نحوه جلوگیری از هک اینستاگرام +[۱۰ نکته جلوگیری از هک]

هک اینستاگرام یکی از بزرگترین مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند، مهم نیست پیج شما چه اندازه معروف یا پر بیننده است در هر حالت باید از ورود افراد غیر مجاز به آن و دسترسی به اطلاعات شخصی جلوگیری کنید. با توجه به اهمیت وجود اینستاگرام در میان کاربران، افراد سودجویی به منظور کسب اطلاعات شخصی و کاربری سعی در ورود غیر مجاز به پیج های متفاوت را دارند. از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این محتوا با ما همراه باشید چرا که مبحث جدید ترین اخبار و ترفند های تکنولوژی را به بررسی نحوه جلوگیری از هک اینستاگرام اختصاص داده ایم و سعی داریم 10 روش از بهترین راهکارها را در اختیار کاربران قرار دهیم.

جلوگیری از هک اینستاگرام

آشنایی با مفهوم هک اینستاگرام

به طور کلی، هک به معنای رمزگشایی کردن است و می توان آن را هم معنی کلمه کرک دانست. با استفاده از این روش می توان رمزهای متمادی را باز و با ورود غیر مجاز به سیستم های مختلف اطلاعاتی که رمزگذاری شده اند به دست آورد. اینستاگرام نیز با داشتن اهمیت بسیار زیاد برای کاربران به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده که بخش زیادی از اطلاعات شخصی افراد در آن وجود دارد. حتی برخی افراد با انتخاب اینستاگرام به عنوان بستر شغلی، حجم زیادی از اطلاعات مربوط به مسائل کاری و مالی خود را در این شبکه قرار داده اند و همین امر سبب طمع کردن هکرها برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی شده است.

هکرها با به دست آوردن رمز ورود و یا روش های دیگر و ورود به حساب کاربری افراد کلیه اطلاعات را تخلیه و از آن استفاده های ابزاری خواهند کرد. گاهی مشاهده شده که برای پس دادن چنین اطلاعاتی از کاربران مبالغ زیادی درخواست می کنند؛ برای پیشگیری از چنین اتفاقاتی می بایست حتی الامکان راه های ورودی هکرها را مسدود کرد.

بهترین روش ها برای جلوگیری از هک اینستاگرام

برای پیشگیری از ورود غیر مجاز افراد به پیج اینستاگرام می توانید روش های کاربردی را انجام دهید و که بهترین آن ها شامل موارد زیر می شوند:

پسورد عبور قوی

بدون شک داشتن پسورد و رمز قوی و سخت برای ورود به پیج، ایمن و بهترین راه برای چلوگیری از هک اینستاگرام است، با استفاده از این روش می تواند گام اول را در زمینه عدم ورود هکرها بردارید. پیشنهاد می کنیم رمز انتخابی شما به هیچ عنوان سال تولد و یا تاریخ هایی که در زندگی شما مشخص هستند نباشد. این تاریخ ها می توانند شامل تاریخ عقد یا ازدواج، تولد فرزند، تولد خود یا همسر و از این دسته اعداد هستند که عمدتا برای دیگران شناخته شده اند.

در مرحله دوم از رمزگذاری ترجیح این است که رمز انتخابی شما ترکیبی از عدد و حروف باشد تا پیدا و هک کردن آن کار ساده ای نباشد. همچنین پیشنهاد می کنیم از علائم نگارشی در میان رمز خود استفاده کنید تا راه را بر روی هکرها ببندید. داشتن رمز قوی و مراقبت از پیج نقش موثری در کاهش خطرات هک و در نتیجه افزایش فالوور اینستاگرام می شود.

خطای رمز مشابه

یکی دیگر از مواردی که نقش مهمی در هک اینستاگرام دارد، استفاده از رمز و پسورد شبیه به هم است، این کار را نکنید. استفاده از رمزهای مشابه در تمامی اپلیکیشن ها سبب می شود که علاوه بر اینستاگرام، دیگر اطلاعات برنامه های موجود در سیستم شما نیز در خطر باشند و از این رو درگیر هک یک برنامه دیگر شوید.

