راهنمایی انتخاب بهترین میکروفون برای کیفیت استودیویی

میکروفون استودیویی

پمیکروفون استودیویی یکی از موارد مهم تجهیزات استودیویی به شمار می آید، شما باید در انتخاب و خرید میکروفون استودیویی دقت زیادی داشته باشید تا متناسب با کاربری خود که ممکن است شامل رکورد وکال، ساز، برادکست و … باشد به مشکلی برخورد نکنید و بهترین کیفیت را در ضبط های خود به ارمغان بیاورید، به همین جهت حتما با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

برای چه کاری به میکروفون نیاز دارید ؟

موسیقی

ضبط ساز

ضبط ساز با میکروفون یک بحث جالب و تا حدودی موضوعی در صنعت موسیقی است. پیشرفت مداوم نرم افزار VST، ابزارهای دیجیتال یکپارچه و مبدل های آنالوگ-دیجیتال از نظر تئوری نیاز به ضبط هر سازی غیر از وکال را از بین برده است. به راحتی می توان پرسید: اصلاً چرا خودمان را به زحمت بی اندازیم؟ در صورتیکه می توانیم یک VST برای سل و ترومپت بگیریم، یا می توانیم یک آمپ گیتار را شبیه سازی کنیم و گیتار خود را مستقیماً به جک لاین اینترفیس صوتی خود وصل کنیم.

بسیاری از نوازندگان و مهندسین صدا معتقدند که هیچ چیز بهتر از صدای سازها و آمپرهای واقعی نیست. پویایی‌های خاص، حس موسیقیایی خاص، جذابیت آنالوگ خاصی که در صدای واقعی خود ساز ها وجود دارد قابل مدل سازی نیست. پیشنهاد میکنیم با توجه به نوع ساز که در اختیار دارید با کارشناسان ما برای انتخاب بهترین گزینه در ارتباط باشید.

رکورد وکال

انتخاب میکروفون استودیویی برای رکورد وکال نیازمند بررسی پارامتر های متعددی از جمله نوع سبک موسیقی، جنس صدای خواننده، میزان بودجه در اختیار و … است. ممکن است میکروفونی که برای دوست شما به  خوبی کار می کند و صدای عالی دارد برای جنس صدای شما عالی عمل نکند و نتیجه مطلوب را در اختیار شما قرار ندهد. برخی از میکروفون‌ها پاسخ‌های روشن‌تری دارند، برخی صدای گرم‌تری دارند به همین جهت حتما قبل از خرید از تجربه کارشناسان ما بهره مند شوید.

برداکستینگ(BroadCasting)

یوتیوب/پادکستینگ/گیمینگ/استریمینگ

این نکته جالبی هست که صنعت یوتیوب و پادکست در سال های اخیر چقدر سودآور شده است. سوپراستارهایی مانند Pewdipie بیش از 20 میلیون دلار دارایی خالص دارند و این صنعت همچنان به رشد قابل توجهی ادامه می دهد.

در گذشته، میکروفون‌های ساده و سطح پایین برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان آماتوری که به دنبال ورود به این بخش بودند کافی بود، اما موفقیت جهانی این صنعت و وجود سرمایه‌گذاران جدی در یوتیوب و پادکست نیاز افراد را به داشتن تجهیزات حرفه ای و بهتر بیشتر می کرد.

با کارشناسان خبره در این زمینه مشورت کنید

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات کاربردی  و مفید در زمینه خرید میکروفون های استودیویی با کارشناسان sotplus.net در ارتباط باشید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.