مشاوره تحصیلی واتساپ با کارشناسان مشاوره تحصیلی

امروزه در جامعه مشاوره تحصیلی به اشکال مختلفی ارائه می شود. دانش آموزان و دانش جویان برای مطرح کردن مسائل درسی خود می‌توانند به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین ارتباط برقرار نمایید. اپلیکیشن های مختلفی برای برقراری ارتباط آنلاین وجود دارد که از جمله آن ها می توان به اپلیکیشن واتساپ اشاره نمود. به همین دلیل یکی از خدمات مشاوره‌ای و ابزارهای مورد استفاده ما، همین اپلیکیشن ها می باشد.

حجم مورد استفاده از اپلیکیشن واتس آپ whatsapp به دلیل عدم نیاز به فیلتر شکن بیشتر از سایر پیام رسان ها می باشد و همچنین افراد دسترسی راحت‌تری نسبت به آن خواهند داشت. امروزه؛ استفاده از این نرم افزار نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. چرا که با کمترین سرعت اینترنت نیز می توان به راحتی تماس برقرار نمود.

مشاوره تحصیلی با واتساپ همانند مشاوره تلفنی، خدمات را به صورت ۲۴ ساعته ارائه می دهد و مراجعین می توانند در هر ساعتی از شبانه روز و ایام تعطیل با ما در ارتباط باشند و به آن ها کمک کنیم تا مشکلات خود را تعدیل نمایند و با مسائل خود به راحتی مواجه شوند. نوع مشاوره می تواند تنها به صورت تماس صوتی و در صورت تمایل و یا نیاز، تماس به صورت ویدیویی می باشد.

مشاوره تحصیلی با واتساپ

خدمات مشاوره واتس آپ مجموعه دانش گذاران چیست ؟

مشاوره با واتس آپ برای افرادی که تمایل به دریافت مشاوره دارند در موارد زیر خدمات مشاوره ارائه می دهد که به توضیح و معرفی مختصری از آن ها می پردازیم .

مشاوره رایگان کنکور در واتساپ

بدون شک مشاور تحصیلی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش آموزان در کنکور سراسری دارد. به ویژه که در طی سال های اخیر گرایش داوطلبین برای شرکت در کنکور به شدت افزایش یافته است. همین مسئله رقابت برای تصاحب صندلی رشته های دانشگاه های تهران را سخت کرده است. همچنین، بسیاری از افراد به دنبال برنامه ریزی برای کنکور هستند. بررسی ها نشان می دهد بیش از نود درصد رتبه های زیر صد کنکور از مشاور کنکور بهره گرفته اند. هر چند اغلب آن ها بنا به دلایلی داشتن مشاور کنکور را کتمان می کنند.

مزیت های مشاوره تحصیلی آنلاین در واتساپ ، تلگرام و یا دیگر شبکه های اجتماعی  :

مزایا و کارآمدی مشاوره تحصیلی واتساپ در مقایسه با مشاوره سنتی یکی از موضوعات بحث‌برانگیز فعلی در محافل علمی روانشناسی است. به همین خاطر تعدادی از فواید و مزایای این روش مشاوره در ادامه آورده خواهد شد:

در دسترس بودن

مشاوره واتساپ برای تمام افرادی که تمایل به بهره‌گیری از آن را دارند، در دسترس است. مشاوره تحصیلی آنلاین بر موانعی غلبه کرده است که ممکن است بسیاری از افراد را از مراجعه به مشاور منصرف کند. برای مثال افرادی که در مناطق روستایی یا دورافتاده‌ای زندگی می‌کنند که در آنجا خدمات مشاوره ارائه نمی‌شود، می‌توانند به راحتی به واتساپ دسترسی داشته باشند. همچنین بیماران ناتوان و افرادی که نمی‌توانند از خانه خارج شوند، نیز امکان استفاده از مشاوره اینترنتی را دارند. به علاوه مشاوره واتساپ برای بیماران دچار اختلالات شنوایی و بینایی نیز مفید است. مشاوره واتساپ توانسته است کودکان و نوجوانان را به دریافت مشاوره ترغیب کند، چرا که این گروه‌های سنی هنگام استفاده از اینترنت راحت‌تر هستند.

