هزینه عمل کشیدن پوست شکم : کمرشکن یا اقتصادی؟

یکی از اصلی‌ترین شروطی که اشخاص در هنگام انجام جراحی به آن توجه می‌کنند، هزینه‌های مربوط به آن است. اینکه یک جراحی از نظر اقتصادی مناسب باشد یا نه، امری است که باتوجه به چندین و چند عامل تعیین می‌شود. از سوی دیگر، از بین بردن افتادگی پوست و چربی‌های مازاد ساده‌ترین روش رسیدن به اندام خوب و سلامت جسم است. علاوه بر آن بعد از زایمان یا کاهش وزن شدید می‌توانید با جراحی‌های ساده‌ای مانند لیپوماتیک 360 درجه و ابدومینوپلاستی به اندام دلخواه خود برسید. هزینه عمل کشیدن پوست شکم تحت تاثیر نوع جراحی و بسیاری از دیگر عوامل است. برای اینکه بدانید هزینه‌های عمل کشیدن پوست شکم چگونه تعیین می‌شود، تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

چیزی های که درمورد ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک 360 درجه نمی دانید!

هر آنچه که از جراحی ابدومینوپلاستی می‌دانید را به یاد بیاورید، اگر هم چیزی از این جراحی محبوب نمی‌دانید اصلا نگران نباشید، زیرا در ادامه به سادگی با تمام جنبه‌های این جراحی آشنا می‌شوید. جراحی ابدومینوپلاستی به صورت اختصاصی به حذف چربی‌های مازاد شکم، پهلو و کمر می‌پردازد. از آنجایی که طی این جراحی بخش زیادی از چربی‌های اضافی بدن از بین می‌رود، اشخاص زیادی چه مرد و چه زن، به سراغ این روش می‌روند.

جراحی ابدومینوپلاستی به دو روش مینی و استاندارد یا کامل انجام می‌شود. در ابدومینوپلاستی کامل تمام چربی‌های که در شکم، پهلو و کمر جمع شده‌اند مورد هدف قرار می‌گیرند. این عمل با استفاده از تجهیزات مخصوص و به‌روش جراحی انجام می‌شود. در روش ابدومینوپلاستی مینی داستان کمی متفاوت است. ابدومینوپلاستی مینی فقط با چربی‌های زیرشکم کار دارد. درواقع بسیاری از اشخاص با چندان چربی‌های زیادی درگیر نیستند، تنها کمی چربی مازاد دارند که در قسمت زیر شکم انباشته شده است.

این اشخاص می‌توانند با انجام جراحی ابدومینوپلاستی مینی، از شر چربی‌های مازاد خود خلاص شوند. علاوه بر آن بسیاری از اشخاصی که پس از لاغری با افتادگی و شل بودن پوست شکم روبرو هستند، می‌توانند با انجام جراحی ابدومینوپلاستی مینی پوست شکم خود را بکشند.

لیپوماتیک 360 درجه روشی است که مانند ابدومینوپلاستی به‌صورت متمرکز به حذف چربی‌های مازاد شکم و پهلو می‌پردازد. لیپوماتیک 360 درجه از نظر نتیجه و عملکرد بدن، کاملا مشابه ابدومینوپلاستی است. از آنجایی که شیوه‌های این دو جراحی کمی تفاوت دارد، می‌توان آنها را به عنوان دو جراحی متفاوت دانست. از آنجایی که این شیوه از لیپوماتیک ، به شکل 360 درجه چربی‌های دورتادور شکم را از بین می‌برد، بدین نام شناخته می‌شود. لیپوماتیک 360 درجه با استفاده از تزریق مایع تامیسن تمام چربی‌های کمر، پهلو و شکم را خرد کرده و با استفاده از دستگاه مکش از بدن خارج می‌کند.

مطالب بیشتر در وبسایت دکتر مروتی

چه عواملی در تعیین هزینه عمل کشیدن پوست شکم نقش ندارد!

همانطور که در ابتدا گفتیم هزینه‌های عمل کشیدن پوست شکم باتوجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود؛ اما بد نیست بدانید چه عواملی در تعیین هزینه جراحی کشیدن پوست شکم نقش ندارد! در ادامه، برخی از این عوامل را به صورت مشخص بیان می‌کنیم:

  • مدت زمان جراحی
  • مراقبت‌های بعد از جراحی
  • جلسات مشاوره قبل از جراحی
  • اصول و نکات بیان شده در جلسات

شاید تاکنون بیشتر درمورد عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی کشیدن پوست شکم مطالعه کرده باشید؛ اما باید بدانید که برخی از نکات و موضوعات ذکر شده در روند جراحی، هیچگونه نقشی در تعیین هزینه عمل کشیدن پوست شکم ندارند. درواقع این عوامل در تمام جراحی‌های زیبایی یکسان بوده و چیزی نیست که تیم جراحی با پزشک معالج بابت آن هزینه‌های مازادی دریافت کند. به همین دلیل تاثیری در هزینه‌های جراحی ندارد.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل بینی

