درآمد بلاگرهای اینستاگرام چقدر است؟ +[بررسی دقیق]

0

درآمد بلاگرهای اینستاگرام یکی از مباحث چالش برانگیز در دنیای مجازی است، افرادی که سعی می کنند به روش های متنوع و جذاب به کسب درآمد از اینستاگرام بپردازند و اکثر آن ها در این کار موفق بوده اند، البته اخیرا خبرهای زیادی درمورد پرداخت مالیت اینفلوئنسرها و بلاگرها به گوش رسیده، به نظر شما درآمد این افراد به چه میزان است که مشمول پرداخت مالیات می شوند؟

تا کنون اعداد و ارقام دقیقی مبنی بر درآمد بلاگرهای معروف گزارش نشده و همین مسئله کنجکاوی کاربران را بر انگیخته می کند؛ از همین رو امروز ما در این مطلب تصمیم داریم که با اعداد و ارقامی دقیق و بررسی تعرفه ها به شما عزیزان بگوییم که درآمد بلاگرهای ایرانی و خارجی چقدر است. اما قبل از هر چیز بهتر است بدانید که رقم های به دست آمده نجومی بوده و مطمئنا شما را شوکه می کند؛ بنابراین خود را برای دیدن آن آماده کنید.

بلاگرها درآمدهای خود را از چه روش هایی به دست می آورند؟

قبل از آنکه درآمد بلاگرهای مختلف را به شما عزیزان ارائه کنیم بهتر است بدایند درآمد بلاگرها از کجاست. در حال حاضر روش ها و شیوه های مختلف برای کسب درآمد از راه بلاگری وجود دارد، اما مهم ترین راه هایی که یک بلاگر از آن کسب درآمد می کند، شامل موارد زیر می شود:

 • گرفتن تبلیغات

اگر شما هم بلاگرهای مختلف را دنبال کرده باشید، مطمئنا متوجه استوری ها و پست هایی که درمورد یک محصول آپلود می کنند، شده اید. انجام این کار و به طور کلی تمام فعالیت های تبلیغاتی بلاگرها باعث کسب درآمد آن ها می شود.

این روش یکی از اصلی ترین روش های درآمد زایی بلاگرها بوده و بابت هر تبلیغ میزان مشخصی پول دریافت می کنند. لازم به ذکر است که بلاگرها صنف مشخصی نداشته و تعرفه آن برای تبلیغات هم مشخص نیست.

به طور کلی باید گفت که تعرفه تبلیغات هر بلاگر مختص به خود او بوده و توسط خودش تعیین می شود؛ از همین رو نمی توان گفت همه بلاگرها برای آپلود یک ویدیو 15 ثانیه ای این مقدار مشخص را دریافت می کنند.

اما مسئله ای که در تعرفه بلاگرها تاثیر می گذارد تعداد فالوورها و اینگیجمنت پیج آن ها است. در واقع درآمد بلاگری که 1 میلیون فالور با اینجگمنت بالا دارد با درآمد بلاگری که فالوورها و اینجگمنت های پیج او پایین است، متفاوت خواهد بود.

از سوی دیگر تنها مسئله ای که به کمک آن می توان درآمد بلاگرهای خارجی و ایرانی را تخمین زد همین مسئله تبلیغات است. در واقع شما با محاسبه تعرفه تبلیغات بلاگرها و تعداد تبلیغ آن ها در روز به راحتی می توانید درآمد ماهیانه آن ها را تخمین بزنید.

 • اسپانسرینگ

یکی از شیوه های کسب درآمد بلاگرها اسپانسرینگ است، البته این شیوه توسط بلاگرهای ایرانی کمتر استفاده می شود و می توان آن را یک راه درآمد بلاگرهای خارجی دانست.

اگر بلاگرهای خارجی را دنبال کرده باشید متوجه خواهید شد که در اکثر استوری ها و پست های خود چه به صورت مستقیم و چه غیر مسقیم سعی دارند یک برند خاص را تبلیغ کنند. در واقع در چنین حالتی آن بلاگر توسط برندی که تبلیغ می کند از نظر مالی ساپورت می شود.

