افزایش کامنت اینستاگرام + [راهنمای کامل از بهترین روش ها]

0

افزایش کامنت اینستاگرام تاثیر زیادی در بهبود روند پیج و دیده شدن آن خواهد داشت. در گذشته کاربران اینستاگرام برای افزایش کامنت های خود از برنامه های مختلفی استفاده می کردند، این برنامه ها کامنت اینستاگرام رایگان به کاربران هدیه می دانند. اما در حال حاضر چنین برنامه های برای افزایش لایک اینستاگرام و کامنت اینستاگرام مناسب نبوده و استفاده ای ندارند.

امروزه کاربران اینستاگرام برای افزایش کامنت های خود از راه کارهای دیگری استفاده می کنند، این راه کارها کاربردی تر و تاثیر گذار تر بوده؛ از همین رو در ادامه این مطلب تصمیم داریم شما عزیزان را با روش های کاربردی افزایش کامنت در پلتفرم اینستاگرام آشنا سازیم. همراه ما باشید!

چگونه می توان کامنت اینستاگرام را افزایش داد؟

قبل از هر چیز باید بگوییم تمامی روش های بررسی شده در این مطلب کاملا رایگان بوده و بر حسب تجربه کاربران حرفه ای اینستاگرام با توجه به الگوریتم های این پلتفرم بدست آمده اند. به هر حال شما در ادامه خواهید فهمید نمونه کامنت اینستاگرام را چگونه به صورت رایگان باید افزایش داد.

در طی سال های اخیر سرورهای اینستاگرام تغییرات بسیار زیادی در این پلتفرم ایجاد کرده و الگوریتم های آن را به روزرسانی کرده اند. در این بروزرسانی ها به هیچ عنوان کاربران نمی توانند قوانین اینستاگرام را دور بزنند؛ چرا که حساسیت الگوریتم های اینستاگرام بسیار زیاد بوده و ریز به ریز حرکات کاربران را زیر نظر دارد، و در صورت بروز هر گونه حرکت مشکوک و خلاف قوانین اینستاگرام اکانت کاربر را مسدود خواهد کرد.

این مسائل باعث شده که کاربران از برنامه ها برای افزایش کامنت اینستاگرام رایگان استفاده نکنند و از روش های دیگری به منظور افزایش کامنت ها بهره بگیرند. در ادامه روش هایی که با قوانین و بروزرسانی های اینستاگرام مطابقت دارد را برای بیشتر کردن کامنت ها بررسی خواهیم کرد.

روش-فوق-العاده-برای-افزایش-کامنت-اینستاگرام

روش های موثر برای افزایش کامنت اینستاگرام

چگونه کامنت زیاد بگذاریم؟ این سوالی است که همواره کاربران اینستاگرام با آن روبه رو هستند، به طور کلی باید بگوییم که کامنت اینستاگرام تاثیر زیادی در گسترش کسب و کارهای موجود روی این پلفترم دارد، اما به شرط آنکه ایده برای کامنت گذاشتن با الگوریتم های اینستاگرام و قوانین این پلتفرم سازگاری داشته باشد. در ادامه 13 روش را برای افزایش کامنت اینستاگرام را بازگو می کنیم.

 • استفاده از مسابقات برای افزایش کامنت ها

بدون شک یکی از شروط اصلی برگزاری مسابقه در اینستاگرام کامنت گذاشتن است. مطمئنا شما هم با این مسابقاتی که در پیج های مختلف برگزار می شود روبه رو شده اید، مسابقاتی که هدف آن ها افزایش کامنت اینستاگرام است. معمولا این مسابقات به این صورت هستند که هر چقدر کامنت بیشتری زیر یک پست بگذارید شانس شما برای دستیابی به جایزه بیشتر خواهد بود. این روش یکی از کاربردی ترین روش ها به منظور افزایش نمونه کامنت اینستاگرام است. در حال حاضر حتی صفحاتی با تعداد فالوور بالا و به طور کلی اکانت های تاپ اینستاگرامی هم هر چند وقت یک بار از این روش استفاده می کنند.

