تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

2

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هر دو باهدف بازاریابی و افزایش فروش محصولات یک شرکت انجام می‌شوند، اما هرکدام از این روش‌ها، به‌صورت کاملاً متفاوتی انجام می‌شود و این موضوع باعث ایجاد تفاوت بین این دو روش عکاسی شده‌است.

امروزه تبلیغات بیش‌تر در فضاهای مجازی و به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، به همین دلیل کیفیت و جذابیت عکس محصولات تأثیر زیادی بر روی جلب توجهٔ مشتریان دارد. نحوهٔ عکاسی از محصولات، تأثیر زیادی بر روی بازاریابی آن‌ها دارد.

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مربوط به شیوهٔ انجام آن‌هاست. درواقع عکاسی تبلیغاتی زیرشاخه‌ای از عکاسی صنعتی محسوب می‌شود که در آن باید عکس‌های گرفته‌شده، زیبایی و جذابیت زیادی داشته باشند تا بتوانند توجه‌ها را به‌سمت خود جلب کنند. با پیشرفت علم و تکنولوژی، ابزارهای عکاسی قدرتمندی به‌وجود آمده‌اند که می‌توانند تصاویر را با کیفیت بسیار بالایی ثبت کنند. امروزه بیشتر از گذشته، کیفیت عکس‌های تبلیغاتی موردتوجهٔ مشتریان است.

در ادامهٔ این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به‌طور کامل آشنا کنیم و در انتها یک سایت مناسب جهت خرید دوربین عکاسی به شما معرفی می کنیم.

انواع روش عکاسی کدام‌اند؟

برای این‌که با تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به‌خوبی آشنا شوید، خوب است که ابتدا با هرکدام از این روش‌های عکاسی به‌طور کامل آشنا شوید. همان‌طور که به آن اشاره کردیم، شیوهٔ انجام عکاسی صنعتی و تبلیغاتی باهم متفاوت است. برای این‌که تبلیغات شما در فضای مجازی به‌خوبی نتیجه دهد، باید روی کیفیت و وضوح تصاویری که استفاده می‌کنید حساسیت زیادی نشان دهید.

 • عکاسی تبلیغاتی چیست؟

امروزه با افزایش استفاده افراد از شبکه‌های مجازی، تبلیغات شکل کاملاً متفاوتی به خود گرفته‌است. با پیشرفتی که گوشی‌های هوشمند داشته‌اند، ثبت تصاویر باکیفیت و زیبا بسیار راحت شده‌است. به همین دلیل امروزه بیشتر از گذشته، کیفیت و جذابیت تصاویر موردتوجهٔ کاربران است. عکاسی تبلیغاتی یکی از زیرشاخه‌های عکاسی صنعتی است که در آن عکاس باید خلاقیت زیادی به خرج دهد تا بتواند یک عکس زیبا و جذاب ثبت کند. در این روش از عکاسی، باید المان‌های مختلف باهم ترکیب شوند تا یک عکس تبلیغاتی جذاب به‌وجود بیاید که بتواند توجهٔ کاربران را به خود جلب کند. جذابیت عکس‌های تبلیغاتی ارزش محصولات را در دید مشتریان بالا می‌برد و باعث افزایش فروش محصولات می‌شود.

با رفتن به شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام، شما می‌توانید صدها نمونه از عکس‌های تبلیغاتی را مشاهده کنید. در عکاسی تبلیغاتی، خلاقیت حرف اول را می‌زند و عکاس باید با کنار هم قراردادن المان‌های مختلف، تنظیم نور و…، یک عکس زیبا و جذاب خلق کند. ابزارهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز بسیار مهم هستند. در این روش از عکاسی، از دوبین‌های حرفه‌ای، برنامه‌های گرافیکی و… استفاده می‌شود. برنامه‌های گرافیکی مانند فتوشاپ در عکاسی تبلیغاتی کاربرد بسیار زیادی دارد، به همین دلیل عکاس علاوه‌بر مهارت عکاسی، باید مهارت کار با برنامه‌های گرافیکی را نیز داشته باشد. تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در همین نحوهٔ نمایش محصولات است.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی نیز یکی از روش‌های مهم در بازاریابی است. در این روش عکاسی، برخلاف عکاسی تبلیغاتی، تنها هدف، نمایش هرچه بهتر محصول و سوژهٔ مورد عکاسی است. درواقع می‌توانیم بگوییم که در عکاسی صنعتی، هدف این است که کاربران با جزئیات محصول به‌طور کامل آشنا شوند. نمونه‌ای بارز از عکس‌های صنعتی، عکس‌های با پس‌زمینهٔ سفید یا تک‌رنگ هستند. در این عکس‌ها، از هیچ المان دیگری برای افزایش جذابیت محصول استفاده نمی‌شود. بلکه تمام تمرکز عکاس بر این است که با نورپردازی و عکاسی در جهات مناسب، به بهترین شکل ممکن محصول را به کاربر نشان دهد.

