لوازم استوک خودروهای خارجی

مرکز تعمیرگاهی فیکس آپ کار علاوه بر تعمیر خودرو خارجی خدمات تهیه و تامین لوازم استوک خودروهای خارجی را هم برعهده دارد. لوازم استوک ماشین خارجی توسط این مجموعه جهت فروش و همچنین استفاده در تعمیرات ارائه می شود. این مرکز با سابقه فعالیت بیش از ده سال در زمینه تعمیر خودرو خارجی در زمینه ارائه لوازم استوک خودرو خارجی نیز خدمات ارائه می دهد.

یکی از مشکلاتی که مالکین خودروهای خارجی دارند، نبود نمایندگی های رسمی جهت دریافت خدمات مختلف می باشد. این مسئله به قدری مشکل ساز است که بعضاً مردم را به خرید خودروهای داخلی وا می دارد و از خرید خودرو خارجی ممانعت می کنند. همچنین هزینه هایی که برای دریافت خدمات مختلف مثل لوازم استوک خودروهای خارجی و تعمیرات آن ها دیده می شود بسیار بالاست.

لوازم استوک ماشین خارجی

لوازم استوک خودروهای خارجی - فیکس آپ کار

ماشین های خارجی که در فواصل مختلف به کشور وارد شده اند به مرور زمان از عمر مفید آن ها کاسته شده است. این گذر زمان برای هر خودرویی زنگ خطری است که نشان می دهد نیازمند تعمیرات و تعویض قطعات می باشد. در خودروهای داخلی شرایط بسیار قابل قبول تر از خودروهای خارجی است.

هر خودرویی که خارج از کشور ایران تولید شود و یا با واردات در کشور حضور پیدا کند یک خودرو خارجی محسوب می شود. متاسفانه در کشور ما خودروهایی که وارد می شوند خدمات پس از فروش ندارند که بدلیل عدم همکاری خودروسازان کشورها می باشد. این نمایندگی ها تاثیر بسزایی در فروش خودروهایشان در کشورهای مختلف دارند.

لوازم استوک ماشین خارجی بدلیل وجود یک چنین شرایطی حضور پررنگ تری نسبت به قبل پیدا کرده است. مراکزی که لوازم استوک خودروهای خارجی را ارائه می دهند نسبت به مراکز دیگر تقاضاهای بیشتری دریافت می کنند. البته که واردات لوازم استوک ماشین خارجی هم داری ویژگی ها و شرایطی است که باید رعایت شود.

لوازم استوک چیست؟

در کشورهای اروپایی استوک که با واژه stock شناخته می شود به معنی ذخیره بودن در انبار می باشد. اما در کشور با استوک به معنای لوازم کارکرده می باشد. هرچند بعضاً وسیله های کم استفاده شده یا استفاده نشده آنباکس را هم استوک می نامند. در اینجا هم مفهوم لوازم استوک خودروهای خارجی در زبان ما این چنین می باشد.

لوازم استوک در هر زمینه ای در هر کشوری قابل مشاهده و استفاده است و صرفاً در زمینه خودرو نمی باشد. از دلایلی که استفاده از لوازم استوک می تواند مفید باشد قیمت ارزان آن نسبت به قطعه اصلی و نو می باشد. در صورتی که یک وسیله یا ابزار یا لوازم استوک دارای شرایطی نظیر سلامت و اصل بودن نباشد دیگر یک قطعه اوراقی حساب می شود.

لوازم استوک یا کارکرده یا به عبارت دیگر دست دوم دقیقاً لوازم اصلی هستند که از یک دستگاه دیگر جدا شده اند تا کاربرد خود را از دست ندهند. در اکثر مواقع در شرایط مختلف و زمینه های گوناگون به این لوازم استوک نیاز می شود و صرفاً ممکن است آن لوازم استوک حتی دیگر تولید نشود.

لوازم استوک خودروهای خارجی چیست؟

همانطور که پیشتر در مقاله لوازم استوک خودروهای خارجی شرح داده شد، نبود قطعات اصلی و سالم خودروهای خارجی دغدغه بزرگی است. بعضاً وجود این قطعات و لوازم هم با هزینه های گزافی ارائه می شود. در این جا است که لوازم استوک خودروهای خارجی مطرح می شود.