معمولا هیچ بلاگری درآمد خود از اسپانسریگ را بیان نمی کند؛ از همین رو نمی توان فهمید درآمد بلاگرها چقدر است. صدف بیوتی یکی از محدود بلاگرهای ایرانی است که از روش اسپانسرینگ برای کسب درآمد استفاده می کند.

 • همکاری در فروش

معمولا بلاگرها مخاطب هایی وفادار دارند؛ از همین رو پیج های بلاگرها بیشتر از هر بستر دیگری می تواند برای یک محصول خاص مشتری جذب کند. این مسئله باعث شده بلاگرها در سیستم افیلیت مارکتینگ همکاری گسترده ای داشته باشند. در این سیستم بلاگرها محصولات و خدمات یک شرکت را تبلیغ کرده و در ازای میزان فروش آن محصول پورسانت می گیرند.

در این روش هم نمی توان فهمید درآمد بلاگرها چقدر است؛ چرا که نمی توان تخمین زد یک بلاگر تا چه حد روی فروش محصول تاثیر گذار بوده، اما می توان گفت این روش درآمد بالایی را برای بلاگرها به دنبال دارد.

برای مثال سیستم های با سابقه مانند دایان افیلیت 14 درصد از سود محصول را به فرشندگان می دهد؛ بنابراین اگر بلاگری در سیستم دایان افیلیت به صورت مستمر فعالیت کند به درآمد فوق العاده ای دست می یابد.

درآمد دقیق بلاگرهای اینستاگرامی چقدر است؟

اعلام دقیق این مبحث همانند درآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام نیاز بررسی موارد خاصی دارد. با توجه به اینکه در بالا به شما عزیزان گفتیم که درآمد بلاگرها از کجاست، در این قسمت قصد داریم درآمد بلاگرهای اینستاگرام ایرانی را با یک دیگر بررسی کنیم. پس به هیچ عنوان ادامه این مطلب را از دست ندهید.

اما قبل از شروع بحث در این مورد همانطور که در بالا هم گفتیم درآمد بلاگرها را تنها از روش تبلیغات می تواند تخمین زد، برای این منظور هم نیاز است که به تعداد تبلیغات بلاگر در هر روز توجه شود. البته لازم به ذکر است تمامی بلاگرها حداقل یک استوری تبلیغاتی آپلود می کنند و اگر هزینه آپلود هر استوری تبلیغاتی 3 میلیون باشد در ماه به صورت تقریبی 90 میلیون درآمد دارند.

اما مطمئنا درآمد بلاگرهای معروف بیشتر از این اعداد و ارقام بوده، آن ها در طول روز محتواهای تبلیغاتی بیشتری منتشر کرده و درآمد بیشتری به دست می آورند. به علاوه نمی توان گفت تعرفه دقیق بلاگرها برای انتشار محتواهای تبلیغاتی چقدر است، برخی از بلاگرها ممکن است برای انتشار هر استوری 5 میلیون و برخی حتی 50 میلیون دریافت کنند.

به علاوه اکثر بلاگرها علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی دیگر مانند یوتیوب هم فعالیت داشته و درآمد کسب می کنند؛ از همین رو باید بگوییم مقادیری که در این مقاله عنوان کرده ایم کاملا دقیق نیست و با توجه به تحقیقات صورت گرفته آن ها تخمین زده ایم.

درآمد بلاگرهای طنز و سرگرمی

بلاگرهای سازنده محتواهای طنز و سرگرمی گسترده ترین مخاطبین را دارند، این نوع از بلاگرها با توجه به عمومی بودن فعالیتشان تبلیغات متنوعی انجام می دهند. معمولا این نوع از بلاگرها را واینرهم می گویند. حال در ادامه می خواهیم درآمد برخی از واینرهای معروف ایرانی را بررسی کنیم، همراه ما باشید!

 • محمد امین کریم پور

محمد امین کریم پور از قدیمی ترین واینرهای ایرانی است و در حال حاضر 4.6 میلیون فالوور داشته و درصد اینگیجمنت های  پیج او 1.44 درصد می باشد. تعرفه هر استوری محمد امین کریم پور 4 تا 5 میلیون بوده و بابت هر پست 20 میلیون تومان می گیرد.

