هزینه سئو سایت همراه با لیست تعرفه قیمت سئو ۱۴۰۱ – پونه مدیا

0

یکی از دغدغه های همیشگی افرادی که می خواهند با شرکت های سئو قرارداد ببندند، هزینه سئو سایت است. این موضوع به ویژه چون هیچ تعرفه ثابتی برای سئو وجود ندارد، چالش‌برانگیزتر هم می شود. تعرفه بهینه سازی سایت به موارد مختلفی بستگی دارد. از طرفی هر شرکت با توجه به میزان سابقه خود و زمانی که صرف پروژه شما می کند، هزینه متفاوتی را در نظر می گیرد.

شرکت پونه مدیا یکی از شرکت های فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ است که تجربه بیش از 1000 پروژه موفق سئو را در کارنامه دارد. شما می توانید برای اطلاع از لیست تعرفه قیمت سئو و نحوه محاسبه آن به وبسایت پونه مدیا مراجعه کنید و صفحه قیمت سئو را ببینید.

قیمت سئو 1401

هزینه سئو کردن سایت در سال 1401 نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد. متاسفانه جای تعجب هم نداشت. از آن جایی که هزینه استفاده از ابزارهای پولی سئو به دلیل افزایش قیمت دلار بالاتر رفت، افزایش قیمت سئو اجتناب ناپذیر بود. از طرفی نرخ تورم و بالا رفتن دستمزد سئوکاران هم در این میان بی تأثیر نبود.

اما فارغ از این موضوع، هزینه سئو همیشه به عوامل خاصی بستگی دارد. اجازه بدهید ببینیم چه چیزهایی قیمت سئو سایت را تحت تأثیر قرار می دهند:

  • سختی پروژه
  • میزان رقابت در کسب و کار
  • جدید یا قدیمی بودن سایت
  • تعداد کلمات کلیدی مورد نظر برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
  • قدرت رقبا
  • زمان پروژه
  • و …

انواع روش های محاسبه هزینه سئو

قرارداد سئو به شکل های مختلفی بسته می شود. رایج ترین انواع روش های محاسبه هزینه سئو این هاست:

  • سئو ساعتی
  • سئو ماهانه
  • سئو پروژه ای

در روش ساعتی، سئوکار بر اساس تعداد ساعت هایی که روی سایت شما کار کرده، از شما هزینه می گیرد. این روش اصلا توصیه نمی شود؛ زیرا سئو ساعتی کوتاه مدت است و نمی توان بازده اقدامات انجام شده را در طول زمان دید. قیمت این روش 300 الی 700 هزار تومان به ازای هر ساعت است.

در روش بعدی، یعنی سئو ماهانه، سئوکار به مدت حداقل 3 ماه سئو سایت شما را در دست می گیرد و به صورت ماهانه از شما هزینه می خواهد. این روش هم به دلیل کوتاه مدت بودن، منطقی نیست. هزینه سئو ماهانه از حداقل 7 میلیون تومان شروع می شود.

بهترین روش برای سئو سایت، سئو پروژه ای است. در این روش، سئوکار پروژه بهینه سازی سایت شما را بر عهده می گیرد و در مدت زمان معقولی (عموماً 12 ماه) به طور مداوم روی آن کار می کند. محاسبه هزینه سئو در این روش نسبت به روش های دیگر ساده تر و منطقی تر است. از طرفی سئوکار و مشتری می دانند که در پایان پروژه می توانند نتیجه اقدامات انجام شده روی سایت را ببینند.

منبع ما در اعلام قیمت سئو شرکت پونه مدیاست. این شرکت خدمات سئو را در قالب پکیج هایی به مشتریان ارائه می کند. تصویر زیر لیست قیمت سئو را در سال 1401 نشان می دهد.

سئو حرفه ای سایت و هزینه های آن

راستش را بخواهید این اصطلاح سئو حرفه ای تا حد زیادی بازارگرمی است. سئوکار شما موظف است که کار را به صورت حرفه ای انجام دهد و نهایت تلاش را برای نتیجه گرفتن سایت شما در گوگل انجام دهد. اما اگر خوشبینانه به موضوع نگاه کنیم، می توانیم این طور برداشت کنیم که منظور از سئو حرفه ای، پکیجی است که تمام خدمات و امکانات سئو در آن به مشتری ارائه می شود. در این صورت هزینه سئو حرفه ای به این موارد بستگی دارد:

نوع سایت: این که سایت شما فروشگاهی، شرکتی یا شخصی باشد، در تعیین هزینه سئو موثر است. حتی درمورد دو سایت فروشگاهی هم بسته به تعداد محصولات و وسعت کسب و کار، هزینه سئو حرفه ای متفاوت می شود.

مدت زمان پروژه: سئو کردن حرفه ای یک سایت عموما به چیزی حدود 8 الی 12 ماه زمان نیاز دارد. با این حال هستند سایت هایی که به دلیل رقابت شدید در حوزه کاری آن ها، برای نتیجه گرفتن سئو باید بیش از یک سال صبر کرد.

میزان کار تخصصی مورد نیاز: ممکن است قبل از سپردن کار خود به سئو کار حرفه ای این کار را به فرد دیگری واگذار کرده باشید که بهینه سازی سایت شما را به درستی انجام نداده باشد. در این موارد سئوکار جدید شما باید اشتباهات سئوکار قبلی را اصلاح کند و سایت را از زیر صفر بالا بیاورد. در این موارد بدیهی است که باید هزینه‌های بیشتری بابت سئو حرفه ای سایت بپردازید.

همان طور که گفتیم، سئو یک کالای از پیش ساخته شده نیست که قیمت ثابتی داشته باشد. هر شرکت بر اساس تجربه، تبحر و میزان خدماتی که به شما ارائه می کند، می تواند هزینه متفاوتی را از شما دریافت کند.

پیشنهاد ما برای دریافت بهترین خدمات سئو با قیمت منطقی و مناسب، شرکت پونه مدیا است. متخصصان پونه مدیا تجربه سالیان دراز فعالیت در زمینه سئو را به خدمت شما در می آورند تا سایت خود را به نتایج برتر گوگل بیاورید. کافی است سری به سایت شرکت بزنید تا بتوانید انواع روش های سئو سایت را به همراه قیمت دقیق هرکدام ببینید و اولین قدم برای شروع دیده شدن در دنیای اینترنت را محکم و با آگاهی بردارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.