ایده های زیادی برای انجام این روش وجود دارد، برای مثال کاربر می تواند برای مسابقه خود محدودیت زمانی ایجاد کند، یا انکه مخاطبین برای شرکت در مسابقه حتما باید چند پست آخر را علاوه بر اینکه لایک می کنند برای دو نفر بفرستند؛ بنابراین روش فوق افزایش لایک اینستاگرام را هم در پی دارد.

به یاد داشته باشید که جایزه مسابقه را به گونه ای انتخاب کنید که کاربران را برای شرکت در این مسابقه ترغیب کند، به علاوه بهتر است که قرعه کشی را به صورت لایو زنده و به صورت تعاملی با کاربران انجام دهید. این روش بهترین روش برای افزایش کامنت اینستاگرام بوده و به هیچ عنوان نباید آن را نادیده گرفت.

 • انجام تبلیغات با پیج های دیگر

از کاربردی ترین روش هایی که در حال حاضر کاربران از آن به منظور افزایش کامنت ها استفاده می کنند، میزبانی تبلیغات است. این تبلیغات می تواند با پیج های رغیب یا به طور کلی پیج هایی که در زمینه کاری شما فعالیت دارند، انجام شود.

این کار باعث ارتباط بیشتر با کاربران شده و حتی در برخی مواقع با انجام آن شاهد افزایش فالوورهای اینستاگرام به صورت رایگان هم هستیم. برای مثال اگر در زمینه دکوراتیو داخلی فعالیت دارید، می توانید یک پیج مربوط به کاغذ دیواری را به مخاطبین خود معرفی کنید.

به علاوه اشاره به نکات خاص در مورد یک پیج دیگر هم تاثیر گذاری بسیاری در دیده شدن و افزایش کامنت ها دارد. به طور کلی انجام این کار مزایای زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

 1. اگر پیجی که می خواهید آن را معرفی کنید فالوورهای بیشتری داشته باشد، به راحتی و با تگ کردن آن قادر هستید برخی از فالوورهای او را به پیج خود جذب کنید.
 2. این کار تعامل شما را با پیج های دیگری که آن ها را تبلیغ می کنید، افزایش می دهد. این افزایش تعاملات باعث می شود پیج مورد نظر هم شما را تبلیغ کند. بدین ترتیب احتمال اینکه کامنت های بیشتری در یافت کنید هم افزایش می یابد.
 3. تعاملات باعث می شود کاربران و مخاطبین وفاداری به دست آورید.

میزبانی-تبلیغات-یا-پیشنهاد-ویژه-پیج-های-دوست-و-رقیب

 • درخواست کامنت گذاری از کاربران

این روش متداول ترین روش برای افزایش کامنت در اینستاگرام آن هم به صورت رایگان است. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این روش زمانی جوابگو خواهد بود که محتوای تولید شده توسط شما کیفیت بالایی داشته و کاربران را برای کامنت گذاری ترغیب کند. به عنوان مثال شما از یک محتوای نوستالژی استفاده می کنید و از کاربران می خواهید افرادی را که با شما حس مشترک دارند، زیر پست تگ کنید، بدون شک این روش می تواند تعداد کامنت ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

تگ کردن افراد علاوه بر این که تعداد کامنت ها را افزایش می دهد باعث می شود که افراد بیشتری با محتوای پیج شما آشنا شوند و در صورت تمایل آن را فالوو کنند که در نهایت افزایش فالوور اینستاگرام را به همراه دارد. در واقع اگر محتوایی که تولید کرده اید زیبا و جذاب باشد، مطمئنا درصورت درخواست شما برای کامنت گذاری کاربران با اشتیاق کامل این کار را انجام خواهند داد. به هر حال از طریق درخواست ساده از کاربران یا حتی پرسیدن نظر آن ها برای کامنت گذاشتن می توانید نمونه کامنت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

 • تولید محتوای فان و جذاب

بررسی ها و تحقیقات بسیار زیادی در این زمینه صورت گرفته و بر طبق آن می توان گفت پست های فان و جذاب بازخوردهای بهتر و بیشتری در اینستاگرام دارند. موضوعات طنز برای کاربران از جالب ترین و محبوب ترین موضوعات به شمار رفته و آن ها را به کامنت گذاری ترغیب می کند.