 • میلاد قاسم خواه

یکی از واینرهای بسیار پرطرفدار در اینستاگرام میلاد قاسم خواه است، او تعداد زیادی فن پیج داشته و محبوبیت زیادی دارد. میلاد قاسم خواه دارای 5.5 میلیون فالوور و 9.1 درصد اینگجمنت است و برای آپلود هر استوری 5 میلیون دریافت می کند.

 • عرفان علی رضایی

عرفان علی رضایی دو پیج دارد، پیج اصلی او 3.8 میلیون فالوور و 8.7 درصد اینگجمنت دارد. اما پیج دوم او دارای 280 هزار فالوور و اینجگمنت 15.83 درصد است. عرفان علی رضایی برای آپلود استوری تبلیغاتی در پیج اصلی خود 4 تا 6 میلیون و برای انتشار تبلیغات در پیج دوم خود 1 میلیون و 500 دریافت می کند.

 • جواد خواجوی

جواد خواجوی دارای 3.7 میلیون فالور و 4.76 درصد اینگجمنت است، او برای آپلود هر استوری تبلیغاتی 5 تا 10 میلیون می گیرد.

 • سرنا امینی

سرنا امینی 7.9 میلیون فالوور و 2.99 درصد اینجگمنت دارد. تعرفه انتشار محتوای تبلیغاتی در استوری سرنا 6 میلیون است.

 • پور مشکی

پور مشکی 4.1 میلیون فالوور و 17.3 درصد اینجگمنت دارد، او برای آپلود هر استوری مبلغی بین 9 تا 21 میلیون دریافت می کند.

 • مجتبی شفیعی

مجبتی شفیعی 2.2 میلیون فالوور و 18.5 درصد اینجگمنت داشته و برای هر استوری مبلغی بین 5 تا 6 میلیون می گیرد.

 • مصطفی آزاد

تعداد فالوورهای مصطفی آزاد 2 میلیون و تعداد اینجگمنت های او 14.9 درصد است. تعرفه تبلیغات این شخص چیزی بین 4 تا 5 میلیون تومان می باشد.

 • محسن ایزدی

محسن ایزدی 3.7 میلیون فالوور داشته و پیج او 8.3 درصد اینجگمنت دارد. محسن ایزدی بابت هر استوری تبلیغاتی 5 تا 6 میلیون می گیرد.

 • Kamyar696

کامیار بابت هر استوری 4 تا 5 میلیون گرفته و تعداد فالوورهای او به 5 میلیون می رسد، اینجگمنت های پیج او هم 5.18 درصد است.

درآمد فود بلاگرها

فود بلاگرها یا بلاگرهای آشپزی هم طرفداران زیادی در اینستاگرام دارند. این بلاگرها به مخاطبین خود آموزش آشپزی داده یا غذاهای مختلف را تست می کنند. برخی از فود بلاگرها در زمینه نقد رستوران ها هم فعالیت دارند. اما درآمد فود بلاگرهای معروف به صورت زیر است.

 • امیر جابری

1.8 میلیون فالوور و 1.2 درصد اینجگمنت دارد، امیر جابری برای هر استوری 4 تا 8 میلیون و برای هر پست تبلیغاتی 9 تا 12 میلیون هزینه دریافت می کند.

 • میلاد کانتری

تعداد فالوورها و اینجگمنت های میلاد کانتری به ترتیب 1.5 میلیون و 1.9 درصد است. تعرفه تبلیغات این شخص 2 تا 4 میلیون می باشد.

 • Mayi_asmr

این فرد 982 هزار فالوور و 10.6 درصد اینجگمنت دارد. تعرفه تبلیغات این فرد هم 2 تا 4 میلیون است.

 • عمو روحی

عمو روحی 1.3 میلیون فالوور و 2.3 درصد اینجگمنت دارد. این فرد برای هر استوری 6 میلیون پول می گیرد.

 • مریم بنائی فر

مریم بنائی فر کمتر از 500 هزار فالوور داشته و درصد اینجگمنت های او هم تقریبا 3.6 درصد است. مریم برای هر استوری تبلیغاتی خود 2 میلیون و برای هر پست 3 تا 5 میلیون می گیرد.

