بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری در سال ۱۴۰۰+(مشخصات کامل)

0

یکی از اصلی ترین وسایل جانبی هر دوربین عکاسی و فیلم برداری سه پایه دوربین است. این وسیله به ما کمک می کند تا بتوانیم تصاویری بدون لرزش تصویر و با ثبات را به ثبت برسانیم. این موضوع به خصوص در فیلم برداری، ضبط ویدیو و مکان هایی که شرایط نوری مناسبی ندارند بسیار دشوار است. سه پایه های دوربین از طرفی کمک زیاد به عکاس جهت ثبت تصاویری خارق العاده می کنند اما از طرف دیگر قیمت بالا و تنوع بسیار زیاد آنها باعث شده تا دشواری خرید آنها بیشتر شود. در این مطلب از بخش دوربین فیلم برداری و عکاسی قصد دارم تا به معرفی بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی بپردازم. با من تا انتها همراه باشید.

بسیاری از عکاسان برای ثبت تصاویر با سرعت شاتر پایین تر، کنترل لرزش دوربین به خصوص در فیلم برداری، ضبط ویدیو، استفاده از تجهیزاتی که وزن دوربین را زیاد می کند و… از سه پایه استفاده می کنند. در مجموع یکی از لوازم جانبی که هر عکاسی باید حداقل یکی از آنها را داشته باشد سه پایه دوربین است. این وسیله با اینکه ساختار بسیار ساده ای دارد اما توجه نکردن به برخی پارامتر ها در هنگام خرید باعث می شود تا به سمت خرید یک محصول نا مناسب کشیده شوید.

بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری Weifeng-WT-3540

بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی در ایران

حالا در ادامه این مطلب قصد معرفی بهترین سه پایه های دوربین را دارم. سعی کردم تا بیشتر مدل های متنوع را در رنج های قیمتی مختلف معرفی کنم تا هر کسی بتواند یک سه پایه مناسب خود و نیاز خود در این لیست پیدا کند. در ادامه با من همراه باشید.

سه پایه نگهدارنده دوربین مدل 3110

سه پایه نگهدارنده دوربین مدل 3110

مشخصات سه پایه نگهدارنده دوربین مدل 3110:

وزن: 350 گرم
جنس: آلومینیوم
تحمل وزن: 1 کیلوگرم

اگر یک دوربین سبک دارید و به دنبال یک سه پایه خوب هستید قطعا این گزینه مناسب شماست. جنس این سه پایه از آلومینیوم است و از نظر طراحی واقعا نمی توان به آن ایرادی گرفت. اما همچنان ظرافت خاص خودش را دارد و از مقاومت بالایی برخوردار نیست. وزن کلی این پایه 350 گرم است که این موضوع حمل و نقل آن را آسان کرده است.

این سه پایه از هد از نوع پن هد استفاده می کند و می تواند تا 1 کیلوگرم وزن را تحمل کند. این عدد چندان بالا نیست و بیشتر مناسب دوربین های سبک یا دوربین های بدون قابلیت تعویض لنز می شوند. در حال حاضر یک دوربین dslr معمولی و نیمه حرفه ای وزنی نزدیک به 700 گرم دارد که با یک لنز معمولی 100 گرمی نیز جمع وزن آنها به 800 گرم می رسد. بنابراین در هنگام خرید حتما به وزن دوربین و لنز خود توجه داشته باشید که از 600 گرم بیشتر نشود.

بیشترین ارتفاع آن نیز 100 سانتی متر و تعداد قطعات پایه نیز 3 تا است. این مشخصات در نگاه کلی و با توجه به در نظر گرفتن قیمت نوید یک محصول متوسط ارزان قیمت را می دهد که می تواند گزینه چندان بدی نباشد. همچنین این سه پایه جز بهترین سه پایه نگهدارنده موبایل نیز می باشد که اگر گوشی موبایل دارید می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

نقاط قوت:

قیمت ارزان

وزن کم

نقاط ضعف:

تحمل وزن پایین

ظریف بودن

نظر خریداران سه پایه نگهدارنده دوربین مدل 3110:

