راز داشتن مویی سالم و زیبا

استفاده از پروتئین یکی از بهترین راه های تقویتی مو است اما در کنار آن باید استفاده از شانه استاندارد را نیز در ذهن داشته باشید که می تواند حتی به تقویت ریشه موی شما کمک کند.

موهای سالم همیشه یکی از آرزوهای هر انسانی بوده است. ما همیشه تمام تلاش خودمان را می کنیم تا مبادا دچار ریزش مو یا مشکلاتی از این دسته شویم. در کنار سلامت موی سر درخشانی آن نیز بسیار مهم است. راه های مختلفی برای درخشان کردن مو وجود دارد که مهمترین آن خوردن خوراکی های مقوی است اما درکنار خوراکی باید نکات خاصی را نیز رعایت کنید.

پروتئین را فراموش نکنید

مو از ماده ای به نام کراتین ساخته شده که این ماده خود بخشی از پروتئین است. برای آنکه این ماده را تقویت کنید باید حتما از پروتئین استفاده کنید. خوردن موادی مانند ماهی، تخم مرغ و لوبیا می تواند گزینه خوبی برای درخشان و محکم شدن موها باشد. بسیاری از پزشکان امگا-۳ را به عنوان بهترین گزینه برای تقویت مو می دانند که با خوردن ماهی زیاد به دست میاد.

 

آب سرد را فراموش کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری آن را انجام می دهند استفاده از آب سرد برای شستن موهاست. آب سرد باعث می شود تا راه رسیدن هوا به مو بسته گردد. همچنین شستن مو با آب سرد باعث شکنندگی آن ها می شود پس بهتر است همیشه در گرم ترین شرایط نیز از آب ولرم استفاده کنید. شست و شو با آب سرد باعث میشود تا هنگام خشک کردن نیز بسیاری از موهای شما بریزد.

 

شانه کردن درست

درست شانه زدن مو از شست شوی هر روزه آن نیز مهمتر است. هنگام شانه کردن مو دقت داشته باشید که باید از شانه هایی استفاده کنید که دانه های نرم داشته باشد. دانه های شانه می تواند باعث تقویت مو نیز شود ولی اگراز شانه های غیر استاندارد استفاده کنید ریشه مو آسیب می بیند و ضعیف می شود. همیشه دقت داشته باشید شانه ای که از آن استفاده می کند بهتر است پوست سر شما را ماساژ دهد.

 

اتو، ژل و تافت ممنوع

مو همیشه دشمنانی نیز داشته است که هر کدام به نوعی موها را از ریشه از بین می برند. بزرگترین دشمنان مو ژل، تافت و اتوی مو است. برای آنکه موهای خود را درست کنید به هیچ عنوان تافت و ژل را در ذهن نیاورید. همچنین اتوهای مو تنها موی شما را شکننده و آسیب پذیر می کنند.

 

استفاده از شامپوی مناسب

شامپویی که برای شستشو مو استفاده می کنید بسیار در سلامت مو نقش دارد. استفاده از شامپوی نا مناسب باعث خشکی مو ، کدری مو و خشک شدن پوست سر میشود . شامپو مناسب باعث میشود بافت مو قوی شود و در برابر عوامل مخرب خارجی از موی شما محافظت می کند.

استفاده از نرم کننده و ماسک مو

همانند شامپو استفاده از نرم کننده و ماسک مو مناسب بسیار در سلامت مو اهمیت دارد. بخصوص موهای رنگ شده ویا دکلره شده با توجه به مواد بسیار خشک و شکننده می شوند را می توان با یک ماسک مو و نرم کننده مناسب احیا کرد. ماسک مو و نرم کننده باعث نرمی مو جلوگیری از ریزش و خشکی و موخوره می شوند.

انتخاب شامپوی مناسب

حال یکی از دغدغه های مهم ما انتخاب شامپو است. بسیاری از برند های معروف بهداشتی و آرایشی مدل های متنوعی از شامپو و نرم کننده و ماسک مو در مدل های متنوع و برای هر نوع مویی تولید می کنند. امروزه بسیاری از مدل های شامپو مخصوص موهای خشک ، چرب ، فر ، کراتین ، رنگ شده و دکلره برای نیاز های مختلف مو تولید می شوند. ما به شما بهترین برند های شامپو در کل دنیا را معرفی میکنیم . اولین برندی که بسیار محبوبیت در بین خانم ها دارد برند کراستاس است . محصولات کراستاس به چند دسته شامپو ، نرم کننده ، ماسک مو و انواع سرم و روغن های مغزی مو تقسیم می شوند. برند بعدی که معرف حضور بسیاری از خانم هاست برند لورال پروفشنال است این برند زیر مجموعی از برند برند محصولات آرایشی لورال است که به صورت تخصصی به تولید محصولات سلامت مو رو آورده است . یکی از محبوب ترین محصولات این برند استیم پاد های لورال می باشد. این برند محصولات بسیار را برای انواع مو تولید می کند.

با دونستن مطالب فوق می توانیم با محافظت و رسیدگی به مو همیشه مویی سالم و سلامت داشته باشیم چرا که مو نیز مانند پوست و بدن نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد و یکی از فاکتور های بسیار مهم در زیبایی خانم ها به شمار می آید و تنها با رنگ کردن مو نمی توان به این زیبایی دست پیدا کرد چرا که سلامت و درخشش مو تاثیر بسیار زیادی در زیبایی مو های شما دارد و میتوان گفت مهم ترین عامل در زیبایی مو می باشد.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.