به علاوه با انتشار موضوعات روز هم می توان بازدید ها و کامنت های رایگان پست های خود را افزایش داد. موضوعات روز هم جزو جذاب ترین و بهترین موضوعات برای تولید محتوا هستند و احتمال کامنت گذاری را هم بالا می برند.

به علاوه در هر کسب و کاری موضوعات مبهم و جود دارد، از کاربران بخواهید زیر تمامی پست هایی که برای آن ها مبهم است، سوالات خود را بپرسند. از این طریق کامنت های شما به راحتی افزایش می یابد.

پست-های-خنده-دار،-شگفت-آور-و-جذاب-تولید-کنید

 • ساخت محتواهای ویدیویی

تولید کردن محتواهای ویدیویی از جمله روش های کاربردی برای افزایش کامنت اینستاگرام به شمار می رود. به طور کلی باید گفت پست های ویدیویی تعاملات بالاتری دریافت می کنند، کاربران برای چنین پست هایی زمان بیشتری گذاشته و درگیری آن ها با این پست ها بیشتر است.

البته که ساخت چنین محتواهایی ترفندهای مختص به خود را داشته، اما به طور کلی کاربران با انتشار چنین پست هایی باید برای دیده شدن آن تلاش کنند. در واقع باید گفت هر چقدر که می توانید باید پست های ویدیویی خود را جذاب کنید، برای این منظور از کاورهای زیبا، کپشن های جذاب و عنوان های کنجکاو کننده بهره بگیرید.

 • هشتگ های مرتبط را نباید از یاد برد

هشتگ گذاری ها تاثیر زیادی روی تعاملات پیج های اینستاگرامی دارند، معمولا برای تمامی فعالیت های اینستاگرام مانند افزایش لایک اینستاگرام، افزایش شیر، سیو و هر فعالیت دیگری که کسب و کار را گسترش دهد، هشتگ گذاری مفید و کاربردی است.

به عبارتی باید گفت هشتگ گذاری ها در صورت جستجوی مرتبط، پست شما در قسمت اکسپلور را نشان می دهند.به علاوه هر هشتگی 12 درصد تعاملات در یک اکانت را بالا می برد. با این وجود نباید هیچگاه هشتگ گذاری را برای افزایش کامنت های اینستاگرام خود فراموش کنید.

 • در مناسب ترین زمان پست های خود را انتشار دهید

مناسب ترین زمان انتشار پست ها مسئله ای است که در اینستاگرام اهمیت بسیاری داشته و بحث های زیادی در این زمینه وجود دارد. معمولا زمان انتشار پست ها برای زمینه های کاری مختلف متفاوت است. در واقع شما به عنوان ادمین اکانت خود باید برحسب تجربه و بررسی میزان تعاملات پست های خود در ساعات مشخص، مناسب ترین زمان را به دست آورید.

فرقی نمی کند روز است یا شب، قبل از هر چیز شما با فهمیدن این موضوع که کاربران در چه ساعاتی تمایل بیشتری برای حضور در اینستاگرام و دیدن اکانت شما دارند، می توانید بازخورد پست های خود را بالا ببرید.

زمان-مناسب-را-برای-انتشار-پست-در-نظر-بگیرید

 • تولید محتواهای مرتبط با افراد مشهور

داشتن سلفی با افراد معروف و پرطرفدار برای کاربران بسیار سرگرم کننده است. اما به نظر شما همه می توانند با افراد مشهور عکس داشته باشند؟ مطمئنا خیر، پس بهتر است از منظر دیگری به این مسئله نگاه کنیم.

