تماشای تلویزیون قبل از خواب

به لطف افزایش رسانه ها ، تماشای تلویزیون در رختخواب محبوب تر از همیشه شده است. . با این حال، همچنین به این معنی است که ما تلویزیون قانع‌کننده‌ای را در دست داریم و گاهی اوقات خاموش کردن تلویزیون در پایان روز سخت‌تر می‌شود. این چقدر مشکل دارد؟ جیمز ویلسون، کارشناس خواب مستقر در – که با نام Sleep Geek شناخته می شود – به تأثیر تلویزیون قبل از خواب می پردازد و نکات مفیدی را در مورد چگونگی داشتن خواب بهتر در شب ارائه می دهد.

اگر به برخی از متخصصان خواب اعتقاد دارید)، هر نوع تعامل با دستگاه – تلفن، لپ تاپ، تبلت، چرتکه شما (نه، نه واقعاً) – هر گونه تحریک، هر گونه رنگ آبی نور و شما محکوم به خواب بد شبانه هستید.

با این حال، خیلی از ما قبل از خواب به تماشای تلویزیون به عنوان بخش مهمی از روال قبل از خوابمان می پردازیم، چه در خود اتاق خواب و چه اغلب در طبقه پایین. در واقع، تحقیقات انجام شده در ایالات متحده نشان می دهد که تقریباً سه چهارم مردم از تلویزیون به عنوان بخشی از برنامه روتین قبل از خواب خود استفاده می کنند و خیلی زودتر از حمام یا دوش گرفتن (در 32%).

اما در تلویزیون آخر شب خیلی ناراحت نباشید. در واقع می تواند با ایجاد حواس پرتی موثر از نگرانی های روزانه در ساعات قبل از خواب، به آرامش ما کمک کند .

هر چند برنامه اشتباهی را انتخاب کنید و ممکن است مشکل داشته باشید. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که تماشای تلویزیون در واقع منجر به اختلال در خواب می شود.

فروشگاه تشک تخت بالیشما مشاهده بیش تر

C:\Users\vcc\Downloads\20230702112539_[fpdl.in]_indoor-shot-young-attractive-man-waking-morning-wants-sleep-handsome-guy-stretching-yawning-holding-his-pillos_176532-9949_full.jpg

ظهور فیلیمو و نسل پربیننده

همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از شرکت‌ها وجود دارند که ترجیح می‌دهند تمام شب را به جای خوابیدن، در برنامه‌های بعد از برنامه سپری کنید.

نتفلیکس دشمن خواب است. رید هستینگز، رئیس و مدیرعامل سابق آن، خواب را «رقیب شماره یک» آن توصیف کرده است.

همه ما از خطرات دکمه «قسمت بعدی» آگاه هستیم. به جای انتخاب برای تماشای اپیزود بعدی، فقط به قسمت بعدی می‌رود و نیازی به اقدامی نیست. در واقع، اگر دیگر نمی‌خواهیم تماشا کنیم، باید فعالانه انصراف دهیم.

اما ما باید کمی مسئولیت این موضوع را بپذیریم. اگر تصمیم بگیریم به تماشای تلویزیون ادامه دهیم و به رختخواب نرویم، نمی‌توانیم نتفلیکس یا فیلیمو را سرزنش کنیم. باید بپذیریم که این یک انتخاب عمدی از سوی ما است. همه ما می دانیم که بهتر است به جای بیدار ماندن و تماشای زیاد، به رختخواب برویم، به خصوص اگر با بیدار ماندن، میزان خواب عادی خود را از دست بدهی.

تماشای تلویزیون در رختخواب

C:\Users\vcc\Downloads\20230702112746_[fpdl.in]_man-watching-movie-couch_23-2147718257_full.jpg

وقتی صحبت از تماشای تلویزیون قبل از خواب به میان می‌آید، اغلب اشتباه می‌کنیم. کجا تلویزیون تماشا می کنیم و چه چیزی را در تلویزیون تماشا می کنیم.

