گردنبند صلیب به چه معناست و حکم استفاده از آن چیست؟

از گذشته تاکنون بسیاری از افراد به ویژه زنان و مردان از جواهرت استفاده می‌کنند‌. در بین انواع زیورآلات، گردنبند صلیب در بین خانم ها و آقایان جوان طرفداران زیادی دارد. گردنبند در مدل مختلفی ساخته می‌شود تا سلیقه‌ گوناگون افراد را پوشش دهد. گردنبند صلیب از گردن‌آویزهای بسیار محبوب محسوب می‌شود که از فروش بالایی برخوردار است و می‌تواند استایل جذاب و خاصی را تقدیم شما کند و زیبایی شما را چندین برابر نماید.

گردنبند صلیب به چه معناست؟

بیشتر مردم دنیا از زمان‌های بسیار دور با احترام خاصی گردنبند صلیب را به گردن خود آویزان می‌کرده‌اند و آن را نمادی از فداکاری حضرت مسیح می‌دانستند. همان طور که در قسمت‌ قبل گفته شد این نمونه زیورآلات در مدلهای مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال گردنبند صلیب مدل طلایی یکی از طرح‌های این نوع گردنبند است که دختران و پسران نوجوان زیادی امروزه از آن استفاده می‌کنند‌. طراحی منحصر‌به‌فرد و شیکی که این مدل گردنبند صلیب دارد، موجب شده افرادی زیادی جذب آن شوند.

بر خلاف نظر اکثر مردم که تصور می‌کنند این نوع گردنبند فقط اشاره به صلیب کشیدن حضرت عیسی مسیح دارد، نمادی از ادامه حیات و زندگی است. در واقع صلیب روی این مدل گردنبند نشانه باستانی بودن بابل قدیم بوده است‌. امروزه افراد زیادی بر این عقیده هستند که استفاده از این مدل گردنبند باعث می‌شود اتفاقات ناخوشایند و بد از آن‌ها دور شود و شانس، ثروت و خوشبختی به سوی آن‌ها بیاید.

علاوه بر زیبایی و جذابیتی که این نوع زیورآلات دارد، معنای عشق و وفاداری برای زوجین جوان دارد و توانسته آن‌ها را امیدوار کند که تا پایان عمر با هم زندگی مشترک خود را ادامه می‌دهند.

آیا فقط مسیحیان از گردنبند صلیب استفاده میکنند؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که صلیب روی این گردنبند، چون نماد مسیحی است، پس تنها مسیحیان باید از آن استفاده کنند؛ ولی این طرز تفکر کاملا اشتباه است و تمام افراد با هر مذهب و دینی می‌توانند آن را به گردن خود بیندازند. افراد بسیاری با اعتقاد به این که این مدل گردنبند به دور شدن بدی‌ها و شرارت‌ها از انسان کمک می‌کند آن را به گردن خود آویزان می‌کنند.

آیا استفاده از گردنبند صلیب حرام است؟

مراجع تقلید برای استفاده از این گردنبند حکم مختلفی داده‌اند‌؛ ولی در دین اسلام استفاده از این زیورآلات را توصیه نمی‌کند و برای زنان و مردان آن را حرام کرده است و فرقی نمی‌کند که گردنبند صلیب از جنس طلا باشد یا بدل. از نظر اسلام شرعا آویختن این نوع گردنبند بر گردن حرام است. روایتی که در این باره وجود دارد، این است که روزی حاتم طائی گردنبند صلیب طلا را به گردن خود انداخته بود و هنگامی که نزد پیامبر رفت، پیغمبر فرمود این بت را از گردن خود بیرون بیاور!

به طور کلی استفاده از این گردنبند برای مرد و زن حرام است؛ چون نمادی از خرافات بوده و چون به کفر و کفار تشبیه شده هست. استفاده از این گردنبند به معنی ترویج دین‌هایی است که توسط گروه خاصی ترویج می‌شوند. حتی از گردنبندی که تمثیل حضرت عیسی و مریم است هم نباید استفاده نمود و از نظر اسلام استفاده از چنین زیورآلاتی اشکال دارد. در نتیجه استفاده از گردنبند طرح صلیب در دین اسلام حرام است و فرقی نمی‌کند طلا باشد یا بدل!

قیمت و خرید گردنبند‌ صلیب از بدلیجات کالای تک

بسته به نوع موادی که در ساخت گردنبند صلیب استفاده شده، قیمت آن متفاوت است. به عنوان نمونه مدل طلای آن قیمت بیشتری نسبت به مدل استیل و نقره دارد. علاوه بر این، قیمت نهایی این نوع زیورآلات با توجه به تعداد سنگ‌ قیمتی، نوع مهره و نوع زنجیرآن متغیر است‌. در هنگام خرید گردنبند طرح صلیب طلا به عیار طلای آن توجه کنید. هر چه عیار آن بالاتر باشد، قیمت بیشتری دارد. برای این که خرید با اطمینانی داشته باشید و با ضمانت محصول را خریداری کنید باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه نمایید.

همان طور که در قسمت‌های قبل گفته شد، گردنبند صلیب به دلیل طرح‌های منحصر به فرد و زیبایی که دارد، توسط هر فردی در هر سنی استفاده می‌شود تا بتواند به جذابیت استایل خود کمک کند. در سایت بدلیجات کالای تک انواع مدل گردنبند صلیب را می‌توانید سفارش دهید تا در سریع‌ترین زمان برای شما ارسال شود.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.