بهترین هد سه پایه دوربین در بازار ایران+(مشخصات کامل)

0

یکی از مهم ترین لوازم جانبی ها برای دوربین عکاسی که هر فردی باید داشته باشد سه پایه است. سه پایه ها به ما کمک می کنند تا با تمرکز و مهارت بیشتری به کنترل دوربین بپردازم و عکس های حرفه ای تری را به ثبت برسانیم.  یکی از اجزای بسیار مهم سه پایه دوربین عکاسی، هد سه پایه است که اهمیت فراوانی دارد. در این مطلب قصد دارم تا بهترین هد سه پایه دوربین دیجیتال را به شما معرفی کنم. با من و بخش دوربین فیلم برداری و عکاسی وب سایت مخاطب همراه باشید.

قبلا در مطلب مختلفی به موضوع خرید سه پایه و بهترین سه پایه های دوربین عکاسی پرداختم. اما بعد از خرید یک سه پایه همه چیز تمام نمی شود. برخی از سه پایه ها خود دارای هد هستند اما اگر قصد کار حرفه ای تر را داشته باشید باید به سراغ یک هد سه پایه بروید.

بهترین هد سه پایه دوربین

اگر سری به بازار بزنید با هد سه پایه های مختلفی  رو به رو می شوید. محصولاتی از برند های مختلفی و در بازه قیمتی های مختلف که کمی انتخاب را برایتان سخت می کند. من پس از برسی های مختلف از بین محصولات بسیار زیادی به لیستی از بهترین هد سه پایه دوربین رسیدم که قصد دارم در ادامه آنها را به شما معرفی کنم.

بال هد مانبیلی Manbily KB-0 Ball Head

هد مانبيلی Manbily KB-0 Ball Head

 

مشخصات بال هد سه پایه مانبیلی Manbily KB-0 Ball Head:

شرکت سازنده: مانبیلی
وزن: 400 گرم
نوع هد: بال هد

یک بال هد خوب از شرکت مانبیلی که می تواند یک گزینه عالی برای هر کسی باشد. این بال هد کیفیت ساخت بالایی دارد و به همین دلیل قیمت آن تقریبا در رده بالایی قرار میگرد و اگر به دنبال یک محصول ارزان قیمت هستید شاید گزینه های بهتر دیگری نیز وجود داشته باشد.

این هد سه پایه از نوع بال هد بوده و وزنی حدود 400 گرم دارد که آن در رده بال های با وزن متوسط قرار می دهد. جنس بدنه این بال هد از آلومینیوم است و در رنگ نقره ای تولید و عرضه شده است. به صورت کلی این بال هد از لحاظ ساختاری کمبود خاصی ندارد.

این مدل می تواند تا 1.5 کیلوگرم وزن را تحمل کند و این یعنی برای دوربین های dslr معمولی و نیمه حرفه ای با یک لنز متوسط می تواند گزینه خوبی باشد. برای لنز و دوربین هایی که مجموع وزن آنها به 700 یا 800 گرم نرسد. بنابراین اگر دوربینی با وزن بالا دارد می تواند به سراغ گزینه های دیگر بروید.

در کل اگر به دنبال یک هد سه پایه با وزن متوسط و کیفیت بالا هستید این محصول بهترین هد سه پایه دوربین دیجیتال برای شماست.

نقاط قوت:

بدنه محکم

کیفیت ساخت بالا

دارای تراز

وزن متوسط

نقاط ضعف:

تحمل وزن آن می تواند بیشتر باشد.

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

 

پن هد Slik AF-1100E

پن هد Slik AF-1100E

مشخصات پن هد سه پایه Slik AF-1100E:

نوع هد: پن هد
وزن: 540 گرم
شرکت سازنده: اسلیک

این هد سه پایه یکی از بهترین محصولات شرکت اسلیک می باشد که با نوآوری توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. ارتفاع این هد 125 میلی متر می باشد و کلا 540 گرم وزن دارد و رنگ آن مشکلی می باشد. این هد از نوع پن هد می باشد اما به علت ساختار جالب و عجیب آن برخی به آن بال هد نیز می گویند.

