بهترین دستگاه های ضبط کننده ویدویی DVR دوربین مداربسته از چه برندی میباشد؟

وظیفه دستگاه ضبط کننده ویدیویی DVR در یک سیستم دوربین مداربسته چیست؟

در این نوشتار با استفاده از تجارب کارشناسان خبره فروشگاه توان نمایندگی رسمی داهوا در تهران tavancctv.com بهترین دستگاه های ضبط تصویر ویدئو DVR را به شما عزیزان و همراهان گرامی معرفی میکنیم. بخش های بعدی مطالب این صفحه را با دقت مطالع بفرمایید.

مشخصا یکی از اصلی ترین ارکان یک سیستم دوربین مداربسته دستگاه ضبط تصویر آن است که در این نوشته با انواع دستگاه ضبط تصویر و کلمات کلیدی آن و همچنین برند معروف دستگاه ضبط تصویر در دوربین مداربسته آشنا می شویم. اولین اصطلاح در دستگاه ضبط تصویر دستگاه dvr است که اکثر سیستم های دوربین مداربسته بسیار رایج است. اصلی ترین وظیفه ای که برای دستگاه دی وی آر وجود ضبط ویدیو می باشد. البته قبل از این که دستگاه dvr اقدام به ضبط نماید تصویر یا تصاویر هر دوربینی را که به آن متصل شده است را به صورت جداگانه نمایش دهد.

کانال های تصویری در یک دستگاه دی وی آر (dvr) چیست

این تصاویر جدا در دستگاه دی وی آر اصطلاحا کانال می باشد و یکی از اصلی ترین مشخصه ها در دسته بندی دستگاه dvr همین تعداد کانال ها می باشد. در هنگام خرید دستگاه دی وی آر با تعداد کانال های ۴ و ۸ و ۱۶ و ۳۲ و ۶۴ کانال مواجه هستیم. یکی دیگر از وظایف دستگاه dvr که باید به آن اشاره کنیم و بسیار مهم است انتقال تصویر است.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دستگاه دی وی ار DVR

در انتقال تصویر همین تصاویری که بر روی دستگاه دی وی آر می بینید را می توانید از طریق بستر اینترنت در جاهای دیگر از طریق کامپیوتر و تلفن همراه و از طریق نرم افزار مخصوص هر دستگاه dvr مشاهده نمایید. در خرید دستگاه دی وی آر dvr باید علاوه بر تعداد کانال های آن که مهم است باید به فرمت تصویری که این دستگاه دی وی ار DVR قابلیت ضبط در آن را دارد نیز توجه کنید. به طور خلاصه باید بگوییم دستگاه dvr در دو فرمت 1080n و 1080P می تواند ذخیره سازی داشته باشد. این ویژگی که گفته شده در قیمت دستگاه دی وی آر بسیار تاثیرگذار می تواند باشد.

از دیگر دسته بندی های رایج در دستگاه dvr تعداد هارد و فضای ذخیره سازی است که هر دستگاه دی وی آر به صورت مستقل می تواند باشد. به عنوان مثال شما می توانید دستگاه دی وی آر تک هارد یا دو هارد داشته باشید که برای دستگاه دی وی آر ۱۶ کانال به بالا حداقل دو هارد طبیعی می باشد.

 دستگاه های ضبط تصویر ویدیویی تحت شبکه یا دستگاه ان وی آر nvr چه ویژگی های منحصر بفردی دارد؟

دستگاه های ان وی آر تحت شبکه NVR

در ادامه دستگاه های ضبط تصویر و ذخیره سازی یکی دیگر از رایج ترین دستگاه های ضبط تصویر دستگاه nvr است که توضیح خواهیم داد. دستگاه nvr در دوربین های تحت شبکه کاربرد دارد. دوربین ها به دو دسته کلی آنالوگ و دیجیتال تقسیم تکنولوژی می شوند که دوربین ها در تکنولوژی دیجیتال تحت شبکه با کابل شبکه به دستگاه ان وی آر یا سوییچ های شبکه ارتباط برقرار می کنند. دوربین ها در دستگاه dvr به ازای هر دوربین یک کابل به پشت دستگاه dvr وصل می شود اما از آنجایی که در دستگاه ان وی آر nvr بین دوربین و ان وی آر سوییچ واسط است یک کابل به پشت دستگاه ان وی آر متصل می شود. دستگاه ان وی آر nvr هم به صورت دی وی آر در انواع کانال ها می باشد و می تواند به صورت ۴ و ۸ و ۱۶ و ۳۲ و ۶۴ کانال باشد.

