فرق فالوور روح، فیک و واقعی چیست؟ [بررسی کامل و جامع مشخصات]

فالوور روح، فیک و واقعی چیست؟سوالی که نقش مهمی در اهمیت و محبوبیت پیج های اینستاگرامی دارد. بدون شک همه ما از اهمیت شبکه های اجتماعی در زندگی روزانه مطلع هستیم، در این میان اینستاگرام با داشتن قابلیت های بیشتر و محدودیت کمتر، از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده و روزانه شاهد افزایش تعداد دانلود اینستاگرام از مارکتینگ های مختلف هستیم. در ادامه جدیدترین اخبار و ترفند های تکنولوژی با ما همراه باشید تا شما را با مفهوم فالوور و همچنین تفاوت فالوور روح، فیک و واقعی در اینستاگرام آشنا کنیم.

آشنایی با مفهوم فالوور

فالو کلمه ای انگلیسی به معنای دنبال کردن است و فالوور در اپلیکیشن اینستاگرام به معنی دنبال کننده ها هستند. فالوورها می توانند از هر قوم و ملیتی باشند و مرزها نمی توانند محدودیتی در آن ایجاد کنند. افزایش فالوور اینستاگرام می تواند باعث شهرت دارندگان پیج شود که می توان از این مزیت برای کسب درآمد استفاده کرد. از این رو اینستاگرام به بستری برای درآمد زایی و کارآفرینی تبدیل شده، به طوری که بهترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام ماهانه درآمد های چند ده میلیونی دارند.

چند نوع فالوور وجود دارد؟

همانطور که عنوان شد، داشتن فالوورهای زیاد مسیر درآمد زایی و شهرت را برای افراد ایجاد می کند. از این رو کاربران سعی دارند که با استفاده از روش های مختلف تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش دهند. در این مسیر میانبرهایی برای افزایش سریع تعداد فالوورها وجود دارند که تنها جنبه ظاهری داشته و تقریبا هیچ کار مفیدی انجام نمی دهند. در واقع در اپلیکیشن اینستاگرام سه مدل فالوور روح، فیک و واقعی داریم که هر یک با اهداف خاصی به این اپ جهانی وارد شده اند.

فالوور روح، فیک و واقعی

فالوور فیک

فیک در معنا به تقلبی بودن شهرت دارد و فالوورهای فیک افرادی هستند که واقعی اند اما فعالیت روح مانند دارند. این افراد مشارکتی در فعالیت های پیج نداشته و با وجود واقعی بودن، همانند روح ها عمل می کنند.

فالوور روح

این فالوورها به اصطلاح عامیانه چشم دشمن درار هستند و تنها تعداد فالوورها را افزایش می دهند. نه فعالیت مثبتی دارند و نه در مسابقات و چالش ها شرکت می کنند و شباهت زیادی به فالوور فیک دارند اما تفاوت های واضحی در این میان وجود دارد.

فالور واقعی

این نوع از فالوورها فعالیت های پیج را دنبال می کنند، در لایو و استوری های چالشی و پرسشی مشارکت داشته، مسابقات را دنبال و همیشه در صحنه حضور دارند. فعالیت این افراد به تنهایی می تواند قابلیت و مزیت های اینستاگرام را شامل پیج کند.

فالوور روح، فیک و واقعی

چه فرقی بین فالوور روح، فیک و واقعی وجود دارد؟

به طور کلی فالوورهای واقعی دارای مشخصات طبیعی و خاصی هستند که فالوورهای روح یا فیک نمی توانند از این ویژگی ها برخوردار باشند. این ویژگی های شامل مشخصات پروفایل، پست های مرتب، استوری های متفاوت، نام کاربری و بیوگرافی درست است. فالوور روح فاقد چنین ویژگی های درستی بوده و با داشتن ویژگی های مشخص قابل شناسایی هستند؛ این مشخصات شامل موارد زیر است:

 • فالوورهای روح دارای مشخصات نامعلومی هستند و معمولا اسم آن ها از حروف کلمات نامشخصی تشکیل شده است.
 • این فالوورها عمدتا فاقد تصویر و بیو در قسمت پروفایل هستند.
 • فالوورهای روح پستی در پیج خود ندارند و معمولا فعالیت مثبت و مستمری از خود نشان نمی دهند.
 • هدف از ساخت این فالوورها تنها افزایش فالوورهای دیگر پیج ها است.
 • برعکس فالوور واقعی پیج ها فالوور کم و فالووینگ زیادی دارند.

ویژگی های عنوان شده معرف فالوورهای روح هستند و در مقابل فالوور های واقعی ارزش پیج را افزایش می دهند که دارای مشخصات زیر هستند:

 • این فالوورها به صورت مستمر در صفحات اینستاگرام فعالیت مثبت دارند.
 • پروفایل آن ها بیانگر شخصیت واقعی است و گاهی از شغل و محل زندگی افراد نیز مطالبی عنوان می کند.
 • کامنت و لایک های متفاوت، متنوع و واقعی دارند.
 • در مسابقات، چالش و پرسش و پاسخ ها شرکت می کنند.
 • با سیو و شیر کردن پست ها سبب می شوند که سرچ اینستاگرام هر روز آپدیت شود.
 • و….

مشخصات عنوان شده نیز به شما در جهت شناخت فالوورهای واقعی کمک می کند. فالوور فیک همانند فالوورهای واقعی دارای ویژگی های مشخص هستند اما مثل فالوور روح فعالیت مفید و مستمری ندارند از این روی ویژگی هایی ما بین این دو فالوور وجود دارد.

مشاهده بهترین ربات حذف فالوور فیک

نتیجه گیری

امروز با مفهوم  اینستاگرام، فالوور و انواع آن آشنا شدید، فالوور های واقعی با داشتن فعالیت های مثبت نقش موثری در رشد پیج اینستاگرام دارند، البته چنانچه فعالیت هایی از قبیل لایک، کامنت و… نداشته باشند به فالوورهای فیک تبدیل می شوند که تنها نقش سیاهی لشکر را بازی می کنند. در مقابل نوع دیگری از فالوورها هستند که به فالوور روح شهرت دارند و علاوه بر اینکه فعالیت مثبتی ندارند بلکه به طور کلی ناشناخته هستند و هیچ اسم و آدرسی از آن ها وجود ندارد.

سوالات متداول

 • فالوور های واقعی را از کجا بخریم؟

به دلیل اهمیت شبکه های مجازی مخصوصا اینستاگرام در ایجاد کسب و کارهای آنلاین، سایت های معتبری به منظور افزایش فالوور اینستاگرام، فالوور های واقعی را به فروش می رسانند.

 • فالور فیک خوبه یا روح؟

با توجه به موارد عنوان شده  در رابطه با فرق فالوور روح، فیک و واقعی، استفاده از هیچ یک توصیه نمی شود؛ اما اگر قصد دارید فالوورهای پیج را به شکل یکباره افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم از فالوورهای فیک استفاده کنید؛ چرا که هر از گاهی ممکن است فعالیت مثبتی داشته باشند.

 • می تونم فالوورای روح رو از پیجم پاک کنم؟

بله، اینستاگرام قابلیت ریموو کردن را برای کاربران فراهم کرده و شما می توانید به دو روش دستی و یا استفاده از نرم افزار در جهت حذف فالوور فیک و واقعی اقدام نمایید.

مشاهده بهترین ربات حذف فالوور فیک

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.