بررسی علت نشت آب در بخارشوی دلونگی

در صورتی که شما هم از بخارشوی مدرن و پیشرفته دلونگی استفاده می کنید، باید به نکات نگهداری از این تجهیزات دقت داشته و این لوازم خانگی را به خوبی سرویس کنید. یکی از مشکلات رایج در این سیستم های نظافتی، ایجاد نشتی در بخش های مختلف آن ها است. در صورتی که با چنین مشکلاتی رو به رو شدید حتما باید به نمایندگان رسمی و تعمیرکاران حرفه ای مراجعه کرده و دلیل بروز این آسیب ها را پیگیری کنید.

نشتی آب بخارشوی دلونگی در کدام قسمت ها اتفاق می افتد؟

برای تعمیر بخارشوی دلونگی در اصفهان به محل ایجاد این آسیب ها توجه می شود. نشتی آب در هر یک از این دستگاه ها در بخش های مختلفی به وجود می آید. برای رفع مشکل ایجاد شده پیش از هر چیز باید به دنبال بخش های فرسوده دستگاه که سبب نشتی آب شده اند بگردیم. در این زمینه اجزای زیر مورد توجه قرار می گیرند:

 1. محفظه بخار که مهمترین بخش بخار شوی دلونگی به شمار می رود.
 2. شلنگ های دستگاه که در معرض آسیب های گوناگون قرار دارند.
 3. اتصالات بخش پمپ دستگاه
 4. شیر برقی بخار شوی دلونگی

نشتی آب در هر یک از این قطعات ایجاد شد و کیفیت عملکرد بخار شوی دلونگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

مشکلات آب مصرفی در بخار شوی دلونگی

در صورتی که آب مورد استفاده در بخار شوی برند دلونگی سخت باشد یا از نوع آب شهری انتخاب شود، بروز مشکلات نشتی در این دستگاه ها بدیهی خواهد بود. این آب می تواند سیستم بخار شوی شما را مسدود کرده و به مرور سبب ایجاد نشتی در بخش های مختلف شود. در صورتی که آب به هر دلیلی در دستگاه بخار شوی جریان نداشته باشد، از دستگاه خارج می شود. برای رفع مشکلات نشتی در این دستگاه ها پیش از هر چیز آب مصرفی خود را تغییر دهید.

مشکلات شلنگ بخار شوی دلونگی

یکی دیگر از ایرادات فنی که سبب ایجاد مشکلات نشتی در بخار شوی دلونگی می شود، مشکلات بخش شلنگ است. این قطعه نقش مهم و حیاتی در استفاده از این لوازم خانگی ایفا می کند. به این ترتیب توجه به سلامت فیزیکی آن اهمیت دارد. در این زمینه باید به سالم بودن ساختار شلنگ ها دقت داشته و از پاره نبودن آن اطمینان حاصل کنید. شلنگ متصل به پمپ ها نباید سوراخ شده یا آسیب دیده باشد. هر یک از این مشکلات زمینه ساز ایجاد نشتی در بخار شوی دلونگی خواهند بود.

ضربه خوردن بخار شوی دلونگی

یکی از رایج ترین علل ایجاد نشتی در بخار شوی دلونگی، ضربه دیدن ساختار فیزیکی آن است. در صورتی که قطعات بخش های داخلی دستگاه آسیب ببینند، نشتی آب در دستگاه شما بدیهی خواهد بود. این قطعات شامل بخش هایی مانند مخزن یا بویلر خواهد بود که عملکرد حیاتی در سیستم بخار شوی دلونگی ایفا می کنند.

رفع مشکلات نشت آب در بخارشوی دلونگی

پس از مشخص شدن علل بروز نشتی در این لوازم خانگی نوبت به تعمیر بخارشوی دلونگی در اصفهان می رسد. در این راستا باید حتما عیب یابی قطعات مربوطه را انجام دهیم. سپس مراحل زیر را به دقت دنبال می کنیم:

 1. در این زمینه باید ابتدا به سراغ رسوب های دستگاه برویم. در صورت وجود هر گونه رسوب در این بخش ها باید برای رفع آن ها اقدام کنیم.
 2. پیچ خوردگی شلنگ ها نیز در بروز این مشکلات تاثیرگذار خواهند بود. به همین خاطر باید برای رفع این مشکل گره ها و پیچ ها را باز کنید.
 3. در برخی موارد برای تعمیر این دستگاه ها باید برخی قطعات را جایگزین یا تعویض کرد. برای این منظور حتما از قطعات اصل و اورجینال برای تعویض موارد آسیب دیده استفاده کنید.
 4. در برخی موارد قطعات آسیب دیده بخار شوی شکسته شده و با استفاده از برخی خدمات تعمیراتی، به حالت اولیه باز می گردند. در این خوص حتما از خدمات تعمیراتی مراکز معتبر و تعمیرگاه های نام آشنا استفاده کنید.

چگونه از نشتی آب در بخارشوی دلونگی پیشگیری کنیم؟

یکی دیگر از دغدغه های مشتریان در زمان تعمیر بخارشوی دلونگی در اصفهان پیشگیری از بروز این مشکلات است. در صورتی که می خواهید دیگر چنین آسیب هایی در دستگاه بخارشوی شما به وجود نیایند باید به چند مولفه فنی دقت داشته باشید. نکات زیر در این زمینه به شما کمک می کنند:

 1. در بخش اول برای استفاده از این دستگاه همیشه از آب جوش یا آب مقطر استفاده کنید. این آب هرگز سبب رسوب در اجزای فنی بخار شوی شما نمی شود. در صورت استفاده از آب شهری فشار مضاعفی بر دستگاه شما وارد می شود که سبب آسیب دیدگی آن خواهد شد.
 2. پس از هر نوبت استفاده از دستگاه آب موجود در محفظه مخزن را به صورت کامل تخلیه کرده و دستگاه را خشک کنید. سپس درب مخزن را بسته و آن در مکان مناسبی قرار دهید. توجه به این نکات طول عمر دستگاه شما را به شدت افزایش می دهد.
 3. در فرایند حمل و نقل و جا به جایی این دستگاه ها همواره از ساختار فیزیکی آن ها محافظت کنید. ورود هر گونه ضربه به بخارشوی بخش های فنی آن را با مشکلات جدی رو به رو می کند.
 4. از ورود فشار برای تمیز کردن بخارشوی پرهیز کنید؛ فشار بالا بر این دستگاه تیغه ها و دسته های دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و سبب خرابی این بخش ها می شود.
 5. همواره باید به فیلترهای موجود در دستگاه دقت داشته و تعویض آن ها را به موقع انجام دهید.

جمع بندی

بخارشوی دلونگی یکی از پیشرفته ترین تجهیزات نظافتی در خانه های امروزی است که با آسیب های گوناگونی رو به رو می شود. یکی از رایج ترین آسیب های وارده در این دستگاه ها مشکلات نشتی آب است. در این بخش برخی از علل بروز نشتی آب را در ساختار این بخارشوی های پیشرفته بررسی کردیم. با در نظر گرفتن هر یک از نکات نام برده شده می توانید از سلامت عملکرد دستگاه خود در طولانی مدت محافظت کنید. به این ترتیب دستگاه شما تا سال های سال قابل استفاده خواهد بود.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.