نظر خریداران سه پایه نگهدارنده دوربین مدل 3110

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

از لحاظ قیمت و کارایی برای دوربین های کوچک و موبایل عالی ولی متاسفانه

سه پایه دوربین نست مدل NT-510

سه پایه دوربین نست مدل NT-510

مشخصات سه پایه دوربین نست مدل NT-510:

وزن: 580 گرم
تحمل وزن: تا 3 کیلوگرم
ارتفاع: 43 تا 136 سانتی متر

اگر به دنبال یک مدل نیمه حرفه ای از یک برند خوش نام هستید این سه پایه می تواند یک گزینه خوب باشد. تحمل وزن بالا، ارتفاع مناسب، برند خوش نام و قیمت مناسب همگی دور هم جمع شدند تا لقب بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی را به این محصول نسبت بدهند.

این محصول کلا 580 گرم وزن دارد که آن را در دسته سه پایه های نیمه سبک قرار می دهد. در حالت بسته ارتفاع آن 43 سانتی متر و در حال تمام باز ارتفاع آن به 136 سانتی متر می رسد. برای تنظیم ارتفاع آن نیز پایه های آن سه قطعه ای می باشد که توسط یک گیره باز و بسته می شود.

نوع هد این محصول پن هد می باشد که امکان چرخش 360 درجه افقی را فراهم می کند و می تواند تا 3 کیلوگرم وزن را تحمل کند. اما این عدد کمی بالا است و بهتر است اگر دوربین و لنز شما باهم کمتر از 2 کیلوگرم وزن دارد روی این سه پایه حساب کنید. در کل یک محصول واقعا عالی از برند نست به حساب می آید.

نقاط قوت:

وزن مناسب

تحمل وزن تا 2 کیلوگرم

پوشش ارتفاع مناسب

نقاط ضعف:

جنس بدنه می تواند بهتر باشد.

نظر خریداران سه پایه دوربین نست مدل NT-510:

نظر خریداران سه پایه دوربین نست مدل NT-510

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

اگه میخوایید بخرید به نسبت قیمت های دیگه حرف نداره واسه استریم عکاسی واسه هر چی که بخوایید میتونین بخرید حتی عکاسی طبیعت امتحانش کنین!

سه پایه دوربین نست مدل NT-6294AK

سه پایه دوربین نست مدل NT-6294AK

مشخصات سه پایه دوربین نست مدل NT-6294AK:

وزن: 2200 گرم
جنس: آلومینیوم
نوع هد: بال هد
وزن قابل تحمل: 15 کیلوگرم
ارتفاع: 45 تا 166 سانتی متر

اگر به دنبال یک سه پایه حرفه ای هستید قطعا این محصول می تواند یکی از بهترین گزینه های موجود باشد که قیمت بالایی دارد. این محصول وزنی حدود 2200 گرم دارد که این یعنی اصلا برای حمل و نقل گزینه مناسب نمی باشد. جنس بدنه آن از آلومینیوم است و کیفیت ساخت بالایی دارد.

تحمل وزن این محصول به بیش از 15 کیلوگرم می رسد که این عدد واقعا شگفت انگیز است و آن را برای کارهای حرفه ای مناسب می کند. اما تحمل وزن بالا تنها نکته مثبت این سه پایه به حساب نمی آید. دامنه ارتفاعی که این محصول پوشش می دهد 45 سانتی متر الی 166 سانتی متر می باشد که این موضوع باعث شده تا برای هر کاری مناسب باشد.

نوع هد آن بال هد می باشد و پایه های آن از 4 قطعه تشکیل شده است. برای تنظیم ارتفاع نیز باید از گیره های پیچشی این سه پایه استفاده کنید. همچنین این محصول قابلیت تبدیل به مونوپاد نیز دارد که البته چندان کاربردی نیست. در مجموع اگر کارتان حرفه ای است و به دنبال یک بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی هستید این گزینه قطعا نا امیدتان نمی کند. این سه پایه بیشتر مخصوص بهترین دوربین های عکاسی می باشد و برای محصولات عادی شاید کمی بیش از اندازه ول خرجی باشد.

