افزایش شیر پست اینستاگرام + [۱۲ راه مفید و کاربردی]

0

افزایش شیر پست اینستاگرام یکی از روش های موثر در معرفی کسب و کار شما است، در واقع اگر قصد راه اندازی بیزینس و معرفی تجارت خود به دیگران در فضای مجازی را دارید می توانید با استفاده از روش های کاربردی و تولید محتوای جذاب میزان اشتراک گذاری ها را بالا ببرید ، این کار یکی از روش های موثر در افزایش فالوور اینستاگرام است.

در دنیای امروزی شبکه های اجتماعی جایگاه ویژه ای در زندگی کاربران دارند، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در حال حاضر پلتفرم اینستاگرام است. در این پلفترم کاربران همواره با موضوعاتی مانند شیر پست یا به طور کلی چگونگی به اشتراک گذاری محتواهای تولید شده رو به رو هستند.

به طور کلی در زبان انگلیسی کلمه Share به معنی اشتراک گذاری است و در اینستاگرام هم همین مفهوم را دارد. در اینستاگرام شیر کردن پست ها و استوری ها مسئله بسیار مهمی بوده و تنها جنبه سرگرمی ندارد، به اشتراک گذاری پست ها به منظور کسب درآمد بیشتر برای کسب و کارهای بیزینسی بسیار موثر است؛ از همین رو در این مطلب تصمیم داریم شما را با روش های شیر کردن در اینستاگرام  و راه حل هایی برای افزایش به اشتراک گذاری ها آشنا سازیم.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

آشنایی با شیر کردن پست ها در اینستاگرام

از مهم ترین فاکتورهای موجود برای بالا بردن نرخ تعاملات پیج، اشتراک گذاری محتوا است. شاخصی که میزان تعاملات کاربران در یک پیج را نشان می دهد نرخ تعامل بوده و معمولا عوامل زیادی در تعیین نرخ تعامل تاثیرگذارند. در ادامه شما را با نرخ تعاملات در اینستاگرام و تمام روش ها و عواملی که روی محاسبه این شاخص موثر هستند، آشنا خواهیم ساخت.

روش های مختلف شیر کردن در اینستاگرام

به طور کلی با توجه به نحوه اشتراک گذاری و نوع محتوا روش شیر کردن به چند دسته تقسیم بندی می شود. در حال حاضر محتواهای مختلف در اینستاگرام به صورت پست، IGTV، استوری به اشتراک گذاشته شده و هر کدام از آن ها قابلیت های خاصی در اختیار کاربر به منظور انتشار محتوای مورد نظر قرار می دهند. حال اگر می خواهید، بدانید چگونه باید یک محتوا را به روش های مختلف در اینستاگرام به اشتراک گذاشت، ادامه این مطلب را دنبال کنید.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

 چگونگی به اشتراک گذاشتن پروفایل اینستاگرام

یکی از متداول ترین سوالاتی که کاربران اینستاگرام همواره با آن روبه رو می شوند، چگونه به اشتراک گذاشتن پیج یا صفحه اینستاگرام است. حتما برای شما هم پیش آمده که قصد داشته باشید به جای شیر کردن پست یا استوری، یک پیج را برای دوستانتان شیر کنید، اما آگاهی چندانی از چگونگی انجام آن نداشته اید. به طور کلی شما برای به اشتراک گذاری پیج در دایرکت باید روش های زیر را انجام دهید:

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

 • قبل از هر چیز اینستاگرام خود را باز کرده
 • صفحه مورد نظر خود در اینستاگرام را پیدا کنید
 • آیکن سه نقطه ای که در بالای صفحه در گوشه سمت راست وجود دارد را انتخاب نمایید.
 • پس از آن برای شما نیم پنجره ای باز خواهد شد که باید در آن نیم پنجره روی گزینه Share This Profile کلیک کنید.
 • بعد از انتخاب گزینه فوق لیستی برای شما باز خواهد شد، در آن لیست نام کاربری فرد مورد نظرتان را پیدا کرده و روی گزینه Send بزنید.

