نحوه فعال سازی رومینگ ترکسل + [ آموزش تصویری ]

0

رومینگ ترکسل، خدمتی نو برای گردشگران و توریست های کشور ترکیه است. در سال‌های اخیر تلفن همراه و سیم‌ کارت ها تاثیر زیادی در زندگی افراد و ایجاد ارتباط میان آنها داشته اند، همین امر سبب شده که اپراتور های بزرگ در سراسر جهان سعی داشته باشند با ارائه خدمات منحصر به فرد و خاص توجه کاربران و مشترکین را به خود جلب نمایند. همانطور که عنوان شد در کشور ایران اپراتور های بزرگی همچون ایرانسل و رایتل و همراه اول در زمینه ارتباطات مخابراتی فعالیت دارند و معمولاً با استفاده از قابلیت فعال سازی رومینگ می‌ توانند توجه کاربران داخلی و خارجی را به خود جلب کنند، البته برای فعال سازی رومینگ ایرانسل روش های زیادی وجود دارد.

به طور کلی افراد در زمان مسافرت به دنبال مسیر های ارزان قیمت برای ایجاد ارتباط هستند همین امر سبب شده که اپراتور های مخابراتی در تمامی کشور ها به منظور کاهش هزینه توریستی از خدمات مخابراتی تلفنی خاصی استفاده کنند که می تواند منجر به کاهش هزینه‌ های ارتباطی مسافری می‌ شود.
ترکسل یکی از اپراتور های بزرگ و قدرتمند در شرکت‌ های مخابراتی ترکیه است که برای جلب رضایت توریست ها و گردشگران سعی دارد با ارائه خدمات مربوط به سیم کارت توجه آن‌ها را به خود جلب کند.

فعال سازی رومینگ ترکسل

روش های فعال سازی رومینگ ترکسل

برای این که بتوان از قابلیت رومینگ ترکسل استفاده کرد می توان از روش های متفاوتی بهره برد که هر یک به نحوی امکان استفاده از فعال رومینگ را برای شما فراهم کند. این موارد به دو دسته تقسیم می شوند که شامل عناوین زیر هستند:

رومینگ داخلی

چنانچه قصد داشته باشید از داخل کشور ترکیه رومینگ ترکسل را فعال سازی کنید، ابتدا باید یک پیامک کوتاه که حاوی  یکی از کلمات (INTERNATIONAL, ULUS, ROAMING یا ROAM)می باشد به سامانه پیامکی ۲۲۲۲ ارسال کرده تا امکان فعال سازی رومینگ برای شما فراهم شود. لازم به ذکر است که بدانید چنانچه پس از سفر و بازگشت به ترکیه قصد غیر فعال سازی کردن رومینگ تروکسل را داشتید می توانید کلمه  IPTAL ROAM را به سامان سامانه ۲۲۲۲ ارسال نکرده تا رومینگ برای شما غیرفعال شود.
چنانچه امکان ارسال پیامک برای شما مقدور نبود می توانید از روش دیگری برای فعال سازی رومینگ ترکسل استفاده نمایید، اگر مجدداً در داخل ترکیه هستید و قصد دارید قبل از خروج از کشور از امکان رومینگ سیم‌کارت استفاده کنید می توانید با شماره گیری عدد 532 با پشتیبانی این اپراتور تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

رومینگ خارجی

گاهی ممکن است به دلایل متفاوت امکان فعال سازی رومینگ در داخل ترکیه برای شما فراهم نباشد و پس از خروج از کشور این شرایط فراهم شود پس شما باید اقدامات دیگری را به منظور اجرا و فعال سازی رومینگ انجام دهید، شامل موارد زیر هستند:

اپلیکیشن

یکی از راه‌های انجام رومینگ ترکسل استفاده از اپلیکیشن مخصوص آن است که شما می توانید با دانلود و نصب برنامه Dijital Operator امکان رومینگ ترکسل را برای خود فراهم کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید در گام اول لازم است روی گزینه All Settings کلیک کنید.

فعال سازی رومینگ ترکسل

پس از کلیک کردن بر روی گزینه تنظیمات همه، لیستی از تنظیمات برای شما نمایش داده می‌شود که برای انجام رومینگ ترکسل لازم از روی گزینه Roaming کلیک نمایید.

فعال-سازی-رومینگ-ترکسل

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، برای شما دو گزینه را نمایش داده و چنانچه روی گزینه YURT DIŞI AYARLARIM کلیک کنید تا شرایط برای فعال سازی رومینگ ترکسل فراهم می شود.

فعال سازی رومینگ ترکسل

ورود به سایت

یکی دیگر از روش هایی که امکان انجام رومینگ ترکسل را برای شما فراهم می کند ورود به سایت و اکانت می باشد اگر در سایت ترکسل اکانت دارید می توانید پس از ورود به حساب خود به قسمت پروفایل Profiliniz رفته و روی گزینه Ayarlarim کلیک کنید که در زبان انگلیسی به معنای My settings است.

فعال-سازی-رومینگ-ترکسل-سایت-ترکسلهمان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید پس از ورود به قسمت My settings این باید روی گزینه YURT DIŞI AYARLARIM کلیک کنید تا وارد تنظیمات رومینگ شوید در این مرحله مجدد ۲ شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی Yurt Dışında Kullanım امکان فعال سازی رومینگ فراهم خواهد شد.

فعال سازی رومینگ ترکسل

 

شماره گیری

استفاده از اپلیکیشن و ورود به سایت برای شما فراهم نبود می توانید از دیگر روش ها برای فعال سازی رومینگ ترکسل استفاده کنید که از مهمترین آنها تماس با شماره زیر است چنانچه آنتن دهی خوبی داشته باشد این تماس رایگان بوده و نیازی به داشتن شارژ ندارید. با تماس با شماره 00905327570532 می توانید از خدمات سیم کارت استفاده نمایید و بر سادگی گزینه فعال سازی رومینگ ترکسل را انتخاب کنید

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.