نقاط قوت:

برندی خوش نام

کیفیت ساخت بالا

قفل های پیچشی

قابلیت تبدیل مونوپاد

دامنه ارتفاع وسیع

قابلیت تحمل وزن تا 15 کیلوگرم

نقاط ضعف:

وزن بالا

قیمت بسیار بالا

سه پایه دوربین نست مدل NT-757

سه پایه دوربین نست مدل NT-757

مشخصات سه پایه دوربین نست مدل NT-757:

وزن: 1680 گرم
جنس: آلومینیوم
وزن قابل تحمل: 5 کیلوگرم
ارتفاع: 59 تا 154 سانتی متر

اگر همچنان دنبال یک محصول نیمه حرفه ای هستید اما گزینه قبلی برایتان زیادی گران قیمت بود این محصول می تواند پیشنهاد خوبی باشد. جنس بدنه این سه پایه از آلومینیوم می باشد و نوع طراحی آن باعث شده تا وزنی حدود 1680 گرم داشته باشد که قابل تحمل تر است.

وزنی که می تواند تحمل کند 5 کیلوگرم است که اگر صاحب یک دوربین dslr نیمه حرفه ای یا حتی حرفه ای نیز باشید باز هم می تواند جواب گویتان باشد. همچنین به واسطه یه گیره ای که برای این محصول در نظر گرفته شده است می توان ارتفاع آن را از 59 تا 154 سانتی متر تنظیم کرد. این دامنه ارتفاع واقعا مناسب است اما کمترین ارتفاع آن 60 سانتی متر می باشد که شاید در برخی مواقع که نیاز به ارتفاع کمتری دارید کمی دردسر ساز باشد.

جنس خوب، قیمت مناسب تحمل وزن عالی و.. همگی باعث شدند تا این محصول به یکی از بهترین سه پایه های دوربین فیلم برداری تبدیل شود.

نقاط قوت:

کیفیت ساخت مناسب

دامنه تنظیم ارتفاع گسترده

قیمت مناسب

تحمل وزن تا 5 کیلوگرم

نقاط ضعف:

پوشش ندادن ارتفاع پایین (حداقل ارتفاع آن 60 سانتی متر است)

نظر خریداران سه پایه دوربین نست مدل NT-757:

نظر خریداران سه پایه دوربین نست مدل NT-757

جنس خوبی داره و برای فیلم برداری خوبه.

سه پایه دوربین ویفنگ مدل WT-3540

سه پایه دوربین ویفنگ مدل WT-3540

مشخصات سه پایه دوربین ویفنگ مدل WT-3540:

وزن: 1235 گرم
جنس: آلومینیوم
تحمل وزن: بالا 2 کیلوگرم
تنظیم ارتفاع: 60 سانتی متر الی 157 سانتی متر

مگر می شود پا به دنیای سه پایه های دوربین بگذاریم و نامی از برند ویفنگ نبریم. این برند تا تولید انواع و اقسام محصولات مختلف با کیفیت بالا نام خود را در این حوزه بسیار مشهور کرده است. این سه پایه یکی از بهترین محصول این شرکت می باشد که قیمت مناسب آن در کنار قابلیت های خوب آن باعث شده تا به یکی از بهترین انتخاب ها تبدیل شود.

این سه پایه از جنس آلومینیوم می باشد و دارای وزن 1235 گرم است که باعث شده تا حمل و نقل آن نیز چندان سخت نباشد. این سه پایه با اینکه وزن کمی دارد اما می تواند تا 3 کیلوگرم وزن را تحمل کند که این یعنی برای دوربین های نیمه حرفه ای و عکاسی معمولی گزینه مناسب است.

برای این محصول قفل گیره ای در نظر گرفته شده است که با استفاده از آنها می توان خیلی راحت ارتفاع سه پایه را بین 60 سانتی متر و 157 سانتی متر تنظیم کرد. همچنین یک عدد تراز بر روی خود سه پایه قرار داده شده است که با استفاده از آن می توانید به درستی دوربین خود را تنظیم کنید.