این محصول با نوع طراحی خاص خود می تواند حداکثر تا 2.9 کیلوگرم وزن را تحمل کند که این یعنی برای یک دوربین حرفه ای با لنز متوسط یا یک دوربین نیمه حرفه ای با یک لنز سنگین می تواند گزینه خوبی باشد.

همچنین به علت طراحی خاص خود بیشتر وزن و فشار دوربین را خودش تحمل می کند و از انتقال فشار به سه پایه جلوگیری می کند که این موضوع در سالم ماندن سه پایه بسیار نقش مهمی دارد.

برای این سه پایه یک عدد دسته با گیر در نظر گرفته شده است که می توانید از آن برای تنظیم سه سه پایه استفاده کنید. به این صورت که تنها نیاز است تا به گیره موجود در داخل دسته کمی فشار وارد کنید تا قفل سه پایه باز شود و سپس می توانید خیلی راحت به کنترل دوربین خود در زوایای مختلف بپردازید. این مکانیزم باعث شده تا هم دقت و هم سرعت کنترل دوربین بر روی هد بسیار افزایش پیدا کند و خیلی راحت بتوان از آن استفاده کنید.

به صورت کلی اگر با شناخت درستی اقدام به خرید کنید می تواند یک محصول فوق العاده با کیفیت خوب و عملکرد سریع و آسان باشد.

اگر به دنیای دوربین های عکاسی علاقه دارید پیشنهاد می کنم حتما مطلب بهترین دوربین های عکاسی را بخوانید و با بهترین دوربین های عکاسی آشنا شوید.

نقاط قوت:

تحمل وزن نسبتا بالا

تحمل بیشتر فشار دوربین بر روی خود

قابلیت چرخش به جهات مختلف

مکانیزم کنترل دوربین بسیار سریع و راحت

نقاط ضعف:

قیمت تقریبا بالا

هد مانفروتو Manfrotto 804RC2 3-Way Pan/Tilt Head

هد مانفروتو Manfrotto 804RC2 3-Way Pan/Tilt Head

مشخصات هد سه پایه دوربین مانفروتو Manfrotto 804RC2 3-Way Pan/Tilt Head:

وزن: 770 گرم
نوع هد: پن هد
شرکت سازنده: مانفروتو

اگر به دنبال یک پن هد نسبتا حرفه ای هستید قطعا این مدل می تواند یکی از بهترین گزینه های ممکن باشد. این هد تولیدی از شرکت مانفروتو می باشد و تنها با دیدن ان متوجه حرفه ای بودن و تخصصی بودن آن می شوید.

وزن این پن هد 770 گرم است که نسبتا به دیگر محصولات موجود در بازار واقعا زیاد است. اما این وزن زیاد دلیل خاصی دارد. وزن زیاد این محصول به خاطر مکانیزم حرفه ای و امکانات مختلف است که برای ان در نظر گرفتند. همچنین به علت استفاده از متریال های با کیفیت وزن این محصول کمی بالا رفته است.

حداکثر وزنی که این پن هد می تواند تحمل کند 4 کیلوگرم است که برای بیشتر لنز ها و دوربین های موجود در بازار یک گزینه حرفه ای و مناسب و مطمئن می باشد. بر روی خود هد ترازی قرار دارد که شما با استفاده از آن می توانید با کنترل بیشتری دوربین خود را در موقعیت مناسب قرار دهید و شروع به عکاسی یا فیلم برداری بکنید. همچنین برای آن 2 عدد دسته در نظر گرفته شده است که می توانید با استفاده از آنها دوربین را در 3 جهت مختلف حرکت دهید.

تمام این ساختار در کنار هم باعث شده تا با یک محصول حرفه ای طرف باشیم که تلفیقی از امکانات، کیفیت و ویژگی های زیاد است.

نقاط قوت:

تحمل وزن زیاد

دارای تراز

کیفیت ساخت بالا

سه پایه سه جهته

نقاط ضعف:

وزن نسبتا بالا

 

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

 

بال هد ولبون Velbon QHD-51Q Ball head

بال هد ولبون Velbon QHD-51Q Ball head

مشخصات بال هد ولبون Velbon QHD-51Q Ball head:

وزن: 200 گرم
شرکت سازنده: ولبون
نوع هد: بال هد

اگر به دنبال یک بال هد خوب و با کیفیت هستید این مدل می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این بال هد قیمت نسبتا بالایی دارد و این قیمت بالا تنها به دو دلیل است: کیفیت ساخت مناسب و طراحی عالی که نتیجه آن را می توان یک محصول فوق العاده دانست.

