بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی، چگونه انجام می‌شود؟

بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی , امروزه مردم برای انجام امور مختلف، ساعات زیادی از تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده می‌کنند؛ به همین علت، طراحی اپلیکیشن فروشگاهی توانسته یک رقیب سرسخت برای بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی شود! اما آیا تنها داشتن یک اپلیکیشن یا سایت فروشگاهی برای رسیدن به درآمد و پیشی‌گرفتن از سایر رقبا کافی است؟! قطعاً خیر!

 پس از طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ، شما باید حتماً آن را در معرض دید کاربران خود قرار دهید؛ تا آن را بر روی تلفن‌های همراه خود نصب‌کرده و از آن استفاده کنند. بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی یا همان اپلیکیشن مارکتینگ، یک علم است که به‌صورت هدفمند؛ برای جذب کاربر به اپلیکیشن‌ها و استارتاپ‌های نوپا کمک می‌کند. در ادامه این مطلب از سایت مخاطب، به معرفی چند استراتژی مطرح برای بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی خواهیم پرداخت.

منظور از بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی چیست؟

 منظور از بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی، ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی برای اپلیکیشن‌ها است. هدف این کمپین‌ها، یافتن کاربرانی است که با اپلیکیشن شما ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده می‌کنند. نتیجه یک کمپین بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی موفق؛ این است که کاربر اپلیکیشن شما را دانلود و نصب‌کرده و کارکردن با آن را فرابگیرد.

بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی

 در نهایت اگر کیفیت طراحی و خدمات اپلیکیشن فروشگاهی شما بالا باشد؛ احتمالاً کاربر با آن ارتباط برقرار کرده و وفادار خواهد شد.

برای بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی باید چه کارهایی انجام دهیم؟

برای بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی باید چه کارهایی انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید یک اپلیکیشن مارکتینگ خوب با بازدهی بالا طراحی کنید؛ باید مطابق مراحل زیر، پیش بروید:

  1. چه افرادی به خدمات اپلیکیشن شما نیاز دارند؟

برای اینکه بتوانید بازاریابی هدفمندی داشته باشید؛ ابتدا باید بدانید که چه اشخاصی به خدمات اپلیکیشن شما نیاز دارند؟ این افراد چه سلیقه و نیازی دارند؟ آیا اپلیکیشن شما مطابق نیاز و سلیقه این افراد طراحی شده است؟ و … به‌این‌ترتیب؛ بازاریابی شما هدفمندتر شده و بازدهی بیشتری خواهد داشت.

  1. چه اپلیکیشن‌های جزو رقبا شما محسوب می‌شوند؟

شناخت صحیح از اپلیکیشن‌های رقبا به شما کمک می‌کند تا علاوه بر ارائه خدمات باکیفیت؛ بتوانید خدمات کسب‌وکار خود را متمایز کنید.

  1. صفحه لندینگ اپلیکیشن خود را خلاقانه طراحی کنید.

 اولین برخورد کاربران با اپلیکیشن شما می‌تواند بیشترین تأثیر را روی آن‌ها بگذارد؛ بنابراین حتماً باید لندینگ اپلیکیشن خود را خلاقانه و جذاب طراحی کنید. برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

  • نام اپلیکیشن فروشگاهی

  • ویژگی‌های اپلیکیشن فروشگاهی

  • ویدئو معرفی اپلیکیشن فروشگاهی

  • یک درخواست برای انجام کاری ساده (بهتر است امتیازاتی به کاربران برای انجام اقدامات، تعلق بگیرد.)

  1. اپلیکیشن فروشگاهی خود را در بازارهای ایرانی و گوگل‌پلی انتشار دهید:

 بهترین روش برای بهینه‌سازی اپلیکیشن، انتشار آن در گوگل‌پلی و سایر اپلیکیشن‌های مشابه مانند بازار، مایکت و… است. بهتر است از کاربران خود درخواست کنید تا در گوگل‌پلی به شما امتیاز دهند؛ به‌این‌ترتیب، اپلیکیشن شما در فهرست پیشنهادهای گوگل‌پلی قرار خواهد گرفت.