درآمد بلاگرهای زیبایی و آرایشی

بیوتی بلاگرها یا بلاگرهای آرایشی به صورت تخصصی در زمینه تولید محتوای آرایشی و زیبایی فعالیت دارند. زمینه فعالیت این بلاگرها برای تبلیغ برند های مختلف لوازم آرایشی بسیار مناسب است. حال در ادامه ببینم که درآمد بلاگرها چقدر است و معروف ترین بیوتی بلاگرها چقدر بابت تبلیغات هزینه دریافت می کنند.

 • ملینا تاج

ملینا تاج 2 میلیون فالوور داشته و دارای 4.7 درصد اینجگمنت است، ملینا برای انتشار محتواهای تبلیغاتی مبلغی بین 30 تا 70 میلیون پول می گیرد.

 • Shellbeauty1

این فرد 2 میلیون فالوور و 7.9 درصد اینجگمنت دارد، همچنین هزینه هر تبلیغ این فرد 35 میلیون است.

 • گیسو دیبا

گیسو دیبا دارای 1 میلیون فالوور و 14 درصد اینجگمنت است او برای هر تبلیغ 35 تا 50 میلیون دریافت می کند.

 • blossom

تعداد فالوورها این فرد کمتر از 500 هزار بوده اما اینجگمنت های بالایی دارد، او 8.5 درصد اینجگمنت داشته و برای هر استوری چیزی بین 5 تا 12 میلیون و برای هر پست 20 میلیون می گیرد.

درآمد بلاگرهای گردشگری و سفر

گردشگری یکی از جالب ترین موضوعات برای بلاگری است. معمولا بلاگرهایی که در این زمنیه فعالیت دارند را توریسم بلاگر هم می گویند. اما درآمد بلاگرهای معروف گردشگری چقدر است؟ پاسخ این سوال در ادامه مشخص می شود.

 • Sahrazn

این فرد 156 هزار فالوور و 2.5 درصد اینجگمنت دارد. او برای هر تبلیغ در استوری هایش مبلغی بین 500 هزار تا 1 میلیون و 500 می گیرد.

 • کرگدن نارنجی

کرگدن نارنجی 210 هزار فالوور و 7.1 درصد اینجگمنت دارد، کرگدن نارنجی بابت هر استوری تبلیغاتی 4 تا 10 میلیون دریافت می کند.

 • and.joy

این پیج 205 هزار فالوور و 7.8 درصد اینجگمنت داشته و برای هر استوری 12 میلیون می گیرد.

 • مهیا رحیمی

محیا 901 هزار فالوور و 8.7 درصد اینجگمنت دارد، او برای هر استوری چیزی بین 3 تا 9 میلیون و برای هر پست 14 تا 17 میلیون پول دریافت می کند.

 • راحله

تعداد فالوورها و اینجگمنت های راحله به ترتیب 106 هزار و 9.2 درصد است. او برای هر استوری 1 میلیون و برای هر پست سه میلیون می گیرد.

درآمد بلاگرهای ایرانی روزمره گری

بلاگرهای لایف استایل هم طرفداران خاص خود را دارند. بلاگرهای روزمرگی درمورد اتفاقات روزمره خود محتواهای مختلفی انتشار کرده و درآمدشان به صورت زیر است.

 • ساناز رستم پور

ساناز 164 هزار دنبال کننده و 12.8 درصد هم نرخ تعامل دارد. او برای هر استوری 10 تا 20 میلیون می گیرد.

 • صبا مرشدی

صبا 783 هزار فالوور داشته و پیج او 14.8 درصد تعامل دارد. این فرد برای هر تبلیغ 15 میلیون دریافت می کند.

 • Fahime

فهمیه 409 هزار فالوور 12.3 درصد اینجگمنت دارد. هزینه تعرفه تبلیغات فهمیه 3 تا 12 میلیون است.