این محصول را می توان بهترین سر سه پایه دوربین عکاسی با وزن کم و تحمل وزن بالا به حساب آورد که برای افرادی که نمی توانند یا نمی خواهند به سمت خرید پن هد ها بروند و اما نیاز به یک محصول با تحمل وزن بالا دارند بسیار مناسب می باشد.

این محصول توسط شرکت ولبون تولید و عرضه شده است و کلا 200 گرم وزن دارد که همین موضوع حمل و نقل آن را بسیار راحت کرده است. رنگ آن مشکلی می باشد و قابلیت تحمل وزن تا 3.5 کیلوگرم را دارد. این یعنی نسبتا به بسیاری از بال هد های موجود در بازار یک برتری به حساب می آید.

به همین دلیل اگر قصد خرید بال هد دارید می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. تنها مشکل یا به عبارتی نقطه ضعف این محصول نداشتن تراز و قیمت نسبتا بالای آن است که اگر با آنها مشکلی ندارید می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.

نقاط قوت:

وزن کم

تحمل وزن بالا

کیفیت ساخت عالی

نقاط ضعف:

نداشتن تراز

قیمت نسبتا بالا

پن هد مانبیلی Manbily VH-60 3 Way Pan Head

پن هد مانبیلی Manbily VH-60 3 Way Pan Head

مشخصات پن هد سه پایه دوربین دیجیتال مانبیلی Manbily VH-60 3 Way Pan Head:

شرکت سازنده: مانبیلی
وزن: 792 گرم
نوع هد: پن هد

یکی از پن هد هایی که به جرعت می توان به آن لقب بهترین هد سه پایه دوربین دیجیتال را دارد همین محصول است. این هد تولید شرکت مانبیلی می باشد و وزنی حدود 792 گرم دارد و رنگ آن مشکلی می باشد. این هد از نوع پن هد عکاسی – ویدئویی می باشد و جنس آن از آلومینیوم است.

بر روی خود هد ترازی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن دوربین خود را کنترل کنید. همچنین به وسیله دسته ای که بر روی این هد قرار گرفته می توانید خیلی راحت دوربین خود را در جهات مختلف حرکت دهید.

حداکثر وزنی که این هد می تواند تحمل کند 10 کیلوگرم می باشد و این یعنی دیگر فرقی نمی کند از چه دوربین و چه لنز و چه تجهیزاتی استفاده می کنید این هد توانایی تحمل آنها را دارد.

در کل شاید به خاطر وزن نسبتا بالا و طراحی کمی عجیبش افراد زیاد به خرید آن مشتاق نشوند اما کیفیت ساخت خوب، برند معتبر و تحمل وزن فوق العاده باعث می شود تا در سطح و لول بالایی قرار بگیرد و اگر به دنبال یک هد حرفه ای و خوب هستید این بهترین گزینه باشد.

نقاط قوت:

تحمل وزن فوق العاده بالا

کیفیت ساخت خوب

سه جهته بودن

نقاط ضعف:

وزن بالا

 

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

 

سر سه پایه پلوز مدل PU3522

سر سه پایه پلوز مدل PU3522

مشخصات سر سه پایه پلوز مدل PU3522:

وزن: 181
شرکت سازنده: پلوز
جنس بدنه: آلومینیوم

شاید این محصول را نتوان بهترین سر سه پایه دوربین معرفی کرد اما قطعا به علت طراحی جمع و جور و قیمت پایین آن می تواند یک گزینه خوب برای اکثر ما باشد.

این محصول توسط شرکت پلوز طراحی و تولید شده و وزنی معادل 181 گرم دارد و ابعاد آن این هد را در دسته هد سه پایه های کوچک قرار داده است. جنس بدنه این محصول از آلومینیوم می باشد و می تواند تا 10 کیلوگرم وزن را تحمل کند. این حجم از تحمل وزن آن هم برای یک محصول با این وزن و ابعاد واقعا فوق العاده می باشد.