موسسه فناوری جورجیا در ایلات متحده با همکاری شرکت یاهو بیش از 1 میلیون پست اینستاگرامی را مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار داده اند. بر طبق این بررسی ها مشخص شده پست هایی که چهره های خاصی در آن ها وجود دارند، 32 درصد بیشتر از پست های دیگر توجه کاربران را به خود جلب می کنند. این پست ها 38 درصد لایک بیشتری هم می گیرند و احتمال کامنت گذاری زیر آن ها هم بیشتر است.

هیچ مسئله منطقی یا خاصی پشت این قضیه نیست، اما احتمال می دهیم که ارتباط برقرار کردن با افراد معروف مانند فوتبالیست ها و بازیگران برای کاربران راحت تر می باشد.

با توجه به این مسئله اگر سعی کنید در زمینه کاری خود از چهره افراد محبوب کمک بگیرید، مطمئنا کامنت های بیشتری به دست می آورید. برای مثال اگر در زمینه کالاهای ورزشی فعالیت دارید بهتر است از ورزشکاران معرفی مانند رونالدو برای جذب مخاطبین کمک بگیرید.

 • به کامنت های کاربران پاسخ دهید

پاسخ به کامنت کاربران نشان از اهمیت آن ها برای شما است. به علاوه از این طریق تعاملات شما افزایش پیدا کرده و کامنت های بیشتری دریافت می کنید. این موضوع حتی روی جلب اعتماد کاربران هم تاثیر گذار است. همچنین در صورت پاسخ به کامنت ها کاربران خود را به کامنت گذاری مجدد تشویق خواهید کرد.

 • تگ کردن افراد مختلف در کامنت ها

اینکه از کاربران و مخاطبین خود بخواهید دوستانشان را زیر پست های شما تگ کنند یکی از راه های افزایش کامنت اینستاگرام است. در چنین حالتی نرخ تعاملات شما با کاربران افزایش پیدا خواهد کرد.

برای استفاده از این ترفند می توانید مسابقات مختلفی برگذار کرده و از مخاطبین خود بخواهید X نفر را زیر پست مورد نظر شما تگ کنند. بدین ترتیب کامنت های شما افزایش چشم گیری خواهد داشت.

 • ایموجی های مرتبط را استفاده کنید

علاوه بر روش های گفته شده در بالا استفاده از ایموجی ها هم می تواند توجه کاربران را به پست های شما جلب کند. البته لازم به ذکر است در استفاده از ایموجی ها نباید زیاده روی کرد، به علاوه ایموجی ها مانند هشتگ ها باید با محتوای تولید شده ارتباط داشته باشند.

 • برون سپاری

اینکه برای مدت زمان کوتاهی اینستاگرام خود را در اختیار همکاران دیگرتان قرار دهید، تا آن ها محتوای جذاب و جالب تولید کنند، می تواند تعاملات صفحه شما را افزایش دهد. بهتر است برون سپاری ها در اختیار سه گروه زیر باشد:

 1. اینفلوئنسرها
 2. شرکت های تولید کننده محتوا
 3. سازمان های مرتبط با فعالیت و حرفه شما
 • انجام پرسش و پاسخ در کامنت ها

پرسش و پاسخ در کامنت بهترین ایده برای کامنت گذاشتن است. شما می توانید با طراحی سوال در آخر پست یا کپشن از فالوورهای خود درخواست کنید تا به آن سوال در کامنت ها پاسخ دهند. به علاوه می توانید از کاربران و مخاطبین خود بخواهید تجربه های شخصی خود را زیر پست شما کامنت کنند.

ضروری ترین کارها برای افزایش کامنت اینستاگرام

به طور کلی 4 اقدامی که در زیر بررسی می کنیم برای افزایش نمونه کامنت اینستاگرام بسیار مهم بوده و نباید آن ها را نادیده گرفت.