بدین ترتیب شما می توانید پروفایل یک پیج را برای کاربران و مخاطبین خود به راحتی به اشتراک بگذارید.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

چگونگی شیر کردن پست در اینستاگرام

پست ها از محبوب ترین روش های به اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام هستند. پست گذاشتن در اینستاگرام یکی از قدیمی ترین قابلیت های این پلتفرم بوده و استفاده از آن برای شیر کردن محتواها بسیار راحت است. برای این منظور تنها کافی است که شما مراحل زیر را دنبال کنید:

 • آیکن موشکی که در زیر پست وجود دارد را انتخاب کرده
 • پس از آن لینکی به شما نمایش داده می شود، درست مانند مراحل به اشتراک گذاری پروفایل، باید در آن لیست هم نام کاربرد مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • معمولا روبه روی یوزرنیم کاربر گزینه Send وجود دارد، با انتخاب آن پست مورد نظر برای کاربر فرستاده می شود.

البته لازم به ذکر است اشتراک گذاری پست با استفاده از قابلیت Add Post to Your Story هم برای کاربران این پلتفرم امکان پذیر شده است.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

شیوه شیر کردن استوری ها در اینستاگرام

از دیگر قابلیت های به اشتراک گذاری اطلاعات در اینستاگرام می توان به شیر استوری اشاره کرد. در صورت اجازه ادمین یک صفحه در اینستاگرام، کاربران و بازدید کنندگان به راحتی می توانند استوری های دلخواه خود را برای دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. به طور کلی کاربران با استفاده از روشی که در زیر به آن اشاره می کنیم، می توانند استوری های مورد نظر خود را در دایرکت اینستاگرام شیر کنند.

 • استوری مورد نظر خود را باز کرده
 • آیکن موشکی که در گوشه پایین سمت چپ وجود دارد را انتخاب نمایید.
 • یوزرنیم کاربر مورد نظر را پیدا و سپس روی گزینه Send که در مقابل آن وجود دارد، کلیک کنید.

به علاوه در صورتی که کاربری شما را در استوری خود منشن کند، شما به راحتی می توانید روی گزینه Add to story کلیک کرده و آن را در استوری های خود شیر کنید.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

چگونگی شیر IGTV در اینستاگرام

از قابلیت های که اخیرا به پلتفرم اینستاگرام اضافه شده IGTV است. این قابلیت امکان به اشتراک گذاری ویدیوهای بیشتر از یک دقیقه را برای کاربران فراهم کرده و برای شیر کردن آن تنها کافی است که ویدیو را باز و روی آیکون موشکی که در قسمت پایین گوشه سمت راست وجود دارد، کلیک کنید.

این قابلیت را می توان حتی در استوری های خود هم به اشتراک گذاشت، برای این منظور باید بعد از کلیک روی آیکن موشک، گزینه Add Video to Your Story را بزنید.

افزایش-شیر-پست-اینستاگرام.

چگونگی به اشتراک گذاری محتوای موجود در پیج های خصوصی

لازم به ذکر است تمامی مواردی که در بالا گفته شد، تنها برای شیر کردن محتواهای موجود در پیج های عمومی امکان پذیر است. در واقع باید گفت امکان شیر کردن محتواهای موجود در پیج های خصوصی برای کاربران فراهم نشده، به طور کلی اینستاگرام به دلیل رعایت حقوق کاربران محدودیت هایی در این زمینه وضع کرده و به کاربران دیگر اجازه شیر کردن پست های پیج های خصوصی را نمی دهد. البته اگر کاربر مورد نظر شما هم آن پیج خصوصی را فالو کرده باشد، در صورت شیر کردن محتوای پیج پرایوت قادر به دیدن آن ها خواهد بود.

شیوه افزایش شیر کردن پست ها در اینستاگرام

همانطور که در بالا هم به این مسئله اشاره کردیم میزان به اشتراک گذاری محتواهای درون یک پیج، بالا رفتن نرخ تعاملات آن پیج و به طور کلی رونق کسب و کارهای اینترنتی روی این بستر را در پی دارد.

