سرور میکروتیک با پهنای باند یک به یک از کجا بخریم؟

اگر می خواهید کنترل همه چیز در دست شما باشد، سرور مجازی میکروتیک خریداری کنید. سرور مجازی میکروتیک به شما این امکان را می دهد که بتوانید حجم و مصرفی و سرعت دانلود را کنترل کنید، IP هایی که قصد اتک به سرورتان دارند را محدود کنید. سرور مجازی میکروتیک به شما این امکان را می دهد که بتوانید مسیریابی شبکه را برای عیب یابی انجام دهید و حتی تبادل دیتاهایتان را در شبکه انجام دهید و به شبکه سازی بپردازید.
کیفیت سخت افزاری سرور مجازی میکروتیک که خریداری می کنید، اهمیت زیادی دارد. بهتر است از سخت افزارهای بروز و با کیفیت استفاده کنید.

سرور میکروتیک اروپا از لینوکس پشتیبانی می کند و بر روی آن سیستم عامل میکروتیک یعنی Router OS است نصب شده است . MikroTik VPS از بهترین و پرکاربردترینِ سرورها هستند و با توجه به استفاده از لینوکس در سرور های مجازی میکروتیک از تقاضای زیادی برخودار شده اند و مهم­ترین هدف استفاده از سرورهای میکروتیک مسیریابی می باشد و نقش روتر را بر عهده دارند.

 

سرور مجازی میکروتیک با امنیت بالا

دسترسی به روتر با نام کاربری و رمز عبور محافظت می شود؛ کاربران اضافی را می توان به روتر اضافه کرد، حقوق خاصی را می توان برای گروه های کاربر تنظیم کرد؛ حتی دسترسی از راه دور به روتر را می توان توسط کاربر، آدرس IP محدود کرد؛ فیلتر کردن فایروال ساده ترین راه برای محافظت از سرور مجازی میکروتیک و شبکه شما خواهد بود.

مزایای vps میکروتیک چیست؟

مزایای سرور مجازی میکروتیک به شرح زیر است:

1- سرعت بالا در پردازش داده ها

میکروتیک سرعت مناسبی در پردازش اطلاعات و داده ها دارد می توانید روی سرعت آن در حساب کنید.

2- پایداری و ثبات عملکرد

پایداری و قطع وصل نشدن سرویس اولویت کابران شبکه های کامپیوتر است و این موضوع در سرورهای میکروتیک پاسخ داده شده است.

3- روتر قوی

مسیریابی و روتر هم از مزایای دیگر محسوب می شود.

4- هزینه‌ی کمتر

سروهای مجازی میکروتیک نسبت به رقیب اصلی یعنی سیسکو قیمت مناسب تری دارند در عین حال کیفیت قربانی این کاهش قیمت نشده است.

 

انواع تانل ها در میکروتیک و کاربرد آن‌ها

تانل ها در لایه 2 و 3 شبکه قابلیت اجرا دارند. برای تانل زدن در میکروتیک، کاربردهای زیادی می‌توان ذکر کرد. مثلاً فرض کنید سیستم تلفنی ویپ (VOIP) در یک شرکت دارید . می‌خواهید که در کارخانه و یا شعبه دیگر خود هم این سیستم را راه اندازی کنید.

یا مثال دیگر، سرور حسابداری شما در تهران است و می‌خواهید کارمندان مالی شعبه اصفهان به این سرور متصل شوند و مثال های بسیار زیاد دیگر.

یکی از تانل های مهم در لایه 2 تانل EOIP است.

برای دریافت اینترنت ADSL از ISP ها معمولاً از تانل PPPOE استفاده می‌شود.

برای راه اندازی تانل میکروتیک چه در میکروتیک و چه در سیسکو و یا هر دستگاه دیگری؛ لازم است که زیرساخت‌ها و بستر مناسب آن ،از قبل فراهم شده باشد.

تانل بین دور روتر عمدتاً بر بسترهای اینترنت ، اینترانت ، خطوط MPLS و یا سرویس‌های Wireless صورت می‌گیرد.

 

تانل GRE در میکروتیک

GRE مخفف عبارت Generic Routing Encapsulation است. واژه Encapsulation کپسوله کردن دیتا است.

در ابتدا باید خاطرنشان کرد که این روش تانلینگ همانند تانل IPIP است. با این تفاوت که 4 بایت بیشتر از IPIP تانل به پکت ها اضافه می‌کند که می‌شود 24 بایت.

تفاوت عمده این دو روش را می‌توان در نحوه کپسوله کردن دیتا بیان کرد.