لاگ اوت کردن

روشی سخت و طولانی است اما اگر اطلاعات ارزشمندی در پیج اینستاگرام خود دارید پیشنهاد می کینم که پس از هر بار خارج شدن از برنامه، آن را لاگ اوت کنید. این روش سبب می شود که حتی اگر رمز ورودی گوشی هوشمند شما نیز لو برود، هکرها نتوانند به اینستاگرام وارد شوند.

احراز هویت دو مرحله ای

از پیشنهاد های ویژه برای جلوگیری از هک اینستاگرام، استفاده از مزیت تایید دو مرحله ای است. اقدامی که سبب می شود سد محکمی در برابر نفوذ هکرها کشیده شود. بر اساس این اقدام شماره موبایل شما به عنوان یک واسط به اینستاگرام داده می شود و و با لاگین شدن شما در این برنامه پیامکی حاوی رمز ورود به شماره تلفن داده شده ارسال می شود و با استفاده از کد دوم می توانید به پیج اینستاگرام خود وارد شوید.

در صورتی که پیج شما مورد تهاجم هکرها قرار بگیرد، چنانچه از این گزینه استفاده کرده باشید می توانید به راحتی از هک شدن پیج پیشگیری کنید. برای استفاده از مزیت دو مرحله ای بودن، در بخش آپشن های اینستاگرام گزینه two factor Authentication  را انتخاب کنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

سپس با انتخاب Require Security Code این مزیت برای شما فعال می شود.

جلوگیری از هک اینستاگرام

در آخر با انتخاب گزینه Turn on راه ورود هکرها را با کشیدن سد قوی ببندید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

تعویض رمز عبور

یکی از راه های ساده برای پیشگیری از ورود هکرها به پیج شما، استفاده از رمزهای متعدد است. برای این کار پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یک بار و در طول بازه زمانی مشخص پسورد عبوری پیج را تعویض کنید. این اقدام سبب سردرگمی هکرها می شود و از ورود های غیر مجاز جلوگیری می کند.

حذف فالوورهای مشکوک

با توجه به تفاوت فالوور روح، فیک و واقعی، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از هک اینستاگرام حتما فالوورهای خود را چک کنید. ممکن است برخی از این فالوورها ربات های هکر یا هکرهای واقعی باشند که سعی دارند با شناسایی رفتار شما، در زمان مناسب اطلاعات را تخلیه کنند.

پرهیز از لینک های کوتاه

قابلیت های اینستاگرام در عین مفید بودن می توانند معایب زیادی را نیز  به دنبال داشته باشند؛ از این رو پیشنهاد می کنیم بدون اطلاعات ان را تست نکنید. یکی از این قابلیت ها امکان استفاده از لینک در بیو هست که این روزها شاهد آن هستیم. برخی پیج ها در بیوگرافی خود از لینک هایی استفاده می کنند که ارجاع دهنده کاربر به سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی هستند؛ همین ارجاع دهنده ها می توانند عامل اصلی هک اینستاگرام باشند پس بدون اطلاع وارد آن نشوید.

ایمیل مطمئن داشته باشید

از دیگر روش هایی که می تواند از هک اینستاگرام جلوگیری کند، داشتن ایمیل مطمئن است. برای ایمیل خود رمز و پسورد ورودی قوی انتخاب نمایید و از دادن آن به دیگران جدا خودداری کنید. اطلاع داشتن از رمز عبور علاوه بر به خطر انداختن و هک اینستاگرام می تواند سایر برنامه هایی که به این ایمیل وصل هسند را نیز دچار اختلال کند.

ریست کردن پسوورد

برخی هکر ها از روش های متفاوت و جالبی برای هک اینستاگرام استفاده می کنند، به عنوان مثال ممکن است ایمیلی با محتوای ریست شدن پسوورد به شما ارسال شود، این درحالی است که شما هرگز درخواست ریست شدن را نداده اید پس پای شخص دیگری در این میان است. برای جلوگیری از هک اینستاگرام از طریق ریست کردن پسوورد به محض دیافت چنین ایملی با پشتیبانی اینستاگرام در ارتباط باشید. برای اینکه بتوانید از کمک پشتیبانی استفاده کنید می توانید از بخش آپشن ها، ابتدا گزینه report a problem  و سپسspam  یا abuse  را انتخاب نمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.