از نقاط ضعف آن نیز می توان به جنس کمی ضعیف و پوشش ندادن ارتفاع های کم اشاره کرد. که البته هر دو این نقطه ضعف ها با توجه به قیمت و کارایی سه پایه چندان احساس نمی شوند.

نقاط قوت:

حفظ تعادل

تنظیم ارتفاع در محدوده مناسب

تحمل وزن تا 3 کیلوگرم

قیمت مناسب

برند معتبر

نقاط ضعف:

جنس آن می توانست بهتر باشد.

نظر خریداران سه پایه دوربین ویفنگ مدل WT-3540:

نظر خریداران سه پایه دوربین ویفنگ مدل WT-3540

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

با توجه به قیمتش سه پایه خوبیه و کارایی بالایی داره. به خصوص آزادی حرکت سر سه پایه تو فیلمبرداری خیلی کارامده. بزرگترین عیبش اینه که گیره های پایه ها که برای تنظیم ارتفاع استفاده میشن نسبتا نازک و ظریف هستن

سه پایه زومی ZOMEI T90 Tripod

سه پایه زومی ZOMEI T90 Tripod

مشخصات سه پایه زومی ZOMEI T90 Tripod:

جنس بدنه: آلومینیوم
ارتفاع: 41 سانتی متر الی 137 سانتی متر
تحمل وزن: 3 کلیوگرم

محصول خوب و با کیفیت از برند زومی که می تواند قطعا یکی از بهترین انتخاب های هر فردی باشد. این سه پایه کلا 589 گرم وزن دارد که آن را در دسته سه پایه های سبک قرار می دهد. این سه پایه نه تنها مخصوص دوربین های فیلم برداری و عکاسی می باشد بلکه این محصول دارای یک گریپ پد دار است که می توانید از آن برای اتصال گوشی تلفن خود به این سه پایه استفاده کنید. این پد از تمام گوشی های بین 3 تا 7.5 اینچ پشتیبانی می کند و این یعنی طیف گسترده است از دستگاه ها را می توانید به آن متصل کنید.

ارتفاع این محصول بین 41 تا 137 سانتی متر قابل تنظیم است که این محدوده برای هر کاری و هر سبکی می تواند مناسب باشد. همچنین این محصول می تواند تا 3 کیلوگرم وزن را تحمل کند که از این جهت برای دوربین ها و گوشی های نسبتا سبک مناسب است. همچنین برای این محصول یک عدد ریموت کنترل در نظر گرفته شده است که می توانید با آن از فاصله 20 متری و بدون تماس دست عکاسی و فیلم برداری کنید.

در مجموع یک محصول با کیفیت از برند زومی می باشد که قطعا یکی از بهترین گزینه ها برای هر فردی می باشد. اگر به دنبال یک محصول با کیفیت ساخت بالا و قیمت مناسب هستید قطعا این محصول می تواند گزینه خوبی باشد.

نقاط قوت:

وزن مناسب

تنظیم ارتفاع بین 41 تا 137 سانتی متر

قابلیت نصب گوشی

قیمت مناسب

سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2264

سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2264

مشخصات سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2264:

وزن: 1650 گرم
جنس: آلومینیوم
نوع هد: پن هد
تحمل وزن: 4 کیلوگرم
ارتفاع: 50 تا 176 سانتی متر

اگر به دنبال یک پایه بلند با قیمت مناسب و کیفیت ساخت بالا هستید قطعا یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید پیدا کنید همین سه پایه است. این سه پایه جی ماری وزنی حدود 1650 گرم دارد که نه می توان گفت زیاد است و نه می توان گفت کم است. این محصول از جنس آلومینیوم ساخته شده است که کیفیت ساخت واقعا خوبی دارد.

این سه پایه تا 4 کیلوگرم تحمل وزن دارد و این یعنی می توانید از اکثر دوربین ها و گوشی ها بر روی این سه پایه استفاده کنید. همچنین خیلی راحت می توانید آن را از یک سه پایه به یک تک پایه تبدیل کنید.