بسیاری از کاربران فکر می کنند افزایش شیر کردن پست ها در اینستاگرام پروسه ای طولانی مدت داشته و از دردسرهای بسیاری برخوردار است. اما این تفکر کاملا اشتباه بوده؛ از همین رو در ادامه ما قصد داریم روش هایی را برای این منظور بازگو کنیم، که در صورت استفاده از روش های زیر در کوتاه ترین زمان ممکن شیر کردن پست های شما افزایش می یابد.

 • تولید محتواهای جذاب

اولین قدم برای جلب توجه مخاطبین و دیگر کاربران به منظور شیر کردن پست های شما، تولید محتوای جالب است. تولید محتوای جذاب کاربران را تشویق می کند که آن را انتشار داده و تعاملات پیج شما افزایش پیدا می کند.

تولید محتوای جذاب باید اولین اولویت شما برای دیده شدن باشد، در صورتی که فالوورهای شما زیاد باشد اما بازهم محتواهای جالب تولید نکنید، آخر سر نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد؛ پس از تولید محتوای جالب و جذاب قافل نشوید.

 • انتشار پست در مورد اتفاقات روزانه

یکی دیگر از راه های افزایش شیر کردن پست های اینستاگرام، گذاشتن پست هایی درمورد اتفاقات روزانه است. اتفاقاتی که در طول روز امکان دارد برای افراد زیادی پیش آید. این پست ها معمولا توجه مخاطبین را به خود جلب کرده و کاربران را به انتشار آن ها تشویق می کند.

به شما پیشنهاد می کنیم در صورت آپلود این پست ها کمی چاشنی طنز به آن اضافه کنید. در این صورت در مدت زمان کوتاهی خواهید دید شیر کردن پست های شما تا چه اندازه افزایش پیدا کرده است.

 • انتشار محتوا در مناسب ترین زمان ممکن

انتشار محتوا در زمان مناسب یکی از عوامل موثر در افزایش شیر کردن پست های اینستاگرام است. این عامل به صورت غیر مستقیم روی افزایش اشتراک گذاری ها تاثیر داشته و تعاملات شما را بالا می برد.

انتشار محتوا در زمان مناسب باعث دیده شدن بیشتر آن محتوا شده و به طبع پست شما شناس بیشتری برای شیر کردن دارد.

 • از سیلقه مخاطبین خود آگاه باشید

آگاهی از موضوعات و محتواهایی که کاربران به آن ها علاقه بیشتری داشته و امکان انتشار آن ها زیاد است، تاثیر بسیاری روی پیج اینستاگرام شما خواهد داشت. برای این منظور فعالیت های مختلف خود در اینستاگرام را بررسی کرده و سلیقه مخاطبین خود را بشناسید؛ بدین ترتیب می توانید محتواهای بیشتری با این مضمون تولید کرده و تعاملات خود را افزایش دهید.

 • عنوان های جذاب انتخاب کنید

انتخاب و نوشتن عنوان های جذاب از مواردی است که باعث انتقال پست شما به قسمت اکسپلور اینستا می شود. به عبارتی باید گفت در صورتی که محتواهای شما توسط کاربران زیادی دیده شود آن محتوا به قسمت اکسپلور انتقال می یابد، پس بدیهی است که احتمال به اشتراک گذاری این پست ها بیشتر باشد.

به طور کلی برای دیده شدن باید همواره سعی کنید از عنوان های کوتاه، گیرا و جذاب در قسمت پست ها یا ریلزها استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که عنوان باید قابل فهم باشد در غیر این صورت مخاطب هیچ میلی به دیدن محتوای شما نخواهد داشت.

 • فالوورهای خود را برای به اشتراک گذاری پست هایتان تشویق کنید

اگر فالوورها بدانند در صورت افزایش تعامل در پیج، تعداد بیشتری از پست های شما را مشاهده خواهند کرد، مطمئنا آن را لایک و حتی برای دیگران هم شیر می کنند.

