سرور مناسب برای کسب و کار چیست؟

همانطور که می دانید نوع کسب و کار و همچنین زمینه فعالیتی که ممکن است یک سرور در آن به کار گرفته شود و هم چنین میزان هزینه ای که صاحبان مشاغل برای کار خود در نظر گرفته اند در کنار حجم کاری ، همگی بر روی نوع سرور انتخابی تاثیر می گذارند .

بسته بر آن چه هر فرد از سرور خود انتظار دارد ، می توان انواع و اقسام سرور ها در مدل های گوناگون را تهیه کرد اما مناسب ترین نوع سروری که برای استفاده در کسب و کار های کوچک و بزرگ و در هر میزان حجم کاری پیشنهاد می شود ، سرور های اچ پی – HP هستند .

این کمپانی سازنده ، نه تنها به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین برند های ساخت سرور به شمار می رود ، بلکه مجموعه ای از سرور ها جهت استفاده در مشاغل نوپا و کوچک و برای ساپورت حجم کاری متوسط و سبک را طراحی کرده و با قیمت هایی مقرون به صرفه به بازار مصرفی ارائه می دهد .

علاوه بر آن ، کمپانی اچ پی با داشتن جدید ترین متود ها و فن آوری های به روز دنیا در کنار انعطاف پذیری محصولاتش ، بهترین چالش ها حتی به هنگام انجام پردازش در حجم های بالای کاری را برای ما به دنبال دارد و در عین سادگی و کارآمد بودن ، بهترین میزان قیمت را برخوردار است .

تفاوت سرور و کامپیوتر :

اگر بخواهیم به مقایسه یک کامپیوتر شخصی و یک سرور بپردازیم ، به برخی از تفاوت های برجسته این دو بر می خوریم ؛ به طور مثال از مهم ترین تفاوت های این دو ، بدون توقف کار کردن یک سرور است .

سرور ها به گونه ای طراحی شده اند که همیشه در حال فعالیت بوده و حتی سالیان سال به کار کرد بدون وقفه خودشان ادامه می دهند و این در حالی است که یک کامپیوتر طراحی برای کار کرد non – stop ندارد و حتی انتظار نمی رود که بتوان برای یک روز کامل از آن کار کشید .

به واسطه این ویژگی سرور ها ، طراحی پاور به جهت تامین برق مصرفی مورد نیازش باید به گونه ای باشد که همه استاندارد های لازم جهت کارایی بدون توقف را در اختیار ما قرار دهد .

نه تنها ها پاور ها ، بلکه سایر بخش های دیگری چون مادر برد نیز باید توانایی بی وقفه روشن بودن را داشته باشد و به همین جهت نه تنها توانایی آن نسبت به مادر برد استفاده شده در کامپیوتر متفاوت است بلکه در کل طراحی آن نیز شکل دیگری دارد .

حتی به جهت داشتن یک خروجی مناسب از سرور ، پردازنده های به کار گرفته شده در آن متناسب با نوع و میزان کار کرد خود سرور بوده و نیز هر مادر برد بسته به نوع و مدلش ، پردازنده های مناسب خودش را شامل می شود .

علاوه بر این موارد ذکر شده ، رم های به کار گرفته شده بر روی مادر برد هر سرور نیز همواره در حال فعالیت بوده و حتی از ویژگی کنترل خطا به صورت non – stop هم برخوردارند .

اگر از این برتری سرور نسبت به کامپیوتر بگذریم ، نکته بعدی درباره قدرت ذخیره سازی و به اصطلاح حافظه سرور نسبت به کامپیوتر است که در واقع هر سرور از میزان استوریج بسیار بالا تری برخوردار بوده و به دنبال آن سرعت و قدرت ذخیره سازی داده و اطلاعات ، در آن بسیار بالا تر است .

حال بسته به نوع سروری که آن را به کار می گیریم ، اگر که سرور از تکنولوژی اکسپندر – expander و یا ویژگی مینی سس mini – SAS برخوردار باشد ، قادر بر آن است که تنها با استفاده از یک عدد کابل، 24 عدد هارد را پوشش دهد و این در حالی است که در استفاده از کامپیوتر به ازای هر هاردی که می خواهیم بر روی آن نصب کنیم به کابلی جداگانه نیاز خواهیم داشت که این مورد علاوه بر سیم کشی بیشتر ، هزینه های جانبی بالاتری برای ما پدید می آورد .

نکته جالب درباره برتری های سرور آن است که با وجود کارایی بالا و عملکرد فوق العاده اش ، از حجم کمی برخوردار بوده و قادر بر آن است که بیشترین میزان کار آمدی در انواع سایز های مناسب و کوچک را در اختیار ما قرار دهد .

بهترین سرور های اچ پی مناسب برای کسب و کار :

همانطور که پیش تر گفته شد یکی از قوی ترین برند های مورد نظر جهت تهیه یک سرور ، برند HP است و بسته به تعداد کاربران و حجم داده ها و میزان فعالیت می توان به انتخاب هر یک از انواع این سرور ها پرداخت .

اما در میان این انواع مختلف سرور های نسل نهم و دهم اچ پی از کار آمد ترین و پر فروش ترین سرور های بازار به شمار می رود که نه تنها کارایی بالا و عملکرد عالی این محصولات مورد توجه بوده ؛ بلکه سرعت بالا در کنار امنیت کافی و ویژگی ارتقا پذیری از شاخصه های برتر محصولات این نسل ها به شمار می رود .

به طور مثال سرور DL380 سری رکمونت در نسل نهم و دهم و نیز سرور DL380 G10 PLUS و سایر دیگر محصولات نسل 9 و 10 بهترین پیشنهاد ها برای سروری کار آمد برای سایر مشاغل به شمار می رود .

راهنمایی خرید سرور اچ پی :

بهترین گزینه پیشنهادی برند اچ پی بوده و صاحبان مشاغل ابتدا موظف هستند که در میان مدل های متنوع این برند بسته به نوع فعالیت و زمینه کسب و کارشان و نیز انتظاراتی که از یک سرور دارند به انتخاب مقرون به صرفه ترین نوع آن بپردازند .

قابل ذکر است که به تهیه سرور های نسل نهم و دهم بیشتر تاکید می شود چرا که با وجود ویژگی ارتقا پذیری شان با نرم افزار های روز دنیا سازگارند ؛ اما در کل سرور های این برند پاسخ گوی نیاز بسیاری از شرکت ها یا فعالیت های نوپا و کوچک تا سازمان های بزرگ و فعالیت های سنگین بوده و پس از شناخت دقیق ویژگی های هر کالا می توان در نهایت به تهیه یک سرور مناسب پرداخت .
شما عزیزان میتوانید سرور مدنظرتان را با قیمتی استثنایی از سایت تجهیز شبکه فیدار به صورت تک و عمده خریداری کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.