فعال سازی رومینگ ایرانسل + [آموزش کامل فعال سازی و غیر فعال کردن آن]

رومینگ ایرانسل واژه ای گنگ و نامفهوم برای خیلی از کاربران این اپراتور قدرتمند در کشور است که می تواند قابلیت ها و امکانات فراوانی را برای افراد به وجود آورد؛ اما آن ها نمی توانند از این قابلیت استفاده کنند! چرا که اطلاعات زیادی در رابطه با آن ندارند. یکی از امکانات ویژه این اپراتور بزرگ در ایران این است که برای کاربران و مخاطبین خود این امکان را فراهم نموده تا در زمان سفر به خارج از مرزها بتوانند هزینه مکالمات و پیامک های خود را کنترل نمایند. در واقع رومینگ شرایطی را فراهم می کند که افراد بتوانند با خارج شدن از یک محدوده جغرافیایی مشخص از این قابلیت استفاده کنند و از مزایای ویژه آن بهره ببرند. اما چطور می توان این قابلیت را فعال سازی کرد؟ آیا امکان غیر فعال کردن آن نیز وجود دارد؟ پاسخ سوالات شما در جدیدترین اخبار و ترفندهای تکنولوژی امروز منتشر شده است؛ پس با ما همراه باشید.

آشنایی با مفهموم رومینگ ایرانسل

ایرانسل قابلیت های متعددی را برای کاربران خود فراهم نموده که شرایط استفاده از سیم کارت ها را به راحت ترین شکل ممکن امکان پذیر ساخته است، مانند امکان دریافت شارژ اضطراری ایرانسل که در مواقع ضروری بسیار کارآمد می باشد.خب پیش تر عنوان کردیم در صورتی که افراد قصد خروج از کشور را دارند باید حتماً به فکر راه های ارتباطی باشند. یکی از مهم ترین و عامیانه ترین راه ها استفاده از تلفن های همراه و سیم کارت هایی است که امکان برقراری ارتباط را برای افراد خارج و داخل فراهم می کند، این ارتباط می تواند پر هزینه باشد. اما چنانچه از سیم کارت های اپراتورهای داخلی استفاده کنید می‌توانید با فعال سازی امکانات و قابلیت های آن، این هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش دهید که این قابلیت ها تحت عنوان رومینگ شناخته شده اند.
در واقع رومینگ ایرانسل شرایطی را فراهم می کند که شما بتوانید از سیم کارت های این کمپانی در مرزهای خارجی نیز استفاده کنید؛ چرا که به محض خروج از مرزهای داخلی ارتباط سیم کارت و اپراتور قطع می شود و شما امکان ارسال پیام یا برقراری مکالمه را ندارید. به همین دلیل رومینگ ایرانسل طراحی شد تا افراد با استفاده از این قابلیت حتی در زمان خروج از محدوده جغرافیایی مشخص شده بتوانند از سیم کارت خود استفاده نمایند۔
یکی از مهم ترین قابلیت های این فعال سازی می تواند استفاده از اینترنت باشد. صرف هزینه های زیاد جهت برقراری و اتصالات اینترنتی سبب می شود که افراد در خارج از کشور کمتر از این مزیت استفاده کنند. به همین دلیل اپراتورهای معتبر در ایران با فعال سازی رومینگ این شرایط را امکان پذیر کردند تا کاربران و مخاطبین بتوانند از اینترنت خود با همان هزینه ای که در داخل کشور استفاده می کردند بهره ببرند.

فعال سازی رومینگ ایرانسل

روش های متداول برای فعال سازی رومینگ ایرانسل

همانند دیگر امکانات این اپراتور فعال سازی رومینگ به روش های متفاوتی امکان پذیر است که از ساده ترین و مناسب ترین آنها می توان به شماره گیری کد خاص اشاره کرد. همانند تصویر زیر شما با فعالسازی کد #۱*۱۱۱۱* می توانید قابلیت رومینگ را برای گوشی خود فعال کنید. البته توجه داشته باشید که شماره گیری این کد تنها زمانی امکان پذیر است که شما در محدوده جغرافیایی کشور خود باشید و چنانچه از مرزها خارج شوید این قابلیت برای شما فعال نمی شود چرا که امکان برقراری ارتباط وجود ندارد۔

فعال سازی رومینگ ایرانسل

در مرحله دوم چنانچه کد را به درستی وارد کرده باشید از طرف سایت ایرانسل یک پیام تحت عنوان موفقیت در فعال سازی برای شما نمایش داده می شود که می توانید این پیغام را به صورت کامل در تصویر زیر ببینید۔