از مسائل اساسی که در مورد دستگاه nvr وجود دارد و قصد بیان آن را داریم پهنای باند ورودی که به آن Bandwidth نیز می گویند که در قیمت دستگاه ان وی آر بسیار موثر است. این پهنای باند ورودی در تعداد دوربین ها و رزولوشن انتخابی برای یک دستگاه ان وی آر بسیار می تواند موثر باشد.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه ان وی آر NVR

برای خرید دستگاه ان وی آر nvr علاوه بر پهنای باند ورودی باید به ظرفیت هارد قابل پشتیبانی نیز توجه لازم را داشته باشید. زیرا از آنجایی که در دستگاه nvr با توجه به به کارگیری در سیستم های دوربین مداربسته تخصصی تر مساله ذخیره سازی از مسائل مهم می باشد تعداد هارد، ظرفیت قابل پشتیبانی و همچنین فرمت فشرده سازی مهم است.

دستگاه ان وی آر داهوا (dahua nvr) دارای چه مزایا و ویژگی هایی میباشد؟

دستگاه nvr داهوا به عنوان یک دستگاه پر فروش و معروف در دستگاه های ای وی آر دارای انواع فرمت ذخیره سازی می باشد و شما می توانید تصویر یا تصاویر دوربین مداربسته مورد نظر را به عالی ترین شکل ممکن در دستگاه nvr داهوا ذخیره سازی نمایید.

انعطاف پذیری و سازگاری دستگاه تحت شبکه ان وی آر داهوا (NVR) با اکثریت دوربین های مداربسته آیپی داهوا

دستگاه nvr داهوا به قدری از نظر فنی انعطاف پذیر است که کمتر دوربین تحت شبکه می باشد قابلیت نمایش در این دستگاه ان وی آر نداشته باشد.

به همین سبب است که دستگاه nvr داهوا مناسب برای تمام پروتکل های دوربین تحت شبکه سازگاری دارد. قیمت دستگاه ان وی آر با توجه به عوامل مختلفی در مدل های مختلف تعیین می شود اما اگر بخواهیم در هنگام خرید دستگاه ان وی آر چه عواملی تاثیر گذار است می توان به :

  1. تعداد کانال
  2. پهنای باند ورودی
  3. سری ساخت

تعداد هارد قابل پشتیبانی اشاره کرد.

معرفی دستگاه های چند کاره ترکیبی ضبط کننده ویدیویی ایکس وی آر (XVR)

دستگاه های ایکس وی آر داهوا XVR

بر گردیم به دستگاه های دی وی آر XVR و توضیح یکی از زیر مجموعه های مهم در دستگاه دی وی آر. تا حالا در مورد انواع دوربین آنالوگ از نظر تکنولوژی ساخت چیزی شنیدین؟ برای جواب این سوال باید بگیم سه نوع تکنولوژی اصلی علاوه بر تکنولوژی آنالوگ قدیمی وجود دارد. این سه تکنولوژی به صورت :

  • AHD
  • HDTVI
  • HDCVI

هستش که هر کدام برای نمایش باید دی وی آر خودش را داشته باشیم. اما امروزه کار کمی آسان شده و دستگاه هایی برای هر سه تکنولوژی به کار رفته می تواند در قالب یک دستگاه باشد که به آن دستگاه ایکس وی آر XVR می گویند. در دستگاه ایکس وی آر XVR هم تعداد کانال های دستگاه به صورت ۴ و ۸ و ۱۶ و ۳۲ کانال است اما قابلیت های دستگاه دی وی آر وجود دارد.

امکانات و قابلیت های دستگاه ایکس وی آر داهوا (Dahua XVR)

بعضی از دستگاه های ایکس وی آر xvr فقط در آن واحد یک تکنولوژی را نمایش می دهند ولی در دستگاه XVR داهوا این قابلیت وجود دارد که در آن واحد و به صورت اتوماتیک وار هر سه تکنولوژی قابل نماش باشد. به عنوان مثال اگر شما سه دوربین با تکنولوژی های مذکور داشته باشید و به دستگاه ایکس وی آر xvr داهوا بزنید لازم به تنظیمات خاصی نیست و به صورت اتوماتیک وار هر دوربین به هر کانال دستگاه ایکس وی آر داهوا نمایش داده می شود. این قابلیت در دستگاه xvr داهوا سبب شده که تا این دستگاه ایکس وی آر علاوه بر دوربین های داهوا در سایر برند ها و تکنولوژی های دوربین مداربسته خواهان داشته باشد و فابلیت استفاده داشته باشد.

منبع خبر: https://tavancctv.com/

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.