این محصول در حالت بسته 50 سانتی متر و در حالت تمام باز 176 سانتی متر ارتفاع دارد که همین موضوع باعث شده تا در دسته پایه های بلند قرار بگیرید. برای هر پایه آن 3 عدد گیره در نظر گرفته شده است که می توانید با باز کردن آنها ارتفاع پایه را تنظیم کنید.

نقاط قوت:

پوشش ارتفاع بسیار زیاد

کیفیت ساخت بالا

قیمت مناسب

تحمل وزن تا 4 کیلوگرم

نظر خریداران سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2264:

نظر خریداران سه پایه دوربین جی ماری مدل KP-2264

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

من کاربر حرفه‌ای نیستم ولی ازین سه‌پایه خیلی راضی بودم. مقاوم و محکم بود. نسبتا سنگین بود و با صربه‌ی کوچیک و باد نمیافته. پایه‌های کلفتی داره ولی به خوبی توی هم جمع میشه. اگه کاربر حرفه‌ای نیستین ولی میخواین یه سه‌پایه‌ی محکم و با کیفیت داشته باشین، من این محصول رو پیشنهاد میکنم.

سه پایه دوربین ویفنگ مدل WF-520

سه پایه دوربین ویفنگ مدل WF-520

مشخصات سه پایه دوربین ویفنگ مدل WF-520:

وزن: 1100 گرم
جنس: آلومینیوم
نوع هد: پن هد
بیشترین وزن قابل تحمل: 4 کیلوگرم
ارتفاع: 54 سانتی متر الی 150 سانتی متر

به عنوان آخرین محصول نیز تصمیم گرفتم تا یک محصول دیگر از برند ویفنگ را به شما معرفی کنم. این محصول از جنس آلومینیوم می باشد و کلا 1100 گرم وزن دارد. به لطف ساختار خوب تعادل در این سه پایه به خوبی رعایت شده است و می تواند تا 4 کیلوگرم وزن را تحمل کند.

ارتفاع این محصول را می توان بین 54 سانتی متر الی 150 سانتی متر تنظیم کرد که این کار توسط سه قفل گیره ای انجام می شود. پایه این محصول لاستیکی بوده تا بتواند از لغزش پایه تا حد بسیار خوبی جلوگیری کند.

با توجه به وزن و ابعادی که دارد حمل آن اصلا سخت نبوده و می تواند به یکی از بهترین محصولات برای هر عکاسی تبدیل شود.

محصولات برند ویفنگ معمولا دارای کیفیت مناسب و قیمت نه چندان بالا هستند که همین موضوع باعث شده تا این برند بسیار شناخته شود.

نقاط قوت:

وزن مناسب

تحمل وزن تا 4 کیلوگرم

حفظ تعادل خوب

قابلیت تنظیم ارتفاع

دارای دسته جهت تنظیم بهتر دوربین

نظر خریداران سه پایه دوربین ویفنگ مدل WF-520:

نظر خریداران سه پایه دوربین ویفنگ مدل WF-520

کیفیت ساخت خیلی خوبی داره و استحکام بالایی داره ،من برای عکاسی شخصی استفاده میکنم که عالیه

راهنمای خرید سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی

برای اینکه بتوانید بهترین محصول را برای خودتان پیدا کنید ابتدا باید با پارامتر هایی که در هنگام خرید آن بسیار اهمیت دارند آشنا شوید. در بخش راهنمای خرید سه پایه دوربین نیز قصد دارم تا کمی شما را بیشتر به این محصولات آشنا کنم و نکاتی را به شما بگویم که قطعا در هنگام خرید می تواند کمک بسیار زیادی به شما برای خرید یک محصول با کیفیت بکند.

