طولانی ترین سرسره های آبی جهان

اگر جزو افرادی هستید که از هیجان و ماجراجویی لذت می‌برید، در سفر به مقاصد گردشگری خود رفتن به پارک‌های آبی را فراموش نکنید. قسمت جذاب این پیشنهاد ما این است که در برخی از پارک‌های آبی دنیا، سرسره‌هایی وجود دارد که فرصت تجربه اوج هیجان، سرعت و لذت را به شما می‌دهد. فقط کافی است با طولانی ترین سرسره آبی جهان آشنا شوید تا در صورت سفر به این شهرهای توریستی، لحظاتی را تجربه کنید که در کمتر جایی از دنیا امکان آن برای شما فراهم شده است. سوار شدن بر طولانی ترین سرسره آبی در کنار دیگر تفریحات و وسایل بازی به‌روز و مدرن می‌تواند به بهترین و دلچسب‌ترین خاطره سفر شما تبدیل شود. بدون شک، طولانی ترین سرسره جهان شامل گزینه‌هایی است که به تازگی ساخته شده‌اند، بنابراین در طراحی و ساخت آن‌ها استانداردهای ایمنی درنظر گرفته شده است. پس با خیال آسوده، هیجانی که مدتهاست به‌دنبال آن هستید را تجربه کنید و خاطرات به‌یادماندنی را از سفر خود به‌یادگار بگذارید. اگر به‌دنبال پاسخ این سوال هستید که طولانی ترین سرسره‌های آبی دنیا چه نام دارند و در کدام مقاصد گردشگری هستند، با ادامه مطلب همراه باشید.

طولانی ترین سرسره آبی جهان

طولانی ترین سرسره آبی جهان

لیست طولانی ترین سرسره آبی جهان

اگر قصد گذران تعطیلات با همراهی تورهای خارجی را دارید و می‌خواهید سفری مهیج و متفاوت را تجربه کنید، بهتر است آن دسته از مقاصد گردشگری را در اولویت قرار دهید که طولانی ترین سرسره آبی جهان را در دل خود جای داده‌اند. بدون شک مقصد توریستی که پارک‌های آبی آن به به‌روزترین و مدرن‌ترین وسایل بازی ازجمله سرسره‌های مرتفع مجهز شده است، امکانات تفریحی و شرایط گردشگری شگفت‌انگیز فراوانی نیز دارد. به‌عنوان مثال شهر دبی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می‌شود که هنگام رزرو بلیط تفریحات دبی، لیست بلندبالایی از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی مقابل شما قرار خواهد گرفت. این در حالی است که در این شهر توریستی، وسیع‌ترین پارک‌های آبی و بلندترین سرسره های دنیا قرار دارد که برای عاشقان سرعت و هیجان، فرصت عالی محسوب می‌شود. با توجه به استقبال گردشگران از تفریحات مهیج، در ادامه برخی از طولانی ترین سرسره جهان که در دبی و دیگر مقاصد گردشگری قرار دارند را معرفی خواهیم کرد.

سرسره آبی کوهستان مالزی؛ رکوردار طولانی ترین سرسره آبی جهان

سرسره آبی کوهستان مالزی؛ رکوردار طولانی ترین سرسره آبی جهان

سرسره آبی کوهستانی مالزی

سرسره آبی کوهستانی با طول ۱۱۴۰ متر، طولانی ترین سرسره آبی جهان است که در یک پارک موضوعی بی‌نظیر در ایالت پنانگ مالزی قرار دارد. در حال حاضر نیز رکورد طولانی‌ترین سرسره آبی دنیا متعلق به همین سرسره در مالزی است که در همین زمان کم از بازگشایی آن، با استقبال زیادی روبه‌رو شده است. جذابیت‌های سرسره آبی کوهستان فقط به طویل بودن آن ختم نمی‌شود، بلکه شرایطی فراهم کرده است که دیگر نیازی به تحمل سختی برای بالا رفتن از پله‌های بی‌شمار برای سرخوردن از این سرسره را نخواهید داشت. همچنین هنگام گذر از پیچ و تاب‌های این سرسره طولانی مناظری سرسبز و جنگلی را خواهید دید که بسیار جذاب و دلنشین است.

سرسره طولانی شاک ویو در پارک آبی آتلانتیس دبی

سرسره طولانی شاک ویو در پارک آبی آتلانتیس دبی

سرسره شاک‌ویو shockwave در پارک آبی آتلانتیس دبی

همان‌طور که اشاره شد در شهر دبی، پارک‌های آبی زیادی وجود دارد که هرکدام از آن با وسایل بازی مدرن و به‌روزی مجهز شده‌اند. در این میان در پارک آبی آتلانتیس دبی، سرسره موج شوک به‌چشم می‌خورد که نام آن در لیست طولانی ترین سرسره جهان نیز قرار دارد. سرسره Shockwave با ارتفاع ۴۴۹ متری و تونل‌های تاریک، احساس تجربه هیجان مضاعف را به شما می‌دهد. از آنجایی که هنگام عبور از برخی از مسیرهای پر پیچ و خم سرسره موج شوک، روی سر و صورت شما آب ریخته می‌شود، بهتر است به بالا نگاه نکنید. با خرید بلیط پارک آبی آتلانتیس دبی می‌توانید ساعاتی خوش را در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنید و درعین حال از سوار شدن بر یکی از طولانی‌ترین سرسره‌های جهان لذت ببرید.