فعال سازی رومینگ ایرانسل

چطور می توان با استفاده از رومینگ ایرانسل تماس گرفت؟

 • خب شما از محدوده جغرافیایی تعیین شده خارج شده اید و در کشور خود کد دستور فعال سازی را وارد نموده اید؛ حال قصد دارید اولین تماس را با استفاده از رومینگ ایرانسل انجام دهید!
  برای انجام تماس چهار روش امکان پذیر است که به ترتیب با هر یک از آنها آشنا خواهید شد.
  در نظر داشته باشید که شما در حال حاضر قصد دارید با یک شماره خارجی با یک شماره در داخل کشور خود تماس بگیرید؛ اما در هر صورت این تماس تماس بین‌المللی است و حتماً باید از کد کشور استفاده نمایید. اگر مقصد تماس شما یک شماره همراه بود، لازم است کد کشور به همراه شماره تلفن همراه بدون صفر را شماره گیری کنید.
 • یکی دیگر از روش های برقراری ارتباط و تماس با رومینگ ایرانسلزمانی است که در خارج از کشور هستید و می خواهند با شما تماس بگیرند!
  فرد تماس گیرنده باید حتماً از کد کشور استفاده کند یعنی همانند روش بالا کد کشور به علاوه شماره تلفن همراه بدون عدد صفر را شماره گیری کند.
 • در روش سوم ممکن است شما قصد داشته باشید با شماره همراهی که در همان کشور وجود دارد تماس بگیرید!
  برای این تماس نیاز به شماره گیری کد نیست چرا که شما پس از فعال سازی رومینگ در هر جایی از دنیا که قرار بگیرید اپراتور شما تحت زیر مجموعه اپراتور مخابرات همان کشور قرار می گیرد و برای شماره گیری نیازی به کد نیست.
 • روش چهارم به دریافت تماس از همان کشور اختصاص داده شده است!
  در این شرایط نیز همانند روش قبلی چون شما در حال حاضر زیر مجموعه مخابرات همان کشور به حساب می آیید پس دیگر نیازی به شماره گیری کد برای دریافت تماس ندارید.

هزینه تماس با رومینگ ایرانسل به چه صورت است؟

یکی از نکاتی که افراد پیش از فعال سازی کد رومینگ ایرانسل به آن توجه می کنند هزینه تماس ارسال پیام و اینترنت است. توجه داشته باشید که در حال حاضر تمامی سیم کارت ها قابلیت پشتیبانی از رومینگ را دارند؛ همانطور که در تصویر زیر می بینید ممکن است کلیه تعرفه های ایرانسل بر اساس شرایط اقتصادی در روزها و حتی ماه های آینده تغییر کند! اما در حال حاضر این تعرفه ها مشخص شده و افراد می توانند با استفاده از این تعرفه ها از قابلیت رومینگ ایرانسل استفاده نمایند۔

فعال سازی رومینگ ایرانسل

چگونه می توان رومینگ ایرانسل را غیر فعال کرد؟

خوب سفر شما به پایان رسیده و قصد بازگشت به کشور را دارید. در این صورت لازم است که حتما کد رومینگ ایرانسل را غیر فعال کنید. چنانچه این کد را فعال نکنید تعرفه های تماس در زمان بازگشت به کشور نیز با همان تعرفه های عنوان شده حساب می شود و هزینه تماس و اینترنت و پیامک شما بیشتر خواهد بود.
همانطور که در تصویر زیر می بینید برای غیر فعال سازی رومینگ همانند فعال سازی آن می توانید از کد های دستوری استفاده کنید.. کد غیر فعال سازی رومینگ ایرانسل #2*1111* می باشد.

در گام دوم همانطور که می بینید پس از شماره گیری کد غیر فعال سازی یک پیامک تحت عنوان اینکه سرویس رومینگ غیر فعال شده، به شما نمایش داده می شود.

نتیجه گیری

در سال های اخیر افراد معمولاً به دنبال استفاده از قابلیت ها و امکاناتی هستند که هزینه کمتری برای آنها به همراه داشته باشد. کمپانی های متفاوت در صنایع مختلف سعی داشته اند با ارائه خدماتی و تولید کالاهایی با قیمت مناسب تر توجه کاربران را به خود جلب نمایند. از همین جهت کمپانی ایرانسل به منظور جلب رضایت مخاطبین خود قابلیت رومینگ ایرانسل را فراهم نموده که بر اساس آن افراد می توانند در زمان خروج از کشور و محدوده جغرافیایی مشخص شده توسط این اپراتور از مزایای سیم کارت خود استفاده کنند و برای تماس، ارسال پیامک کوتاه و اتصال به اینترنت هیچ مشکلی نداشته باشند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.