مهم ترین نکاتی که برای خرید موکت سالن همایش و آمفی تئاتر باید بدانید

از آن جایی که اکثر همایش‌ها، گردهمایی‌های بزرگ، و جلسات مهم در سالن‌های آمفی تئاتر برگزار می‌شود، انتخاب کفپوش مناسب برای این ساختمان‌ها اهمیت زیادی دارد. موکت یک از گزینه‌های مناسب برای پوشاندن کف سالن‌های همایش به شمار می‌آید. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین موکت سالن همایش نقش موثری در زیبایی سالن و مناسب بودن فضای همایش دارد. در این مقاله مهم‌ترین نکاتی را که برای خرید موکت آمفی تئاتر باید بدانید، بررسی خواهیم کرد.

خرید موکت سالن همایش و آمفی تئاتر چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که گفتیم موکت بهترین کفپوش برای سالن همایش و آمفی تئاتر محسوب می‌شود‌. استفاده از موکت به عنوان کفپوش سالن همایش مزایای زیادی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

1.    ایجاد دمای متعادل در سالن همایش

معمولا سالن‌های همایش و آمفی تئاتر وسعت زیادی دارند و برای گرم کردن یا سرد کردن آن‌ها انرژی قابل توجهی مصرف می‌شود. استفاده از موکت سالن آمفی تئاتر باعث تعدیل دمای سالن می‌شود. موکت ها عایق مناسبی در برابر گرما و سرما هستند و در روزهای سرد به گرم شدن سالن کمک می‌کنند‌. پیشگیری از خروج سرما در تابستان و گرم نگه داشتن سالن در زمستان از مهم‌ترین مزایای موکت سالن همایش محسوب می‌شوند.

سالن‌های همایش و آمفی تئاتر هزینه‌های جانبی زیادی دارند و انتخاب و خرید موکت به عنوان کفپوش این سالن‌ها انتخابی هوشمندانه برای کاهش هزینه‌های جانبی محسوب می‌شود.

سالن‌هایی که از موکت به عنوان کفپوش استفاده می‌کنند حداقل دو درجه گرم تر از سایر سالن‌ها هستند و فضای راحت‌تری نسبت به آن‌ها دارند.

2.    حفظ سکوت سالن

در سالن‌های همایش و آمفی تئاتر حفظ سکوت محیط، اهمیت زیادی دارد. اگر نمایشی در حال اجراست یا شخصی در حال سخنرانی است حفظ سکوت محیط بسیار مهم است. در چنین شرایطی خرید موکت سالن همایش و استفاده از موکت به عنوان کفپوش نقش موثری در حفظ سکوت خواهد داشت.

رفت و آمد افراد روی موکت آمفی تئاتر هیچ صدایی ندارد و علاوه بر این، موکت به عنوان عایق صوتی از پیچیدن صدا در سالن جلوگیری می‌کند.

بسیاری از افرادی که به دنبال اجاره سالن همایش برای برگزاری مراسم خود هستند به سراغ سالن‌هایی که کفپوش موکت دارند، می‌روند. سکوتی که در این سالن‌ها هنگام برگزاری مراسم حکم‌فرماست، جذابیت زیادی برای برگزارکنندگان مراسم دارد.

3.    زیبایی سالن

موکت سالن همایش تنوع زیادی دارد و در طرح و رنگ های بسیاری تولید می‌شود. معمولا در سالن‌های آمفی تئاتر با الهام گرفتن از رنگ دیوارها و صندلی‌ها، رنگ موکت کفپوش را انتخاب می‌کنند. این تناسب رنگ‌ها، زیبایی قابل توجهی به سالن می‌دهد و اگر هوشمندانه انتخاب شود دکوراسیون خیره کننده‌ای ایجاد می‌کند.

معمولا در سالن‌های رسمی از موکت های تیره و ساده برای کفپوش استفاده می‌کنند تا تمرکز افراد حاضر در سالن از بین نرود.

استفاده از موکت های رنگی و طرح‌دار برای سالن انتظار و سالن‌های غیر رسمی متداول است و باعث ایجاد نشاط در افراد حاضر در سالن می‌شود.

4.    افزایش سلامت هوای سالن

بسیاری از کفپوش‌ها برای اجرا نیاز به زیرساخت‌هایی دارند که به نوعی آلاینده هوا محسوب می‌شوند.