صفحه بدون لغزش با پیج ¼ اینچی که برای این محصول در نظر گرفته شده است آن را برای اکثر دوربین های dslr و slr مناسب کرده است. همچنین صفحه زیرین این محصول دارای فضای پیچ 3/8 اینچی است که برای استفاده مستقیم بر روی سه پایه می توانید از آن استفاده کنید. این صفحه قابلیت چرخش 360 درجه را دارد.

این سر سه پایه به نحوی طراحی شده است که قابلیت چرخش 360 درجه و تغییر شیب تا 90 درجه را داشته باشد که همین موضوع باعث شده  تا خیلی راحتی بتوانید دوربین را با زاویه دلخواه خود تنظیم کنید. اگر به دنبال یک سه پایه خوب هستید تا بتوانید از آن برای دوربین خود استفاده کنید حتما مطلب بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری را بخوانید.

نقاط قوت:

ابعاد کوچک

وزن کم

جنس مرغوب

تحمل وزن بالا

چرخش 360 درجه

نقاط ضعف:

طراحی بد

نظر خریداران سر سه پایه پلوز مدل PU3522:

نظر خریداران سر سه پایه پلوز مدل PU3522

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

من یک سر سه پایه پن تیلت دارم که برای فیلمبرداری مناسبتره اما بزرگ و سنگینه و توی کوله به سختی جا میشه. این سر سه پایه برای عکاسی مناسبتر و سریعتره و در عین حال سبکتر و کوچکتره. از خریدش راضی هستم

هد بیک Beike Q-80 Pan-Tilt 3 Way Panhead

هد بیک Beike Q-80 Pan-Tilt 3 Way Panhead

مشخصات هد بیک Beike Q-80 Pan-Tilt 3 Way Panhead:

شرکت سازنده: بیک
وزن: 745 گرم
نوع هد: پن هد

به عنوان آخرین محصول در لیست بهترین هد سه پایه دوربین دیجیتال تصمیم گرفتم تا یک پن هد از شرکت بیک را به شما معرفی کنم. این محصول وزنی حدود 745 گرم دارد که نسبتا زیاد است. تحمل وزن این محصول 4 کیلوگرم است که آن را برای اکثر دوربین های موجود در بازار با یک لنز معمولی مناسب کرده است. البته اگر بخواهید همزمان از دیگر تجهیزات نیز استفاده کنید شاید با مشکل رو به ور شوید ولی در کل تحمل وزن این محصول در سطح بالایی قرار دارد و نمی توان به آن ایراد خاصی گرفت

جنس بدنه این محصول از آلومینیوم می باشد و یک پن هد سه جهته به حساب می آید. برای این محصول دو عدد دسته در نظر گرفته شده است که می توانید توسط آنها دوربین خود را به خوبی در جهات مختلف کنترل کنید.

اگر دنبال یک پن هد نیمه حرفه ای با تحمل وزن بالا و قابلیت کنترل بالا هستید این محصول می تواند یک گزینه خوب برای شما باشد. البته اگر با وزن نسبتا بالای آن مشکل ندارید. همچنین یک عدد تراز نیز بر روی این محصول در نظر گرفته شده است که می توانید از آن برای کنترل محصول استفاده کنید.

نقاط قوت:

دارای تراز

تحمل وزن مناسب

کیفیت ساخت خوب

پن هد سه جهته

نقاط ضعف:

وزن نسبتا بالا

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

 

راهنمای خرید هد سه پایه دوربین

در بازار شاهد محصولاتی در بازه قیمتی های مختلف از 50 هزارتومان تا 1 میلیون تومان هستید. اما تفاوت اصلی این محصولات در چیست؟ کدام هد سه پایه بهتر است؟ مزیت فلان هد سه پایه نسبت به دیگری چیست؟ اینها همه سوالاتی هستند که ممکن است از خودتان بپرسید. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در راهنمای خرید هد سه پایه دوربین کوتاه و جمع و جور به مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید بپردازم.

انواع هد سه پایه دوربین دیجیتال:

مهم ترین موضوعی که باید به آن شناخت کامل داشته باشید انواع هد سه پایه است. در بازار به صورت کلی شاهد دو نوع اصلی پن هد و بال هد هستیم که هر کدام آنها ویژگی ها و مزایا و معایب خاص خود را دارند.