اقدام-ضروری-قبل-استفاده-از-ترفندهای-افزایش-کامنت

 1. عمومی کردن اکانت اینستاگرام

کسب و کارهای اینترنتی مانند فروشگاه های فیزیکی هستند؛ از همین رو درب این فروشگاه ها باید روی همه کاربران باز باشد. اگر پیج خود را خصوصی کنید مطمئنا بازدیدکنندگان کمتری خواهید داشت، مگر آنکه موضوعات بسیار جنجالی و جالبی در بیو خود استفاده کرده باشید که کاربران را برای فالو کردن پیج شما ترغیب کند.

به هر حال از طریق روش زیر به راحتی می توانید پیج خود را روی حالت Public یا عمومی قرار دهید:

 • پروفایل اکانت خود را باز کنید
 • روی آیکن سه خط که در بالای صفحه و سمت راست وجود دارد، بزنید
 • گزینه Settings را انتخاب نمایید
 • پس از آن گزینه Privacy بزنید
 • در قسمت گزینه Privacy روی گزینه Private Account کلیک کنید
 • Switch to Public را آخر سر انتخاب کنید

لازم به ذکر است که مراحل فوق طبق آخرین به روزرسانی های اینستاگرام عنوان شده و اگر نمی توانید با این روش حالت Public را فعال نمایید، باید اپلیکیشن خود را آپدیت کنید.

 1. نوتیفیکیشن های لایک و کامنت اینستاگرام خود را فعال نمایید

به صورت دیفالت این گزینه برای تمامی اکانت های اینستاگرام فعال است، اما در صورتی که شما قبلا این گزینه را غیر فعال کرده اید، بهتر است که مجددا آن را برای افزایش کپی کامنت اینستاگرام فعال نمایید. برای این منظور تنها باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اینستاگرام خود را باز کرده
 • به کمک آیکن سه خط در سمت راست بالای صفحه گزینه Settings را انتخاب کنید
 • پس از آن در بخش تنظیمات روی گزینه Notifications بزنید
 1. محتواهای جذاب و زیبا تولید کنید

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که تولید محتوای جذاب کامنت های شما را افزایش می دهد. در صورتی که شما روی تولید محتوا وقت بگذارید و محتواهای جذابی تولید کنید مطمئنا توجه مخاطب به آن جلب شده و به کامنت گذاری زیر پست های شما ترغیب خواهد شد.

 1. برای انتشار پست های خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید

در بالا اشاره کردیم که با بررسی های لازم می توانید بهترین زمان برای انتشار پست های خود را به دست آورید. پس از آن با تهیه یک تقویم زمانی سعی کنید ساعات دقیق انتشار پست ها را مشخص و یک برنامه کامل برای آن ها داشته باشید.

داشتن برنامه برای انتشار پست توجه مخاطبین را به خود جلب کرده و کامنت های پست شما را افزایش می دهد. برای برنامه ریزی انتشار پست می توانید از تقویم های محتوایی مانند google sheet بهره بگیرید.

تنظیمات مربوط به کامنت اینستاگرام

با توجه به اینکه روش های افزایش کامنت اینستاگرام را بررسی کردیم، ممکن است با خود بگویید تنظیمات کامنت اینستاگرام به چه صورتی است؟ یا آنکه تنظیمات کامنت اینستاگرام شامل چه گزینه هایی می شود. اگر شما هم با این سوالات روبه رو شده اید ادامه مطلب را از دست ندهید.

نظیمات-کامنت-در-اینستاگرام.

برای دستیابی به تنظیمات اینستاگرام باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. اینستاگرام خود را باز کنید
 2. روی گزینه سه خط در گوشه بالا سمت راست بزنید
 3. در صفحه باز شده گزینه setting را انتخاب نمایید
 4. سپس روی گزینه privacy کنید
 5. بعد از آن گزینه Comment انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه شما با گزینه های زیر روبه رو می شوید، که در ادامه توضیح می دهیم در صورت انتخاب هر کدام از گزینه های زیر چه اتفاقی خواهد افتاد.
 • Allow comments from

این گزینه به شما اجازه می دهد که در گذاشتن کامنت توسط کاربران محدودیت ایجاد کنید، به طور کلی این بخش شامل 4 گزینه به شرح زیر می باشد.