هچنین بخوانید مقاله کالای خواب بی کیفیت نخرید

دیکتاتور نباش

من اغلب با زوج‌هایی کار می‌کنم که یک شریک در یک رابطه دارید که می‌گوید باید قبل از خواب در رختخواب تلویزیون تماشا کنند. اما این امر، روال روتین کاهش را مختل می کند، کسی که می تواند دقیقاً در آستانه رها شدن باشد. شریک بدبخت در نهایت به دلیل عادات تماشای شبانه کسی که دوستش دارد، خوابش مختل می شود.

مشکل تماشای تلویزیون در رختخواب این است که به این معنی است که اوقات فراغت به زمان خواب وارد می شود و بدن و مغز در مورد اینکه چه زمانی باید برای خواب آماده شوند سردرگم می شوند. بسیاری از بی خوابی های مزمنی که من با آنها کار کرده ام عادت تماشای تلویزیون در رختخواب را برای مقابله با ناتوانی آنها در به خواب رفتن ایجاد کرده اند. با این حال اغلب باعث می شود زمان خواب آنها دیرتر و دیرتر شود. این نه تنها خواب آنها را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه اگر آنها یک تخت مشترک داشته باشند، خواب شریک زندگی آنها نیز آسیب می بیند.

پس چگونه این را حل کنیم؟

اولین چیز این است که توافق کنید که اتاق خواب مکانی برای خواب است (و شاید کمی چیز دیگر).

سعی کنید تلویزیون تماشا نکنید، کار نکنید، معاشرت آنلاین نکنید یا قبل از خواب غذا نخورید. اگر این کارها را انجام دهیم در اتاق دیگری از خانه انجام می دهیم. این به این معنی است که اگر یک نفر بخواهد به رختخواب برود، تخت آزاد است تا در آرامش بخوابد.

منبع ویکی پدیا

آنچه را که نباید قبل از خواب تماشا کرد

مسئله دیگر تلویزیون این است که ما در حال تماشای آن هستیم. من از تجربه شخصی خود می‌دانم (مقصر هستم که همیشه از توصیه‌های خودم پیروی نمی‌کنم) که اگر در حال تماشای چیزی تعلیق‌آمیز، ، و احتمالاً شامل زامبی‌ها یا قتل یا چیزی که قلبم را به تپش می‌اندازد، هستم، احتمال اینکه بخوابم کمتر است. خوب.

رفتن به خواب به ندرت مشکل ساز است، اما کیفیت خواب من تحت تاثیر قرار می گیرد. تعداد دفعاتی که به یاد می‌آورم پس از خواب‌های بد از خواب بیدار می‌شوم، بسیار افزایش می‌یابد. همه اینها به این معنی است که روز بعد کمی احساس کمبود خواب دارم.

جالب اینجاست که محققان به این موضوع نگاه کرده‌اند و دریافته‌اند که درام هیجان‌انگیز در واقع قبل از خواب بد نیست.

این مطالعه به بررسی تأثیرات زیاد تماشای یک سریال تلویزیونی پر تعلیق قبل از خواب بر کیفیت خواب شما پرداخت.

سرویس‌های استریم مانند نتفلیکس فرصت تماشای چند ساعته سریال را فراهم می‌کند. یک مسئله این است که چون این سرویس‌ها می‌خواهند بینندگان را تماشا کنند، اپیزودها معمولاً در صحنه‌های مهم پایان‌های باز دارند.

این مطالعه انتظار داشت نشان دهد که تماشای تلویزیون قبل از خواب برای شما چندان عالی نیست. با این حال، در حالی که نشان داد که صخره ها می توانند مغز شما را بیش از حد تحریک کنند و کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار دهند، همچنین نشان داد که تماشای یک سریال تلویزیونی پر تعلیق (که به صخره ختم نمی شود) قبل از خواب به سختی بر کیفیت خواب تأثیر می گذارد. در واقع، شرکت‌کنندگان پس از تماشای سریال تلویزیونی پرتعلیق سریع‌تر به خواب رفتند، در مقایسه با تماشای چیزی آرام‌تر، مانند یک مستند.

منبع

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.