تحمل وزن:

یکی از اصلی ترین و مهم ترین پارامتر هایی که حتما باید آن را در هنگام خرید در نظر داشته باشید تحمل وزن سه پایه است. تحمل وزن یعنی اینکه سه پایه تا چه وزنی را می تواند تحمل کند. یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری در این مرحله انجام می دهند تنها وزن خود دوربین را به حساب می آورند و در این بخش ملاک قرار می دهند. اما همیشه وزن دوربین خود به علاوه وزن لنزی که قصد استفاده از آن را دارید در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال وزن یک دوربین 500 گرم است اما به همراه یک لنز 500 گرمی وزن مجموع به 1 کیلوگرم می رسد. در هنگام خرید حتما سعی کنید به دنبال گزینه هایی باشید که مجموع وزن مورد تحمل آنها بیش از 1.5 یا 2 برابر وزن دوربین شما + لنز باشد. به عنوان مثال لنز هایی که در مطلب بهترین لنز دوربین dslr معرفی کردیم همگی وزن نسبتا بالایی دارند و بهتر است به سه پایه هایی که قابلیت تحمل وزن بالا دارند رجوع کنید.

در واقع شما در هنگام فیلم برداری و عکاسی ممکن از تجهیزات دیگری استفاده کنید، بخواهید از لنز های دیگر استفاده کنید یا نا خواسته عاملی باعث افزایش فشار بر پایه شود. به همین دلیل جهت اطمینان بهتر است به این پارامتر توجه کنید.

 

وزن سه پایه:

در بخش اول از راهنمای خرید بهترین سه پایه دوربین به مقدار تحمل وزن سه پایه اشاره کردیم. اما به جز ان وزن خود پایه نیز اهمیت زیادی دارد. وزن پایه با توجه به نوع ساختار و جنس سازنده آن بالا و پایین می شود. بهتر است به دنبال پایه هایی باشید که وزن متوسط به بالایی داشته باشند. وزن پایین ممکن است در برخی شرایط تعادل سه پایه را برهم بزند و وزن زیاد نیز حمل و نقل بسیار سختی دارد.

ارتفاع سه پایه:

یکی دیگر از مهم ترین پارامتر هایی که می تواند یک سه پایه معمولی را به بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی تبدیل کند ارتفاع پایه است. ارتفاع پایه شامل دو بخش کمترین ارتفاع و بیشترین ارتفاع می شود. سه پایه ای که انتخاب می کنید باید بتواند رنج ارتفاعی که مدنظر شماست را پوشش دهد. اینکه چه ارتفاعی بهتر است کاملا به عکاسی و سبک عکاسی خودتان بر می گردد اما اگر قصد عکاسی معمولی و عادی را دارید سعی کنید سه پایه شما رنج ارتفاع 70 سانتی متر الی 120 سانتی متر را حتما پوشش بدهد تا بتوانید از آن در اکثر کارها استفاده کنید.

مشاهده قیمت بهترین سه پایه دوربین در نورنگار

ساختار سه پایه:

ساختار سه پایه به عوامل بسیار زیادی مانند پایه نوع گیره و… مربوط می شود. اما در این بخش من تنها قصد دارم تا به نوع پایه و دسته کنترل اشاره کنم. برخی از سه پایه ها دسته هایی دارند که با استفاده از آنها می توانید خیلی ساده و راحت دوربین خود را کنترل کنید و آن را در جهت های مختلف بچرخانید. اگر می خواهید بدون جا به جا کردن سه پایه از زوایای دیگر عکاسی و فیلم برداری کنید بهتر است سه پایه هایی را انتخاب کنید که دارای این قابلیت هستند.

پارامتر بعدی ساختار پایه ها می باشد. در برخی ای مدل ها این امکان وجود دارد تا کفی پایه آن را عوض کنید.(قسمت انتهایی پایه) این موضوع باعث می شود تا سه پایه شما متناسب تا سطحی باشد که بر روی آن قرار دارد. برای مثال در مدل هایی در قیمت انتهایی پایه مخ هایی قرار دارد که در داخل زمین فرو می روند تا تعادل پایه در همه حال حفظ شود. نیاز داشتن به این ویژگی کاملا بستگی به خودتان دارد.

در این مطلب سعی کردم تا شما را بیشتر با سه پایه های دوربین آشنا کنم و بهترین سه پایه دوربین فیلم برداری و عکاسی را به شما معرفی کنم. امیدوارم یک سه پایه خوب برای دوربین خود انتخاب و خریداری نماید. راستی به نظر شما بهترین سه پایه دوربین کدام است؟ خود شما از سه پایه ای استفاده می کنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.