نکات مهم در هزینه جراحی های کشیدن پوست شکم

جراحی‌های مانند ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک 360 درجه از حساسیت‌های بالایی برخوردارند. به همین دلیل تیم جراحی و پزشک باتوجه به معیارهای خود، هزینه‌های متفاوتی برای انجام آن دریافت می‌کنند. هزینه عمل کشیدن پوست شکم باتوجه به عوامل زیر تعیین شده و به مراجعین گفته می‌شود:

  • نوع جراحی و شیوه آن
  • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  • دستمزد جراح و تیم جراحی
  • هزینه‌های آزمایش‌های قبل از عمل
  • هزینه‌های مربوط به تجهیزات جراحی

هزینه خریداری وسائل موردنیاز دوران نقاهت

علاقه مندان کدام جراحی ملزم به پرداخت هزینه بیشتری هستند؟

هزینه لیپوماتیک 360 درجه حدود 60 میلیون تومان است. همچنین هزینه جراحی ابدومینوپلاستی با احتساب تزریق چربی به باسن حدود 70 الی 80 میلیون تومان است. حال اگر شخصی بخواهد این دو جراحی را به صورت همزمان انجام دهد، باید حدود 80 الی 85 میلیون پرداخت کند. البته که این عمل به‌عنوان جراحی لیپوابدومینوپلاستی شناخته می‌شود. این هزینه‌ها در زمان نگارش این مقاله ( اسفند ماه 1402) است.

عدم پرداخت هزینه کشیدن پوست شکم توسط بیمه!

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از اشخاص را به خود درگیر کرده، هزینه‌های جراحی زیبایی است. از سوی دیگر، یکی دیگر از نکاتی که بسیاری از اشخاص در شایعه یا واقعیت بودن آن شک دارند این است که آیا بیمه هزینه‌های مربوط به عمل کشیدن پوست شکم را پرداخت می‌کند یا خیر؟

قوانین و شرایط شرکت بیمه به‌صورتی است که هزینه‌های جراحی زیبایی را پرداخت نمی‌کند. همین عامل باعث شده که بسیاری از اشخاصی که قصد دارند به اندام یا چهره ایده‌آل خود برسند، هزینه‌های جراحی را شخصا پرداخت کنند. درصورتی که شخص با بیماری درگیر باشد و پزشک انجام جراحی ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک 360 درجه را ضروری بداند، بیمه باید هزینه‌های آن را پرداخت کند.نآن  اشخاص می‌توانند با ارائه مدارک پزشکی به شرکت بیمه، بخشی از هزینه‌های جراحی را دریافت کنند.

مقایسه هزینه های عمل کشیدن پوست شکم

در قسمت‌های قبل تمام هزینه‌های مربوط به جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک 360 درجه را بیان کردیم. حال به‌نظر شما هزینه کدام جراحی بیشتر است؟ با یک مقایسه ساده می‌توان فهمید که هزینه جراحی ابدومینوپلاستی کمی بیشتر از جراحی لیپوماتیک 360 درجه است. وجود برخی عوامل مختلف در روش‌های جراحی باعث شد که هزینه‌های مربوط به آنها تغییر کرده و با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

اما به‌صورت کلی، می‌توان گفت دو جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک 360 درجه به دلیل شباهت‌های بیشتری که به یکدیگر دارند، در یک رنج قیمت هستند. به همین سبب اشخاصی که بخواهند برای لاغری به سراغ شیوه‌های جراحی بروند، در انتخاب شیوه جراحی انتخاب‌های بهتر و بیشتری داشته و می‌توانند با آگاهی کامل انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک جراحی بینی

نتیجه گیری، کدام جراحی هزینه مناسب تری دارد؟

اگر به دنبال حذف چربی‌های مازاد زیرشکم خود هستید، باید به سراغ روشی بروید که نتیجه و تاثیر بهتری داشته باشد. حال اگر در چنین شرایطی با بیماری‌های داخلی هم درگیر باشید، بهتر است بدون توجه به هزینه‌های آن، اقدام به درمان خود کنید. تعدد جراحی‌های مختلف در زمینه جراحی لاغری باعث شده که گزینه‌های زیادی برای لاغری داشته باشید. البته که تعیین بهترین شیوه رهایی از چربی‌های مازاد تصمیمی است که باتوجه به‌نظر پزشک انجام می‌شود؛ اما شما می‌توانید با آگاهی از هرشیوه، بهترین تصمیم را بگیرید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.