انتقال سریع شارژ همراه اول به همراه اول [آموزش کامل]

انتقال سریع شارژ همراه اول به سایر خطوط همراه اول به روش های متعددی امکان پذیر است. به طور کلی یکی از مسائلی که همواره کاربران اپراتورهای مختلف در ایران با آن روبه رو می شوند، نحوه انتقال شارژ است. نحوه انتقال شارژ در اپراتورهای مختلف با هم متفاوت بوده و هر کدام از آن ها روشی مختص به خود برای انتقال شارژ دارند.

در میان تمامی اپراتورهای خط تلفن ما امروز در این مطلب تصمیم گرفته ایم که درمورد اپراتور همراه اول و نحوه انتقال سریع شارژ همراه اول با شما عزیزان صحبت کنیم. گاهی ممکن است در شرایط خاصی با مشکل اتمام شارژ سیمکارت مواجه شوید و امکان خرید شارژ اضطراری همراه اول برای شما فراهم نباشد، در این شرایط بهترین روش انتقال شارژ همراه اول به همراه اول است. در حال حاضر اپراتور همراه اول روش های متعددی را برای انتقال شارژ در اختیار کاربران خود قرار داده است، از جمله این روش ها می توان به خرید بسته های اعتباری یا افزایش اعتبار خط از طریق درگاه های معتبر اشاره کرد.

در این میان تمامی روش ها، روش انتقال شارژ خط به خط در بین کاربران همراه اول طرفداران بیشتری دارد. کاربران همراه اول می توانند از خطوط دائمی یا اعتباری خود برای کاربر همراه اول دیگری، شارژ انتقال دهند. به هر حال در ادامه ما روش های مختلف انتقال شارژ خط به خط را بررسی کرده ایم؛ پس اگر می خواهید شما هم با این روش ها آشنا شوید، ادامه مطلب را دنبال کنید.

نحوه انتقال سریع شارژ همراه اول از خط دائمی به خط اعتباری

نحوه انتقال سریع شارژ همراه اول از خط دائمی به خط اعتباری

اولین کار برای انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری همراه اول، فعال کردن سرویس انتقال شارژ است. پس از فعال کردن سرویس انتقال اعتبار، این امکان برای کاربران فراهم می شود که از خط دائمی همراه اول خود برای کاربرانی که خط اعتباری دارند، شارژ بفرستند. لازم به ذکر است که در پایان دوره مبلغ شارژ انتقال داده شده به قبض خط دائمی اضافه خواهد شد.

اما به طور کلی سه روش برای فعال سازی سرویس انتقال شارژ وجود دارد که شامل موارد زیر می شوند.

  • ارسال پیامک به شماره 8911
  • شماره گیری کد دستور*141*10#
  • نصب سامانه همراه من روی گوشی تلفن همراه و مراجعه به منوی صورت حساب و انتخاب گزینه انتقال شارژ

نحوه انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی از طریق پیامک کوتاه به 8911

در روش انتقال اعتبار خط همراه اول به همراه اول از طریق پیامک کوتاه باید از چپ به راست شماره مورد نظر به همراه پیش شماره خط را بنویسید. پس از درج شماره مبلغ را به ریال وارد نمایید. برای آشنایی بیشتر به فرمت زیر با دقت نگاه کنید، پیامک کوتاه شما هم باید حاوی این اطلاعات با چنین فرمتی باشد: (10000*09191111111)

بعد از ارسال پیامک کوتاه، سامانه همراه اول بررسی های لازم به منظور صحت دستور انتقال اعتبار شما را انجام می دهد. در این بررسی ها سرورها روی  شماره مقصد و مبلغ درج شده متمرکز می شوند تا صحت آن را تشخیص دهند. در صورت صحت اطلاعات سرویس همراه اول ضمن ارسال یک پیامک به منظور تایید انتقال شارژ از شما درخواست می کند در صورت تمایل به ادامه روند انتقال اعتبار عدد یک را ارسال کنید.

انتقال سریع شارژ همراه اول به همراه اول

به یاد داشته باشید که برای این منظور شما باید از شخصی که خط اعتباری دارد درخواست شارژ کرده و پیامکی به 8911 ارسال نمایید. اما تاییده درخواست و ارسال عدد یک از سوی مالک خط دائمی صورت می گیرد. به هر حال پس از تایید درخواست، شارژ همراه اول با مبلغ وارد شده از خط دائمی به خط اعتباری منتقل خواهد شد. همانطور که در بالا هم گفتیم معمولا هزینه انتقال شارژ روی قبض پایان دوره خط دائمی افزوده می شود. در ضمن به صورت ماهیانه مشترکین دائمی می توانند مبلغی بین 10 تا 50 هزار را برای مشترکین اعتباری انتقال دهند.

