استاتوس واتساپ چند ساعت می ماند؟

استاتوس واتساپ چند ساعت می ماند؟ سوالی که اغلب کاربرانی که تازه وارد این پیام رسان فوری شده اند، نمی دانند.. در واقع این افراد تصور می کنند که وضعیت واتساپ چیزی شبیه به پروفایل است که ماندگاری زیادی دارد و می توانند هر زمان اراده کردند آن را تعویض نمایند. این در حالی است که برخی کاربران دیگر تصوری عکس این ماجرا را دارند، به تصور آن ها استوری در واتساپ پس از مدت کوتاهی حذف خواهد شد. تفکرات برخی دیگر بسیار جالب است، به خیال آن ها استاتوس واتساپ تنها یک بار قابل دیدن است و مانند عکس های مدت دار پس از یک بار نگاه کردن پاک خواهد شد. البته کسب این اطلاعات نیاز به مدت زمان زیادی ندارد و پس از چند بار کار کردن با برنامه روال آن را متوجه خواهند شد. در ادامه توضیحات کاملی درباره اینکه استاتوس واتساپ چند ساعت می ماند در اختیار شما قرار می دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

استاتوس-واتساپ-چند-ساعت-می-ماند؟زمان-ماندگاری

استاتوس واتساپ و ماندگاری آن

همانطور که می دانید استاتوس یا همان وضعیت واتساپ یکی از قابلیت های چالش برانگیز این پیام رسان است که تقریبا عملکرد مشابه استوری اینستاگرام دارد و شما می توانید بدون اینکه محتوا یا فایلی را برای شخص خاصی ارسال نمایید، آن را با تمامی مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. در واقع براساس نامی که برای این قابلیت انتخاب نموده اند می توان به ماهیت آن پی برد، استوری، استاتوس و وضعیت. محتوایی که صرفا برای به نمایش گذاشتن حال و احوال کاربران در لحظه است و در صورت تمایل داشتن برای استفاده از آن می بایست شرح حال خود در لحظه را استاتوس کنید.

در واقع این بخش روایت گر داستان و وضعیت کاربران در همان روز است. به همین دلیل طراحان این بخش ماندگاری استاتوس واتساپ را حداکثر 24 ساعت تعیین نموده اند. البته تلاش های زیادی در زمینه طراحی برنامه و نرم افزارهای جانبی شده که در جهت افزایش مدت زمان استاتوس واتساپ عمل کنند؛ اما چون این قابلیت از طرف کمپانی اصلی طراحی و اعمال شده هیچ گونه تغییری را نمی پذیرد.

استاتوس-واتساپ-چند-ساعت-می-ماند؟24-ساعت

استاتوس واتساپ چند ساعت می ماند؟

همانطور که عنوان شد این قابلیت چون با هدف اشتراک گذاری وضعیت حال شما طراحی شده است و در واقع بیان کننده داستان و استوری شما در لحظه می باشد، عمر کوتاهی دارد و بیشتر از 1 روز کامل نمی تواند ماندگاری داشته باشد. البته در این میان قابلیت هایی دارد که می توانید در زمان گذاشتن استاتوس نیز از آن ها استفاده نمایید که شامل موارد زیر می شود:

اعمال تغییرات ظاهری

یکی از عمده دلایل محبوبیت استاتوس واتساب قابلیت تغییرپذیری آن است. یعنی شما به سادگی می توانید فیلتر آن را تغییر دهید، متن روی تصویر و کپشن به آن اضافه کنید، در صورت نیاز روی آن طراحی انجام دهید و در پایان اندازه و نوع چرخش آن را تغییر دهید. این قابلیت ها پیش از استوری کردن قابل اجرا می باشند.

مخفی کردن استاتوس

در مدت 24 ساعتی که استوری واتساپ در حال اجرا می باشد شما می توانید با چند کلیک ساده آن را از دید برخی مخاطبین پنهان کنید. در واقع با این قابلیت شما می توانید هر محتوایی را در وضعیت واتساپ قرار دهید بدون اینکه اشخاص مد نظر آن را ببینند، به علاوه امکان این که فایل مورد نظر را تنها افراد به خصوصی هم ببینند نیز وجود دارد.

استاتوس-واتساپ-چند-ساعت-می-ماند؟استاتوس-در-طول-روز

نتیجه گیری

با توجه به موارد عنوان شده، مدت ماندگاری استاتوس واتساپ 24 ساعت می باشد و در این مدت زمان می توانید هر زمان که خواستید آن را پاک کنید در غیر این صورت پس از پایان مهلت 24 ساعته به طور خودکار حذف خواهد شد. این قابلیت با توجه به طراحی شرکت قابل تغییر نیست حتی اگر نرم افزارهای زیادی نیز برای اینکار طراحی و تولید شوند. البته شما می توانید از این قابلیت به صورت نامحدود استفاده نمایید، یعنی تعداد خاصی به عنوان محدوده استوری وجود ندارد و در روز می توانید 10 ها فایل را در استوری قرار دهید.

سوالات متداول

در ادامه با تعدادی سوال که ممکن است برای کاربران پیش آید در خدمت شما هستیم.

  • می تونم استاتوس رو تمدید کنم؟

این سوال بسیاری از کاربران ما بود، بله می توانید یک فایل را بارها در استاتوس قرار دهید که این روش به صورت دستی است و قابلیت تمدید خودکار وجود ندارد.

  • می تونم قبل از وقت مقرر استاتوسم رو پاک کنم؟

همانطور که عنوان شد شما می توانید در مدت 24 ساعته استاتوس، آن را پاک کنید. در واقع از لحظه ای که محتوا استاتوس می شود تا پایان 24 ساعت قابلیت حذف برای شما فراهم می باشد.

  • اگه یه دونه استاتوس پاک کنم بقیه هم پاک می شن؟

خیر.. هر استاتوس دستورهای مربوط به خود را دریافت می کند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.