  1. اپلیکیشن فروشگاهی خود را در شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید:

کاربران شبکه‌های اجتماعی، میتوانند یک مشتری بالقوه برای کسب‌وکارهای اینترنتی باشند؛ بنابراین بهتر است خدمات اپلیکیشن فروشگاهی خود را در فضای مجازی معرفی کنید. هرچه این تبلیغات جذاب‌تر، خلاقانه و باکیفیت‌تر باشد؛ احتمالا کاربران بیشتری به شما مراجعه خواهند کرد.

با چند استراتژی مطرح برای اپلیکیشن مارکتینگ آشنا شوید!

 برای افزایش احتمال موفقیت در بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی؛ بهتر است از استراتژی‌های زیر استفاده کنید:

 1. بودجه مناسبی برای انجام تبلیغات اپلیکیشن فروشگاهی خود در نظر بگیرید.

 2. همواره میزان نرخ جذب کاربر (KPI)، جدید را در بازه‌های زمانی مختلف تخمین بزنید؛ سپس برای اهداف بعدی، برنامه‌ریزی کنید.

 3. قبل از شروع پروژه اپلیکیشن مارکتینگ؛ حتماً یک جلسه با تمام اعضا تیم بازاریابی برگزار کنید؛ تا همه افراد به‌درستی از وظایف و زیرمجموعه‌های خود مطلع شوند.

 4. درصورتی که مهارت کافی در حوزه اپلیکیشن مارکتینگ ندارد؛ بهتر است برای انجام این کار، از متخصصین باتجربه در این حوزه، کمک بخواهید.

 5. در مسیر بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی هدف خود را فراموش نکنید! برای مثال ممکن است شما در اپلیکیشن فروشگاهی خود، قابلیت فیلم‌های آموزشی چیدمان دکوراسیون منزل را بارگذاری کرده باشید؛ این محتوا باید کاربر را تشویق به خرید از فروشگاه لوازم‌خانگی شما کند! در برخی از مواقع، بازاریابی اپلیکیشن تنها در جهت افزایش کاربر اپلیکیشن گام برمی‌دارد و هدف اصلی که افزایش فروش محصولات است؛ کاملاً به دست فراموشی سپرده می‌شود!

چند استراتژی مطرح برای اپلیکیشن مارکتینگ

 نکته: هرگز در مسیر اپلیکیشن مارکتینگ، کاربران فعلی خود را فراموش نکنید! زیرا تا زمانی که کاربران فعلی به شما وفادار نشوند؛ هیچ آینده درخشانی برای فروشگاه اینترنتی شما، تضمین نخواهد شد! در حقیقت، افزایش تعداد دانلودهای یک اپلیکیشن زمانی مهم می‌شود که کاربران تا پایان مسیر با شما همراه باشند. استفاده کاربران فعلی از خدمات و محصولات اپلیکیشن می‌تواند؛ بازگشت سرمایه و هزینه‌های بازاریابی را برای شما، تضمین کند.

سخن آخر:

 در این مطلب از سایت مخاطب، به‌صورت کاملاً شفاف درباره بازاریابی اپلیکیشن فروشگاهی صحبت کردیم. لازم به ذکر است که روش تبلیغات اپلیکیشن فروشگاهی شما؛ تأثیر بسیار زیادی در برندسازی کسب‌وکارتان خواهد داشت. هرچه این تبلیغات خلاقانه‌تر، هدفمندتر و باکیفیت‌تر باشد؛ بازگشت سرمایه شما، سریع‌تر انجام خواهد شد. به همین علت، هرگز برای انجام اپلیکیشن مارکتینگ، به دنبال صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های ضروری نباشد!

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.