نیز دوست داشته باشید:بهترین مدل پرینتر خانگی

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل JP4 VR:

رتبه بندی خریداران دیجیکالا درباره پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل JP4 VR

ادامه معرفی بهترین پرینتر سه بعدی

5- پرینتر 3 بعدی اکس وای زی پرینتیتگ مدل da Vinci 1.0A

6- پرینتر سه بعدی کی تک مدل M1

7- پرینتر سه بعدی جهان 3D مدل jp5

8- پرینتر سه بعدی لانگر مدل Or-30

9- پرینتر سه بعدی جهان 3d مدل jp4

10- پرینتر سه بعدی آلتیکام مدل Cooper GX100

مشاهده قیمت بهترین پرینتر سه بعدی در دیجی کالا

نتیجه گیری کلی:

خب خب امیدواریم از این مقاله فوق العاده خفن لذت برده باشید. ما در این مقاله سعی کردیم تعریف ساده ای از پرینترهای سه بعدی در ایران به ویژه پرینتر سه بعدی صنعتی ارائه کنیم و شما را با تمام کاربرد های آن و حوزه ها و کسب و کار هایی می توانید از این پرینتر های سه بعدی استفاده کنید، آشنا کردیم و در انتها 5 مدل از بهترین پرینتر سه بعدی در سال 1400 بازار ایران معرفی کردیم.

موفق و پیروز باشید 🙂

 

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.