هنگام نصب کفپوش‌های رزین اپوکسی و سایر کفپوش‌ها ترکیبات آلی فرار یا VOC ها در هوا پخش می‌شوند. استنشاق این ترکیبات نامرئی، هر چند مدت زیادی در هوا باقی نمی‌مانند، چندان مناسب نیست.

استفاده از موکت به عنوان کفپوش علاوه بر حذف این ترکیبات فرار با جذب گرد و غبار موجود در هوا، باعث افزایش کیفیت هوای داخل سالن خواهد شد. در واقع می‌توان گفت سالن‌هایی که با کفپوش موکت فرش شده‌اند نسبت به سایر سالن‌ها، هوای تمیز و دلپذیرتری دارند.

5.    پیشگیری از لیز خوردن افراد

یکی از مهم‌ترین مشکلات کفپوش‌هایی مانند سرامیک، پارکت و … لیز بودن و سر خوردن روی آن‌ها است. به محض این که این کفپوش‌ها کمی مرطوب شوند، رفت و آمد روی آن‌ها بسیار خطرناک می‌شود. موکت سالن همایش بهترین کفپوش برای پیشگیری از لیز خوردن در این سالن‌ها محسوب می‌شود. اگر کفش افرادی که به سالن وارد می‌شوند در اثر برف یا باران محیط بیرون، خیس شده باشد، کفپوش موکت مانع لیز خوردن آن‌ها می‌شود و در چنین شرایطی بهترین ایمنی را ارائه می‌دهد.

خرید موکت آمفی تئاتر به ایمنی افراد و لیز نخوردن آن‌ها کمک می‌کند و از آسیب‌های ناشی از افتادن افراد پیشگیری می‌کند.

پیشگیری از لیز خوردن افراد

عوامل موثر بر قیمت موکت سالن همایش و آمفی تئاتر

قیمت موکت سالن آمفی تئاتر به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان برای آن قیمت مشخصی عنوان کرد. کیفیت مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت محسوب می‌شود و هر چقدر الیاف موکت، کیفیت بیشتری داشته باشند قیمت موکت بیشتر است.

هنگام خرید موکت سالن همایش به دوام و کیفیت موکت توجه ویژه‌ای داشته باشید، زیرا این موکت به عنوان کفپوش یک محیط پر رفت و آمد استفاده می‌شود و باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد.

با توجه به این که معمولا رنگ موکت آمفی تئاتر متناسب با رنگ صندلی‌ها، پرده‌ها و دیوارها انتخاب می‌شود بهتر است بهترین موکت را انتخاب کنید تا زمان بیشتری بتوانید از آن استفاده کنید. تعویض موکت سالن همایش هزینه های جانبی زیادی خواهد داشت، زیرا باید رنگ صندلی‌ها و … را متناسب با موکت جدید در نظر گرفت.

طرح و رنگ موکت از دیگر عوامل موثر بر قیمت موکت محسوب می‌شوند، موکت های طرح‌دار ممکن است کمی گران‌تر از موکت های ساده باشند.

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید موکت سالن همایش ابتدا بودجه خود را بررسی کنید و تا حد ممکن به سراغ موکت های باکیفیت که عموما قیمت نسبتا بالایی دارند، بروید. این کار باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های آتی سالن خواهد شد و زمان تعویض موکت را افزایش خواهد داد.

راهنمای خرید موکت سالن همایش و آمفی تئاتر

بسیاری از افراد پس از آگاهی از مزایای انتخاب موکت به عنوان کفپوش سالن همایش، تصمیم به خرید این نوع موکت می‌گیرند. موکت های سالن همایش در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند و انواع مختلف آن‌ها کیفیت متفاوتی دارند.

برای خرید موکت آمفی تئاتر و انتخاب بهترین موکت باید به نکات مهمی مانند مساحت سالن، کاربری سالن و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر توجه کنید.

خرید موکت سالن آمفی تئاتر

چرا زت کارپت ؟

تیم متخصصان زت کارپت با سالها تجربه در زمینه ی طراحی و اجرای انواع موکت، اکنون آماده اند تا شما را در انتخاب و سفارش موکت مورد نظرتان همراهی نمایند. این مجموعه همچنین امکان ارائه مشاوره تخصصی به شما در جهت خرید موکت اداری ، هتلی، تجاری و … را دارد. جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره کافیست از طریق وبسایت با مشاوران این مجموعه در تماس باشید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.