بال هد:

بال هد ها همانطور که از نامشان پیداست مانند یک توپ هستند که درون یک گیره کروی قرار دارند. این هد ها معمولا دارای یک پیچ برای محکم کردن هستند که با این پیچ ball ثابت قرار میگیرد. از این جهت هر بار که نیاز به تغییر جهت داشتید می توانید کمی پیچ را شل کنید و ball را در هر جهتی که می خواهید بچرخانید و دوباره پیچ را سفت کنید.

مزایا:

از مزایای بال هد ها می توان به استفاده راحت و بدون دردسر آنها اشاره کرد. برای استفاده از این نوع هد تنها کافی است یکی دوبار با آن کار کنید تا به خوبی با مکانیزم آن آشنا شوید.

همچنین بال هد معمولا وزن کمتری دارند و اندازه آنها کوچک تر است. همچنین قیمت این مدل از هد ها معمولا کمتر از پن هد ها است و می توانید با قیمت های بسیار پایینی در بازار یکی از آنها را پیدا کنید.

معایب:

بال هد ها به دلیل ساختاری که دارند تحمل وزن پایینی دارند و نمی توانند دوربین هایی با وزن زیاد را تحمل کنند. همچنین به علت استفاده از پیچ برای تنظیم زاویه دوربین و… معمولا دقت پایینی دارند و نمی توان خیلی راحت آنها را کنترل کرد.

پن هد:

پن هد ها دارای دسته های هستند که توسط این دسته ها دوربین کنترل می شود و می تواند آن را در جهت های مختلف حرکت دارد. محصولات موجود در این دسته معمولا کمی با هم تفاوت دارند و ساختار یکسانی ندارند.

مزایا:

این مدل معمولا به علت ساختار و نوع طراحی مخصوص به خودش نسبت به بال هد ها طول عمر بیشتری دارد و کمتر در هنگام استفاده آسیب می بیند. همچنین این مدل به علت استفاده از دسته های کنترلی دقت بسیار بالایی دارد. این یعنی می توانید با دقت و دسترسی بیشتری دوربین خود را در زاویه ای که می خواهید قرار دهید. همچنین این مدل معمولا حرکتی صاف و نرم دارد و به همین دلیل لرزش دوربین در هنگام تغییر زاویه آن نسبت به بال هد ها بسیار کم است.

معایب:

دقیقا همان مواردی که جز مزایای بال ها به حساب می آید و بیشتر افراد به خاطر آن سراغ بال هد ها می روند جز معایب پن هد ها به حساب می آیند. پن هد ها به علت ساختار حرکتی و برای اینکه دقت بسیار زیادی داشته باشند عملکرد بسیار کندی دارد و برای یک تغییر زاویه باید زمان بیشتری را صرف کنید.

همچنین این مدل دارای وزن بیشتر و اندازه بزرگ تر است و حمل و نقل آن به راحتی نیست. در آخر نیز به علت سبک طراحی، قیمت پن ها بیشتر از بال هد ها است.

اگر قصد دارید یک عکاس حرفه ای شوید قطعا به تجهیزات زیادی نیاز دارید. داشتن یک کیف دوربین فیلم برداری برای حمل این تجهیزات بسیار مهم است. به همین دلیل اگر تجهیزات مختلف دارید حتما مطلب مقایسه بهترین کیف دوربین عکاسی را بخوانید.

 

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

 

هد پایه شما چقدر وزن را می تواند تحمل کند؟

بعد از شناخت انواع هد سه پایه و مزایا و معایب آن مهم ترین نکته و پارامتری که باید به آن توجه کنید تحمل وزن هد سه پایه است. معمولا بهترین هد پایه دروربین برای شما باید توانایی تحمل وزن 1.5 تا 2 برابر مجموع دوربین شما + لنز شما را داشته باشد.

توجه داشتن به همین موارد در کنار کیفیت ساخت و برند معتبر و کالای اصل و غیر تقلبی برای خرید یک هد سه پایه خوب کافیست.

در این مطلب تمام سعی خود را کردم که در بخش راهنمای خرید هد سه پایه دوربین شما را بیشتر با این محصول آشنا کنم. همچنین به معرفی 8 تا از بهترین هد سه پایه دوربین دیجیتال نیز پرداختم که هر کدام آنها در سطح و لول خود بهترین هستند. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.