سرسره کلیمانجارو در برزیل

بهترین امکانات و فرصت‌های گردشگری در پارک ریزورت برزیل فراهم شده است که یکی از آن‌ها شامل سرسره‌ای طولانی و هیجان‌انگیز به نام کلیمانجارو است. این سرسره با داشتن ۵۰ متر ارتفاع، امکان سرخوردن با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت را به شما می‌دهد. جالب است بدانید که سرسره کلیمانجارو برزیل رکورد داشتن بالاترین و بیشترین پراکندگی قطرات را در بین دیگر سرسره‌های طولانی جهان، به خود اختصاص داده است.

سرسره آبی هیورکانا در فرانسه

هیورکانا نام یکی دیگر از طولانی ترین سرسره آبی جهان است که در کشور فرانسه قرار دارد. جالب است بدانید که طراحی و ساخت این سرسره با ارتفاع۳۳ متر توسط کشور لهستان انجام شده است اما برای تفریح و هیجان گردشگرانی است که به فرانسه سفر می‌کنند. سرعت سقوط و سرخوردن از سرسره آبی هیورکانا معادل ۸۰ کیلومتر در ساعت برآورد شده است.

سرسره کپتین اسپیس میکر در ایتالیا

در پارک آبی آکوآلاندیا در ایتالیا، سرسره‌ای طولانی و شگفت‌انگیز وجود دارد که با ارتفاع ۴۰ متر، فرصت تجربه هیجان و سرعت را به‌صورت گروهی فراهم کرده است. به این شکل که شما با سوار شدن در قایق‌های ۴ نفره می‌توانید با همراهی دوستان و اعضای خانواده خود از شیب ۶۰ درجه در سرسره‌ای آبی به پایین سر بخورید. بدون شک لذت تجربه چنین شرایط بی‌نظیری با همراهی همسفرانتان دوچندان خواهد شد.

سرسره ورتی گو؛ سرسره‌ای طولانی و هیجان‌انگیز در اسپانیا

سرسره ورتی گو؛ سرسره‌ای طولانی و هیجان‌انگیز در اسپانیا

سرسره ورتی گو در اسپانیا

در لیست طولانی ترین سرسره آبی جهان نام سرسره ورتی گو نیز وجود دارد که بهترین شرایط تفریحی را برای گردشگران اسپانیا فراهم کرده است. طراحی و ساخت این سرسره طولانی خاص و منحصربه‌فرد است، به‌گونه‌ای که برای سقوط از آن باید از یک درب دریچه‌ای عبور کنید که هیجان و شگفتی شما را چندین برابر می‌کند. با سرخوردن از سرسره ورتی گو اسپانیا درواقع در حال تجربه تفریح در بلندترین سرسره سقوط آزاد آبی در جهان هستید.

سرسره اینسانو

شگفتی و جذابیت‌های سرسره طولانی اینسانو از نام آن قابل تشخیص و پیش‌بینی است. اینسانو به معنای مجنون است و شرایطی را توصیف می‌کند که قرار است به‌طرز دیوانه‌وار و هیجان‌انگیزی از ارتفاع ۴۰ متری به پایین سر بخورید. با سقوط از پیچ و تاب‌های این سرسره آبی، سرعتی معادل ۱۰۵ کیلومتر در ساعت را تجربه خواهید کرد که درعین هیجان کمی دلهره‌آور خواهد بود. سرسره اینسانو با ویژگی‌هایی که درباره آن ذکر شد، بارها توانسته است جایزه بلندترین سرسره آبی مستقل در دنیا را نصیب خود کند.

سرسره فری فال

یکی دیگر از طولانی‌ترین و درعین حال جذاب‌ترین سرسره‌های آبی دنیا، فری فال نام دارد که در پارک آبی آکواشو قرار گرفته است. جذابیت اصلی این سرسره ۳۲ متری این است که می‌توانید سقوط آزاد هیجان‌انگیز را به‌صورت دونفره تجربه کنید. به این شکل با همراهی دوست و همسفر خود، هیجان و لذت گذر از مسیری ۱۲۹ متری را با سقوط از سرسره فری فال به خاطره‌ای به‌یادماندنی تبدیل کنید.

سرسره کینگ کاجونا در اسپانیا

در اسپانیا سرسره طویل دیگری به نام کینگ کاجونا وجود دارد که در یکی از معروف‌ترین پارک‌های آبی آن که به پورت اَوِنچِرز آکوآتیک شناخته می‌شود، قرار گرفته است. ارتفاع سرسره کینگ کاجونا ۳۱ متر است که با شیبی ۵۵ درجه طراحی شده است. بنابراین هنگام سقوط از آن، سرعت ۶ متر بر ثانیه را تجربه خواهید کرد که در عین هیجان کمی ترسناک نیز به‌نظر می‌رسد.

سرسره سامیت پلامت

در انتهای لیست طولانی ترین سرسره آبی جهان، نباید از جذابیت‌ها و شگفتی‌های سرسره سامیت پلامت غافل شوید. این سرسره با ۳۷ متر ارتفاع، طراحی و ویژگی‎های مشابه با سرسره کلیمانجارو دارد. سقوطی مهیج که با اوج سرعت و دلهره همراه است، همان چیزی است که با سرخوردن از سرسره سامیت پلامت تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مطلب برای آن دسته از افرادی که در انتخاب مقاصد گردشگری خود به‌دنبال تجربه هیجان و سرعت هستند، طولانی ترین سرسره آبی جهان را معرفی کردیم. در برخی از پارک‌های آبی دنیا، سرسره‌های بلند و طویلی وجود دارد که تمام آن چیزی که از هیجان در تصور دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. بنابراین اگر در مقصد سفرتان، پارک آبی وجود دارد که طولانی ترین سرسره جهان را در دل خود جای داده است، به هیچ عنوان این فرصت را از دست ندهید و لذت سفر خود را با تجربه سقوطی مهیج، دوچندان کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.