 • ARIA KEOXER

این فرد 1 میلیون فالوور در اینستاگرام و 18.1 درصد تعامل دارد. عمده فعالیت این فرد در یوتیوب بوده و معمولا هزینه تبلیغاتش بین 15 تا 30 میلیون است. اما به صورت جدا گانه در یوتیوب هم درآمد کسب می کند.

 • nahrain

بابک دارای 1.2 میلیون فالوور و 7.2 درصد تعامل است. او برای هر استوری 5 تا 30 میلیون و برای هر پس 25 میلیون می گیرد.

درآمد بلاگرهای معروف چالشی

محتواهای چالشی بسیار سرگرم کننده بوده و افراد زیادی در این زمینه فعالیت دارند. محتواهای تولید شده در این زمینه معمولا ویدیوئی بوده و بیشتر بلاگرهای تیک تاکی، چالش های خود را در یوتیوب انجام می دهند و درآمدشان مربوط به این پلتفرم است. اما به طور کلی درآمد معروف ترین های آن ها در اینستاگرام به صورت زیر می باشد.

 • nkl

عمده فعالیت این شخص به یوتیوب مربوط می شود، اما در اینستاگرام 911 هزار دنبال کننده و 9.6 درصد تعامل دارد. تعرفه تبلیغات این فرد 1 میلیون است.

 • آرزو صادقی

عمده درآمد این فرد هم بیشتر از پلتفرم یوتیوب است اما هزینه تبلیغات او در اینستاگرام 1 تا 3 میلیون بوده و 443 هزار فالوور و 12.4 درصد اینجگمنت دارد.

 • Zhatiis

این فرد برای هر تبلیغ 1 میلیون و 500 پول گرفته و از 789 هزار فالوور و 10.5 درصد تعامل برخودار است.

درآمد بلاگرهای خارجی

در مطالب فوق شما را با درآمد بلاگرها و اینفلوئنسرهای ایرانی آشنا کردیم. اما بهتر است بدانید در دنیا بلاگرهایی وجود دارند که شغل اصلی آن چیز دیگری بوده، با این وجود از پلتفرمی مانند اینستاگرام درآمدهای نجومی به دست می آورند. اغلب این بلاگرهای سبلیرتی های بسیار معروفی هستند که همه ما آن ها را می شناسیم. حال در ادامه درآمد برخی از آن ها را با یک دیگر بررسی خواهیم کرد.

 • کریستین رونالدو با 438 میلیون فالوور 1,604,000دلار برای هر پست دریافت می کند.
 • دوئین جانسون با 314 میلیون فالوور 1,523,000 دلار برای هر پست می گیرد.
 • آریانا گرانده با 309 میلیون فالوور 1,510,000 دلار برای هر پست می گیرد.
 • کایلی جنر با 335 میلیون فالوور داشته و هزینه هر پست او :1,494,000 دلار است
 • سلنا گومز با 317 میلیون فالوور برای هر پست 1,468,000 دلار دریافت می کند.
 • کیم کارداشیان308 میلیون فالوور داشته و برای هر پست 1,419,000 دلار می گیرد.

جمع بندی

در این مطلب ما سعی کردیم شما را از درآمد بلاگرها و اینفلوئنسرها آگاه سازیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده و پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه را دریافته باشید. از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم!

سوالات متداول

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است سوالات دیگری نیز ذهن کاربران را به خود مشغول کرده که پاسخ آن را به درستی در مطالب فوق درک نشده باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سوالات متداول زیر را مطالعه نمایید.

بلاگر کیست؟

به طور کلی بلاگر و اینفلوئنسر به فردی گفته می شود که محتواهای جذابی در زمنیه های مختلفی مانند فشن، سرگرمی، آرایشی، گردشگری و … تولید و انتشار می دهد.

درآمد بلاگرها از کجاست؟

سه روش برای کسب درآمد بلاگرها و اینلفوئنسرها وجود دارد که عبارت اند از اسپانسرینگ، تبلیغات و همکاری در فروش.

کدام بلاگر درآمد بیشتری دارد؟

به طور کلی دو عامل در درآمد بلاگر ها تاثیر زیادی دارد، اولی تعداد فالوورهای یک بلاگر و دومی نرخ تعاملات یا اینجگمنت پیج او است.

3.7/5 - (3 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.