Everyone: این گزینه به تمامی کاربران اجازه کامنت گذاری می دهد.

people you follow and your followers: این گزینه تنها به فالوورها و فالووینگ های شما اجازه کامنت گذاری خواهد داد.

people you follow: تنها افرادی که فالو کرده اید می توانند برای شما کامنت بگذارند.

People your followers: افرادی که شما را فالو کنند می توانند زیر پست شما کامنت قرار دهند.

 • Block comments from

به کمک این گزینه می توان دسترسی برخی از اکانت ها را برای کامنت گذاری محدود کرد. برای این منظور تنها باید نام اکانت مورد نظر خود را در کادر مربوط به این گزینه تایپ کرده و پس از آن گزینه Block انتخاب کنید.

 • Hide offensive comments

انتخاب این گزینه به صورت دیفالت تمامی کامنت هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشد را حذف می کند. البته لازم به ذکر است این گزینه در حال حاضر تنها برای کامنت های انگلیسی کاربرد دارد.

 • Manual filter

با این گزینه می توانید به صورت دستی کلمات و عبارت مورد نظر خود را تایپ کرده و بدین ترتیب اگر کاربر یکی از آن ها را زیر پست شما کامنت کند به سرعت حذف می گردد. البته باید توجه کنید که بین جملات مختلف حتما ویرگول قرار دهید.

چگونه می توان کامنت های اینستاگرام را بست

به هر دلیلی ممکن است شما بخواهید کامنت های اینستاگرام خود را ببندید، برای این منظور تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

 • اینستاگرام خود را باز کرده
 • روی پست مورد نظر خود کلیک کنید
 • از طریق گزینه سه نقطه ای که در گوشه سمت راست وجود دارد، وارد تنظیمات مربوط به آن پست شوید
 • پس از آن گزینه Turn off commenting انتخاب نمایید

با انجام این مراحل هیچ کاربری نمی تواند برای شما کامنت بگذارد. اما بهتر است به یاد داشته باشید که بخش کامنت ها یکی از جذاب ترین قابلیت های اینستاگرام است و فواید کامنت در اینستاگرام های بیزینستی بر هیچ کس پوشیده نیست؛ بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورت داشتن اکانت بیزینسی هیچ گاه این کار را انجام ندهید.

ریپورت کامنت اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

گاهی اوقات کاربران ممکن است که در زیر پست های شما کامنت هایی بگذارند که با ارزش هایتان منافات داشته باشد؛ از همین رو می خواهید که آن کامنت را در صفحه خود حذف کنید.

برای این منظور باید دست خود را روی کامنت مورد نظر نگه داشته تا زمانی که صفحه selected برای شما باز شود. پس از آن در سمت راست صفحه و قسمت بالای آن روی آیکون علامت تعجب کلیک نمایید. بعد از انتخاب این آیکن گزینه های مربوط به ریپورت کامنت به شما نشان داده می شود که می توانید در بین آن ها روی مناسب ترین گزین برای ریپورت کلیک کنید.

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم شما را با چگونگی افزایش کامنت در اینستاگرام آشنا سازیم. همانطور که می دانید یکی از عواملی که باعث گسترش کسب و کارهای اینترنتی در اینستاگرام می شود، تعاملات در پیج های اینستاگرامی است.

از جمله راه هایی که کاربران برای افزایش تعاملات با مخاطبین خود در اینستاگرام می توانند از آن استفاده کنند، کامنت می باشد. کامنت گذاری در زیر پست های مختلف فواید زیادی برای کسب و کارها خواهد داشت، و در حال حاضر فواید کامنت در اینستاگرام بر کسی پوشیده نیست.

به همین دلیل در این مطلب ما سعی داشتیم راه های افزایش کامنت گذاری در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم که خواندن این مطالب برای ایجاد یک طرح زیبا برای کامنت اینستاگرام به شما کمک کرده باشد.

از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم!

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.