بهترین نوع درب لابی کدام است؟

از گام‌های مهم ساخت ساختمان انتخاب و خرید درب لابی است که بر امنیت و ظاهر ساختمان تاثیر بسزایی دارد، برای خرید درب لابی لازم است تا فاکتورهای مهمی را از جمله سایز درب، رنگ، جنس و امنیت در نظر بگیرید که ما با نگارش این محتوا سعی کرده‌ایم تا در انتخاب درب لابی شما را راهنمایی کنیم.

معرفی انواع درب لابی از نظر جنس و متریال

همانطور که اشاره کردیم، انتخاب درب لابی از نظر امنیت و زیبایی ساختمان بسیار مهم است، درب‌ لابی در انواع طرح‌ها و متریال‌های مختلف تولید می‌شود که هرکدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

درب لابی چوبی

درب لابی چوبی از جمله پرفروش‌ترین درب‌های ساختمانی است که به اندازه کافی مستحکم است و می‌تواند از ورودی خانه محافظت کند، درب لابی چوبی عایق صدا و دمای خوبی بوده، علاوه بر آن با تنوع بسیار در رنگ و طرح توانسته است نظر مخاطبان را به خود جلب کند. درب لابی چوبی به صورت ضد سرقت با قفل‌های مستحکم در طرح‌های مختلف نیز مونتاژ شده‌اند.

درب لابی فلزی

درب لابی فولادی قابل اعتمادترین گزینه برای درب لابی است. استحکام و امنیت اولین مزیت درب لابی فلزی است. درب لابی فلزی طول عمر بیشتری دارد، قوی و قابل اعتماد است.

علاوه بر این، درب لابی فلزی بدون توجه به رطوبت هوا، مشکل تغییر شکل را نیز نخواهد داشت. در واقع درب لابی فلزی بالاترین تحمل را در برابر شرایط آب و هوایی در بین تمام مواد درب دارد.

درب لابی فلزی همچنین عملکرد خوبی در مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی دارد، این درب‌ها حدود 5 برابر درب های چوبی عایق هستند. درب لابی فلزی از نظر کیفی شبیه‌ترین نوع به درب چوبی است.

درب لابی شیشه‌ای

برخی از افراد به زیبایی ساختمان فکر می‌کنند. برای عبور نور از درب، نصب درب‌های لابی شیشه‌ای با شیشه‌های عایق ضد ضربه ممکن است در اولویت انتخابشان قرار گیرد.

معرفی انواع درب لابی از نظر تکنیک ساخت

افراد برای ورود به لابی ساختمان باید به آسانی و راحتی از درب لابی استفاده کنند، بعد از انتخاب متریال سازنده درب لابی، نوبت به انتخاب نوع ورودی آن می‌شود که به دو صورت مدرن و کلاسیک موجود است و در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد.

درب لابی کلاسیک

درب‌های لابی کلاسیک، معمولا چوبی و دارای طرح‌های نفیس هستند، به همین دلیل قیمت بالایی دارند. این نوع درب‌های لابی برای ساختمان‌هایی با طرح رومی یا کلاسیک کاربرد دارند و جلوه زیبایی را به این ساختمان‌ها میبخشند.

درب لابی مدرن

درب‌های لابی مدرن با استفاده از سبک مدرن و امروزی طراحی شده‌اند و با هرکدام از متریال‌های چوب، فلز و شیشه موجود هستند. این نوع درب‌های لابی با توجه به متریال و طرح قیمت‌های متفاوتی دارند اما درنهایت ارزان‌تر از درب لابی کلاسیک خواهند بود.

راهنمای انتخاب بهترین درب لابی

حال که با انواع درب‌های لابی آشنا شدید، وقت آن است که درب لابی مورد نیاز خود را انتخاب کنید، درب‌ چوبی در بین باقی درب‌هایی که معرفی کردیم مزیت‌های بیشتر و همچین هزینه بیشتری دارد. بهتر است درب لابی را با توجه به نمای ساختمان و بودجه خود انتخاب کنید.

چگونه از ورود دزد به منزل جلوگیری کنیم

برای کمک به امنیت خانه، موانع را در نقاط ورودی خانه خود تقویت کنید. درب‌ها باید محکم باشند. درب‌های لابی باید چوبی، فلزی یا ضدسرقت باشند. می‌توانید در کنار تقویت درب‌های ساختمان از دستگاه‌های امنیتی دیگر مانند دوربین‌ها، قفل‌ها و نرده‌های محافظ استفاده کنید.

از محکم بودن چارچوب درب ساختمان اطمینان حاصل کنید، زیرا اگر در در داخل چارچوب به درستی قرار نگرفته باشد می‌تواند به راحتی اجازه ورود را به دزدان بدهد.

چوب صنعت دُريس ارائه دهنده درب های چوبی ولابی

شرکت چوب صنعت دریس بزرگترین تولید کننده تخصصی درب لابی و درب چوبی در کشور می‌باشد. تولید درب‌های لابی لوکس از تخصص‌های اصلی شرکت چوب صنعت دریس می باشد که لوکس ترین مدل های درب لابی تمام چوب را در داخل کشور تولید می‌کند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.