در خارج از کشور در مناطق پیشرفته اکثراً خودروها بدلایل جزئی یا تصادفات کوچک دیگر تعمیر نمی شوند و از دور خارج می شوند. این خودروها به انبارهایی منتقل می شود و بعضاً افرادی که علاقه دارند یا جزء تخصصشان می باشد این خودروها را بازسازی می کنند. در این بین برخی از این خودروها به جای بازسازی کاملاً جداسازی می شوند.

جداسازی این خودروها در قسمت قطعات بوده و هر قطعه سالم و کاربردی از آن خارج شده و در دسترس عموم قرار می گیرد. این قطعات که از خودروها جدا می شوند را لوازم استوک می نامند و در اکثر مواقع به کشورهایی دیگر صادر و پخش می شوند.

لوازم استوک خودروهای خارجی شامل چه قطعاتی هستند؟

موتور استوک ماشین خارجی - گیربکس استوک خودرو خارجی - فیکس آپ کار

از آن جایی که اکثر قطعات یک خودروی از دور خارج شده در صورت سالم بودن قابل استفاده می باشد، تمام این لوازم را شامل می شود. از بزرگترین قطعه که موتور و گیربکس باشد تا کوچکترین قطعات مثل پیچ های خاص و امکانات دیگرشان را بعنوان لوازم استوک خودروهای خارجی ارائه می دهند.

در مواقعی اگر بدنه یک خودرو هم کاملاً سالم و کمیاب باشد بعنوان یک قطعه استوک بسیار بزرگ تحت شرایطی خاص ارائه می شود. اما در فیکس آپ کار قطعات کاربردی خودروهای محبوب همگی در صورت امکان بعنوان لوازم استوک خودروهای خارجی ارائه می شوند.

لوازم استوک ماشین خارجی لوازمی هستند که می توان بدون مشکل آن را با قطعه خراب در خودرو جایگزین کرد. این لوازم استوک ماشین خارجی را می توان در صورتی که دقیقاً قطعه موردنظر باشد بعنوان لوازم اصلی استفاده کرد. برخی از این لوازم استوک می تواند در خدمات نصب آپشن خودرو نیز ارائه شود.

ویژگی های لوازم استوک خودرو

این درست است که لوازم استوک قطعات کاملاً نو و بدون استفاده نیستند اما دلیلی هم ندارد تا این لوازم دارای ایراد و مشکلات مختلفی باشد. از مهم ترین ویژگی لوازم استوک خودرو سلامت آن می باشد. بسیار مهم است که قطعاتی که تحت عنوان لوازم استوک ماشین خارجی ارائه می شود سلامت کامل داشته باشد.

از موارد دیگر پس از سلامت قطعات باید به اصل بودن آن دقت داشت. لوازم استوک خودرو باید علاوه بر این که سالم باشند کاملاً اصل یا اورجینال باشند. برای خودروهای خارجی مهم است که قطعات اصلی و دقیق جایگزین قطعه خراب شوند وگرنه می توان آن قطعه را با قطعه های مشابه داخل کشور جایگزین نمود که باعث اختلال و خرابی های بیشتر می شود.

از دیگر ویژگی لوازم استوک خودروهای خارجی هزینه ارائه این خدمات می باشد. اگر قرار باشد هزینه یک قطعه استوک با هزینه نو آن تفاوت چندانی نداشته باشد دیگر تهیه لوازم استوک ماشین خارجی چندان مناسب نخواهد بود. یک ویژگی دیگر هم که در هر تعمیرگاهی ارائه نمی شود، خدمات پس از فروش و ضمانت لوازم استوک خودرو است.

موتور استوک خودرو خارجی

لوازم استوک ماشین خارجی - فیکس آپ کار

یکی از خدماتی که تعمیرگاه فیکس آپ کار در زمینه لوازم استوک خودروهای خارجی ارائه می دهد، موتور استوک خودرو خارجی است. در شرایطی ممکن است یک خودرو خارجی نیازمند موتور کامل خود باشد. این شرایط می تواند در وقایعی مثل آتش سوزی، سرقت یا خرابی های بیش از حد باشد.

این مجموعه بطور کامل موتور استوک خودرو خارجی در هر برند و مدلی را انجام می دهد. موتورهای استوک قابل ارائه دقیقاً موتور اصلی همان مدل از خودرو هستند و دارای سلامت ظاهری و فنی کامل می باشند. موتور استوک خودرو تنها به جهت دریافت سفارش قابل ارائه بوده و بطور همیشگی در انبار موجود نمی باشد.