ترغیب فالوورها با استفاده از عنواین و محتواهای جذاب امکان پذیر بوده و کمک زیادی به افزایش تعاملات و اشتراک گذاری ها در پیج شما می کند.

 • برگذاری مسابقات مختلف

یکی از موثر ترین عواملی که در حال حاضر برای افزایش تعاملات و به اشتراک گذاری پست ها در اینستاگرام وجود دارد، برگذاری مسابقات مختلف است. برای مثال می توانید از فالوورهای خود بخواهید زیر یکی از پست های شما دوستانشان را تگ کنند، یا آنکه پست مورد نظر را برای کاربران دیگر ارسال کنند، هر کاربری که بیشترین تگ یا به اشتراک گذاری را انجام داده باشد از طرف شما هدیه ای دریافت خواهد کرد. به علاوه برگذاری مسابقات در پیج فالوورهای شما را هم افزایش می دهد.

 • پیج خود را Private نکنید

همانطور که در بالا هم گفته شد امکان به اشتراک گذاری محتواهای موجود در پیج های خصوصی برای کاربران به دلیل حفظ حریم شخصی توسط اینستاگرام امکان پذیر نیست. پس به هیچ عنوان پیج های کاری خود را خصوصی نکنید و اجازه دهید که کاربران به محتواهای شما دسترسی داشته باشند.

 • کپش های جذاب به پست های خود اضافه کنید

علی رقم اینکه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، اما نباید قدرت کلمات را نادیده گرفت. کپشن های جذابی که جزیئات محتوای منتشر شده را بازگو کنند، می توانند کاربر را تحت تاثیر قرار داده و آن پست را برای دیگران هم شیر کند. سعی کنید همواره کپشن های مرتبط و جذاب بنویسید.

 • هشتگ گذاری را از یاد نبرید

هشتگ گذاری یکی از عوامل مهم در انتشار و دیده شدن پست های شما است. هشتگ گذاری را می توان از عوامل غیر مستقیم اما بسیار مهم در بازدید پست ها و به اشتراک گذاری آن ها دانست و به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد. هشتگ گذاری های مرتبط بازدیدهای پست را بالا برده و به طبع امکان به اشتراک گذاری بیشتر پست ها را فراهم می کند.

 • انتشار محتواهای ترند

محتواهای ترند و مورد بحث روز را حتما در پست های خود آپلود کنید، چنین محتواهایی به سرعت در اینستاگرام وایرال شده و مورد توجه کاربران قرار می گیرد. طرفداران این نوع پست ها بسیار زیاد بوده و همچنین امکان به اشتراک گذاری آن ها هم بیشتر است.

 • آپلود پست های چالشی

پست های چالشی مخاطبین را به انتشار پست های شما ترغیب می کند. با استفاده از این محتواها ما به شما این اطمینان را می دهیم که در کمترین زمان ممکن تعاملات بیشتری دریافت خواهید کرد.

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیمم شما را با شیر کردن پست در اینستاگرام و روش های افزایش آن آشنا سازیم. همانطور که در بالا هم گفتیم شیر کردن پست باعث افزایش نرخ تعاملات و رونق کسب و کارهای اینترنتی در این بستر می شود.

امیدواریم که خواندن این مطالب برای شما مفید واقع شده و با خواندن آن دانش زیادی در این زمینه به دست آورده باشید. از همراهی شما تا پایان مطلب صمیمانه سپاس گزاریم!

سوالات متدوال

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است سوالات دیگری نیز ذهن کاربران را به خود مشغول کرده که پاسخ آن را به درستی در مطالب فوق درک نشده باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سوالات متداول زیر را مطالعه نمایید.

شیر کردن پست در اینستاگرام به چه معنا است؟

کلمه Share به طور کلی به معنای به اشتراک گذاری است، استفاده از این کلمه در اینستاگرام هم همین مفهوم را دارد.

آیا امکان شیر کردن پست های موجود در اکانت های خصوصی وجود دارد؟

خیر به هیچ عنوان سرورهای اینستاگرام به دلیل رعایت حریم خصوصی کاربران چنین امکانی را فراهم نکرده است.

3.5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.