معمولاً از این عکس‌ها در سایت‌های فروشگاهی استفاده می‌شود. در این سایت‌ها از این عکس‌ها برای آشنایی بیشتر کاربران با محصولات استفاده می‌کنند. درواقع عکس‌های صنعتی جنبهٔ تبلیغاتی ندارند. عکاس‌ها باید در این نوع عکاسی مراقب باشند که نورپردازی و دور بری عکس‌ها به‌خوبی انجام شود تا جزئیات اضافی در عکس نمایش داده نشود.

دقیقاً تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

بعد از معرفی کامل دو روش عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی، این سؤال مطرح می‌شود که دقیقاً تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟ برای این‌که بتوانید تبلیغات مؤثر و مفید داشته باشید، باید بدانید که از عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی در چه مکان‌هایی باید استفاده کنید. عکس‌های تبلیغاتی به‌گونه‌ای طراحی و ثبت و می‌شوند که به کاربران نشان می‌دهند محصول موردنظر چه کاربردی دارد. در حالی که در عکس‌های صنعتی، هدف اصلی این است که محصول با تمام جزئیات به مشتری نمایش داده شود.

در شبکه‌های مجازی بهتر است از عکس‌های تبلیغاتی استفاده شود و نمایش عکس‌های صنعتی در این شبکه‌ها انجام نشود. با نمایش عکس تبلیغاتی در شبکه‌های مجازی، می‌توان در کاربران احساس نیاز ایجاد کرد و آن‌ها را به‌سمت خرید محصولات سوق داد. از عکس‌های صنعتی نیز باید در سایت‌های فروشگاهی و در بخش معرفی محصولات استفاده کرد. با این کار، زمانی که مشتری می‌خواهد محصول را خریداری کند، بهتر می‌تواند با جزئیات و کیفیت محصول آشنا شود.

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بین عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی وجود دارد، این است که در عکس‌های صنعتی، از هیچ المان دیگری به‌جز خود محصول استفاده نمی‌شود تا توجهٔ مشتری تنها روی جزئیات محصول باشد.

 

خرید دوربین عکاسی

استفاده از دوربین‌های عکاسی برای ثبت عکس‌های تبلیغاتی و صنعتی بسیار لازم و ضروری است، به همین دلیل عکاس‌ها باید قبل از هرچیزی، به فکر خرید دوربین عکاسی باشند. دوربین‌های عکاسی مدل‌های مختلفی دارند و به همین دلیل قیمت آن‌ها نیز متفاوت است. برای خرید دوربین عکاسی با قیمت و کیفیت مناسب، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی قلاب (https://gholab.ir/ ) مراجعه کنید. در این سایت، دوربین‌های عکاسی با در مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسند که ازلحاظ کیفیت و قیمت بسیار متنوع‌اند.

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، در نحوهٔ نمایش محصولات در تصاویر است. در عکس‌های تبلیغاتی، عکاس سعی می‌کند با در کنار هم قراردادن المان‌های مختلف، یک عکس زیبا و جذاب ثبت کند که توجهٔ کاربران را به خود جلب کند. در حالی که در عکاسی صنعتی از هیچ المان اضافی‌ای در عکس استفاده نمی‌شود و هدف از این عکاسی، نمایش هرچه بهتر جزئیات محصول به کاربران است.

امتیاز دهید
2 نظرات
 1. ثبت شرکت در تهران می گوید

  اساسنامۀ شرکت میتواند ترتیبی برخلاف ان چیزی که گفته شد رو
  تعیین کند.

 2. ثبت شرکت در تهران می گوید

  به عنوان مثال افرادی در این بین قصد دارند از ایران کالا یا کالاهایی را
  به کشور عمان برده و از آنجا به کشور های حاشیه ی خلیج فارس و شورای.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.