مراحل عمل بینی + جدیدترین تکنیک های جراحی

رینوپلاستی بعنوان یک پروسیجر جراحی زیبایی ، یک پروسه چند فازی است که در هر یک از این فازها ، اجرای اقدامات خاص ، بعنوان دانه های زنجیر ، یک مجموعه به هم پیوسته و منسجم را شکل می دهد که نهایتاً به نقطه خلق یک نتیجه جذاب و تحسین برانگیز از عمل ختم می شود. احساس رضایت بیمار در نقطه پایان این مسیر ، مستلزم برداشتن قدم های صحیح در هر مرحله از این پروسیجر جراحی است.

 

انتخاب جراح بینی ، اولین مرحله از مراحل عمل بینی

دستیابی به یک انتخاب جراح با تجربه ، ماهر ، صاحب سبک و موفق که کارنامه سوابق کاری او مملو از درخشش نتایج فوق العاده است ، یک قدم موفقیت آمیز و یک پیروزی بزرگ برای بیمار محسوب می شود که دستیابی او به یک بینی زیبا و جذاب را پس از عمل ، تضمین می کند. وسواس به خرج دادن زیاد بیمار در این فاز انتخاب و انجام یک تحقیق کامل و وقت گذاشتن برای این پروسه ، باعث می شود که خیال او آسوده باشد که از قدم گذاشتن در مسیر جراحی ، پشیمان نخواهد شد. به جرات می توان گفت که مرحله انتخاب جراح بینی ، مهم ترین مرحله در میان تمام مراحل این فرایند زیبایی است و مرتباً به افراد داوطلب این پروسیجر زیبایی توصیه می شود تا نهایت دقت خود را در این مرحله به کار ببندند. اگر در انتخاب پزشک مناسب دقت نکنید این احتمال وجود دارد که به رینوپلاستی ترمیمی نیاز پیدا کنید.

اقدامات قبل از راینوپلاستی

مرحله دوم از مراحل عمل ، فاز اقدامات قبل از جراحی است که خود انشعابات متعددی داشته و اجرای صحیح هر کدام از این انشعابات ، مسیر رسیدن به نتیجه دلخواه را هموارتر می کند. در این مرحله ، با شرکت در جلسه مشاوره قبل از عمل ، در یک گفتگوی نفر به نفر بین جراح و بیمار ، یک همکاری مشترک بین آنها آغاز می شود. در این جلسه درباره ابعاد مختلف پروسه جراحی صحبت می شود و معاینات لازم بر روی بینی بیمار انجام شده و پیشینه پزشکی او مرور می شود. هدف از تمام این بررسی ها و ارزیابی های دقیق و مفصل ، جمع آوری اطلاعاتی مفید برای ترسیم بهترین و کامل ترین و بی نقص ترین طرح درمان است.

همچنین با بهره گیری از فناوری های جدید از قبیل تکنولوژی عکسبرداری سه بعدی ، تغییرات مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته بر روی تصاویر گرفته شده از بینی و چهره بیمار اعمال می شود تا نهایتاً تغییراتی برگزیده شود که قادرند بهترین و جذاب ترین نتیجه را روی بینی و کل صورت خلق کنند.

در طول این جلسه ، دکتر علی جاودانی ، دستورالعمل هایی که بیمار در هفته های منتهی به روز جراحی ، ملزم به اجرای آنها است را نیز به او توصیه می کند. هدف از اجرای این اقدامات ، ایجاد آمادگی بیشتر در بدن برای قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی و همچنین سپری کردن یک دوره بهبود و ریکاوری موفقیت آمیز است.

اتاق عمل ، مرحله اعمال عملی تغییرات

با وارد شدن به اتاق جراحی ، تجربه جدید زندگی تان برای صاحب یک بینی زیبا و جدید شدن ، رقم می خورد. بهترین جراح بینی تهران با مانور دستان هنرمند و با بهره گرفتن از ایده های نابی که در ذهن خلاق خود تصور کرده ، مشغول به ایجاد تغییرات با استفاده از تکنیک های پیشرفته و متناسب با نیاز بیمار می شود. نهایتاً اینکه در پایان این مرحله ، شما با یک بینی جدید گچ گرفته شده ، اتاق عمل را ترک کرده و عازم اتاق ریکاوری می شوید تا بعد از اطمینان از طبیعی بودن علائم حیاتی تان ، محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید.

مرحله مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از جراحی ، یکی از مهم ترین مراحلی است که در آن بیمار با عمل کردن به دستورات و توصیه های پزشک ، دوره ریکاوری را پشت سر می گذارد. در این فاز ، بدن به ترمیم بافت های آسیب دیده در بینی می پردازد و عمل کردن به دستورالعمل های پزشک ، مسیر را برای دستیابی به یک روند بهبود موفقیت آمیز ، هموارتر می کند. به طور کلی می توان گفت یکی از ویژگی های منحصر به فرد و یونیک جراحی بینی ، سفارشی بودن آن است به این معنی که جراح متناسب با نیازهای هر بیمار خود ، طرح درمان کاملاً اختصاصی را از مرحله اقدامات قبل از عمل تا مرحله مراقبت های بعد از عمل ، ترسیم می کند. به همین دلیل ، توصیه های سفارش شده توسط جراح در فاز مراقبت های بعد از عمل بینی نیز متناسب با نیازهای هر بیمار ، کاملاً اختصاصی و سفارشی خواهد بود.

مرحله مشاهده نتیجه جراحی

مشاهده نتیجه جراحی ، از پر هیجان ترین لحظات بعد از جراحی بینی است که در آن قرار است شاهد یک تغییر بزرگ و دوست داشتنی در چهره تان باشید. گچ از روی بینی تان برداشته می شود و می توانید شاهد یک بینی جدید روی صورت تان باشید. بعد از برداشته شدن گچ ، بینی چسب زده می شود و پزشک به شما توصیه می کند تا برای مدتی این پروسه چسب زدن را ادامه دهید تا ورم طبیعی که بعنوان واکنش طبیعی بدن به جراحی ، در بینی ایجاد شده است سریع تر فروکش کرده و پوست بینی با چارچوب جدید غضروفی و استخوانی ، سازگار شود. مدت زمان مورد نیاز برای چسب زدن به بینی ، بر حسب دامنه تغییرات ایجاد شده در این اندام و نیز وسعت جراحی ، متفاوت است.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.