مشاوره تحصیلی آنلاین

راحتی و آسانی

مشاوره واتساپ با روانشناس راحت است. هم مشاور و هم مراجعه کننده می‌توانند در زمان‌های مختلف با هم تماس برقرار کنند. به این ترتیب برخلاف مشاوره سنتی، پرمشغله بودن و نبود وقت مشکلی را برای این سبک از مشاوره ایجاد نمی‌کند. به علاوه مشاوره واتساپ این امکان را برای مشاور فراهم می‌آورد تا خدمات گسترده‌تری را به بیماران خود ارائه دهد، چرا که مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته است و ناحیه جغرافیایی وسیع‌تری را تحت پوشش قرار می‌دهد. مشاوره آنلاین تحصیلی با مشاور برای افرادی که نسبت به مشاوره گرفتن تردید دارند یا احساس راحتی در مدل مشاوره حضوری نمی‌کنند، مناسب‌تر است، چرا که در این روش لازم نیست که مشکلات را به صورت رودررو توضیح داد. عدم نیاز به مراجعه حضوری مشاوره را برای افراد دچار اختلال‌های اضطراب، فوبیای اجتماعی یا آگورافوبیا (هراس از مکان‌های باز و شلوغ) آسان‌تر کرده است.

هزینه کمتر

مشاوره آنلاین هم برای شما اقتصادی‌تر است، مشاوره واتساپ هزینه‌های بالاسری رفت و آمد و هزینه زمانی را کاهش می‌دهد، بنابراین هزینه مشاوره واتساپ کمتر از مشاوره حضوری است.

ناشناس ماندن

چون در چت آنلاین با مشاور نیازی به تماس چهره به چهره نیست، افراد با صراحت بیشتر و بدون نگرانی از تعصبات نژادی، جنسیتی، سنی یا تاثیر فرم بدن و ظاهر خود ارتباط برقرار می‌کنند. در نتیجه میزان صداقت در مشاوره بالاتر می‌رود و زمانی که پای خودافشایی به میان می‌آید، صحبت‌های بیمار اعتبار بالاتری پیدا می‌کند. مشاوره اینترنتی بیمار را از مزیت ناشناس ماندن برخوردار می‌سازد و به این ترتیب بسیاری از بیماران مشکلات خود را با اطمینان از نامرئی ماندن خود در کمال آرامش بیان می‌کنند.

از دیگر مزیت های مشاوره واتساپ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به سادگی و در هر زمان که بخواهید می توانید با مشاور تحصیلی ارتباط برقرار کنید و سوالات مشاوره ای خود را بپرسید و این گفتگو می تواند به صورت چت، ویس و یا ویدئو کال باشد و انتخاب این روش ارتباطی با شما است.
  • محدودیت مکانی وجود ندارد، بسیاری از دانش آموزان قبل از کرونا می گفتند که ما در منطقه زندگیمان مشاور تحصیلی نداریم و یا اگر داریم خیلی با ما فاصله دارند و نمی توانیم به آنجا برویم اما الان با وجود نعمت اینترنت به راحتی میتوانید به صورت آنلاین با مشاورتان تماس تصویری یا صوتی داشته باشید.
  • شما می توانید صرف نظر از موقعیت جغرافیایی که دارید با بهترین مشاور ها در سطح کشور ارتباط برقرار کنید.
  • در مشاوره حضوری شما می بایست برای ارتباط با مشاور با صرف هزینه به دفتر مشاور می رفتید و ممکن بود زمان زیادی از شما صرف رفت و آمد شود ولی با این روش به سرعت و راحتی و بدون نیاز به صرف هزینه با مشاورتان ارتباط برقرار می کنید.
  • زمانی که شما به شکل آنلاین با مشاور ارتباط دارید به راحتی می توانید در صورت بروز مشکل به مشاور اطلاع دهید و تغییراتی در برنامه درسی خود ایجاد کنید و در صورتی که به شیوه حضوری باید دوباره به دفتر مشاور مراجعه می کردید.

مشاوره آنلاین از طریق واتساپ

بارها به عنوان مشاور مشاهده شده که دانش آموزان به صورت ناگهانی از درس خواندن خسته می شوند و به دنبال راه های راحت تری همچون خرید مدرک درسی برای موفقیت در جامعه می روند (که البته خود این مورد دلیل های مختلف دارد که باید توسط مشاور بررسی شود) و مشاور اینجا خیلی می تواند کمک کند چون خیلی از این مشکلات ذهنی هست و در واقع در ذهن دانش آموز است و یک مشاور مجرب می تواند به راحتی این مشکل را تشخیص و با صحبت این مشکل را حل کند و به شما انگیزه لازم برای ادامه کار را بدهد و همان طور که می دانید انگیزه، لازمه شروع فعالیت های ما است و زمانی که انگیزه نداشته باشیم حتی اگر قدمی هم برداریم آن قدم محکم و استوار نخواهد بود ، پس باید یک نفر با راهکار های درست، کمی انگیزه برای شروع کار به ما بدهد و سپس ما با فعالیت و پیشرفت در آن در ادامه مسیر انگیزه مان بالا می رود.

1 نظر
  1. وحید می گوید

    سلام و روز بخیر
    مشاوره تحصیلی واتساپ رو حداکثر زمان پاسخگوییتون چند دقیقه هست؟

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.