انتقال سریع شارژ همراه اول به همراه اول

انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی با کد دستوری #141*10*

این روش ساده تر از روش قبلی خواهد بود. در این روش کاربر باید کد دستوری #141*10* را شماره گیری نماید. پس از شماره گیری کد دستوری، سرورهای همراه اول از شما می خواهند که شماره مشترک دائمی مورد نظر خود را وارد و سپس مبلغ مورد نظر را ارسال کنید. بعد از انجام این کارها شارژ به مبلغ مورد نظر از خط دائمی به خط اعتباری شما انتقال پیدا می کند.

نحوه انتقال شارژ همراه اول از خطوط دائمی از طریق سامانه همراه من

برای استفاده از این روش، کاربر باید نرم افزار همراه من را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کند. برای دریافت فایل نصبی برنامه همراه من می توان به بازار یا سایت همراه اول مراجعه کرد. به هر حال پس از نصب نرم افزار همراه من باید به پروفایل خود و قسمت صورت حساب من وارد شوید. در این قسمت می توانید گزینه انتقال اعتبار را مشاهده نمایید. با انتخاب این گزینه لازم است رمز دوم خود را درج و پس از آن شماره دائمی و مبلغ مورد نظرتان را وارد کنید.

روش های انتقال سریع شارژ همراه اول از خط اعتباری به خط اعتباری دیگر

برخلاف روش انتقال شارژ از خط دائمی به همراه اول ما برای انتقال شارژ از خط اعتباری به اعتباری نیازی به فعال سازی سرویس انتقال شارژ نخواهیم داشت. اما در هر صورت روش های انتقال شارژ از خطوط اعتباری به اعتباری دقیقا مشابه روش های انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری است.

به طور کلی روش های انتقال شارژ از اعتباری به اعتباری شامل موارد زیر می شود:

  • ارسال پیامک به شماره 8911
  • شماره گیری کد دستوری *142*10#
  • استفاده از سامانه همراه من

نحوه انتقال شارژ همراه اول از خط اعتباری با ارسال پیامک به 8911

این روش دقیقا مشابه با روش ارسال پیامک برای انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری است. به هر حال فرمت پیامکی شما دقیقا مشابه فرمت زیر بوده و پیامک شما حاوی شماره مقصد و مبلغ شارژ باشد.

فرمت پیامک: (10000*09191111111)

بعد از ارسال پیامک سرورهای اپراتور همراه اول پیامکی با مضمون تایید درخواست شما به مقصد ارسال خواهند کرد. درصورتی که فرد انتقال دهنده با درخواست شما موافقت کرده و عدد یک را ارسال نماید، شارژ برای شما انتقال داده می شود. برخی اوقات امکان دارد که پیام تاییدیه برای شما ارسال نگردد؛ از همین رو بیشتر کاربران اعتباری این روش را مورد استفاده قرار نداده و از دو روش دیگر استفاده می کنند.

انتقال شارژ همراه اول از خط اعتباری با کد دستوری *142*10#

در این روش تنها کافی است که شما کد *142*10# را شماره گیری کرده و پس از آن شماره مورد نظر و مبلغ را وارد نمایید. با استفاده از این روش مشترکین اعتباری همراه اول تنها می توانند مبلغی بین 10 هزار ریال تا 100 هزار ریال را انتقال دهند.

انتقال شارژ همراه اول از خطوط اعتباری با سامانه همراه من

برای این منظور کافی است که برنامه سامانه همراه من را از طریق بازار یا وب سایت رسمی همراه اول دانلود و سپس نصب کنید. پس از نصب برنامه به قسمت شارژ من مراجعه کرده و گزینه مربوط به انتقال شارژ را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزینه تمامی مراحل انتقال شارژ به شما توضیح داده شده و شما به راحتی می توانید مبلغ مورد نظر را انتقال دهید.

انتقال شارژ همراه اول از خطوط اعتباری با سامانه همراه من

سخن آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد امکان انتقال شارژ از خطوط دائمی به اعتباری و خطوط اعتباری به اعتباری همراه اول برای مشترکین این اپراتور وجود دارد. مشترکین دائمی این اپراتور به صورت ماهیانه می توانند حداکثر 50 هزار تومان را انتقال دهند. لازم به ذکر است که برای انتقال شارژ 9 درصد مالیات و کارمزد سرویس خط به خط هم به مبلغ فیش پرداخت مالک افزوده می شود. در ضمن مشترکین دائمی در صورتی می توانند شارژ انتقال دهند که بدهی آن ها از 60 درصد بدیهی مجاز کمتر باشد. البته که این مسئله درمورد مالکین خطوط دائمی است و مالکین خطوط اعتباری در صورت انتقال شارژ، باقی مانده اعتبارشان باید بیشتر از 50 تومان باشد.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.