منظور از موتور استوک خودرو قطعات متصل به آن نمی باشد و تنها یک پکیج از یک موتور خودرو می باشد. این لوازم جانبی که به موتور متصل می شود دیگر جزء موتور آن خودرو نیست. تمام موتور های استوکی که توسط این مجموعه تهیه و تامین می شود بر روی خودرو موردنظر نصب و مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد.

گیربکس استوک ماشین خارجی

یکی دیگر از بزرگترین قطعات استوک خودروهای خارجی پس از موتور، گیربکس آن می باشد. گیربکس نیز می تواند در شرایط مشابه موتور از بین برود و نیاز باشد تا بطور کامل جایگزین شود. البته در شرایطی تعمیر گیربکس انجام می شود اما اگر امکان آن مقدور نباشد باید بطور کامل این قطعه بزرگ و حیاتی تعویض گردد.

فیکس آپ کار در خدمات لوازم استوک خودروهای خارجی از این قطعه چشم پوشی نکرده و آن را ارائه می دهد. گیربکس می تواند با متعلقات اضافه نیز تهیه شود که در نصب یا تعویض دچار مشکل نشود. مسئله بسیار مهم این است که حتماً از گیربکس مخصوص همان خودرو در نصب یا تعویض استفاده شود.

گیربکس استوک ماشین خارجی باید ضمن این که همان مدل باشد دارای سلامت ظاهری و فنی باشد. این قطعه اگر دارای ایراد باشد به موتور و قسمت های دیگر صدمه وارد می کند. در حین تهیه گیربکس استوک ماشین خارجی باید به اصل بودن آن نیز توجه لازم داشت.

فیکس آپ کار چگونه لوازم استوک خودرو خارجی را فراهم می کند؟

سوالی که شاید برای برخی افراد حین سفارش لوازم استوک خودروهای خارجی مطرح شود همین است. این مرکز تعمیرگاهی مدت ها است که با استفاده از روابط خود لوازم استوک ماشین خارجی را از کمپانی های معتبر دریافت می کند. این کمپانی ها اقدام به جداسازی قطعات مختلف خودرو ها کرده و آن ها را صادر می کنند.

قطعات استوک ماشین خارجی - فیکس آپ کار

مهم ترین موضوعی که در واردات لوازم استوک ماشین خارجی توسط این مجموعه وجود دارد این است که هیچ واسطه ای درمیان نیست. فیکس آپ کار بصورت مستقیم این لوازم استوک را وارد کرده و به دست مشتریان می رساند. این قطعات پیش از آن که به مشتری ارائه شود توسط کارشناسان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. در ادامه برخی ویژگی های این مجموعه در ارائه لوازم استوک خودروهای خارجی را مشاهده خواهید کرد:

  • واردات مستقیم لوازم استوک بدون واسطه
  • دارای هزینه و زمان مناسب
  • تست و ارزیابی پیش از ارائه لوازم استوک
  • امکان نصب و تعویض قطعه در این مرکز
  • تمامی قطعات بصورت اصل یا اورجینال
  • لوازم استوک دارای سلامت ظاهری و فنی هستند
  • تمامی قطعات دارای خدمات پس از فروش و ضمانت می باشند

نحوه سفاش و خرید لوازم استوک ماشین خارجی

مالکین خودروهای خارجی که نیازمند قطعات خودرویشان هستند و قصد تهیه لوازم استوک آن را دارند کافیست با فیکس آپ کار تماس بگیرند. این تماس شامل اطلاع رسانی جهت نوع خودرو و نوع لوازم درخواستی می باشد. پس از آن کارشناس موجودی را بررسی کرده و در صورت نیاز به واردات شرایط را اعلام می کند.

همچنین دارندگان خودروهای خارجی می توانند بصورت حضوری به این تعمیرگاه مراجعه کنند و از مشاوره رایگان پیش از سفارش بهره مند شوند. کارشناسان نوع قطعه را بطور دقیق شناسایی کرده و شرایط را برای مالک جهت ارائه توضیح می دهند. در صورت تمایل همین حالا می توانید با شماره تلفن 09122686411 جهت دریافت خدمات لوازم استوک خودروهای خارجی تماس بگیرید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.