تانل ذاتاً یک STATE LESS است. به‌صورت SITE TO SITE ارتباط برقرار می‌کند و باید روتر در هر دو سمت دارای IP استاتیک باشند.

 

عموماً هنگامی‌که بخواهیم چندین شبکه دور از هم (از لحاظ جغرافیایی ) را به یکدیگر متصل کنیم، یکی از بهترین راه‌ها استفاده از تانل GRE میکروتیک است.

تمامی روتر ها از این تانل پشتیبانی می‌کنند و به‌عنوان یک روش راحت و کارآمد برای برقراری ارتباط بین دو روتر در بستر اینترنت محسوب می‌شود.

GRE هیچ‌گونه مکانیسمی برای جلوگیری از به وجود آمدن flow در ترافیک ندارد یا در اصطلاح فنی GRE مکانیسم flow control ندارد.

در این روش بدون مخفی کردن ارتباطات، اتصالات مجازی بر روی IP استاتیک بین روترها ارائه می‌شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم در GRE یک Header ip به PACKET اضافه می‌شود .

این کار بیشتر برای عبور بسته‌ها دارای ip private روی بستر عمومی مثل اینترنت که فقط بسته‌هایی با ip public را از خودش عبور می‌دهد استفاده می‌شود

امنیت روتر میکروتیک

در میکروتیک به هر میزان که دسترسی را محدودتر کنیم، در واقع باعث امن تر شدن روتر می‌شود.
اگر روتر آلوده به حملات شبکه‌ای شده باشد و یا مستعد حملات باشد، باید به سرعت با تنظیمات ساده، امنیت میکروتیک را بالا ببرید.

مثلا یکی از حملات شایع به میکروتیک با ارسال پکتهای وب یا همان HTTP و یا HTTPS به یک سرور راه اندازی شده توسط هکر و در نهایت سرقت اطلاعات، انجام می‌شود.
اگر روتر شما مورد حمله قرار بگیرد و تنظیماتی برای بالابردن امنیت انجام نداده باشید، تمامی شبکه، مورد سرقت اطلاعات قرار می‌گیرد.
نکته مهم آن است که ممکن است تا مدتها متوجه اسکریپت‌های نوشته شده توسط هکر هم نشوید.

فایروال میکروتیک در حقیقت یک ابزار امنیتی شبکه به شمار می رود که از دسترسی های غیر مجاز به شبکه جلوگیری می کند و امکان ترجمه کردن آدرس شبکه را هم فراهم می کند. شبکه ای که از روتر میکروتیک در شبکه خودش بهره می کند، قادر نخواهد بود تا بدون فایروال ادامه دهد. دیواره آتش میکروتیک معمولا ترافیک بد را فیلتر می کند و بر اساس سفارشی سازی شما به ترافیک خوب اجازه صادر می کند و ترافیک بد را نادیده گرفته و آن را قبول نمی کند. اما داستان این ترافیک خوب و بد چگونه اتفاق می افتد؟

یا یک ترافیک به روتر میکروتیک وارد می شود یا از آن خارج می شود، اما حالت سوم این است که این ترافیک از روتر میکروتیک عبور کند!

بیاید نگاهی به زنجیره های فایروال میکروتیک بیاندازیم

فایروال از قوانین فایروال تبعیت می کند. هر قانونی که وضع شده است، دو بخش دارد: اولین بخش منطبق کننده نام دارد و با جریان ترافیک مطابق شرایط معین تطابق دارد و دومین بخش هم اقدامی است که تعیین میکند با بسته ای که تطبیق پیدا کرده است، چه کاری باید انجام داد.

نحوه گروه بندی قوانینی که در فیلترینگ فایروال وجود دارد، به صورت کاملا زنجیره ای است و این امکان را می دهد که یک بسته در یک زنجیره با یک معیار اشتراک داشته باشد و از زنجیره ای به زنجیره دیگر برای پردازش برپایه بعضی معیارهای رایج دیگر، انتقال یابد. این الزام باید وجود داشته باشد که یک بسته با آدرس IP جفت پورت، تطابق داشته باشد.

سرور مجازی شرکت توشن Toshan یکی از شرکت های قدیمی و با تجربه در زمینه ارائه سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران و خارج از کشور است و امتحان خود را در این سال ها پس داده است. این شرکت در حال حاضر هزاران کاربر در سرتاسر ایران و جهان دارد و به راحتی می توانید به صورت آنلاین سرور مورد نیاز با سخت افزار مد نظر خود را از این شرکت تهیه کنید. برای مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره هوشمند ۹۱۰۰۶۹۹۶ ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا اینکه به صفحه زیر مراجعه نمایید: https://toshan.net/vps/mikrotik

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.